Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 27.11.2015

Predlog:

U sekciji gde se prodaju knjige, kod stanja dodati opciju Foxing.

Zasto? Mnoge knjige koje prodajem kao polovne, mozda cak nisu ni polovne, ali su stare. Ne znam sta da stikliram.

Foxing je normalno svojstvo starog papira i starih knjiga - to su one zute tackice koje se mogu videti.

Ovo nekom smeta, nekom ne smeta. Ipak, mnogi prodavci zaborave da navedu da knjiga po sebi ima foxing-a. Cesto je to knjizi jedina ‚‚mana".

Ipak, mozda ne bi bilo lose da se to uvede, zato sto postoji veliki broj polovnih knjiga koje se prodaju, i verujem da vecina prodavaca knjiga bi smatrala ovu opciju korisnom.

[Slika: foxing-a.jpg]

RE: Problem!!! - 999 - 30.11.2015

OVO NEMA VEZE SA PREDHODNIM PROBLEMOM ALI IMA SA JEDNIM DRUGIM....

Naime, mrzi me da otvaram temu zbog jednog pitanja a naslov teme mi odgovara. Problem je u opciji "organizovani transport"
Imao sam potrebu da koristim tu opciju slanjem nekih kabastijih stvari ali je ta opcija vrlo nedefinisana. Uključenjem te opcije otvara se polje u koje se može ubaciti camo cifra. Uz tu cifru nije moguće dodati da li je to cena po kilometru, po težini, količini itd....što je toliko iritirajuće da sam odustao od aukcija.
To je vrlo korisna opcija kad je u pitanju nameštaj (koji kurirske službe ne prevoze) ili neke kabaste stvari koje treba razvesti na više adresa koje se moge značajno jeftinije razvesti privatnim autom nego kurirskim službama.
Sam dogovor o prevozu za vreme trajanja aukcije koji je moguć na nekim drugim sajtovima ovde nije moguć jer zadire u davanje privatnih podataka što se krši sa pravilima limunda i dolazi do sankcionisanja aukcije pa čak i naloga.
Mislim da bi bilo dovoljno da se samo u otvoreno polje koje se prikaže kad se uključi opcija "organizovani prevoz" omogući objašnjenje načina i uslova tog prevoza.

Dok sam u kancelariji....
dosta se pisalo o zagarantovanoj ceni, bilo ih je i za i za ne, međutim u situaciji bezparice i slabe prodaje sve više početnih cena je već dosta velika i većina kupaca ni ne gleda sve što je veće od 99 dinara. Prodavci nestavljaju male početne cene jer nema kupaca a postavljanjem zagarantovane cene bi bilo mnogo veće interesovanje jer bi se početnom cenom od 10 dinara podstakao duh licitiranja a prestanak zagarantovane cene bi bio vidljiv tek kad se ona premaši.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 30.11.2015

(30.11.2015 08:51)999 Piše: OVO NEMA VEZE SA PREDHODNIM PROBLEMOM ALI IMA SA JEDNIM DRUGIM....

Naime, mrzi me da otvaram temu zbog jednog pitanja  a naslov teme mi odgovara. Problem je u opciji "organizovani transport"
Imao sam potrebu da koristim tu opciju slanjem nekih kabastijih stvari ali je ta opcija vrlo nedefinisana. Uključenjem te opcije otvara se polje u koje  se može ubaciti camo cifra. Uz tu cifru nije moguće dodati da li je to cena po kilometru, po težini, količini itd....što je toliko iritirajuće da sam odustao od aukcija.
To je vrlo korisna opcija kad je u pitanju nameštaj (koji kurirske službe ne prevoze) ili neke kabaste stvari koje treba razvesti na više adresa koje se moge značajno jeftinije razvesti privatnim autom nego kurirskim službama.
Sam dogovor o prevozu za vreme trajanja aukcije koji je moguć na nekim drugim sajtovima ovde nije moguć jer zadire u davanje privatnih podataka što se krši sa pravilima limunda i dolazi do sankcionisanja aukcije pa čak i naloga.
Mislim da bi bilo dovoljno da se samo u otvoreno polje koje se prikaže kad se uključi opcija "organizovani prevoz" omogući objašnjenje načina i uslova tog prevoza.

Dok sam u kancelariji....
dosta se pisalo o zagarantovanoj ceni, bilo ih je i za i za ne, međutim u situaciji bezparice i slabe prodaje sve više početnih cena je već dosta velika i većina kupaca ni ne gleda sve što je veće od 99 dinara. Prodavci nestavljaju male početne cene jer nema kupaca a postavljanjem zagarantovane cene bi bilo mnogo veće interesovanje jer bi se početnom cenom od 10 dinara podstakao duh licitiranja a prestanak zagarantovane cene bi bio vidljiv tek kad se ona premaši.

Pravo zboriš, kolega.  Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 30.11.2015

@999
Sve si lepo rekao.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 02.12.2015

Obzirom da je opcija Kupi odmah zazivela na Limundu - mislim da bi i polja za sortiranje trebalo prilagoditi tome.

