Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 19.10.2015

(19.10.2015 09:58)blistok Piše: Mislio sam baš na situacije gde čekaš kupca da se smisli pa mu pošalješ 16+ dana. U tom slučaju rok za reklamaciju izlazi iz maksimalnih 30 dana.
Ako kupac odugovlači, a ima takvih situacija, pa recimo pošalješ 25-og dana pa na to još 15 dana praktično dolaziš u situaciju da tek 40-og dana završiš aukciju.
@Blistok

Ne znam gde gori, ja rekoh: "Da li je trenutni rok za ocenjivanje veliki? I jeste i nije. Ali nije toliko vazan"

Ako prodavac i kupac dogovore drugacije rokove od onih koji su navedeni u Pravilniku, Limundo kaze:
"U slučaju dogovorene promene rokova iz Uslova korišćenja i Uputstava za korišćenje, Limundo d.o.o. neće posredovati u rešavanju mogućih sporova između članova. "
Da li ce biti 40 dana ili 340 dana, to je nebitno u ovoj prici. Kupac i prodavac svesni su rizika.
Kao i rizik kod placanja na neki drugi nacin od onih koji su postavljeni u ponudi (na primer kupac trazi placanje pouzecem, a prodavac to nije naveo u ponudi).

Ono cemu dajem vaznost je:
Ako se predmet reklamira, potrebno je vreme da se ista i resi.
Ako je reklamirani predmet bio van poseda kupca 7 dana, kupac ima 7 dana manje za ocenjivanje.
Zato je bitno da se rok za ocenjivanje automatski produzava kod reklamacija.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - suzy984 - 19.10.2015

(18.10.2015 21:28)serjoza Piše:
(18.10.2015 21:11)ljubisa.va Piše: Ako je rok za kupoprodaju 8 dana, rok za reklamaciju kod prodavca 15 dana od kupovine, onda ima mesta da se rok za automatsko ocenjivanje smanji.
U slucaju reklamacije, rok za ocenjivanje treba da se produzi za onoliko vremena dok se problem (reklamacija) ne resi.
Trenutno je to malo drugacije, rok za aut. ocenjivanje je vise od 30 dana, a u slucaju reklamacije nije mi poznato da se isti produzava...

15 dana od PREUZIMANJA, ne od kupovine.

Serjoza, koliko bi ti dao vremena kupcu za preuzimanje to je tvoj lični problem.
Koliko znam rok za kupoprodaju postoji, tj. preuzimanje. On je 8 dana.
15 dana od preuzimanja mu dodje max 23 dan

Često iz reklamacije proizilazi i spor u kome LT posreduje, pa to može da se oteli.....džaba i rokovi.

Kažeš "dje gori", nije poenta u žurbi, već u logici da se negde za aut. ocenu bespotrebno čeka i 28 dana.
JBG ako nam nisu te ocene važne zbog ugleda i bolje prodaje hajde da ih ukinemo.

(19.10.2015 09:58)blistok Piše: Što se tiče smanjivanja roka ... Ko što reče Serjoža - a gde gori ? Razumem ove koji imaju manje od deset ocena pa im je svaka ocena bitna radi većih mogućnosti prodaje ali za ostale ?

Jedan od razloga zašto treba smanjiti rok aut. ocenjivanja.
Imam nalog sa kojim treba da se odvojim od sestrinog naloga, a oglasa za postavljanje preko 60....
Ova stvar sa reklamacijama je kompleksna stvar, šta je tačno reklamacija, možemo o tome pisati elaborat.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 19.10.2015

Постоје теме за рекламације које се баве тиме. Овде се ради о оцењивању, и 30 дана је сасвим разуман рок, ако се узме 8 дана за реализацију и 15 за рекламацију онда практично постоји 7 дана за оцењивање, што није пуно. Када се у обзир узме проценат аутоматских оцена није баш да захтевају толику хитност. Ја оцењујем брзо, и на 100 трансакција можда се једном деси да неко мене први оцени, без обзира да ли сам купац или продавац - али често и не знам да ме неко није оценио, за пар њих сам се баш изненадио када су ми "легле" аутоматске. Није то нешто од толике хитности да се треба мењати, нарочито када постоји на десетине битнијих потрепштина.
За почетак нека уведу ПАК поље, да више не жонглирам са адресама, нека уведу проверу новорегистрованих која је била и раније, слање кодова на адресу, нека уведу црну листу(праву а не ову назови црну листу коју сада имамо), нека уведу сортирање купаца, да они који продају више предмета не јуре по порукама колико је предмета купио исти купац, нека уведу "адресу за слање" опцију, нека уведу сортирање начина плаћања унапред... има тога доста, и много битнијих ствари него што је играње са роком за аутоматско оцењивање, који притом и није предугачак.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.10.2015

jedva se izborih za automatsko ocenjivanje i sad jos da kukam za rok pa nema smisla super je ovako kako je sad

