Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - schmit - 18.06.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Predlog : Dodavanje korisnika u listu prijatelja

Ne znam da li je neko do sada ovo predlagao ,ako jeste unapred se izvinjavam na ponavljanju predloga.Mislim da bi dobro bilo omoguciti kreiranje liste prijatelja ili tako nesto.

Primer: Saradjujete sa nekim, transakcija se zavrsi, zadovoljni ste ,pozitivno ga ocenite i pošaljete mu zahtev da vas doda u listu prijatelja, kako bi mogli imati uvid u neke od njegovih budućih aukcija.Na ovaj način npr. korisnici se mogu i dvojako kategorisati po uspešnosti: a) po ocenama b) broju prijatelja ("popularnosti") itd. Suština predloga je da nam korisnici sa kojima smo imali dobru saradnju ostaju "bliže" dostupni, a ne da isčeznu nakon isteka aukcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 18.06.2015

Više puta je već predloženo, s tim što ste vi dodali i ovaj deo o ocenjivanju. No, nema veze, dobre predloge treba češće ponavljati pa ih možda i prihvate Smile U svakom slučaju dobrodošli i samo nastavite Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neso71 - 28.06.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Opciju - Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen, treba naplaćivati na mesečnom nivou, pa oni koji imaju interesa da njihove transakcije ostanu tajne - oni će platiti, a kod ostalih možemo se informisati po kojim cenama su prodati pojedini artikli. 

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 28.06.2015

A ako istaknemo cenovnik prodatih predmeta na profilu da li ćemo onda biti pošteđeni od te globe ? Usput, ako to stvarno uradimo jel možemo onda i da naplaćujemo za korišćenje tih informacija ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 28.06.2015

Мене од статистика интересује само једна, однос купљених предмета и оцена, ништа друго.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 28.06.2015

To je ok. Što se mene tiče isto i za prodavce. Margina do nekih 5-6% je prihvatljiva, loša saradnja pa nisi hteo da oceniš ili si zaboravio a preko toga se već zna o kakvom članu se radi i nemaš šta dalje da proveravaš u vezi nje/ga. Ako ti ni to nije dovoljno baciš pogled na članove koje je ocenio i ako ima nekih sa isključivo njegovim ocenama onda dalje nema šta da sumnjaš. Takvu statistiku ne verujem da je teško uvesti i na taj način bi se odmah videli rezultati i sprečile glsine o nekom ko nema veze sa mutnim radnjama. Ako se nekom baš isplati da napravi par desetina ili više lažnih prodaja i da pozitivnu ocenu onda alal mu te prodaje, skupo ih je platio.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 28.06.2015

(28.06.2015 07:10)neso71 Piše: Opciju - Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen, treba naplaćivati na mesečnom nivou, pa oni koji imaju interesa da njihove transakcije ostanu tajne - oni će platiti, a kod ostalih možemo se informisati po kojim cenama su prodati pojedini artikli. 
loš predlog.Moje pravo i izbor.Tako i treba da ostane

Citat:Мене од статистика интересује само једна, однос купљених предмета и оцена, ништа друго.
E kad bi barem za jedan mesec izbacili takvu statistiku.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 30.06.2015

Predlog o kome bi LT zaista trebao da razmisli

Ukinuti pravo na reklamaciju predmeta koji su neispravni, gde kupac kao razlog kaze: Ej,bate,pa ovo neispravno, vrati ti meni moje pare nazad. Znam da je pisalo da je neispravno, a ja mislio radi?

Iako je na aukciji recimo jasno pisalo da se radi o neispravnoj stvari.

O ovome zaista treba najozbiljnije da razmislite, sto se dozvoljava reklamacija zbog neispravnosti neispravnog predmeta.

I nemojte sada da napisete da kupac uvek ima pravo na reklamaciju. Ok, ima pravo na reklamaciju, ali onda ako prodavac nece da mu uvazi, da se ne dozvoli opcija da kupac da negativnu ocenu, jer prodavac nije uvazio reklamaciju sto je nesto neispravno, zapravo neispravno.

Ima smisla.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 30.06.2015

(30.06.2015 23:09)kristiola Piše: Predlog o kome bi LT zaista trebao da razmisli

Ukinuti pravo na reklamaciju predmeta koji su neispravni, gde kupac kao razlog kaze: Ej,bate,pa ovo neispravno, vrati ti meni moje pare nazad. Znam da je pisalo da je neispravno, a ja mislio radi?

