Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 07.06.2015

listao sam do 16-te strane i nisam nasao, da je neko potegao ovo pitanje, pa rekoh da ja kao jedan od najbolji limundo clanova postavim pitanje.

Posto sam ovde vise prodavac nego kupac, desavalo mi mnogo puta, ali stvarno mnogo puta, da posaljem izlicitirane stvari nekom kurirskom sluzbom i da kupac ne preuzme posiljku, pa onda ja platim povracaj.

Ne znam kao, ali nekad mi naplate postarinu za jedan pravac, a nekad mi naplate i za tamo i za amo.

Razni su razlozi ne-preuzimanja, od toga da se kupac ne javlja na telefon, da nema para, jer nije "legla" plata, da je otisao na odmor, da je.... Kad se meni vrati posiljka meni je potpuno svejedno zbog cega je.

za 15 meseci ovde prodao sam oko 1500 predmeta, sto se vidi iz mojih ocena i sigurno je 60% toga prodato ljudima iz unutrasnjosti i poslato im je AKS-om ili BEX-om.

Nisam vodio evidenciju, ali mislim da se na svaki 10 posiljki jedna vrati i ja za to platim postarinu.
Ako je 60% od 1500=900, a vrati mi se svaka 10-ta, ispada da mi se za 15 meseci vratilo 90 paketa i da sam isto toliko puta ja platio postarinu.
Ako je prosecna cena vracene posiljke oko 33oDIN, kad to pomnozim sa 90 ispada da sam ja samo na povracaj paketa za 15 meseci platio 29.700DIN ili 1980DIN mesecno.

Kad se meni vrati paket ja jedino sto mogu je da negativno ocenim kupca, ali realno ja od toga nemam nista.
Kada ja negativno ocenim kupca, meni limundo automatski vrati proviziju koju inace uzima za sebe i to je to, a pare za vracenu posiljku!?

Ako sam ja na svakoj vracenoj posiljci ostecen za izvesnu sumu novca, da li je u redu da Limundo tim s tim nema nista, nego mi vrati proviziju od 4% i aj cao!
smatram da sam prodaju svoje robe nacinio po krovom ove kuce i smatram da ukoliko sam pod ovim krovom pretrpeo neku stetu, da bi bilo domacinski, da mi limundo nadoknadi, ako ne ceo iznos, a ono bar pola.
Znam da sam prihvatio da prodajem ovde pod Limundo pravilima i da u pravilniku nigde ne pise da oni nadoknadjuju novac, ali ovde ne pricam o pravilima, nego o moralu.
Znam da para nikad dosta, a i vidim koliko se limundo na razne nacine dovija da ga zagrabi sto vise, raznim reklamama, opcijama i tako dalje, ali zar ne smatrate da bi bilo posteno, da se uz dokaz o vracenoj posiljci, od Limunda dobije bar pola novca i ako nikako drugacije, a ono barem putem Limundo kredita, od kojeg ce opet oni imati korist.
Verujem da nisam jedini prodavac kome se vracaju paketi, pa bi eto mogli da trazimo da nam na ovaj nacin izadju u susret.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neponovljiva - 08.06.2015

(03.06.2015 01:14)zzubic Piše: Ja bih na limundu promenio da uplata racuna mozeda se izvrsi i kreditnim karticama dinarski a i pay pal nalogom devizno od kuce jer u posti su obicno nepregledni redovi kada penzioneri primaju penzije ili zadnji dan roka za placanje racuna...........

Kako svi koristite računare predložila big e-banking kao odličnu opciju koja nas štiti od svih čekanja u redovima. Pored toga ko ima pametne telefone može da se upusti i u m-banking koji je još jednostavniji i zaista lako i jednostavno rešava probleme svih uplata.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - M96 - 09.06.2015

dodajte grupni chat

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Kejdovski - 11.06.2015

Možda ne bi bilo loše da korisnici imaju mogućnost da u toku licitiranja/kupovine određenog prodavca/kupca imaju mogućnost "Dodaj u favorite" odnosno da imaju listu favoritnih limundovaca.

