Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 08.08.2015

Boxer? Ne dopada mi se da se tako nesto prodaje ovde.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 08.08.2015

(08.08.2015 00:01)LekoizZegrove Piše: Ukucao noz i video, ali realno sto bi to bilo zabranjeno, kad toga ima i kod Kineza i na buvljaku...?
E sad jeste cudno sto je zabranjeno, a ima ih na 4 strane

Ma nemam ja ništa protiv - ne seče sablja nego onaj ko ju drži, ali ranije smo negde tupili o tim zabranjenim predmetima - bokseri, mačete, skakavci itd. pa je rečeno od strane administracije da to može, ali sad je IZMENJENO da mogu samo kuhinjski što je naročito blesavo. Eno ubice i teroristi  stoje u redu da kupe preklopne nožiće sa sečivom od 10 cm koji NISU kuhinjski. Facepalm Zna se kako se kategorišu noževi, a to nije po tome gde se drže. LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 08.08.2015

I srafciger moze da bude ubojit koliko i noz, pa eno ih u alatima koliko hoces.
Jel bilo skoro na tv-u da je onaj onog isekao brusilicom, pa aj sad i to da proglasimo opasni predmetom.
Sta mislite zasto 50% vozaca drzi dizalicu ili kljuc za tockove pored sedista, ako gledamo tako onda ne bi smeli nista ovde da prodajemo, pa ni motorne testere ste videli onog sa maskom iz onog filma sta radi snjom.
Ja mislim da sve sto moze legalno da se kupi na ulici treba da moze i ovde.
Ja znam karate pa mi nista ne treba.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sljunkograd - 19.08.2015

Imam veoma koristan predlog.Naime svakom od nas se desi bar nekoliko puta da udje u minus po nekoliko dinara i tada nije u mogucnosti postavljati aukcije i predmete na Kupindo .Tako da mora ici u postu i gubiti po 2 sata vremena ujutru (jer inace u postu idemo svi krajem dana kada saljemo posiljke pa tada mozemo i dopuniti Limundo) da bi uplatili odredjen iznos i obavljali aktivnosti na sajtu.Predlazem da napravite dozvoljeni minus za odredjeni status clanova npr. broj ocena... koji kada se iskoristi je potrebno nadoknaditi (uplatiti) u narednih dan ,dva ili vec koliko vi predlozite.Mislim da bi to prava stvar bila za nas koji uvek imamo nesto da postavljamo a desi se da se zavrse neke od aukcija i dovedu nas iz plusa u minus.Ovo predlazem jer nema svako od nas po 2-3 hiljade da uplati i da ne razmislja o racunu, svi se mi baziramo na kontrolu troskova i maksimalno uplacujemo do 1000rsd.
Razmotrite mislim da ce obostrano koristiti.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 19.08.2015

Probaj e- banking ako imas mogucnosti, tj. tekuci racun, i ako je moguce u tvojoj banci.
Toplo preporucujem Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sljunkograd - 19.08.2015

(19.08.2015 17:12)kristiola Piše: Probaj e- banking ako imas mogucnosti, tj. tekuci racun, i ako je moguce u tvojoj banci.
Toplo preporucujem Smile

Hvala na savetu ,ne govorivo trenutno o alternativi vec o poboljsanju Limundo servisa.
ps. Ko jos drzi novac u  banci Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 19.08.2015

Razumem ja sta ti pricas, al cas svakako morati u postu i svakako ces izdangubiti kad tad ta 2 sata. A i ne samo zbog Limunda, nego i drugih racuna.
Otkad postoji e-banking, svi moji snovi su ostvareni. Ili bar necekanje u redovima. Ne volim redove.
Provizija je 15 dinara, a u posti je zadnji put bila 35.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - AleksandarTadic - 27.08.2015

Hteo sam da postavim pitanje u vezi sa licitiranjem.Inace vec sam pricao na tu temu sa nekim od administratora bio je krajnje ljubazan a zesce sam ga smorio. Smile Ja sam nov na limundu i smeta mi sto moram da nabadam po tastaturi dok ne pogodim najvecu licitiranu sumu do tad.Recimo udjem svidi mi se nesto pise daj 1010 dinara.ja dam 1010 dinara pise nije najveca daj 1020 ja dam 1020 opet nije najveca.I sad ako je neko dao 1500 dinara ja moram 50 puta da nabadam cenu jer ne znam kolika je trenutna.Mislim da ko radi sa novcem uvek mora da ima pravu i azuriranu informaciju o predmetu i TRENUTNOJ CENI.Zanima me da li sam jedini kome ovo smeta na limundu.I sto se tice slanja poruka totalno sam nezadovoljan .Hvala Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - cvijander - 27.08.2015

Poenta licitacije jeste da ponudis do koje sume hoces da ides to je prvo pravilo

Drugo pravilo je da samo pratis taj predmet i da utrcis sa najvecom tvojom ponudom u zadnjim sekundama
(pri cemu ,treba da si na kompu i da pratis aukciju i da sama aukcija vec nije premasila cifru koju si hteo da das)

Ovo o cemu ti pricas zove se limundo agent i ,jako je jednostavan ,kad ga ukapiras .

