Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 29.10.2015

И то је глупо, цена би требало да буде задња она пре него се "подизач" укључио а не задња коју је другопласирани нудио. Онда нека легализују вештачко подизање, ионако их већ бије глас да овде продавци продају предмете себи самима. Приметио сам оне који продају робу на велико, увек им лицитација дође до загарантоване суме, и тако већ годинама. Да су аутоматске оцене одрадили од почетка било би смејања за све паре.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 29.10.2015

(29.10.2015 22:39)BitterLemon Piše: И то је глупо, цена би требало да буде задња она пре него се "подизач" укључио а не задња коју је другопласирани нудио. Онда нека легализују вештачко подизање, ионако их већ бије глас да овде продавци продају предмете себи самима. Приметио сам оне који продају робу на велико, увек им лицитација дође до загарантоване суме, и тако већ годинама. Да су аутоматске оцене одрадили од почетка било би смејања за све паре.

Prvi bold - nema smisla jer šta ako se "podizač" uključio na 10 dinara?
Drugi bold - to se radi jednostavno - rezervna cena.

О томе ти и причам, то има више смисла и праведније је него задња цена коју је понуђач нудио. Тако ће наивни и глупи другопласирани да купују а мудри препаметни преваранти моћи чак да приуште да својим подизачима дају позитивне оцене и то раде занавек.
Бољи је важећи систем.

(29.10.2015 22:46)BitterLemon Piše: О томе ти и причам, то има више смисла и праведније је него задња цена коју је понуђач нудио. Тако ће наивни и глупи другопласирани да купују а мудри препаметни преваранти моћи чак да приуште да својим подизачима дају позитивне оцене и то раде занавек.
Бољи је важећи систем.

Ne razumem - da li to što sam predložio ima više smisla ili je bolji važeći sistem?

Па прочитај, лепо ти пише. Ако будеш читао сваку трећу реченицу, и то до пола, нећеш никада ни схватити написано.

(29.10.2015 22:54)BitterLemon Piše: Па прочитај, лепо ти пише. Ако будеш читао сваку трећу реченицу, и то до пола, нећеш никада ни схватити написано.

Sasvim moguće da ne razumem - ozbiljno mi pada koncentracija ako nisam spavao 12 sati i ti si veovatno u pravu.  Smile
Ali evo - za nas sa jeftinijim ulaznicama - molim pojasni šta ti tvrdiš da je bolje:
1. Da se uvede rezervna cena.
2. Da stvari ostanu kako su sad.
3. Nešto treće, a da nije rigorozna kontrola duplih naloga jer to nije realno

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 29.10.2015

@ Serjoza

Prodavac je naprimer postavio predmet sa pocetnom cenom od 100din.
Kupac A i kupac B se utrkuju oko predmeta.

Kupac A u nekom momentu nudi 500din, a nakon toga kupac B nudi 600din.

Licitacija se zavrsava. Kupac B dobija predmet za 510din.

Za koliko je para kupcu A izmakao predmet?

(29.10.2015 23:05)Vesic1 Piše: @ Serjoza

Prodavac je naprimer postavio predmet sa pocetnom cenom od 100din.
Kupac A i kupac B se utrkuju oko predmeta.

Kupac A u nekom momentu nudi 500din, a nakon toga kupac B nudi 600din.

Licitacija se zavrsava. Kupac B dobija predmet za 510din.

Za koliko je para kupcu A izmakao predmet?

Prema svim javno dostupnim podacima - za deset dinara. Ako neko hoće da mu ponudi da kupi kao drugoplasiran može da mu ponudi da kupi za 500.
Ne shvatam oko čega se ti i ja sad ne razumemo

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 29.10.2015

Samo oko toga sto ja tvrdim da predmet u ovom slucaju kupcu A nije izmakao za 10 din, vec za 110din.
Jer kupac A, da bi pobedio na ovoj licitaciji, morao je da ponudi jos minimalno 110din, kako bi njegova ponuda bila veca od ponude kupca B.

Da se razumemo, ja ne kazem da ukoliko kupac B odustane, kupac A treba da kupi predmet za 610din, vec samo kazem da kada neko licitira na Limundu, nikada ne moze znati za koliko mu je izmakao predmet. Ne znam kako drugacije da objasnim.