Dakle predlazem da se  padajuca lista za sortiranje predmeta iz pretrage dopuni sa:
(Sortiraj po) - kupi odmah ceni: rastuce, odnosno
(Sortiraj po) - kupi odmah ceni; opadajuce.

Odnosno, ukoliko se izabere filter Kupi odmah da i sortiranje po ceni prati bas kupi odmah cenu, a ne pocetnu cenu - po kojoj sortiranje uz opciju Kupi odmah nema smisla, po meni.
Ako neko trazi predmet koji bi kupio odmah, mislim da mu je nebitna pocetna cena (po ceni rastuce). Doduse, mozda bi nekome znacila trenutna cena (po ceni opadajuce), u smislu da li sacekati kraj aukcije ili kupiti odmah.

- osim ako neko bas uziva u tome da treba da izlista 15 stranica (za kategoriju iz primera dole) ...

Kupi odmah, naravno moze i skarceno KO, sto je odomaceno, bar ovde u cafeu.

[Slika: sb6jr5.png]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 02.12.2015

(02.12.2015 17:32)sasacv68 Piše: Obzirom da je opcija Kupi odmah zazivela na Limundu - mislim da bi i polja za sortiranje trebalo prilagoditi tome.

Dakle predlazem da se  padajuca lista za sortiranje predmeta iz pretrage dopuni sa:

Odnosno, ukoliko se izabere filter Kupi odmah da i sortiranje po ceni prati bas kupi odmah cenu, a ne pocetnu cenu - po kojoj sortiranje uz opciju Kupi odmah nema smisla, po meni.
Ako neko trazi predmet koji bi kupio odmah, mislim da mu je nebitna pocetna cena (po ceni rastuce). Doduse, mozda bi nekome znacila trenutna cena (po ceni opadajuce), u smislu da li sacekati kraj aukcije ili kupiti odmah.

- osim ako neko bas uziva u tome da treba da izlista 15 stranica (za kategoriju iz primera dole) ...

Saša kao i obično - hirurški precizno. 
Podržavam.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 02.12.2015

I ja se pridrzavam.

Datum na kupi odmah - ktina122 - 05.12.2015

Pozdrav, dajem jedan predlog.
Da se na strani aukcije,kada je ona zavrsena opcijom kupi odmah doda i datum kada je kupljena, kao sto to vec stoji kada je zavrsena regularnom licitacijom .
Trenutno stanje,
Regularna licitacija :
[Slika: vrGdN8i.jpg]

Kupi odmah :
[Slika: m4Q9jdh.png]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 05.12.2015

A kome ta informacija treba?

prodavac ima uvid u to kada je predmet prodat preko opcije "Zavrsene" (misli se na aukcije).
Posmatrac moze da ima koristi o datumu prodaje, ali iz kojih razloga bi to neko radio?
Isti je slucaj sa predmetom kada se kupi na Kupindu:
- Preko gugl pretrage moze se pronaci sacuvana stranica prodatog predmeta, ali ne i datum kada je isti prodat za cim i nema potrebe, osim ako ne radimo u tajnosti statistiku prodaje nekog tamo clana.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 05.12.2015

(02.12.2015 17:32)sasacv68 Piše: Obzirom da je opcija Kupi odmah zazivela na Limundu - mislim da bi i polja za sortiranje trebalo prilagoditi tome.

Dobar predlog Sale.PodržavamSmile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Jeleniza - 08.12.2015

Zdravo svima. Predlazem da se postavljanje predmeta malo pojednostavi. Postoji opcija prebacivanja neprodatih stvari sa Limunda na Kupindo ali sa Kupinda ne postoji prebacivanje na Limundo, bar meni to otezava stvari.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 08.12.2015

(08.12.2015 10:59)Jeleniza Piše: Zdravo svima. Predlazem da se postavljanje predmeta malo pojednostavi. Postoji opcija prebacivanja neprodatih stvari sa Limunda na Kupindo ali sa Kupinda ne postoji prebacivanje na Limundo, bar meni to otezava stvari.

Slazem se potpuno!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Sergioking - 08.12.2015

Predlazem da se uvede opcija Rezervna cena.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 08.12.2015

(08.12.2015 10:59)Jeleniza Piše: Zdravo svima. Predlazem da se postavljanje predmeta malo pojednostavi. Postoji opcija prebacivanja neprodatih stvari sa Limunda na Kupindo ali sa Kupinda ne postoji prebacivanje na Limundo, bar meni to otezava stvari.

Svi smo za to i predlegano je nooogo puta, ali džaba - zakoni Kosmosa to ne dozvoljavaju.  Smile

(08.12.2015 15:06)Sergioking Piše: Predlazem da se uvede opcija Rezervna cena.

Podržavam.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 08.12.2015

(08.12.2015 15:06)Sergioking Piše: Predlazem da se uvede opcija Rezervna cena.

Kako bi funkcionisala rezervna cena?