Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 16.05.2015

Kristiola, dok Limundo ne počne da pravi nove korisne dugmiće, a ne samo da šminka stare možeš po ovome kako nas je Saša naučio napraviti pretragu i onda tu stranicu dodati u bookmarks u samom pretraživaču. Kontam da to mora da radi - automatski će se osvežiti svaki put kad otvoriš..

(16.05.2015 00:31)sasacv68 Piše:
(15.05.2015 23:56)Da se vratimo na predlog(e)  sasacv68 Piše: Mislim da bi bilo dobro da moze da se kreira i zapamti OMILJENA PRETRAGA (Moja pretraga ili neki slican naziv) u kojoj bi svaki Limundovac mogao, po sebi znacajnim kriterijumima da definise, sta je ono sto ga interesuje - ono sto najcesce pretrazuje na Limundu.

To bi moglo biti po nekoliko kategorija, stanju predmeta, mestu, uskoro isticu, najpovoljniji i sl. - po filterima koji vec postoje - od kojih bi svaki korisnik, izabrao njemu najbitnije kriterijume, koje bi sistem pamtio ...

Zamisli da mozes da kreiras svoju pretragu po kriterijumima, koje izaberes, podesis i samo kliknes na to ..

Može - napraviš i staviš u bookmarks u pretraživaču. Nije baš k'o da je jedan klik u samom Limundu, ali može.

(16.05.2015 00:31)serjoza Piše: Kristiola, dok Limundo ne počne da pravi nove korisne dugmiće, a ne samo da šminka stare možeš po ovome kako nas je Saša naučio napraviti pretragu i onda tu stranicu dodati u bookmarks u samom pretraživaču. Kontam da to mora da radi - automatski će se osvežiti svaki put kad otvoriš..

(15.05.2015 23:56)Da se vratimo na predlog(e)  sasacv68 Piše: Mislim da bi bilo dobro da moze da se kreira i zapamti OMILJENA PRETRAGA (Moja pretraga ili neki slican naziv) u kojoj bi svaki Limundovac mogao, po sebi znacajnim kriterijumima da definise, sta je ono sto ga interesuje - ono sto najcesce pretrazuje na Limundu.

To bi moglo biti po nekoliko kategorija, stanju predmeta, mestu, uskoro isticu, najpovoljniji i sl. - po filterima koji vec postoje - od kojih bi svaki korisnik, izabrao njemu najbitnije kriterijume, koje bi sistem pamtio ...

Zamisli da mozes da kreiras svoju pretragu po kriterijumima, koje izaberes, podesis i samo kliknes na to ..

Može - napraviš i staviš u bookmarks u pretraživaču. Nije baš k'o da je jedan klik u samom Limundu, ali može.

E pa kad smo već kod glupih nelogičnosti na Limundu i Kupindu probajte na jednom i drugom da u pretragu ukucate "lopt". Samo LOPT, ne lopta pa pogledajte razliku.
Na Kupindu dobijete hiljade raznih lopti, a na Limundu - šipak.
Pa da podsetim u čemu je problem pa možda ima neko lepo dugme i za to da se napravi. Pravi se lud  Ovde je opširnije:
http://cafe.limundo.com/thread-123-post-1460.html#pid1460

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 17.05.2015

(15.05.2015 23:56)Da se vratimo na predlog(e) Piše: Mislim da bi bilo dobro da moze da se kreira i zapamti OMILJENA PRETRAGA (Moja pretraga ili neki slican naziv) u kojoj bi svaki Limundovac mogao, po sebi znacajnim kriterijumima da definise, sta je ono sto ga interesuje - ono sto najcesce pretrazuje na Limundu.

Da pojasnim slikovito ... zamisli da kreiras svoju pretragu po kriterijumima, koje izaberes, podesis i kasnije samo kliknes na  [Slika: waq3x4.png]

Dugme Moja pretraga bi moglo da stoji pored vec postojeceg dugmeta Trazi, a klikom na Moja pretraga bi se dobili rezultati pretrage po zeljenim - podesenim (postojecim) kategorijama, podkategorijama, nazivu predmeta, ceni i drugim filterima, koje bi svako podesio, kako mu odgovara.

[Slika: 33wwm4z.png]

Samo podesavanje pretrage bi moglo da bude u okviru dugmeta Moji podaci, a svako bi mogao da izabere svoje omiljene kategorije i potkategorije ili nekoliko omiljenih predmeta po samom nazivu predmeta, te podesi i ostale kriterijume i filtere - po onome sto najcesce pretrazuje na Limunu.

Ako nema takvog predmeta, takodje bi pojavljivala (postojeca) mogucnost aktiviranja podsetnika, kada se takav predmet pojavi.

@kristiola, serjoza:
izborom samo vase opstine (grada), uz cekirane sve kategorije (sto bi i bilo po difoltu), vasa Moja pretraga, bi davala samo rezultate iz vaseg mesta - klikom na samo jedno dugme. Naravno, mogli bi dodati i druge vama interesantne filtere i suziti pretragu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 17.05.2015

Ma da, jasno, ali ja sam baš i hteo SVE. Fristajlig - šta naleti. Smile
A ovoj tvojoj ideji bi valjalo dodati da svako može da napravi VIŠE pretraga pa bi bilo MOJE PRETRAGE.
Ali kad ne mogu da naprave "belu listu" odnosno praćenje prodavaca (ne smem ni da pomenem obaveštenje porukom kad prodavac nešto doda) di će onda da se zamajavaju sa tom pretragom. Facepalm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 18.05.2015

Skoro sam i ja, po ko zna koji put, predložio da se najzad uvede i ta bela lista (ili favorite, ili follow ili možda po srpski - moj omiljeni član) koja bi osim kupcu bila korisna i meni kao prodavcu, recimo da imam mesto za tekst pored, pa tu upišem nešto tipa "Ovaj skuplja knjige od Agate". Uvedena je crna lista, koja može samo da smanji profit, a nije uvedena bela lista, koja bi očigledno samo mogla da poveća profit svima nama, nelogično.