(29.10.2015 23:20)Vesic1 Piše: Samo oko toga sto ja tvrdim da predmet u ovom slucaju kupcu A nije izmakao za 10 din, vec za 110din.
Jer kupac A, da bi pobedio na ovoj licitaciji, morao je da ponudi jos minimalno 110din, kako bi njegova ponuda bila veca od ponude kupca B.

Da se razumemo, ja ne kazem da ukoliko kupac B odustane, kupac A treba da kupi predmet za 610din, vec samo kazem da kada neko licitira na Limundu, nikada ne moze znati za koliko mu je izmakao predmet. Ne znam kako drugacije da objasnim.

Ama dobro to - ja sam mislio da pričamo u kontekstu ponude drugoplasiranom kad prvoplasirani odustane - ovo stoji što si napisao, sad razumem.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 30.10.2015

Da bi taj prvoplasirani odustao, ima fore nekoliko dana. Za to vreme, drugoplasirani ce ili da kupi na drugom mestu (da ne kazem Kupindu Big smile jer je izgubio mnogo zivaca) ili ce posle par dana i zaboraviti zasto mu je to trebalo Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - igor083 - 30.10.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

predlog za limundo da se uvede lociranje prodavca na google mapama.moja zadnja posta se nalazi u jednoj opstini a mesto prebivalista u drugoj opstini.tu se mora promeniti nesto.makar omogucite da se rucno ukucava mesto prebivalista.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 30.10.2015

(30.10.2015 10:46)igor083 Piše:
(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

predlog za limundo da se uvede lociranje prodavca na google mapama.moja zadnja posta se nalazi u jednoj opstini a mesto prebivalista u drugoj opstini.tu se mora promeniti nesto.makar omogucite da se rucno ukucava mesto prebivalista.

Pa zašto jednostavno ne ažuriraš svoju adresu u podacima na profilu?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 02.11.2015

adresa je mozda kao ona goranova od pre neki dan, sa ET u nazivu Smile pa zato valjda Big smile
Mada ovo "lociranje prodavca" meni vise lici na pracenje? Ono, kupac u svakom momentu zna gde je prodavac za koga se interesuje Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - suzanas - 03.11.2015

pošto mi se desilo da pretražujem po svojim aukcijama radi provere, kad nisam na primer sigurna da li sam postavila neku knjigu, pa da ne ponovim, iskoristim mogućnost da povećam broj prikaza po strani, pa da bude brže i lakše. Međutim, par puta mi se desilo da se pređem pa stavim veći broj prikaza po strani nego što imam aukcija, i onda se ta mala opcija na dnu ispod aukcija više ne prikazuje. E sad, kad bih da vratim na prikaz koji je default, 30 po strani više nemam mogućnost jer se ta kućica ne vidi.
Mislim da bi bilo dobro da ostane u dnu strane uvek vidljiva. Evo sad sam na primer greškom otkucala 300 po strani, a imam oko 240 aukcija i sad bih da vratim na manje ali neće. Izlogovala se pa se ulogovala i opet isto. Nekad se samo poništi i vrati na 30 po strani, npr. narednog dana, ali sad se nije vratilo ni posle novog logovanja. A kad prikazuje mnogo aukcija po strani malo je glomazno... Verujem da to nije veliki problem da se uvek ta opcija vidi. Nije toliko bitno ali eto, mali predlog za funkcionalnost...

(10.10.2015 20:10)kristiola Piše:
(10.10.2015 00:44)serjoza Piše: Ama, Vesiću, čoveče, za koga ti navijaš?  LOL

LOL LOL LOL

Podrzavam serjozin predlog + moj predlog:

Ukoliko kupac zeli dostavu na razlicitu adresu da to stigne u prvoj poruci s podacima!

Uostalom, tako je na kupindu. Jer se nekad s nekim kupcem izdopisujem i imamo ono 20 poruka i dok ja izlistam da slucajno nije hteo na drugu adresu, pa tako x 20 kupaca proveravam. Neprakticno, oduzima dosta vremena
Ovo bi bilo odlično ako može da se uvede. Poludim od onih koji posle 20 poruka tipa "uplaćujem sutra", "uplatio sam" naknadno se dosete da je u pitanju druga adresa. Pa sam uvela da sama pitam u prvoj poruci da potvrde adresu za slanje ali mnogi ignorišu, prosto ne čitaju... I onda svaki put pretražuj sve poruke da vidim da nije slučajno druga adresa