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 19.10.2015

(19.10.2015 10:51)ljubisa.va Piše: @Blistok

Ne znam gde gori, ja rekoh: "Da li je trenutni rok za ocenjivanje veliki? I jeste i nije. Ali nije toliko vazan"

Ako prodavac i kupac dogovore drugacije rokove od onih koji su navedeni u Pravilniku, Limundo kaze:
"U slučaju dogovorene promene rokova iz Uslova korišćenja i Uputstava za korišćenje, Limundo d.o.o. neće posredovati u rešavanju mogućih sporova između članova. "
Da li ce biti 40 dana ili 340 dana, to je nebitno u ovoj prici. Kupac i prodavac svesni su rizika.
Kao i rizik kod placanja na neki drugi nacin od onih koji su postavljeni u ponudi (na primer kupac trazi placanje pouzecem, a prodavac to nije naveo u ponudi).

Ako je reklamirani predmet bio van poseda kupca 7 dana, kupac ima 7 dana manje za ocenjivanje.

Smile 
Danas nas dvojica ne možemo da pogodimo istu frenkvenciju Big smile
Problem, bar mi tako deluje, je što krećemo od različitog momenta, ja krećem da vreme za reklamaciju kreće od momenta prijema predmeta (kako i jeste svuda) a deluje mi da ti krećeš od momenta potvrde kupovine (što jeste po citatu koji si dao ali nije logično) koji važi izgleda samo na Kupindu. Barem pretpostavljam da si odatle to skinuo. 

Slažem se ja sa tim produžetkom rokova koje predlažeš. Tačnije, slažem se ako je do zakašnjenja u realizaciji došlo na zahtev prodavca. Ako prodavac odugovlači onda je sasvim normalno da kupac dobije dodatni rok u vremenu tog produženja. Barem u slučaju kada 15 dana prava na reklamaciju izlazi iz okvira od 30 dana za ocenjivanje. Ne slažem se u obrnutom smislu, tj. ako kupac odugovlači, em mu se izlazi u susret da se produžuju rokovi za realizaciju, em još treba i da se čeka na ocenu. Znači ako se obe strane pridržavaju zadatih rokova onda sve ok, može i neko skraćenje da padne ali ako se jedna strana ne pridržava onda ili ide negativna odmah ili svako plaća za svoju grešku, smanjenjem roka za reklamaciju ili povećanjem roka za ocenjivanje. 
Sasvim druga stvar je koliko bi to bilo komplikovano za IT i LT na LKO i koliko su raspoloženi da ulaze u jednu takvu priču. 

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 19.10.2015

(19.10.2015 19:38)blistok Piše:
(19.10.2015 10:51)ljubisa.va Piše: @Blistok

Smile 
Danas nas dvojica ne možemo da pogodimo istu frenkvenciju Big smile

Blistok,

Ti pises da bi pisao ili znas nesto vise? Hmm
Sve dok neko iz Kupinda ne postavi novi pravilnik, vazi sledeci pravilnik:
https://www.kupindo.com/FajloviStorage/CMSFajlovi/Uputstvo_za_koriscenje_Kupinda.pdf

u kome se kaze da "Kupindo tim može razmatrati nesporazume i pomagati u rešavanju u sledećim slučajevima:
- kupac reklamira predmet prodavcu u roku od 15 dana od potvrde kupovine, a nama se obrati u roku za ocenjivanje (30 dana od kupovine)"
(Tacka.)

