Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 08.12.2015

(08.12.2015 15:22)kristiola Piše:
(08.12.2015 15:06)Sergioking Piše: Predlazem da se uvede opcija Rezervna cena.

Kako bi funkcionisala rezervna cena?

http://pages.ebay.com/help/sell/reserve.html

Na primer

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 08.12.2015

E da, pa odlicna ideja, ali je pitanje kako bi to kod nas funkcionisalo..znate vec..

(08.12.2015 15:40)kristiola Piše: E da, pa odlicna ideja, ali je pitanje kako bi to kod nas funkcionisalo..znate vec..

Pa lepo bi funkcionisalo - ne bi ljudi morali da otvaraju naloge za podizanje cene sami sebi - to i jeste poenta - da se takvo ponašanje uvede u legalne tokove.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 08.12.2015

(08.12.2015 15:45)serjoza Piše:
(08.12.2015 15:40)kristiola Piše: E da, pa odlicna ideja, ali je pitanje kako bi to kod nas funkcionisalo..znate vec..

Pa lepo bi funkcionisalo - ne bi ljudi morali da otvaraju naloge za podizanje cene sami sebi - to i jeste poenta - da se takvo ponašanje uvede u legalne tokove.

E'si normalan, a projektovani pad clanstva u tom slucaju? Aaa? Aaa? Big smile

(08.12.2015 17:13)jugana Piše:

Ako uvedu rezervnu cenu kako valja ja ću još tri naloga da otvorim, ako treba. Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Sergioking - 08.12.2015

(08.12.2015 17:13)jugana Piše:

Salu na stranu,valjalo bi  da administratori koji odlucuju o novinama razmisle o predlogu.Mislim da je pre bilo dosta slicnih predloga,ali,cini mi se nikada nije razmatrano kao opcija koja ce se implementirati.Medjutim pre se nije ni pomisljalo o opciji kupi odmah,a sada je vec zazivela.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 08.12.2015

Tako je.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - n-tem - 08.12.2015

Postovanje svim limundovcima - limundo kolegama i koleginicama!
Prvi put sam eto na limundo cafe-u, te cu moliti sve clanove da mi oproste ako sada dam neki predlog koji je mozda vec neko ranije napisao..
Naime, moj predlog limundo timu i limundovcima je da opet uvedu dopunu limundo racuna putem sms-a, s tim da provizija za to placanje po mogucnosti bude manja nego u posti.
Sigurno se sada neki clanovi pitaju zbog cega to predlazem...?
1. Danas svaki limundovac koristi telefon i dopuna klasicnog kredita za telefon je lako dostupna i pristupacna, a ima i dosta clanova koji verujem imaju telefon na racun.
2. Dopuna limundo racuna na ovaj nacin je od 00-24h pristupacna.
3. Ne cekate redove u posti, banci i niste potencijalna meta na udaru divljih salterskih sluzbenika.
4. Ako Vam prilikom pokretanja aukcija zafali sredstava, lako i odmah racun mozete dopuniti, i na taj nacin cete izbeci nerviranje i nervozu zbog toga sto niste usplei da pokrenete sve aukcije koje ste zeleli.
5. Ako imate telefon na racun, a treba da dopunite limundo racun, mozete uplatiti sebi bilo koju sumu i to tek placate onda kada treba da platite racun za telefon, tako da Vam nije momentalno potreban zivi kesh - narocito dobra opcija ako ga trenutno u dzepu nemate, tako da placanje na odlozeno dobro funkcionise.
6. Limundo moze u dogovoru sa operaterima da uzima na ovaj nacin dopunjavanja LR jedan deo kolaca/procenat za sebe, ali da ta provizija za nas krajnje limundovce bude manja nego postina-bancina. Na taj nacin bi verovatno veliku vecinu limundovaca namamili na taj vid dopune LR, i svi bi tako bili jako srecni i zadovoljni: i Mi limundovci, a i Limundo tvorci :-D

Elem, sta mislite VI Lumundo kolege i koleginice?