Iako je na aukciji recimo jasno pisalo da se radi o neispravnoj stvari.

O ovome zaista treba najozbiljnije da razmislite, sto se dozvoljava reklamacija zbog neispravnosti neispravnog predmeta.

I nemojte sada da napisete da kupac uvek ima pravo na reklamaciju. Ok, ima pravo na reklamaciju, ali onda ako prodavac nece da mu uvazi, da se ne dozvoli opcija da kupac da negativnu ocenu, jer prodavac nije uvazio reklamaciju sto je nesto neispravno, zapravo neispravno.

Ima smisla.

Tebe baš potresla dešavanja na Limundu, a? LOL
Ne možeš to uvesti. Evo na primer zašto: Prodajem mikser sa tri brzine, ali ne radi "menjač" i vrti samo na najjače - ili vrti ili ne vrti, odnosno ima samo jednu brzinu i ja ga oglasio kao neispravan i to opisao. I ti kupiš, a ono uopšte ne vrti. Šta ćemo sad? Hmm
Ispravno/neispravno su kategorije za pretragu. Wink

Da, to sam previdela.
Uvesti onda novu kategoriju - ``dibidus neispravno, bez prava na reklamaciju`` Big smile

(30.06.2015 23:23)kristiola Piše: Da, to sam previdela.
Uvesti onda novu kategoriju - ``dibidus neispravno, bez prava na reklamaciju`` Big smile

Nemoj nikome da kažeš, ali "iskusni" prodavci to kažu: "Neispitano - nemam struju da probam - ide bez prava na reklamaciju." :rolf:

Onda, da se ispravim:
predlog da se ukine pravo na reklamaciju zbog onoga sto je napisano da je neispravno.

Npr., neko ti trazi reklamaciju koja glasi: Eee, batice, pa ne radi menjac, i vrti samo na najjacem. ->a to je pisalo u opisu aukcije.

Da se uvede neko pravo prodavca da ne mora da uvazi ovakve reklamacije, ukoliko je reklamacija zbog necega sto je nedvosmisleno i jasno bilo napisano.

@Serjoza, da,a to sto je neki prodavac napisao da nesto ide bez prava na reklamaciju moze da okaci macku o rep.. Ne mislim na prodavce koji pisu da nemaju struju da provere Big smile
Nego mislim na situaciju:
Ja prodajem beli dzemper. Kupac kupi, i reklamira, jer ne voli belu boju, on mislio da je crni? A pisalo je da je beli.
Na ovu foru, cak kad malo bolje razmislim, ne mora da se odnosi na neispravne stvari.
Prodajes Bosch, a neko ti ga reklamira, jer je Bosch, a ne Philips.
Shvatas na sta mislim?
Big smile

(30.06.2015 23:29)kristiola Piše: Onda, da se ispravim:
predlog da se ukine pravo na reklamaciju zbog onoga sto je napisano da je neispravno.

Npr., neko ti trazi reklamaciju koja glasi: Eee, batice, pa ne radi menjac, i  vrti samo na najjacem. ->a to je pisalo u opisu aukcije.

Da se uvede neko pravo prodavca da ne mora da uvazi ovakve reklamacije, ukoliko je reklamacija zbog necega sto je nedvosmisleno i jasno bilo napisano.

Veeeeesićuuuu, evo Kristiola te zezaaaaa! LOL
Šalu na stranu - to je svakom normalnom ko razume naš jezik jasno, ali to ti je što ti je. ZZP gde mu mesto nije, prelivanje svetskih trendova sa Ibeja, kupac prvi pa onda ide sveta krava i tako to. 

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 30.06.2015

(30.06.2015 23:26)serjoza Piše:

Nemoj nikome da kažeš, ali "iskusni" prodavci to kažu: "Neispitano - nemam struju da probam - ide bez prava na reklamaciju." :rolf:

Да, то су они што се не разумеју, а уређај је компликован јер има чак две опције "0" и "1" а они неће да притисну нешто погрешно па да се уређај поквари.

(30.06.2015 23:40)BitterLemon Piše:
(30.06.2015 23:26)serjoza Piše:

Да, то су они што се не разумеју, а уређај је компликован јер има чак две опције "0" и "1" а они неће да притисну нешто погрешно па да се уређај поквари.

E taj rad. Možda ne bi bilo loše uvesti tu potkategoriju - neispitano. Hmm