Citirao si tekst gde kazem da je bitno produziti rok za ocenjivanje kod reklamacije za onoliko koliko resavanje reklamacije potraje.
Nisam nigde pomenuo produzenje rokova za realizaciju kupoprodaje. Pa kako da se slozimo kad ne pricamo istim jezikom?
Evo, ja se slazem da se ne slazemo. I to je nesto Wink a bilo bi i dosadno da je drugacije, zar ne?
Sto se tice produzenja rokova za realizaciju, nijedna strana ne moze "odugovlaciti" bez pristanka/saglasnosti druge strane.

Vracam se na PRODUZENJE ROKA ZA OCENJIVANJE KOD REKLAMACIJA,
U oba sledeca primera, pretpostavimo da je kupac dosao u posed predmeta 8. dan od datuma kupovine.

Na primer, stvarni svet, nas LK kakvog ga poznajemo:
- Predmet se pokvari 13. dana od kupovine.
- Predmet je u ovom momentu kod kupca u posedu 5 dana!
- Kupac ulozi reklamaciju prodavcu i trazi popravku.
- Prodavac popravlja predmet i vraca kupcu.
- Kupac preuzima predmet 25. dana od kupovine. Predmet lepo radi 7 dana i opet isto - pokvari se 32. dana od kupovine.
- Predmet je u ovom momentu kod kupca u posedu 12 dana!
- Kupac sad vec gubi zivce (razumem ga, jer ja izgubih zivce s tobom zbog dve recenice)!
- Krene da reklamira prodavcu, ali sad je kasno. Prosao je rok za reklamaciju, a i za negativnu, jer je prodavac automatski ocenjen u medjuvremenu.
- Znam, kupac ce se zaliti, priloziti kilometar poruka sa prodavcem i onda ce LK resavati problem. Ali zasto to?
U ovom slucaju, predmet je bio u posedu kupca 10 dana. Sta mislis? Da li je on ravnopravan u odnosu na nekog kolegu kod koga je predmet u posedu celih 22 dana.

Evo, na momenat, primer iz neke buducnosti (paralelni LK):
- Kupac kupi predmet.
- Predmet se pokvari 13. dana od kupovine.
- Predmet je u ovom momentu kod kupca u posedu 5 dana!
- Kupac ulozi reklamaciju prodavcu trazeci popravku i pritisne taster REKLAMACIJA.
- Rok za ocenjivanje se produzava do daljneg automatski.
- Prodavac popravlja neispravan predmet i vraca kupcu.
- Kupac preuzima predmet 25. dana od kupovine. Predmet lepo radi 7 dana i opet isto - pokvari se 32. dana od kupovine.
- Predmet je u ovom momentu kod kupca u posedu 12 dana!
- Kupac sada ponovo pritiska onaj taster REKLAMACIJA i trazi sada od prodavca da predmet zameni (nece vise da popravlja).
- Rok za ocenjivanje se produzava do daljneg automatski.
- Kupac preuzima zamenski predmet 37. dana od kupovine.
- Predmet je u ovom momentu kod kupca u posedu 17 dana.
- Kupac za ocenjivanje ima jos 5 dana.
Na ovaj nacin, negde tamo u nekom paralelnom LK, predmet je kod kupca stvarno bio u posedu 22 dana.
--

Izmorio sam se, davno sam pisao sastave. Fala Smile 

@suzy984
Hvala na podrsci.
--
Ima nesto sto se ovde provlaci, onako bezveze. Ne prija mi licno. Ne znaci da neko drugi nema prava na to.
Hocu ipak da kazem:
To sto neko ima 10 ocena, da li onom drugom daje za pravo da mu "natura" svoje razmisljanje, a njegovo da ignorise ili cak omalovazava? Ne, nema pravo na to. To je diskriminacija.

Citiram deo iz Pravilnika Limundo café-a:
"Limundo Cafe je idealno mesto da podelite stečena znanja i iskustva kroz formu foruma.
Njegova namena je da omogući dijalog, konstruktivnu diskusiju među članovima LimundoGrada
kao i da LimundoGrad tim bude deo razmene mišljenja koja uvažava sve učesnike."

