Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 30.06.2015

Mozda ne bi bilo lose ni to uvesti, jer je svakako bolje neispitano u kategoriju neispitano, nego u polovno.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasa045 - 03.07.2015

Pozdrav,
Požalio bih se na reklame, ne bi bile veliki problem da nisu tako neprikladne, mislim na polugole devojke i ostalo, ne znam da li je to do mog računara ili već ali to bi mogli ispraviti, takođe ruže Limundo, nekada je Limundo bio jedino mesto gde nema reklama a sad...

Hvala na razumevanju!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Unita - 03.07.2015

(03.07.2015 15:04)sasa045 Piše: Pozdrav,
Požalio bih se na reklame, ne bi bile veliki problem da nisu tako neprikladne, mislim na polugole devojke i ostalo, ne znam da li je to do mog računara ili već ali to bi mogli ispraviti, takođe ruže Limundo, nekada je Limundo bio jedino mesto gde nema reklama a sad...

Hvala na razumevanju!

Zamolila bih vas da nam pošaljete print screen stranice putem Kontakt forme, jer takve reklame ne bi trebalo da se pojavljuju na sajtu. Uz fotografiju ćemo imati bolji uvid u problem i moći ćemo da pronađemo najbolje rešenje.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 03.07.2015

Hvala na razumevanju!

Zamolio bih vas da mi pošaljete print skreen tih reklama jer sam možda neku propustio Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 03.07.2015

Moze i meni jer nemam pojma kako izgledaju reklame na Limundu uopste, a i bilo gde Big smile Nije da reklamiram Ad Bloker, ali je super stvar. Mada je i lose, jer starno ne znam kako izgleda ni jedna reklama Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - batakirke - 05.07.2015

Ne znam da li se na ovom forumu govorilo o vracanju opcije da se putem sms-a svi korisnici koji su licitirali ili oni koji to tek planiraju obaveste da aukcija za koju su zainteresovani uskoro istice, ali mene bi jako obradovalo da tako nesto postoji, jer u odredjenom broju slucaja desava mi se da okasnim ili jednostavno zaboravim.
Znam da bi ova opcija koristila prodavcima koliko i potencijalnim kupcima, mada ne znam koliko je to isplativo za sam limundo.
Sta vi mislite o tome? Mozda ja nisam uocio neke nedostatke ovog predloga, zato vas i pitam,

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 05.07.2015

(03.07.2015 21:36)kristiola Piše: Moze i meni jer nemam pojma kako izgledaju reklame na Limundu uopste, a i bilo gde Big smile Nije da reklamiram Ad Bloker, ali je super stvar. Mada je i lose, jer starno ne znam kako izgleda ni jedna reklama Big smile

Isto i ja imam addblocker, i na firefox-u sam uglavnom pošteđen reklama. E ponekad pređem na Chrome, i onda ima reklama, i na Limundu i na Kupindu. Doduše, kod mene uglavnom sve reklame za neke žurke,koncerte i letovanja.

Možda te reklame, svakom nude ono što mu fali... Pravi se lud

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 05.07.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Skoro da sam hteo da otvorim novu temu: na sta je spao Limundo ili tako nesto ...

To sta treba menjati je dato i na ovoj temi, ali i na nekim drugim:  vestacko dizanje, refundacija troskova, suspendovan zabranjen ... ali vi gotovo nista ne preduzimate povodom toga.

Ponuda vam je ocajna, jer ocigledno nema dovoljno prodavaca ili su oni na konkurentskim sajtovima ili gde vec ...

Evo npr - hocu da kupim gume 13/80 145-155 ...

Limundo - 4 oglasa - samo 1 delimicno odgovara ... mozda moze da posluzi za autoprikolicu,

Kupindo - kobajagi 12 stranica - od toga realno nepune dve, pa onda ratkapne  i ratkapne ... a medju njima i https://www.kupindo.com/Igracke/25396109_Gumena-lutka-oznaka-Z-35-13- - dva oglasa sam stavio u listu zelja

Kupujem prodajem - 39 stranica  - realno je bar pola oglasa u skladu sa pretragom  - 9 oglasa sam stavio u Pratim

i sta dalje da vam pisem ? Verovatno sam gledao u pogresnoj kategoriji  Angry

Ispustih da kazem ... da jedva cekam savet od nekog kompetentnog admina - da me posavetuje,  gde da kupim gume ...