Što se pretrage tiče, da se ubaci kao što je guglu, ja kucam nešto i pogrešim, a sistem izbaci ono - Da li ste mislili to i to...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 18.05.2015

И сам сам то предлагао више пута, немају слуха за то, рећи ће ти да користиш РСС. Контра томе увели су црну листу која је у овом облику тек нешто више од благо употребљиве, на скали корисности од 1 до 100 рецимо да је негде око 5. Људи су им тражили да могу да лимитирају чланове са негативним оценама или без оцена а они нису изашли у сусрет. Тако сад имамо случајеве да у неким категоријама члан региструје нови налог и подигне цену конкуренцији, упропасти по 20-30 аукција одједном. Некоме је некад хитан новац, нема времена да понавља изнова. Код скупљих и осетљивих предмета желео бих само поуздане чланове и увек бих филтрирао минимум 10 оцена и без негативних, код оних који нису из ризичне групе можда не бих лимитирао. Овако имам црну листу коју могу да употребим када сам већ оштећен, јака ствар.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - daviddacamilenkovic - 22.05.2015

Napravite vreme do isteka aukcije preko ajaksa nemogu stalno da reloadujem stranicu!!!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Olja.Olja - 23.05.2015

Ja bih da dam predlog u vremenu trajanja aukcije, bilo bi odlicno i da mogu trajati 2, 4 i 6 dana.

Npr. ako zelim da mi se aukcije zavrsavaju u nedelju i imam ih spremne u sredu, moram da cekam (gubim) jedan dan, da bih pokrenula aukcije u cetvrtak sa opcijom trajanja aukcije 3 dana.
Da postoji 4 dana, mogla bih odmah da pokrenem, pride vise ljudi vidi i vece su sanse za bolju prodaju.

Isto za 2 dana, nekada covek hoce sto pre da proda, jedan dan je stvarno malo ali 2 dana nije lose za brzu prodaju. Itd.

Bas bi bilo super da se to promeni.

Nadam se da ima sanse za to. Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - pppanyu - 26.05.2015

(22.05.2015 21:42)daviddacamilenkovic Piše: Napravite vreme do isteka aukcije preko ajaksa nemogu stalno da reloadujem stranicu!!!

Pridružujem se predlogu, pogotovo što poslednjih par dana kada se klikne na osveži, skače na dno stranice, čime se potpuno onemogućava licitiranje pred kraj licitacije

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gevara - 26.05.2015

(26.05.2015 07:55)pppanyu Piše:
(22.05.2015 21:42)daviddacamilenkovic Piše: Napravite vreme do isteka aukcije preko ajaksa nemogu stalno da reloadujem stranicu!!!

Pridružujem se predlogu, pogotovo što poslednjih par dana kada se klikne na osveži, skače na dno stranice, čime se potpuno onemogućava licitiranje pred kraj licitacije

To je super predlog. Videćemo šta možemo da uradimo.
pppanyu - ne bi trebalo da skače na dno. Koji browser koristite i koja je verzija?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - JovanaVladan - 26.05.2015

Postovani Limundovci,

imam jedan predlog za Vas. Od skora sam počeo da koristim Limundo i uvideo sam da ljudi iako imaju 7-10 dana za licitaciju to uopšte ne čine, već svi stave artikal u listu želja i čekaju zadnji minut (bolje reći zadnji sekund) da daju ponudu i tako preotmu nekom artikal koji je on licitirao a da ta osoba nema mogućnost da da novu ponudu pošto joj je vreme isteklo.
Na ovaj način se osećam prevarenim i kao kupac i kao prodavac robe.
E sad moje pitanje.
Da li možete uvesti dodatnih 5 minuta ukoliko je poslednja ponuda bila u zadnjih minut vremena?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 26.05.2015

(26.05.2015 08:54)gevara Piše:
(26.05.2015 07:55)pppanyu Piše:

To je super predlog. Videćemo šta možemo da uradimo.
pppanyu - ne bi trebalo da skače na dno. Koji browser koristite i koja je verzija?

I meni tako skače - licitiranje u zadnjim sekundama - pa pa. Mozila 38.0.1 - jučerašnji update, a i pre njega je bilo isto
Evo, pisao ovde.
http://cafe.limundo.com/thread-22-post-36750.html#pid36750

Ovo se javlja od juče?
Prosledio sam na proveru.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 26.05.2015

(26.05.2015 10:25)gevara Piše: Ovo se javlja od juče?
Prosledio sam na proveru.

Da, meni se javlja od juče. Desi se i kad prvi put otvorim aukciju odmah se tako otvori.

Važi, hvala puno na javljanju. Smile
Znamo do čega je tako da ćemo videti da što pre ispravimo.
Izgleda da je tako samo na Firefox-u.

Trebalo bi da je sada sve kako treba sa ovim.