Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 29.09.2015

Moraću ironiju da prepustim Bitteru, njemu to bolje ide od ruke. Ja ne budem shvaćen Tuzan
Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 29.09.2015

Остао сам без текста, опростите ми овај пут.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - bobshi - 02.10.2015

(29.09.2015 12:31)blistok Piše: Moraću ironiju da prepustim Bitteru, njemu to bolje ide od ruke. Ja ne budem shvaćen Tuzan
Smile

ma meni se cinilo da nisam dobro svacen,mozda moja ideja nije dobra....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 02.10.2015

Predlazem vlasniku Limunda da svakom clanu limundo tima odbije po 10% za svaki glupi odgovor koji da na postavljeno pitanje u p.p.
Da li se i vama desilo, da postavite konkretno pitanje, a dobijete takav odgovor, da pomislite da su vama pogresno uputili poruku namenenjenu drugom?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 02.10.2015

Sve te robot odgovore koji se dobijaju od LT-a, nemoj misliti da gazde za to ne znaju.
Znaju oni veoma dobro, ali jednostavno iz nekog razloga ne reaguju na to.
Ocigledno je da ih za ovaj sajt boli uvo.
Ja sam siguran da oni nisu glupi, i da mogu da uvide mnoge stvari i bez nas, ali jednostavno se ne opterecuju oko sajta, iz samo njima poznatih razloga.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 02.10.2015

Како мислиш да их казне газде? Па они су им формулисали те одговоре, имају 20 типских одговора које наизменично користе, као директан продукт тог система сада имају кориснички центар у коме раде људи са суженом логиком, и администраторе који на кафеу од себе направе... па направе нешто, због тога што не читају коментаре, већ одговарају на неки умишљен коментар.
Требало је да одаберу од 100-200 људи са највећим бројем трансакција чланове корисничког центра, а не да неки који нису ни чули за Лимундо пре него су се запослили дају одговоре и суде онима са 15.000 трансакција. Шта ће они да им објасне? Како се реализују трансакције? Смешно.
Типске одговоре треба укинути, увредљиви су за кориснике јер делују као "носи се" одговори, ти их питаш једно а они одговарају не друго, него десето - онда ти у глави замишљаш нешто овако тамо:
[Slika: refurb111.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gibica - 02.10.2015

Nesto kao i rade po tom pitanju.
Salju upitnike  Pravi se lud

"UPITNIK - ŠTA MOŽEMO UČINITI ZA VAS?

Zdravo gibica,

Podelite sa nama koje pogodnosti biste vi, kao izuzetan član i veliki prodavac,
želeli da vam omogućimo na Limundu i Kupindu.

Namera nam je da stvorimo uslove u kojima možete da ostvarite još veći niz pohvala
i pozitivnih ocena od kupaca, pa vas molimo da učestvujete u anketi
koja se nalazi na strani: https://www.surveymonkey.com/r/V8P6LD9.

Samo 5 minuta vašeg vremena i nekoliko odgovora mnogo će nam
pomoći da bolje razumemo vaše potrebe i želje za boljim uslovima za
prodaju na Limundu i Kupindu.

Verujemo da ćete ostvariti još mnogo uspešnih saradnji i želimo
da budemo deo toga.

Hvala vam na saradnji!
LimundoGrad tim"

Mada ne znam sta ce im upitnik kada sam im vec ponovio sve sto je ovde vec 100 puta pominjano.
Najvise sam se zadrzao ni pitanju:

[Slika: 14t3qc5.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 10.10.2015

Recimo prodajem u jednoj turi 100 značaka. I proda se 50. Za potrebe scenarija neka bude svaka druga. I to kupi 50 različitih kupaca - svaki po jednu. I recimo 20 posto kupaca odustane odnosno ne javlja se i ja dam negativnu - neka za potrebe scenarija bude da je baš  svaki peti odustao. Ko je davao negativne ocene sad se već smeška i klima glavom jer zna da su aukcije za koje je data negativna ocena prebačene u neprodate - isto kao i aukcije za koje nije bilo ponuda.
Tako da sad u listingu NEPRODATIH aukcija imamo sledeću situaciju:
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
ponuda, ali kupac odustao
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
bez ponuda
... i tako 50 komada
Pri tom ja kao prodavac NE VIDIM  koja je bez ponuda, a koja je tu jer sam dao negativnu - nota bene! Za mene kao prodavca to izgleda:
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
neprodato
...
I onda se jedan od tih 10 kupaca koji su odustali presaldumi i odluči da ipak ispoštuje ugovor koji je potpisao kad je kliknuo "kupi" - te da mu ispravim ocenu i sve u tom fazonu. Megjutoa... čovek mi šalje poruku "nako" - ne kao odgovor na poruku koju je dobio od Limunda ili od mene nego klot tako da ja pojma nemam koju je on tačno značku kupio od ovih "neprodatih".
I sad ja moram ili da ga pitam šta je tačno kupio ili da pređem ručno 50 "neprodatih" aukcija da vidim koja prvo ima ponudu i posle da li je baš tu ponudio taj i taj. Ako se njih nekoliko presaldumi pa se javi... da ne pričam.
Ukratko...
Da l' bi nekako moglo da se aukcije koje su "neprodate" jer je prodavac dao negativnu izdvoje i da se vidi u listingu ko je "kupac" koji je odustao pa da se do poruka koje su eventualno razmenjene lakše dođe? Ili makar samo da se vidi u listingu ko je "kupac" koji je odustao pa da se do poruka koje su eventualno razmenjene lakše dođe?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 10.10.2015

Jednostavno ides na ''Poruke sa clanom'' i ono ti izdvoji sve poruke izmedju njega i tebe ukljucujuci i podatke kupca.

Jedna od opcija koja je relativno skoro uvedena i koja je za svaku pohvalu.

(10.10.2015 00:27)Vesic1 Piše: Jednostavno ides na ''Poruke sa clanom'' i ono ti izdvoji sve poruke izmedju njega i tebe ukljucujuci i podatke kupca.

Jedna od opcija koja je relativno skoro uvedena i koja je za svaku pohvalu.

E tu sam te ček'o - znam ja za tu foru, ali pretpostavimo za potrebe scenarija da je taj pomenuti koji se presaldumio kupio ne jednu nego 8 značaka i da je sav revoltiran što je dobio 8 negativnih napisao samo: "Šalji koliko da platim."
I sad ja opet moram da listam redom "neprodate" aukcije jer ne znam koje je kupio. 
Bilo bi lakše da se bar pored aukcije vidi ko je kupac. Mislim - tražiti da se uvede sortiranje svih aukcija po kupcu je još uvek naučna fantastika.  Hihi

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 10.10.2015

Svejedno.
Meni se na ovo dugme pojave sve aukcije koje je taj clan kupio. I to sve hronoloski, tipa Podaci za prvu znacku, pa poruke ukoliko smo razmenili posle toga, pa podaci za drugu znacku, pa poruke ako smo razmenili posle toga, i tako dalje sve do osme znacke.
Na misu ima kruzic, klikne sa njime na svaku aukciju, otvori mi osam tabova, i resena stvar u 2 minuta Smile

Druga stvar, ti nikako ne moras to radis, mozes, ali nikako ne moras. Jednostavno mu napises da ti posalje linkove aukcija jer si iznenada dobio amneziju Smile

(10.10.2015 00:37)Vesic1 Piše: Svejedno.
Meni se na ovo dugme pojave sve aukcije koje je taj clan kupio. I to sve hronoloski, tipa Podaci za prvu znacku, pa poruke ukoliko smo razmenili posle toga, pa podaci za drugu znacku, pa poruke ako smo razmenili posle toga, i tako dalje sve do osme znacke.
Na misu ima kruzic, klikne sa njime na svaku aukciju, otvori mi osam tabova, i resena stvar u 2 minuta Smile

Druga stvar, ti nikako ne moras to radis, mozes, ali nikako ne moras. Jednostavno mu napises da ti posalje linkove aukcija jer si iznenada dobio amneziju Smile