Inace, ja sam Mihaela, clan n-tem

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 09.12.2015

Dobrodošli Smile
Lepo obrazložen predlog ali nažalost ne zavisi samo od Limunda već i od operatera. Koliko sam shvatio iz objašnjenja koja su data na tu temu do sada nije uspešno nađeno rešenje da ta provizija bude barem normalna a kamoli niža nego u pošti. Ko zna, možda jednog dana i uspeju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Sergioking - 09.12.2015

(09.12.2015 00:05)blistok Piše: Dobrodošli Smile
Lepo obrazložen predlog ali nažalost ne zavisi samo od Limunda već i od operatera. Koliko sam shvatio iz objašnjenja koja su data na tu temu do sada nije uspešno nađeno rešenje da ta provizija bude barem normalna a kamoli niža nego u pošti. Ko zna, možda jednog dana i uspeju.

Neznam,jel dozvoljeno u cafeu spominjanje drugog sajta,ali,te provizije ne zgledaju tako visoko.
Ima jedan sajt za prodaju garderobe i akcesoara i dopuna kredita sms-om savrseno funkcionise,i to bez provizije za krajnjeg korisnika.
A ovo je cenovnik:

180 RSD za 180,00 RSD + Standardan SMS

240 RSD za 240,00 RSD + Standardan SMS

360 RSD za 360,00 RSD + Standardan SMS

696 RSD za 696,00 RSD + Standardan SMS

960 RSD za 960,00 RSD + Standardan SMS

Pruzalac usluge sms dopune je KOMINOI.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 09.12.2015

Uzgred, bilo bi lepo kad bi se na posti ukinule onako velike provizije za uplatu za limundo.
Ili barem , ako uplacujemo u intezi za limundo, ili gde vec limundo ima racun, da nema provizije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 09.12.2015

(09.12.2015 14:24)Sergioking Piše: Neznam,jel dozvoljeno u cafeu spominjanje drugog sajta,ali,te provizije ne zgledaju tako visoko.
Ima jedan sajt za prodaju garderobe i akcesoara i dopuna kredita sms-om savrseno funkcionise,i to bez provizije za krajnjeg korisnika.
A ovo je cenovnik:

180 RSD za 180,00 RSD + Standardan SMS

Nisam znao za ovo. U tom slučaju neko na LKO ne radi dobro svoj posao. Ako je neki sitniji sajt dobio te uslove onda ne vidim zašto to nije moguće i za ovaj sajt.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - bokija - 15.12.2015

Pozdrav svima.Moje zapazanje se svodi na sledece....Da bi aukcija bila stvarno aukcija,ne bi trebalo da postoji krajnji rok.Vreme isteka bi u stvari trebalo da bude prolongirano za po recimo 10 sekundi od poslednje ponude da bi drugi ponudjaci imali vreme da daju ponudu. na taj nacin bi se sprecila otimacina predmeta zbog isteka vremena i pruzila sansa onima koji zele da ponude vise za taj predmet.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - djole.kg - 23.12.2015

Potpuno se slazem sa predlogom za uvodjenje opcije poput "rezervisane cene" na eBay-u

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - marijamaca1974 - 23.12.2015

Dobro veče,
molim da mi oprostite ako je neko dao ovaj predlog...
Može li se dodati u opisu predmeta i na Limundu i na Kupindu, stavka koju prodavac mora da štiklira, a to je DA LI PREDMET MIRIŠE NA DIM i da mora da štiklira kvadratić sa DA ili NE.

Skoro sam kupila neku garderobu, koja je mirisala na dim, bilo je potrebno oprati je nekoliko puta, da se ne bi osećao dim. Mi koji smo nepušači i ne pušimo u kući, osećamo i trunčicu dima.

Pre neki dan mi stižu 3 knjige, od 2 različita prodavca, JAO I KUKU MAJKO, kad sam ih otpakovala, eno ih na terasi, jer njih ne mogu oprati, pitanje je kada će, i hoće li uopšte izaći onaj dim iz stranica.

Šta mislite o ovom predlogu i jesu li vama stizale takve stvari?

Najviše me zanima, a to bi mi mogao odgovoriti neki pušač, da li i oni osećaju miris dima kada im stigne takav predmet, ili oni to ne osećaju, pa nemaju tih problema.

Mislim da predlog nije loš, s obzirom da sam imala takvih situacija, razmišljam da odustanem od Kup-Lim kupovine, jer mi je malo bezveze da pitam prodavca da li ste pušač i da li vam predmet smrdi na dim, tj da li puše u prostoriji u kojoj stoje predmeti za prodaju.

Pozdrav, Marija