Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Tropski_Lenjivac - 26.04.2015

Predlog - uvesti licitiranje uživo! Između ostalog i tu opciju. Oglašavanje predmeta bi trajalo 3 dana, dok se dobar deo ljudi upozna sa istim, zatim ostaviti pola sata za licitaciju uživo!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 02.05.2015

Simpatican predlog.
Kao svi se skupimo na jedno mesto pa licitiramo i prodajemo? Limundograd uzivo? Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 02.05.2015

Pa da vidimo onda reklamacijeWink

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - SuzanaRil - 02.05.2015

Simpatican predlog, mada ja bas ne volim puno licitacije, uopste, ne ovde, ali deluje OK, a onda dolazimo do @dealla i "Pa da vidimo onda reklamacije" Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 04.05.2015

Ne bi bilo lose dodati na predmetima koji su u listi zelja - dodatno dugme (obavestenje) - izmenjeno. 
Naravno to polje bi se pojavilo pored aukcije, ukoliko prodavac vrsi neke izmene na predmetu preko dugmeta izmeni: u nacinima slanja, dodatni tekst - opis (preko polja dodato), izmene u (dodatnim) uslovima prodaje, dodavanje novih fotografija, dodavanje opcije Kupi odmah - jednostavno sve izmene, koje mogu bitno uticati na odluku o kupovini predmeta ili eventualno uklanjanje predmeta iz liste zelja.
Jos kada bi to dugme izmenjeno bio link, koji direktno vodi na izmenjeno ...

[Slika: 2lnv1g8.png]

Predlog je proisteko iz zadnjeg ˝problema˝ na temi najbolje resenje, ali i zbog uvodjenja nove opcije Kupi odmah, koja se moze dodati i u toku trajanja aukcije, kao i drugih elemenata aukcije, iznetih u predlogu.

Cesto se desava, da clanovi vrse ˝izmene˝ na predmetu, dodavanjem novih fotografija,  nacina transporta, teksta ( sad sam primetio fleku, predmet mi je ispao pa se slomio, predmet je prodat ne licitirajte isl.), a sada se moze dodati i Kupi odmah. Mozda, zbog nekih promena vise ne bih zeleo taj predmet u listi zelja, a svakako postoji i mogucnost ˝pogresne˝ kupovine - pod izmenjenim uslovima ?

Verujem da mnogi clanovi, predmete u listu zelja stavljaju na osnovu procitanog trenutnog opisa/uslova/stanja predmeta, pa mislim da je suludo proveravati svaki predmet u listi zelja, da li su vrsene neke izmene, pre samog licitiranja, pogotovu ukoliko se ponuda daje pred sam kraj aukcije - ako se to moze resiti jednim dodatnim dugmetom - obavestenjem izmenjeno.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 04.05.2015

Bravo Sale
Kao i uvek pravi i konstruktivan predlog.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 04.05.2015

Hvala dealla 
Da li sam zaboravio da kazem, da o izmenjenoj aukciji moze da stigne i Limundo poruka (ako se tamo negde to cekira ...) ?  Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 05.05.2015

(04.05.2015 21:53)sasacv68 Piše: Ne bi bilo lose dodati na predmetima koji su u listi zelja - dodatno dugme (obavestenje) - izmenjeno. 
Naravno to polje bi se pojavilo pored aukcije, ukoliko prodavac vrsi neke izmene na predmetu preko dugmeta izmeni: u nacinima slanja, dodatni tekst - opis (preko polja dodato), izmene u (dodatnim) uslovima prodaje, dodavanje novih fotografija, dodavanje opcije Kupi odmah - jednostavno sve izmene, koje mogu bitno uticati na odluku o kupovini predmeta ili eventualno uklanjanje predmeta iz liste zelja.
Jos kada bi to dugme izmenjeno bio link, koji direktno vodi na izmenjeno ...

[Slika: 2lnv1g8.png]

Predlog je proisteko iz zadnjeg ˝problema˝ na temi najbolje resenje, ali i zbog uvodjenja nove opcije Kupi odmah, koja se moze dodati i u toku trajanja aukcije, kao i drugih elemenata aukcije, iznetih u predlogu.