Ama, Vesiću, čoveče, za koga ti navijaš?  LOL Ja hoću ove zabušante programere da nagovorim da unaprede platformu, a ti mi daješ štap i kanap sa uputstvom za upotrebu. 
Više nije ni početak dvajsprvog veka - i vek je već odmakao, a mi još na sistemu koji po performansama odgovara sredini devedestih prošlog veka.
Umesto da podržiš zahtev i unaprediš pa da se sa zabušantima nađemo na 2008. godini ti tako - miniraš. 
C,c,c...  Hihi

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 10.10.2015

(10.10.2015 00:44)serjoza Piše: Ama, Vesiću, čoveče, za koga ti navijaš?  LOL

LOL LOL LOL

Podrzavam serjozin predlog + moj predlog:

Ukoliko kupac zeli dostavu na razlicitu adresu da to stigne u prvoj poruci s podacima!

Uostalom, tako je na kupindu. Jer se nekad s nekim kupcem izdopisujem i imamo ono 20 poruka i dok ja izlistam da slucajno nije hteo na drugu adresu, pa tako x 20 kupaca proveravam. Neprakticno, oduzima dosta vremena.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - pikado - 11.10.2015

(19.11.2014 20:19)Vesic1 Piše: Ja mislim da je veliki problem na Limundu veliki broj laznih profila koji ometaju mnoge aukcije.
Mislim da biste trebali da uvedete opciju ''block'' naprimer, kako ne bih recimo morao da slusam ''kupca'' koji ima 15 negativnih ocena, i zali se sto je dobio negativnu posle 10 dana, a nije ni kontakt ostvario, samo je potrosio moje vreme.

Takodje nama prodavcima, veliki problem predstavlja, sto iako smo napisali u uslovima prodaje da komuniciramo iskljucivo putem sajta, opet mnogi ljudi zovu, i cak se i ljute sto NECU da komuniciram telefonom. Ja naravno ne mogu ponaosobo da objasnjavam zasto sam tako odlucio, ali razlozi su brojni i sasvim opravdani.

Takodje bih voleo kada bi imalo pravilo da se kupcima koji imaju negativne ocene ne salje pouzecem, to jest da prodavac moze da ukljuci takvu opciju. Mozda deluje kao diskriminacija, ali ja sam zbog takvih kupaca ukinuo opciju placanja pouzecem, sto kupcima ne odgovara, a meni smanjuje obim posla.  Posteni kupci manje kupuju, meni manje posla, Vama manje provizije. Realno, nikome ne odgovara.
Jos jedan predlog vezan za ovo bi bio da jednostavno kupac ne moze da poruci predmet dok ne plati, kao na stranim sajtovia, e tu vise ne bi bilo vracenih paketa od strane neodgovornih ljudi.

Pozdrav, pa razmislite.

i meni smeta ,kada zovu,nekada cak i po noci ,ne znaju se presatviti i slicno ,daju svoja prava imena

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 11.10.2015

(11.10.2015 14:15)pikado Piše:
(19.11.2014 20:19)Vesic1 Piše: Takodje nama prodavcima, veliki problem predstavlja, sto iako smo napisali u uslovima prodaje da komuniciramo iskljucivo putem sajta, opet mnogi ljudi zovu, i cak se i ljute sto NECU da komuniciram telefonom. Ja naravno ne mogu ponaosobo da objasnjavam zasto sam tako odlucio, ali razlozi su brojni i sasvim opravdani.
i meni smeta ,kada zovu,nekada cak i po noci  ,ne znaju se presatviti i slicno ,daju svoja prava imena

Cini mi se da je Limundo u medjuvremenu uveo mogucnost brisanja broja telefona, tako da kupac/prodavac uopste ne dobiju Vas broj sa podacima po zavrsetku aukcije/kupovine. Pitajte Limundo kako da izbrisete telefon (mada je verovatno lakse da nadjete ovde u kafeu kako se to radi)