I obratno jer kao što primetih da se većina žali - bilo bi dobro da postoji i privatna "crna lista".

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 11.06.2015

Побогу...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - goran2485 - 11.06.2015

Pa dobro Gorki, covek je tek 4,5 godina clan. Kako da zna???? Pravi se lud

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 11.06.2015

I bre kakvi ste vas dvojica.
Čovek ozbiljno pita a vi...
...ccc kuda ovaj svet ide.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 11.06.2015

Nemojte tako. Ok, treba češće da se pogledaju pravila i novine ali ovo je na prvom mestu greška firme. Toliko o njihovoj priči o edukaciji.

Na stranu to što većina članova ne pročita pravilnik ni kada se učlanjuje ali retko ko će ga pročitati naknadno. Sklopio si ugovor, video si šta u njemu piše i to je to. Sasvim je normalno da očekuješ da budeš obavešten o svakoj promeni koja utiče na tvoje poslovanje ili boravak ovde. I kad to kažem ne mislim na obavešten preko bloga ili promene teksta u pomoći ili preko Cafea već sa porukom upućenom direkt tebi. Koliko može da bude teško da se svima posle neke promene uputi privatna poruka u kojoj se barem stavi link ka obaveštenju o promeni ? Imaju automatske odgovore za gomilu stvari pa što ne bi i za to ? Ionako ih ništa ne košta.

Kada uđete u prodavnicu, kafić, ... ma bilo gde, cenovnik i i sva bitna obaveštenja moraju biti jasno istaknuta ili će inspekcija da kazni (interna ponekad i gore) kada sklopite ugovor sa bankom ako dolazi do promena moraju pismeno da vas obaveste na adresu, ne preko oglasa u ekspozituri, isto važi i za druge, toplanu, osiguravajuće društvo ...

Ovi fazoni sa - obavestili smo vas preko stranica koje verovatno ni ne čitate ne spada baš u primeren odnos prema klijentu. Pogotovo, naglasiću, zato što ih poruke ništa ne koštaju. Samo što još nema državne službe koja je direktno nadležna za svaki vid kotrole u ovoj sferi pa onda za sada prolazi svašta.

One poslednje nedelje kada sam ovde nešto postavljao sam, u teoriji, mogao da dobijem oko 100 negativnih jer me niko nije obavestio da nije više pravilo da se kupac javlja prvi. Još sam ja, sav bitan, nekolicini uputio kritike da je prošlo dva dana i da se nisu javili...

E sad, to što članovi banu ovde i bez ikakvog čitanja šta je ovde napisano, ostave neki komentar ... pa, svi mi mislimo da istorija počinje od nas Smile Ako ništa drugo čovek se potrudio da ostavi svoj komentar u odgovarajućoj temi.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Sergioking - 16.06.2015

Trebalo bi uvesti mogucnost za postavljanje aukcija,cak i ako je negativans bilans sa kreditom.
Bzv je da ja sad iscimam nekog od admina,da mi da minus,dok,ga sacekam sa odg,smorim se,a i neprijatno je.
6 godina,punim kredit,svaki dan,ili svaki drugi,i onda zaboravim,uhvati me vikend,ne radi nbs i sl,a htedoh da postavim nesto,kad ono nema.
Kapiram da je postavljanje aukcija,dok je clan recimo 100 ili 200 rsd  u minusu skroz ok.
Jednom mi se to desilo 2 puta za dve nedelje,i ja rekao,ajde zamolicu LT da mi pusti do ponedeljka,1. put bez problema,a drugi put i neznam ko mi odgovori,da ce mi dati,jos jednom ,ali nesto u fazonu kao,nije dozvoljeno zloupotrebljavati Limundo na taj nacin,a ja vec bio pustio nalog za uplatu al nesto kasnije poslepodne u petak i nije proslo.Osecao sam se kao klinac.Mislim da je vama sve isto,jel vam kinta na racunu u petak,subotu ili u ponedeljak,ako je sigurna.
Onda sam se zarekao da necu nikad vise da molim ni za sta.Bilo bi super to odrediti nekim pravilom.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 16.06.2015

Iskreno, teško da bih ovo dozvolio. Dešavalo se i meni da vikendom uđem u crveno ali to je već moja krivica i pogrešna procena. Bez obzira na duhovite cifre naloga koji se spominju realno ima barem 20000 prodavaca koji stalno ili ponekad ovde prodaju. Ako im se dozvoli i samo 100 dinara minusa tu je lako moguće da se brzo dođe do ozbiljne cifre. Da ne govorim o onima koji i uđu sa namerom da ne plate proviziju i činjenice da je lako otvoriti nov nalog.