Nego dzaba pisemo mi ovde - uzivajte vi i dalje na lovorikama sa 650000+ potencijalnih kupaca, koji ce se uskoro  ˝otimati ˝  na ovdasnju ponudu, a ja cu svoje gume verovatno kupiti na drugom mestu, pa makar  i u prodavnici.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gevara - 06.07.2015

(05.07.2015 13:29)batakirke Piše: Ne znam da li se na ovom forumu govorilo o vracanju opcije da se putem sms-a svi korisnici koji su licitirali ili oni koji to tek planiraju obaveste da aukcija za koju su zainteresovani uskoro istice, ali mene bi jako obradovalo da tako nesto postoji, jer u odredjenom broju slucaja desava mi se da okasnim ili  jednostavno zaboravim.
Znam da bi ova opcija koristila prodavcima koliko i potencijalnim kupcima, mada ne znam koliko je to isplativo za sam limundo.
Sta vi mislite o tome? Mozda ja nisam uocio neke nedostatke ovog predloga, zato vas i pitam,

Nije takva opcija nikada postojala.
Bila je opcija SMS podsetnik koju je aktivirao svako ko je želeo. 
SMS podsetnik je stizao 1h pre isteka licitacije.

Međutim, ukinut je iz razloga što zbog problema SMS provajdera poruke su umele da kasne ili uopšte ne stignu. Tada je potencijalni kupac bio oštećen jer nije licitirao, oštećen je i prodavac. Limundovci su (sa pravom) za takve probleme krivili Limundo tim, međutim, mi na to nismo mogli da utičemo.
Kada su takve greške (kašnjenje poruke ili to da uopšte ne stignu) postale učestalije, morali smo da ukinemo tu opciju. Tuzan

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - MagicMaster - 09.07.2015

Ne znam da li je neko predlagao, a , bar meni, treba ta opcija...

Kad imam VIŠE perdmeta, a ISTI....

Neko kupi.

Moram da pravim novu akukciju.

Umesto da među opcijama Prebaci na kupindo, Obriši, stoji još i npr. POKRENI ISTU....

To bi mnogo značilo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - s.bogi - 09.07.2015

@MagicMaster podrzavam predlog! Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neponovljiva - 10.07.2015

(09.07.2015 14:25)MagicMaster Piše: Ne znam da li je neko predlagao, a , bar meni, treba ta opcija...

Kad imam VIŠE perdmeta, a ISTI....

Neko kupi.

Moram da pravim novu akukciju.

Umesto da među opcijama Prebaci na kupindo, Obriši, stoji još i npr. POKRENI ISTU....

To bi mnogo značilo.

U okviru Limundo Listera imate opciju pravljenja "klonova" tj. pokretanja istih aukcija pa možete da iskoristite.
Tokom leta je sasvim sigurno da nećemo razvijati takvu mogućnost.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - MagicMaster - 12.07.2015

Lister mi je .... ne znam ... 4 - 5 puta sam pokušavao da sa njega pokrećem aukcije, i uvek me nervirala neka glupost/nelogičnost.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milancein - 13.07.2015

Hvala na razumevanju!

I ja sam takođe hteo da se požalim na takvu vrste reklama, prosto je nedopustivo kada šaltam po Kupindu da moram da okrećem laptop, telefon, računar, tablet na drugu stranu da ne pomisle ukućani, prijatelji, kolege a pre svega deca da ....
Uglavnom su to bile reklame na temu "upoznavanja i chata" a slike jesu i te kako većim delom ne prikladne.
Mada ima i logike, možda izlicitiramo i neku snajku !   Pravi se lud

(12.07.2015 15:23)MagicMaster Piše: Lister mi je .... ne znam ... 4 - 5 puta sam pokušavao da sa njega pokrećem aukcije, i uvek me nervirala neka glupost/nelogičnost.

