Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 27.08.2015

@kristiola

razumem i ja šta ti pričaš, koristim i ja e-banking ali kada prodaješ skuplje stvari (kao što je jedan usrani telefon od 10000 dinara i da kupcu učiniš uslugu prebaciš na kupindo a oni te oderu sa 8% provizije i uđeš 800 dinara u minus) a dozvoljeni je 50 dinara!!!! Moje aukcije se završavaju uveče, neradi pošta, e-banking realizuje uplatu sutra oko podne a ja nemogu zbog minusa da dodam ni jednu dodatnu sliku za aukciju koja je u toku.
Moji prosečni nedeljni troškovi su oko 3000 dinara a dozvoljeni minus 50!!!....sramota.

Kad je reč o kreditu evo predloga za administratore:
1. Dozvoljeni minus -povećavati prema broju ocena
-povećati prema stažu na limundu
-povećati prema bruto prometu

Nešto od ovoga bi moglo da se primeni samo ako ima dobre volje.....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - AleksandarTadic - 28.08.2015

(27.08.2015 16:55)999 Piše:  Evo zašto to nevalja.

Ja stavim početnu cenu od 10 dinara a ti tvoju krajnju cenu 15000. Ko god ga je zainteresovan da kupi za 7000-8000 dinara će odustati i ti ćeš kupiti za 10 dinara.Aztomatski bi svi otvorili duple naloge i ja bi sa drugog naloga licitirao 14999 dinara......

_Jel sad jasnije?  Smile

Ali zasto uopste radi na tom principu ja ,ako stavim 15000 ja to i kupujem za 15000 a ne automatski da se obori na deset dinara????Primer ako ti stavis pocetnu cenu 10 dinara meni se svidi to nesto ,znam da realno vredi 1000 dinara ja stavim 1500 znam da nece dati niko 1500 jer znaju da ne vredi ali meni to treba i ja ga uzimam za 1500 iako niko nije licitirao,zasto bi meni to dali za deset dinara???Ne znam da li sam dobro objasnio da li ste me razumeli?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - cvijander - 28.08.2015

Razumem ,kao licitacija za kola koja si spomenuo u ranijim postovima ,ali ..limundo postoji vec nekoliko godina i ne verujem da ce sada doci do toga da implementiraju kako si sad objasnio

Verovatno je ovako i na ebay i drugim sajtovima ,nisam nikad licitirao tamo ,pa ne mogu da tvrdim ili osporavam .

Razumem sta kazes ,ali kazem ti i ovakav sistem ima odredjene prednosti .

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 28.08.2015

Jedina razlika izmedju javnog nadmetanja i e-licitacija je u vremenu. U javnom nadmetanju ide se do najveće ponude...prvi put, drugi put, trći put i gotovo.

U e- nadmetanju je sve to isto samo što je ograničeno vremenskim okvirom.
Mana je što se negledamo u oči a prednost što niko ne stoji sa strane i pokazuje prstom no-no!

Sistem vam omogućuje da kupite za što manje para a limundo agent je taj koji sve to radi i buni vas. Znači sve je isto, kao kad bi išli na javno nadmetanje i poslali nekog da licitira. Kažete mu: licitiraj onaj traktor do 1000e a ja odo na ladno pivo. Ako ga plati manje -dobro. ako ode više ode i traktor ali nekom drugom.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Zagorodnjak - 08.09.2015

Jedan predlog za limundo a odnosi se na uvođenje opcije za biranje uplate novca prilikom kupovine predmeta. Više puta mi se desilo da kupim neki predmet a da prodavac isključivo traži uplatu post netom gde se pored ionako preskupe poštarine plaća i dodatno za postnet. Moglo bi se ubaciti više opcija za plaćanje kao na primer: uplata na tekući, postnetom, uplata na limundo račun...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 08.09.2015

Uplate na račun postoje kao opcija, manji iznosi se često po dogovoru isplaćuju kao limundo kredit....ako vidite da su opcije plaćanja ili isporuke takve da vam ne odgovaraju nemojte licitirati. Opcija ima dosta ali svi koriste one koje im odgovaraju. Ako vama nešto odgovara ne znači da odgovara i drugoj strani.