Cesto se desava, da clanovi vrse ˝izmene˝ na predmetu, dodavanjem novih fotografija,  nacina transporta, teksta ( sad sam primetio fleku, predmet mi je ispao pa se slomio, predmet je prodat ne licitirajte isl.), a sada se moze dodati i Kupi odmah. Mozda, zbog nekih promena vise ne bih zeleo taj predmet u listi zelja, a svakako postoji i mogucnost ˝pogresne˝ kupovine - pod izmenjenim uslovima ?

Verujem da mnogi clanovi, predmete u listu zelja stavljaju na osnovu procitanog trenutnog opisa/uslova/stanja predmeta, pa mislim da je suludo proveravati svaki predmet u listi zelja, da li su vrsene neke izmene, pre samog licitiranja, pogotovu ukoliko se ponuda daje pred sam kraj aukcije - ako se to moze resiti jednim dodatnim dugmetom - obavestenjem izmenjeno.

Da sam ja neki faktor u Limundu ja bih kupio jednu stolicu, mini bar sa pićem i grickalicama i na oboje stavio "za sasacv68 - kad naiđe". Na ulazu bih postavio posebno dugme za zvono na kom piše "sasacv68" i spojio ga na privatne imejlove i brojeve mobilnih svih menadžera u LK da im stigne poruka: "Čovek je stigao".
I onda samo zapisati šta je rekao i eventualno postaviti potpitanja. Primeniti i to je to.
Svaka čast na strpljivom trudu kako ovde tako i u mnogim drugim temama. Klanjam se

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Decky_Nis - 05.05.2015

Predlog da se pod "Prijava aukcije" moze napisati kratko obrazlozenje prijave. Nekoliko puta sam zbog osnovane sumnje za vestacko podizanje cene prijavio aukciju a nisam mogao da napisem na koga sumnjam vec samo prijavim aukciju a administrator treba da gleda u pasulj na koga sam ja mislio. Evo skoro sam prijavio aukciju koju sam pratio jer se pojavio nov limundovac koji se umesao u 2-3 aukcije istog prodavca. Dzaba kada to ne mogu da napisem u prijavi.
Imao sam i jednu prijavu za neke rucne satove koje sam primetio na KP, potpuno iste slike koristi na oba sajta ali cene se debelo razlikuju tamo i na Limundu. Istovremeno traje aukcija na Limundu a covek sa istim imenom ih prodaje na KP-u za vece pare. Treba da mu se javi neko na KP i pristane na cenu a ovaj sto je izlicitirao predmet izvisi.
Dakle predlog da moze da se upise kratak opis ili obrazlozenje prijave.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - tomans - 05.05.2015