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 20.10.2015

Izgleda da si se baš naljutio jer ne sećam se kada si napisao ovoliku poruku Smile

Ko što sam napisao u prethodnom postu - nesporazum između nas je nastao jer krećemo od različitog momenta da počinje da teče pravo na reklamaciju. Ni u jednom momentu nisam osporio da si stavio loš citat ali osporavam i dalje da je to napisano tačno i da je kao takvo validno. Do sada nisi spominjao višestruke reklamacije ali eto sad kad jesi, slažem se u takvim slučajevima, realno ne može da se obavi sve u roku od 30 dana. No, sa druge strane za koliko si takvih slučajeva makar samo čuo da su bili na LKO ? Ako i ima reklamacija to se uglavnom rešava sa - ne radi, vrati nivac ili nešto sitno ne radi, vrati deo novca za popravku.

Prvo i osnovno, nigde u zakonima ne postoj ništa napisano a da se odnosi na rokove vezane za reklamaciju kada se radi o fizičkim licima. Postoji samo obaveza da se tačno predstavi predmet prodaje i da se kupac ne dovodi u zabladu. Sve ono što je napisano u nižim aktima od zakona (kao što je pravilnik LKO) a da nije u skladu sa zakonom je - nevažeće. Poštovao sam to pravilo od 15 dana jer lično smatram da je pošteno a ne zato što je to zapisano u pravilniku.
Drugo. što se mene tiče još bolje ako si ti u pravu po tom pitanju jer bi to u praksi značilo da na LKO u stvari nema realnih 15 dana za reklamaciju već se radi o nekih 7 dana jer veći deo tog roka kupac ni nema u posedu predmet. U slučaju da se dogovorim sa kupcem da mu pošaljem 16-og dana on je praktično izgubio pravo na reklamaciju i odlično za mene Smile E sad, ako ti se ikada to desi pa ti kupac po prijemu, 17-og dana uloži reklamaciju i ti je odbiješ jer je prošao rok, biće interesantno da vidimo šta će LK da kaže na to.
Treće, da se manemo zakona, fizičkih lica, LK... U ovoj državi, da li postoji i jedna prodavnica off line ili on line gde ti možeš uložiti reklamaciju i pre nego što si dobio predmet ? Na šta uopšte možeš da uložiš reklamaciju dok predmet nisi ni video a kamoli isprobao ? Pa kako onda može rok za reklamaciju da teče od momenta kada si rekao - ja to kupujem ?

Kome ja to naturam mišljenje ili omalovažavam tuđa mišljenja (nevezano za broj ocena) u Cafeu ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 20.10.2015

1) veci deo pisma sam crtao predlog
2) cak i kod jedne reklamacije, sto je slazem se uobicajeno, kupac ostaje bez predmeta min 3 dana
3) ugasila mi se baterija dok sam pisao 3. stavku, pa sam morao sesti gde nisam hteo
4) pravilnik
5) pogledaj moj profil
6) oznacio si suzy984 kao nekog ko ima malo ocena (pa sta ako je I tako?)
7) aj uzdravlje, odo da pijem kafu
8) nisam ljut, nego me bole prsti od kucanja

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 20.10.2015

1. ?
2. Oko ovog dela se slažemo i to piše u svakom mom postu na tu temu.
3. Smile Nisam kriv barem za ovo Smile
4. ??
5. ??
6. Ni u jednom momentu nisam naveo tu članicu, nisam replicirao ni na jedan njen post i nisam je imao čak ni u mislima kada sam pisao na ovu temu, niti znam koliko ona ima ocena. Cela ova prepiska je isključivo odgovor na tvoju ideju. Jedino što sam rekao (lako proveriti ako se pročitaju moji postevi na temu) je da razumem osobe sa manje od deset ocena da im se žuri da dobiju ocene jer im to otvara šire mogućnosti za prodaju. Ne vidim kako je to uvredljivo ? To sam rekao jer sam i ja kada sam imao manje od deset ocena vijao kupce da me što pre ocene da bih mogao više predmeta da postavim. Znači odnosilo se generalno na celu grupaciju a ne na pojedinca i nikada ne bih sebi dozvolio da omalovažavam ni početnike ni bilo koga drugog. Strogo pazim da, čak i kada me neko iznervira, koristim rečnik koji jeste tada oštriji ali ne sme da sadrži uvredljive reči. Ako sam nekog člana ipak nekada uvredio evo sada se iskreno izvinjavam. Jedini izuzetak od pravila su admini. Tu dajem sebi veću slobodu u obraćanju i nije mi baš nešto žao ako sam nekom stao na žulj.
7. Ok, samo nemoj da preteraš Smile
8. Pa red je i da nekog drugog bole prsti Smile

Predlažem da ovde stavimo tačku, bar ja hoću, i da zaključimo kako se slažemo da se delimično ne slažemo a onda ti možeš da uživaš u kafi a ja ću u kvasu Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 20.10.2015

Blistok, ja se tesko slazem.