Ako vam neka opcija ne odgovara potajte prodavca za neku drugu ali PRE KRAJA AUKCIJE. Neki će prihvatiti vašu opciju neki neće.....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 08.09.2015

@ Zagorodnjak
http://cafe.limundo.com/thread-37.html?highlight=post+net

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - goran2485 - 08.09.2015

@gevara 21.11.2014, 10:56
"Hvala nam na ovim predlozima. Znače nam jer planiramo da tu napravimo neke izmene.
Uplata PostNetom je nešto što najčešće stvara zabunu kod uplata."
Bitno je da admini znaju da to stvara konfuziju, ali tek je 10 meseci proslo pa je potrebno da se strpite malo! Prave se izmene Skace od srece Skace od srece

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 08.09.2015

Nema smajlija za prevrcem ocima.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - MimiJeca - 08.09.2015

Da li je moguce da mi se, prilikom pretrage aukcija, izlistaju samo aukcije prodavaca koji ne kriju prethodne transakcije?
Mislim da takva opcija ne postoji, ne znam za druge ali meni bi bila korisna.
Zamara me trosenje vremena na aukcije kod prodavaca koji verujem da imaju duple naloge sa kojih podizu cene svojih aukcija koje postave da krecu od 10 din kako ne bi platili cenu za postavljanje aukcije, a onda sa duplog, sestrinog, tastinog... naloga nude do neke njima prihvatljie cifre ispod koje nisu ni mislili da prodaju. A nisu zeleli da postave aukciju od te njima najnize prihvatljive cene pa tako varaju i Limundo za pocetnu proviziju, a i kupce... ja hocu da se za predmet takmicim sa drugim zainteresovanim kupcima i tako da ponudama mi kupci formiramo realnu trzisnu cenu predmeta, a ne sa prodavcima i njihovim laznim nalozima za dizanje cene.
Cini mi se da takvi prodavci imaju obicaj da sakriju prethodne aukcije kako potencijalni kupci ne bi videli da su mozda taj predmet vec nekoliko puta uspesno kao prodali svom duplom nalogu (ili kupili od njega). Ok, to je njihovo pravo koje im je Limundo dao opcijom da izaberu "ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen".
Ja bih volela da kao kupac imam opciju da izaberem "ne prikazuj mi aukcije prodavaca sa tajnim transakcijama" ili "prikazi samo aukcije prodavaca koji ne kriju transakcije" Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 08.09.2015

I da postave takvu opciju ne bi imalo svrhe...izbor robe bi se drastično smanjio....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - MimiJeca - 08.09.2015

da, ali mozda bi tada posteni prodavci koji nista ne kriju bili motivisani da otkljucaju vidljivost svojih transakcija, kako bi njihove nove aukcije videlo sto vise potencijalnih kupaca, pa i oni koji izaberu filter da im se samo takve (od prodavaca koji ne kriju transakcije) aukcije izlistaju Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - nikola_ali - 13.09.2015

Da li ste ikada pokušali da odštampate bilo koju stranicu iz Limunda / Kupinda (ne vezano koji browser je u pitanj), to je užas živi od formata, a u poslednje vreme, hoće da se štampa i neki tekst koji se uopšte ne vidi na ekranu (i to cele 3 stranice).

Da li možete da uvedete opciju PRINT aukcije/oglasa/predmeta, sa lepo formatirani detaljima i malim slikama na prvoj strani, a velike slike/opšte uslove postaviti posle uvodne strane sa informacijama ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - nekica_le - 18.09.2015

Ljudi, preteraste ga sa reklamama... Razumem i poslovnu politiku i sve, ali sto je mnogo - MNOGO JE. Gde god pogledas banner, medju oglasima banner, svugde baner Tuzan

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 18.09.2015

Ako ukinu reklame, morace da povise proviziju (prodavcima). To bi bilo, najblaze receno, veoma nepopularno.
Sa druge strane, Vi imate resenje u aplikaciji koja se zoce AdBlock i postoji za sve OS ili platforme, ukljucujuci Linux.
Samo ukucajte u Google AdBlock i svoj OS (Windows, OSX, Ubuntu, Android...) i sve ce Vam lepo objasniti.
Ili mozete ovde, u kafeu, da osnujete sekciju, ovo je druga zalba na oglase u dva dana Wink