Lister je nešto najbolje što je mogao Lim. i Kup. tim da napravi.
Možda je malo muka dok se ne savlada ali kada se uhodaš veruj mi kasnije i jednu aukciju kada budeš postavljao, postavljaćeš preko listera.
Ja trenutno imam 1549 nazovimo predmeta na Kupindu, da nema listera verovatno ne bi imao ni deseti deo toga.
Imao sam par telefonski razgovora sa njihovim timom vazano za samu upotrebu listera, tako da neke sitne nedostatke po pitanju export-a i import-a u XLS treba da se reši otprilike u Septembru mesecu tako da ćemo imati punu komfornost istog.
  ziveli

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 14.07.2015

(18.11.2014 20:07)sasacv68 Piše: Konacno zavrsiste s krecenjem Cafea ☺ ...srecno!

Procitah ovde u pravilniku...Prijava potencijalno neregularnih aukcija se vrši isključivo preko opcije “Prijavi aukciju”, koja se nalazi u donjem desnom uglu svake aukcije.
Obzirom da klikom na to dugme ne postoji opcija ˝Nudjenje radi vestackog podizanja cene˝ - odnostno da ste je uklonili, predlazem da vratite i tu opciju u padajuci meni. Navedena situacija se, koliko sam gledao, ne moze podvesti ni pod jednu drugu iz liste - pa ostaje pitanje kako prijaviti takvu aukciju, ukoliko se ne vrati i ta opcija.

Ne znam od kada, ali opcija ˝Nudjenje radi vestackog podizanja cene˝ ponovo postoji u padajucoj listi: Prijavi aukciju/razlog.

(20.11.2014 17:25)sasacv68 Piše: Mislim da bi Limundo konacno, morao da resi pitanje (ne)ocenjivanja , jer ˝Nije dozvoljeno neobjektivno ocenjivati članove kao ni neizvršavati obavezu ocenjivanja.˝  Uradite nesto da se ispostuje pravilnik, koji ste sami doneli.
Vise sam prestao da brojim za koliko sam ocena uskracen!

Predlog je da se uvede automatozovano ocenjivanje, nakon isteka perioda od 30dana.

Realizovano ... od danas. (da ostane zabelezeno 24399 novih aukcija )

(22.11.2014 12:01)sasacv68 Piše:
(22.11.2014 11:33)Vesic1 Piše: Znam da je se zeni desilo da preda neku torbu na licno preuzimanje, i tu padne kafa, razgovor, diskusija 2 sata. Zena posle dva dana dobije negativnu kako na torbi ima ostecenja??? Da li je to realno, sta je gledala dok je preuzimala? Zato kazem, ima nas raznih, bolje je biti obazriv. 

Koliko sam ja u toku, mislim da je stav Limunda da reklamacije na predmete koji se licno preuzmu - naknadno nisu moguce i da eventualne sporove po tom pitanju i ne uzima u razmatranje. (Ako je sve u redu - preuzmes predmet, ako nije - ne preuzmes predmet)
Limundo je sigurno ponistio takvu ocenu, kao neopravdanu, naravno, ukoliko se prodavac obratio LT.

Sto se tice dokazivanja predaje predmeta/novca, prilikom licnog preuzimanja - mogao bi LT da rece koju o tome i posavetuje nas kako postupati.

Naravno, bilo bi korisno i da clanovi koji su imali takvu neprijatnost, podele ovde svoje iskustvo, kao i to kako je problem resen, na kraju.

Ne videh nigde konkretan savet LT oko ove problematike.

(22.11.2014 11:08)sasacv68 Piše: ... da Limundo  odradi realno vreme do isteka aukcije - da ne moramo da osvezavamo stalno

Nista od ovoga ... mora da je jako tesko to sprovesti ?

(28.11.2014 17:39)sasacv68 Piše: Poruka poslata sa kontakt strane na Kupindu se ne nalazi se u delu Moj  Kupindo > Poruke > Poslate. Pri tome mislim na inicijalnu-prvu poruku.

