Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 27.07.2015

Slazem se, ali desavalo mi se da kupci dodju kod mene i verujte mi tacno se vidi, da im je neprijatno sto kupuje neke stvari, a najcesce to budu polovni kucni aparati , garderoba, obuca i onda se pravdaju, kao to nije za njih, nego su licitirali za rodjaka ili komsiju, znaci ima ljudi koji ne vole, ne zele da svako vidi sta rade, a i ja sam medju njima

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 27.07.2015

desava se isto da se ljudi meni pravdaju kad dodju licno, a ja zaista ne vidim potrebu za tim, ja ako kupim nesto polovno, ne zanima me sta ce neko da pomisli.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 27.07.2015

Znam, ali nismo svi isti, ima ljudi koji se srame sto nisu u stanju da zarade i sto moraju deci da kupuju polovne cipele

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milancein - 02.08.2015

Jbg, da li planirate da ukinute aukcije na 24 časa ili svaki dan moram da gledam iste aukcije?
Ja razumem da ljudi žele da prodaju i da skupe za medalju ali godinu dana svaki dan gledam iste aukcije od 20 strana.
Zar ne mislite da je to ubijanje aukcija od strane tog člana?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - FoxMulder - 05.08.2015

Zar mora da stavljate Google oglase??? Levo i desno i da prihvatim, ne smetaju, lepo su uklopljeni, ali u sredini je totalno, ali totalno velika glupost, jer mnogo ometaju gledanje predmeta...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 05.08.2015

(05.08.2015 02:53)FoxMulder Piše: Zar mora da stavljate Google oglase??? Levo i desno i da prihvatim, ne smetaju, lepo su uklopljeni, ali u sredini je totalno, ali totalno velika glupost, jer mnogo ometaju gledanje predmeta...

adblock instaliraj i nema oglasa vise

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 05.08.2015

Mislim da propustam divne reklame Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 07.08.2015

Neko je negde pomenuo, mislim da je BitterLemon, da se uvede kazna za ove sto neopravdano daju negativne ocene samo zato da ne bi mogli da dobijemo automatsku pozitivnu.
Znaci ako vam clan da neopravdanu negativnu vi se zalite Limundo timu, oni je skinu i to je ok, ali vi ostajete bez ocene. Da clan nije ocenio, dobili bi automatsku pozitivnu, ovako nista.
Zasto bi ja morao non-stop zbog nekih bip-bip, da pisem L.T i da molim da mi se ocena skida?
Kad bi postojala kazna za te koji ili ne znaju kada se daje negativna ili znaju, al to rade namerno, onda oni to ne bi radili.
Predlazem da se njima tada da negativna i to sa komentarom NEGATIVNA ZBOG TOGA STO JE CLAN NEOPRAVDANO DAO NEGATIVNU!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 07.08.2015

Treba da postoje sankcije za neopravdane namerno date negativne iz pakosti.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 07.08.2015

(07.08.2015 22:35)LekoizZegrove Piše: Neko je negde pomenuo, mislim da je BitterLemon, da se uvede kazna za ove sto neopravdano daju negativne ocene samo zato da ne bi mogli da dobijemo automatsku pozitivnu.
Znaci ako vam clan da neopravdanu negativnu vi se zalite Limundo timu, oni  je skinu i to je ok, ali vi ostajete bez ocene. Da clan nije ocenio, dobili bi automatsku pozitivnu, ovako nista.
Zasto bi ja morao non-stop zbog nekih bip-bip, da pisem L.T i da molim da mi se ocena skida?
Kad bi postojala kazna za te koji ili ne znaju kada se daje negativna ili znaju, al to rade namerno, onda oni to ne bi radili.
Predlazem da se njima tada da negativna i to sa komentarom NEGATIVNA ZBOG TOGA STO  JE CLAN NEOPRAVDANO DAO NEGATIVNU!

(07.08.2015 22:42)kristiola Piše: Treba da postoje sankcije za neopravdane namerno date negativne iz pakosti.

Sankcije su definisane Listom nedozvoljenih ponasanja :

GRUPA I 
Zloupotreba sistema ocenjivanja
Nije dozvoljeno neobjektivno ocenjivati članove kao ni neizvršavati obavezu ocenjivanja.

KLASIFIKACIJA PREKRŠAJA GRUPA I 
Kada su načinjeni prvi put ne menjaju status naloga  Ponavljanje istog prekršaja iz grupe I menja status naloga za jedan nivo.

Pitanje je da li se primenjuju ?!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 07.08.2015

Znaci moze da dodeli 2 negativne, ovi mu promene status u obavesten, on miruje 6 meseci i taj status se brise i nikom nista. Ja mislim da to treba da bude strozije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milancein - 07.08.2015

Statusi obaveštenje treba da budu javni

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 07.08.2015

(07.08.2015 23:01)sasacv68 Piše:
(07.08.2015 22:35)LekoizZegrove Piše: Neko je negde pomenuo, mislim da je BitterLemon, da se uvede kazna za ove sto neopravdano daju negativne ocene samo zato da ne bi mogli da dobijemo automatsku pozitivnu.
Znaci ako vam clan da neopravdanu negativnu vi se zalite Limundo timu, oni  je skinu i to je ok, ali vi ostajete bez ocene. Da clan nije ocenio, dobili bi automatsku pozitivnu, ovako nista.
Predlazem da se njima tada da negativna i to sa komentarom NEGATIVNA ZBOG TOGA STO  JE CLAN NEOPRAVDANO DAO NEGATIVNU!

(07.08.2015 22:42)kristiola Piše: Treba da postoje sankcije za neopravdane namerno date negativne iz pakosti.

Sankcije su definisane Listom nedozvoljenih ponasanja :

GRUPA I 
Zloupotreba sistema ocenjivanja
Nije dozvoljeno neobjektivno ocenjivati članove kao ni neizvršavati obavezu ocenjivanja.

KLASIFIKACIJA PREKRŠAJA GRUPA I 
Kada su načinjeni prvi put ne menjaju status naloga  Ponavljanje istog prekršaja iz grupe I menja status naloga za jedan nivo.

Pitanje je da li se primenjuju ?!

Naglašavam: "Nije dozvoljeno neobjektivno ocenjivati članove kao ni neizvršavati obavezu ocenjivanja." jer po novom Uputstvu za korišćenje Limunda stoji: "Članovi imaju mogućnost da ocene saradnju u roku od 30 dana od kupovine, odnosno prodaje."
MOGUĆNOST, ne više obavezu. Ali kao i inače različiti timovi na Limundu rade nezavisno od drugih pa su pravila neusklađena - ništa novo. Facepalm

Opet su nešto menjali, ovo je zanimljivo:
"Primeri nedozvoljenih predmeta:

Piraterija, kopija Samsung telefona, životinje, noževi
(osim kuhinjskih)
i tome slično."

E a sad u pretragu na Limundu ukucajte "nož". LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 07.08.2015

Pa svi smo već apsolvirali da slabija aktivnost na sajtu povlači i slabiju disciplinu, tj. toleriše se mnogo toga što pre par godina ne bi prošlo...evo mene nisu upozorili već neke dve godine, osećam se prilično zapostavljeno. Tuzan

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 08.08.2015

Ukucao noz i video, ali realno sto bi to bilo zabranjeno, kad toga ima i kod Kineza i na buvljaku...?
E sad jeste cudno sto je zabranjeno, a ima ih na 4 strane