dobar dan svim limundovcima,
citao nekoliko sati i nisam nasao nista gde bih se prikljucio i postavio neka pitanja,
ova tema glasi ideje i predlozi,
na limundu sam 5 godina i za to vreme neke stvari su bolje a neke losije nego sto su bile,
mene interesuje sta je limundo ucinio da promeni i pomogne rad limundovcima po sledecim
pitanjima,
1 2010 god. citiexpres radio isporuku paketa direktno preko limunda, sta je bilo sa kurirskom sluzbom,
sklapanje ugovora sa osiguranjem i eventualno pregledom predmeta pri preuzimanju
2 2010god. kupac i prodavac su bili ravnopravni, kada ce te obezbediti zastitu prodavca,
sankcionisite kupce i prodavce koji odustaju preko kredita
3 2010 god. se morala poslati kopjia lk, sada ne mora sto pruza mogucnost za zloupotrebu, kako konkurencija moze da uzme podatke iz lk,
4 2010 god. smo videli sta je ko kupio i dupli nalog nije mogao proci nekaznjeno, osim sa namerom,
5 2010 god limundo tim je bio manji ali mislim da je komunikacija bila laksa i bolja, o strucnosti tima dovoljna su mi
2 negativne,
6 uradjeno je puno poboljsanja ali od svih poboljsanja neke bitne stvari se ne vide, cesto zaboravim velicinu slike,
trebalo mi je nekoliko minuta da nadjem da je 6Mpx, od 2010 koristio image resizer, u zadnje vreme smanjim rezoluciju na aparatu ali lister jos dodatno smanj,zasto se to desava,
7 predlazem uvodjenje arbitaze za problem sa negativnim ocenjivanjem, svi clanovi koji imaju slobodnog vremena
u zavisnosti od strucnosti da pomognu resavanju spora, imam dve negativne i mislim da nisam jedini koji je ostecen u sistemu ocenjivanja,
8 realna licitacija sa produzenjem vremena mislim da bi povecala prodajnu cenu i vratila veliki deo postenih prodavaca koji su se preselili na konkurentski sajt,
9 interesantnije mi je prebacivanje sa kupine na limun nego obrnuto, da li to moze,
10 kupac kupio uredjaj(moj fah),pokvario ga, kupac kupio uredjaj,skinuo deo i vratio ga,
kupac kupio neispravan uredjaj,pokusao opravku,nije uspeo i vratio ga u losijem stanju,ko ce platiti stetu,
90% predmeta na limundu je roba komisionog karaktera, roba na licitacijama se kupovala bez garancije kao i
komisiona roba, pogledajte recimo sajt ,,ns autouniverzal,, o licitaciji carinskih vozila, procitajte tekst o uslovima
prodaje,
prodajem i neispravne i ispravne laptopove, nemamo svi vremena da ih rasturamo i stavljamo posebno deo po deo, zasto ne postoji recimo rubrika laptopovi za delove
garancija od 14 dana na neispravan uredjaj, idealno za prevarante, prodavac to ne moze tolerisati, o
proviziji limunda necu ni pricati ali ste stvarno preterali, kupi odmah opciju naplatiti,strasno,
zahvaljujuci prevarantima prodajne cene na limundu su izuzetno pale u odnosu na 2010,
nezadovoljan prodavac kao i krajnji kupac niza prodajna cena, manja zarada limunda,
nesto ne valja,
nabacao sam ovde puno pitanja i misli,ne znam koliko sam bio jasan, voleo bih da mi neko od nadleznih da normalan odgovor, mislim bez onih kopiranih poruka recimo u dogovru smo 5 godina sa xxx kurirskom sluzbom,

pozdrav i svako dobro

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 05.05.2015

Одговориће ти на свети никад.
Све су ти сугестије на месту.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - goran2485 - 05.05.2015

(05.05.2015 19:13)tomans Piše: dobar dan svim limundovcima,
citao nekoliko sati i nisam nasao nista gde bih se prikljucio i postavio neka pitanja,
ova tema glasi ideje i predlozi,
na limundu sam 5 godina i za to vreme neke stvari su bolje a neke losije nego sto su bile,
mene interesuje sta je limundo ucinio da promeni i pomogne rad limundovcima po sledecim
pitanjima,
1 2010 god.  citiexpres radio isporuku paketa direktno preko limunda, sta je bilo sa kurirskom sluzbom,
sklapanje ugovora sa osiguranjem i eventualno pregledom predmeta pri preuzimanju
2 2010god. kupac i prodavac su bili ravnopravni, kada ce te obezbediti zastitu prodavca,
sankcionisite kupce i prodavce koji odustaju preko kredita
3 2010 god. se morala poslati kopjia lk, sada ne mora sto pruza mogucnost za zloupotrebu, kako konkurencija moze da uzme podatke iz lk,
4 2010 god. smo videli sta je ko kupio i dupli nalog nije mogao proci nekaznjeno, osim sa namerom,
5 2010 god limundo tim je bio manji ali mislim da je komunikacija bila laksa i bolja, o strucnosti tima dovoljna su mi
    2 negativne,
6 uradjeno je puno poboljsanja ali od svih poboljsanja neke bitne stvari se ne vide, cesto zaboravim velicinu slike,
trebalo mi je nekoliko minuta da nadjem da je 6Mpx, od 2010 koristio image resizer, u zadnje vreme smanjim rezoluciju na aparatu ali lister jos dodatno smanj,zasto se to desava,
7 predlazem uvodjenje arbitaze za problem sa negativnim ocenjivanjem, svi clanovi koji imaju slobodnog vremena
u zavisnosti od strucnosti da pomognu resavanju spora, imam dve negativne i mislim da nisam jedini koji je ostecen u sistemu ocenjivanja,
8 realna licitacija sa produzenjem vremena mislim da bi povecala prodajnu cenu i vratila veliki deo postenih prodavaca koji su se preselili na konkurentski sajt,
9 interesantnije mi je prebacivanje sa kupine na limun nego obrnuto, da li to moze,
10 kupac kupio uredjaj(moj fah),pokvario ga,  kupac kupio uredjaj,skinuo deo i vratio ga,
kupac kupio neispravan uredjaj,pokusao opravku,nije uspeo i vratio ga u losijem stanju,ko ce platiti stetu,
90% predmeta na limundu je roba komisionog karaktera, roba na licitacijama se kupovala bez garancije kao i
komisiona roba, pogledajte recimo sajt ,,ns autouniverzal,, o licitaciji carinskih vozila, procitajte tekst o uslovima
prodaje,
prodajem i neispravne i ispravne laptopove, nemamo svi vremena da ih rasturamo i stavljamo posebno deo po deo, zasto ne postoji recimo rubrika laptopovi za delove
garancija od 14 dana na neispravan uredjaj, idealno za prevarante,  prodavac to ne moze tolerisati, o
proviziji limunda necu ni pricati ali ste stvarno preterali, kupi odmah opciju naplatiti,strasno,
zahvaljujuci prevarantima prodajne cene na limundu su izuzetno pale u odnosu na 2010,
nezadovoljan prodavac kao i krajnji kupac niza prodajna cena, manja zarada limunda,
nesto ne valja,
nabacao sam ovde puno pitanja i misli,ne znam koliko sam bio jasan, voleo bih da mi neko od nadleznih da normalan odgovor, mislim bez onih kopiranih poruka recimo u dogovru smo 5 godina sa xxx kurirskom sluzbom,