Mozda je BitterLemon na to mislio, a i ako nije, eto ja ga rekoh.

Reseno i ovo od skoro.

(03.12.2014 20:19)sasacv68 Piše: Odlicno vam je ovo [Slika: 34fipeh.jpg], da se mogu sacuvati nacrti komentara, kao nedovrseni ili za kasnije - na Limundo Cafeu. Pohvale za to !  Klanjam se

Obzirom da imam par nacrta - predefinisanih poruka, koje redovno koristim na Limundu/Kupindu (a verujem da i drugi organizovani Limundovci rade slicno), koji su odradjeni u Word-u i sada spakovani, u tamo nekom folderu (naravno da se folder zove Limundo)

[Slika: 2itixvq.jpg]

do kojih je sada potrebno doci, ipak uz par klikova misem (broj poruka x par klikova = mnogoooooooooooooooooooooooooooooooooooo klikova misem) i uz podizanje Word-a, pa Copy, pa drugi prozor, pa Paste, muke ...Cry

Dakle, predlog je da se slicno (ili isto) odradi i na samom Limundu/Kupindu, odnosno omoguci cuvanje (nacrta ) poruka - koje Limundovci redovno koriste u komunikaciji sa Kupcem/Prodavcem - i do kojih bi se moglo doci samo jednim klikom  (ukoliko bi bile smestene - negde oko tela poruke).
(04.12.2014 12:47)Dudadunja Piše: @ sasacv68 
Hvala na još jednom vrlo konstruktivnom predlogu, slažem se da bi opcija "Nacrti" bila praktična, zabeleženo.

Zabelezeno ... ali dzabe kad se zagubila beleznica.

(04.12.2014 21:23)sasacv68 Piše: Kada na Limundu udjem na Sve aukcije prodavca i zelim da pogledam i njegovu ponudu na Kupindu, odnosno kliknem na neki od dostupnih linkova u KUPI ODMAH PO KATEGORIJAMA, link me odvede na stranu -  zeljenu kategoriju i to je u redu.
[Slika: 2d7c6et.jpg]

Ali nije u redu da se na tako otvorenoj strani nudi  [Slika: 2ln8l8g.jpg]  , sto prakticno znaci da za bilo koji predmet, koji zelim da kupim ili  stavim u listu zelja, zapravo to ne mogu da uradim, jer nisam ulogovan na Kupindo (a jesam ulogovan na Limundu).
Moze li se to resiti ?

Tesko za realizovati ?!

(25.12.2014 21:01)sasacv68 Piše: Trebalo bi da se implementira na Limundu i Kupindu, kao sto je i ovde u Cafeu - Pracenje poruka - pa da se zna da je poruka procitana od strane onog kome je upucena.

Jako tesko za realizovati !?

(04.05.2015 21:53)sasacv68 Piše: Ne bi bilo lose dodati na predmetima koji su u listi zelja - dodatno dugme (obavestenje) - izmenjeno. 
Naravno to polje bi se pojavilo pored aukcije, ukoliko prodavac vrsi neke izmene na predmetu preko dugmeta izmeni: u nacinima slanja, dodatni tekst - opis (preko polja dodato), izmene u (dodatnim) uslovima prodaje, dodavanje novih fotografija, dodavanje opcije Kupi odmah - jednostavno sve izmene, koje mogu bitno uticati na odluku o kupovini predmeta ili eventualno uklanjanje predmeta iz liste zelja.
Jos kada bi to dugme izmenjeno bio link, koji direktno vodi na izmenjeno ...

[Slika: 2lnv1g8.png]

Predlog je proisteko iz zadnjeg ˝problema˝ na temi najbolje resenje, ali i zbog uvodjenja nove opcije Kupi odmah, koja se moze dodati i u toku trajanja aukcije, kao i drugih elemenata aukcije, iznetih u predlogu.

Cesto se desava, da clanovi vrse ˝izmene˝ na predmetu, dodavanjem novih fotografija,  nacina transporta, teksta ( sad sam primetio fleku, predmet mi je ispao pa se slomio, predmet je prodat ne licitirajte isl.), a sada se moze dodati i Kupi odmah. Mozda, zbog nekih promena vise ne bih zeleo taj predmet u listi zelja, a svakako postoji i mogucnost ˝pogresne˝ kupovine - pod izmenjenim uslovima ?