Razumem zašto imate taj stav, isuviše godina ste ovde i ne biste to ugrozili ni za veći novac a kamoli za cifru sa kojom ne možeš ništa bitno uraditi (na stranu što se ne sme prljati obraz za novac) ali realnost je da vlasnik firme mora misliti o svakom dinaru i o svakom, pa i najgorem, članu tako da je teško onda povući crtu i naći stalno pravilo koje će pomiriti te dve suprostavljene stvari.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 16.06.2015

Када би на наш динар мислили као на њихов где би нам био крај.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Olja.Olja - 17.06.2015

(16.06.2015 18:44)Sergioking Piše: Trebalo bi uvesti mogucnost za postavljanje aukcija,cak i ako je negativans bilans sa kreditom.
Bzv je da ja sad iscimam nekog od admina,da mi da minus,dok,ga sacekam sa odg,smorim se,a i neprijatno je.
6 godina,punim kredit,svaki dan,ili svaki drugi,i onda zaboravim,uhvati me vikend,ne radi nbs i sl,a htedoh da postavim nesto,kad ono nema.
Kapiram da je postavljanje aukcija,dok je clan recimo 100 ili 200 rsd  u minusu skroz ok.
Jednom mi se to desilo 2 puta za dve nedelje,i ja rekao,ajde zamolicu LT da mi pusti do ponedeljka,1. put bez problema,a drugi put i neznam ko mi odgovori,da ce mi dati,jos jednom ,ali nesto u fazonu kao,nije dozvoljeno zloupotrebljavati Limundo na taj nacin,a ja vec bio pustio nalog za uplatu al nesto kasnije poslepodne u petak i nije proslo.Osecao sam se kao klinac.Mislim da je vama sve isto,jel vam kinta na racunu u petak,subotu ili u ponedeljak,ako je sigurna.
Onda sam se zarekao da necu nikad vise da molim ni za sta.Bilo bi super to odrediti nekim  pravilom.

Slazem se.

Clan sa preko 4000 jedinstvenih pozitivnih mislim da zasluzuje veci dozvoljen minus.  Time dobija i prodavac i sajt.

Zna se ko je na Limundu na duze staze a ko kratkoricno.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 17.06.2015

Za taj dozvoljeni minus, ja se sećam da sam nekada, jako davno, mogao da okrenem telefon - ajde molim te, digni mi dozvoljen minus na 200din. Oni to urade, ja naravno platim kasnije i to je bilo super. Kasnije je to ukinuto, pa sam onda godinama predlagao,zahtevao,molio da se ponovo uvede,makar nama pojedincima.

Sada je već toliko dugo prošlo, navikao sam da toga nema (mada sam ovde skoro pročitao da ipak ima neki oblik toga,par puta godišnje), da i kada bi opet to moglo,ne bih ni koristio tu opciju. Jednostavno sam se pomirio sa sudbinom,shvatio da to više ne postoji, prihvatio stvari kakve jesu...ukalkulišem sve mnogo unapred,i ne mislim... a za svaki slučaj, uvek imam nekog u šteku da mu zviznem negativnu, ako zafali malo kredita. Wink

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 17.06.2015

LOLkakav štekLOL

Inače slažem se da bi trebalo par puta godišnje da se dozvoli prodavcima da odu u minus...

...ali...to već imaSmile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 17.06.2015

A šta ću, taj štekić mi je koristan na više nivoa...em mogu da se refundiram kad je gusto, em držim kakvu takvu nadu da će mi jednog dana ipak možda biti uplaćeno Smile