pozdrav i svako dobro
1. nije citiexpres, nego AKS- ali su raskinuli ugovor
2. nikada
3. nisu ovlasceni po zakonu da uzimaju podatke, pitaj konkurenciju kako uzima
4. nece se vratiti transparentnost, dato je skoro pravo svakom clanu da svoje trgovine da na uvid javnosti
5. broj clanova Limundo tima se visestruko povecao zbog obima posla
6. clan Darkop2001 je pisao nebrojeno puta o tome, ali odgovora do danas nema, mozda ga nekad i dobijemo....???
7. da li mozes naci nekog od clanova ko bi volonterski radio taj posao? 
8. na konkurentskom sajtu nema produzenje licitiranja, pa ne vidim razlog da bi se zbog uvodjenja toga neko vratio ovde???
9. u razmatranju je.....
10. kupac je ovde "beli medved", tako da - moze mu se....
Da je raj za prevarante, 100% si u pravu
Prosecna prodajna cena je u odnosu na 2010. godinu manja za 20%, realno i oko 30%, ako se uzme odnos dinar-evro
Pokusao sam da odmenim nekog zvanicnika, jer ne verujem da neko od njih ima dovoljno vremena da ti odgovori na svako pitanje

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 05.05.2015

Ниси у праву Горане, био је Сити а не АКС.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - tomans - 05.05.2015

hvala na odgovorima Goran2485, takav odgovor bi trebao da da jedan ,,ovlasceni,,clan limundo tima,
nije aks druze, direktno na aukciji si mogao oznaciti siti, secanje me ne sluzi bogzba sta,
volontere za arbitrazu bi platio onaj ko izgubi normalno ili limundo,
konkurentski sajt ima vece cene ali manju sigurnost, limundo je kriv sto ne iskoristi to,
svako ko je bio na licitaciji zna sta znaci licitacija, ponese te i najcesce kupis za vece novce,
tako je bilo na pocetku dok je bilo vise kupaca a manje nakupaca, nemam ja nista protiv nakupca ali
ako moze da kupi nesto u po cene kupice, krajnjeg kupca ako prevaris jednom sledeci put ce vec razmisliti,
za drugu negativnu sam upoznao sve zvanicnike ali nisam skontao od svih clanova ko je glavni,
a pravdu nisam dobio ni od koga, strucnost jos manje, osnovni nedostatak na limundu je kadar nezainteresovan
za probleme clanova, cast izuzecima, necu da gresim dusu,
drago mi je da se neko slaze a hoce li se nesto promeniti ili ce biti kao
,,ko izadje zadnji nek ugasi svetlo,,
nadam se nekoj promeni na bolje ali cisto sumnjam

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - goran2485 - 05.05.2015

Prihvatam ispravku za Citi. Cinilo mi se da su se dogovorili bili sa AKS-om oko otvaranja i pregledanja posiljke?