Verujem da mnogi clanovi, predmete u listu zelja stavljaju na osnovu procitanog trenutnog opisa/uslova/stanja predmeta, pa mislim da je suludo proveravati svaki predmet u listi zelja, da li su vrsene neke izmene, pre samog licitiranja, pogotovu ukoliko se ponuda daje pred sam kraj aukcije - ako se to moze resiti jednim dodatnim dugmetom - obavestenjem izmenjeno.

Jako jako tesko za realizovati ?!

(17.05.2015 22:57)sasacv68 Piše:
(16.05.2015 00:31)sasacv68 Piše:
(15.05.2015 23:56)Da se vratimo na predlog(e) Piše: Mislim da bi bilo dobro da moze da se kreira i zapamti OMILJENA PRETRAGA (Moja pretraga ili neki slican naziv) u kojoj bi svaki Limundovac mogao, po sebi znacajnim kriterijumima da definise, sta je ono sto ga interesuje - ono sto najcesce pretrazuje na Limundu.

To bi moglo biti po nekoliko kategorija, stanju predmeta, mestu, uskoro isticu, najpovoljniji i sl. - po filterima koji vec postoje - od kojih bi svaki korisnik, izabrao njemu najbitnije kriterijume, koje bi sistem pamtio ...

Da pojasnim slikovito ... zamisli da kreiras svoju pretragu po kriterijumima, koje izaberes, podesis i kasnije samo kliknes na  [Slika: waq3x4.png]

Dugme Moja pretraga bi moglo da stoji pored vec postojeceg dugmeta Trazi, a klikom na Moja pretraga bi se dobili rezultati pretrage po zeljenim - podesenim (postojecim) kategorijama, podkategorijama, nazivu predmeta, ceni i drugim filterima, koje bi svako podesio, kako mu odgovara.

[Slika: 33wwm4z.png]

Samo podesavanje pretrage bi moglo da bude u okviru dugmeta Moji podaci, a svako bi mogao da izabere svoje omiljene kategorije i potkategorije ili nekoliko omiljenih predmeta po samom nazivu predmeta, te podesi i ostale kriterijume i filtere - po onome sto najcesce pretrazuje na Limunu.

Ako nema takvog predmeta, takodje bi pojavljivala (postojeca) mogucnost aktiviranja podsetnika, kada se takav predmet pojavi.

Nezamislivo i tesko za realizovati ?!

(26.05.2015 22:30)sasacv68 Piše: Na drugim temama se pominjalo da bi Limundovci voleli da ˝imaju evidenciju˝ o tome da li je u roku ostvaren kontakt, uplata, slanje, ocenjivanje ... pa eto zgodnog mesta:

[Slika: fu8c4w.png]

Po difoltu bi ova polja bila ˝prazna˝, a Limundovac bi po realizaciji odredjene radnje, menjao status u zeleno, ili bi se to automatski radilo ukoliko je u pitanju Limundo Cash ili ukoliko bi kupac ocenio tu kupoprodaju. Obrnuto, automaski bi se status menjao u crveno, ako bi se probili rokovi.

U ovom konkretnom primeru, je ostvaren kontakt u roku, ali nije izvrsena uplata u roku. Naravno, kupoprodaja bi se i dalje mogla realizovati, kao i do sada, u skladu sa dogovorom, pa bi se prema tome dalje, rucno menjao status crvenih polja.

Kod kupca bi ovakva ista ili slicna polja postojala u delu MojLimundo/Pobedio.

Verujem da bi ovakva polja koristila svima, a narocito prodavcima sa vecim brojem predmeta, jer bi imali jasan pregled statusa svake kupoprodaje.

Ni odgovora ... jako tesko za realizovati ?!

Izlistah hronoloski, u okviru ove teme, ideje i predloge, koje sam uoblicio, cisto da vidimo , kako napredujemo.