PRODUZENJE ROKA ZA OCENJIVANJE KOD REKLAMACIJA.
Predlog. Nije na moranje, za razmisljanje.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - suzy984 - 20.10.2015

(20.10.2015 14:35)ljubisa.va Piše: Blistok, ja se tesko slazem.

PRODUZENJE ROKA ZA OCENJIVANJE KOD REKLAMACIJA.
Predlog. Nije na moranje, za razmisljanje.

Upravo to !

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 21.10.2015

Limundo?

Zasto u poruci "Podsetnik za Limundo račun" oslovljavate clanove punim imenom, a u ostalim porukama korisnickim imenom, npr: "Nabavite ili poklonite kućnog ljubimca" .
Misljenja sam da bi trebali clanove oslovljavati samo punim imenom u porukama (emailu).
Samo zbog mogucih zloupotreba i sl.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neso71 - 26.10.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Uvesti na limundu opciju prikaza predmeta putem video snimka kao na kupindu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - saledelagano - 26.10.2015

Ajde ovako posto ne znam dal je pravo mesto za to ovde, posto se radi o novcu tj provizijama.

Pokrecem aukicju, ulazem u nju znaci platim:

1: TOP podkategorija = 139 din.
2: Kupi odmah 1 din'
3: 4 dodatnih fotki po 5 din = 20 din

Ukupnan trosak 160 din

Licitacija se zavrsi uspesno predmet prodat za 8000 din,

Limundo Provizija za prodat predmet 4 % = 320 din

320 + gore navedeni trosak 160 dinara = 480 dinara

-Znao sam vec drigi dan da lik nece uopste isplatiti predmet koji je licitirao jer me zavlacio, tipa daj mi broj da te zovem, ja mu kazem pa imate u limundo poruci moje podatke ( kao da sam ja pao s marsa) ...

-I sad sta se desava, zbog provizije moj racun je u minusu ( tu gubi i limundo) jer ja cekam da prodje rok za kupovinu, kako bih mu dao negativnu i da mi se vrati provizija, pa ponovo mogao da stavim taj predmet ili neki drugi na aukciju.

Prodje rok i meni se vraca :

Provizija za završetak aukcije refundirana zbog negativne ocene kupcu
4 % = 320 din

A sta je sa 160 din koje sam ulozio u aukciju :
1: TOP podkategorija = 139 din.
2: Kupi odmah 1 din'
3: 4 dodatnih fotki po 5 din = 20 din ukupno 160din !!!

Saljem Limundu zalbu, dobijam odgovor da je USLUGA izvrsena samim tim i naplcena ???

Znaci da sam recimo ulozio brdo para recimo stavio 100 fotografija, ili reklamu na naslovnoj u obliku banera na neko vreme tipa 7 dana, doje tako neki neozbiljni koji licitira a ne kupi i fazon dobijem nazad samo proviziju za prodat predmet ???? A on dobije samo negativnu ocenu ??

Po meni ( kapiram ja da je usluga izvrsena i da treba da se naplati ) ali zasto preko prodavca, sta sam ja kriv sto je neko kreten ?

To treba naplatiti na racun neozbiljnih kupaca, lepo njegov racun zaduzite u toj vrednosti ( 160din) ako on nema na racunu, nek udje u MINUS i vise nece moci da licitira ili postavlja aukciju dok ne uplati pare (samim tim vi ste naplatili to)

Drugo tog istog ste sprecili da opet tako neozbiljno licitira a ne kupi.

U navedenom slucaju sam u finansiskom gubitku 160 dinara + nisam pordao predmet, a mozda sam mogao jer neko ko je licitirao sa njim bi mozda i kupio + dali cu ponovnim postavljanjem aukcije imati iste kupce...

Visestruk gubitak prodavca, a kupca wau 1 -

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 26.10.2015

Pa nisu oni ludi, vise im odgovara tako da sto vise provizije mogu da otmu.