Ja sam jedno vreme na pocetku stalno kod jednog lika davao ponude ,kao ti sto kazes i nikad to nisam ni kupio

Pitaj slobodno ,dosta ljudi ce ti reci svoja iskustva ,mada dosta je toga i napisano vec

Npr ja prodajem eto stavi onaj flomaster ili nesto iz moje ponude i kazem cena je 300 kinti
kupac br 1 ponudi 399 dinara (to je njegov max) a vidi se samo da je on ponudio u stvari 300 koliko sam ja i trazio
Nakon toga ulazi kupac br2 ,on vidi 300 od prvog i nudi 325 din (i automatski se povecava) cifra na 335 din ,jer je prvi kupac se osigurao do 399
Sve dok kupac br2 ne da 409 dinara i tada pobedi kupca b 1
i tako u krug ,do samog isteka vremena

Znaci porede se vrednosti koje maximalno si ponudio i pobedujes sa najvecom cenom ,ali tvoju ceu ustvari dizu drugi kupci
Tako da sa jedne strane ti mozes da pogresis i ponudis tipa 10 000 dinara ,ali pobedio si i sa 1000 jer je kupac ispod tebe dao najvecu njegovu ponudu od 990 din
Ima dosta toga opisano na sajtu limunda u kontakt delu ,tj pomoc delu

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - AleksandarTadic - 27.08.2015

(27.08.2015 16:18)cvijander Piše: Poenta licitacije jeste da ponudis do koje sume hoces da ides  to je prvo pravilo

Drugo pravilo je da samo pratis taj predmet i da utrcis sa najvecom tvojom ponudom u zadnjim sekundama
(pri cemu ,treba da si na kompu i da pratis aukciju i da sama aukcija vec nije premasila cifru koju si hteo da das)

Ovo o cemu ti pricas zove se limundo agent i ,jako je jednostavan ,kad ga ukapiras .

Ja sam jedno vreme na pocetku stalno kod jednog lika davao ponude ,kao ti sto kazes i nikad to nisam ni kupio

Pitaj slobodno ,dosta ljudi ce ti reci svoja iskustva ,mada dosta je toga i napisano vec

Npr ja prodajem eto stavi onaj flomaster ili nesto iz moje ponude i kazem cena je 300 kinti
kupac br 1 ponudi 399 dinara (to je njegov max) a vidi se samo da je on ponudio u stvari 300 koliko sam ja i trazio
Nakon toga ulazi kupac br2 ,on vidi 300 od prvog i nudi 325 din (i automatski se povecava) cifra na 335 din ,jer je prvi kupac se osigurao do 399
Sve dok kupac br2 ne  da 409 dinara i tada pobedi kupca b 1
i tako u krug ,do samog isteka vremena

Znaci porede se vrednosti koje maximalno si ponudio i pobedujes sa najvecom cenom ,ali tvoju ceu ustvari dizu drugi kupci
Tako da sa jedne strane ti mozes da pogresis i ponudis tipa 10 000 dinara ,ali pobedio si i sa 1000 jer je kupac ispod tebe dao najvecu njegovu ponudu od 990 din
Ima dosta toga opisano na sajtu limunda u kontakt delu ,tj pomoc delu

To mi je isto rekao i taj administrator ali po meni to se svodi na lutriju i imas li srece.Bolje bi bilo po meni da je uvek prikazana aktuelna ponuda.Recimo za neku stvar bih dao 5000 dinara i ukucam ali pojavi se neko 5 minuta pred kraj i da vecu ponudu i meni pise daj 5020 dinara a on mozda dao 5100 dinara e sad ja bih u tom slucaju presao preko tih mojih predvidjenih 5000 dao bih i 5300 recimo tih 300 dinara mi nista ne znace ako mi se svidi to i hocu da kupim.Ali ne da nabadam po deset dinara a ne ni da dignem na 6000 u cugu.Nadam se da me razumes.Isao sam na licitacije za kola i ti u svakom trenutku znas koliko nudi onaj sto licitira sa tobom pa mozes da pratis ili da odustanes,Ovo mi lici na puku srecu i nabadanje nema bas veze sa licitacijom.Ti na aukciji u svakom trenutku moras da znas kolika je ponudjena cena,a na limundu ne znas uopste.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 27.08.2015

Te aukcije sa kolima o kojima govoriš su drugi tip. To su javne licitacije i one tako funkcionišu jer su predviđene da se što pre završe a ne da se razvlače 5-10 dana. Ovo je drugačiji tip, ako bi se prvog dana već znalo da neko nudi 5010 onda teško da bi bilo neke utakmice u licitiranju. Kao prodavca i mene izrazito nervira to licitiranje u poslednjim minutima (zato sam i prestao da pratim poslednjih par sati svojih aukcija kada sam ovde prodavao) ali sa druge strane sam svestan da onda to jednostavno ne bi imalo taj efekat na kupca niti bi ponekad dostiglo neke iznenađujuće cifre.
Moj ti je savet, stavi onoliko koliko si raspoložen da daš odmah (pri tom prvo pogledaj ostale aukcije prodavca da vidiš da li ima svoje podizače cena) i onda stavi alarm da te podseti na kraj aukcije da vidiš da li si pobedio.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 27.08.2015

Evo zašto to nevalja.

Ja stavim početnu cenu od 10 dinara a ti tvoju krajnju cenu 15000. Ko god ga je zainteresovan da kupi za 7000-8000 dinara će odustati i ti ćeš kupiti za 10 dinara.Aztomatski bi svi otvorili duple naloge i ja bi sa drugog naloga licitirao 14999 dinara......

_Jel sad jasnije?  Smile

Ili kupi to na kupindu ,ako prodavac ima vise artikala ,npr kod mene su a i kod vecine iste cene ,manje cekas i odmah kupis .Ali imam i kupce koji opet samo kupuju na limundu ,da li ne vide link ili ih mrzi da odu na kupindo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 27.08.2015

Ponudis maksimalno koliko si spreman da platis i to je to.

(27.08.2015 16:58)kristiola Piše: Ponudis maksimalno koliko si spreman da platis i to je to.

Jos ako tu uradis u zadnjoj sekundi ,mozes da prodjes dosta jeftino (naravno pre toga nisi ni nudio ,tj podizao vrednost aukcije )