Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - smuk88 - 23.12.2015

(23.12.2015 20:21)marijamaca1974 Piše: Dobro veče,
molim da mi oprostite ako je neko dao ovaj predlog...
Može li se dodati u opisu predmeta i na Limundu i na Kupindu, stavka koju prodavac mora da štiklira, a to je DA LI PREDMET MIRIŠE NA DIM i da mora da štiklira kvadratić sa DA ili NE.

Skoro sam kupila neku garderobu, koja je mirisala na dim, bilo je potrebno oprati je nekoliko puta, da se ne bi osećao dim. Mi koji smo nepušači i ne pušimo u kući, osećamo i trunčicu dima.

Pre neki dan mi stižu 3 knjige, od 2 različita prodavca, JAO I KUKU MAJKO, kad sam ih otpakovala, eno ih na terasi, jer njih ne mogu oprati, pitanje je kada će, i hoće li uopšte izaći onaj dim iz stranica.

Šta mislite o ovom predlogu i jesu li vama stizale takve stvari?

Najviše me zanima, a to bi mi mogao odgovoriti neki pušač, da li i oni osećaju miris dima kada im stigne takav predmet, ili oni to ne osećaju, pa nemaju tih problema.

Mislim da predlog nije loš, s obzirom da sam imala takvih situacija, razmišljam da odustanem od Kup-Lim kupovine, jer mi je malo bezveze da pitam prodavca da li ste pušač i da li vam predmet smrdi na dim, tj da li puše u prostoriji u kojoj stoje predmeti za prodaju.

Pozdrav, Marija

Doista zanimljiv predlog.  Cool

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 23.12.2015

dimnjene knjige i garderoba prava poslastica Smile , gde ima da se kupi ? Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - drzoidbergsbaby - 24.12.2015

Može li se dodati u opisu predmeta i na Limundu i na Kupindu, stavka koju prodavac mora da štiklira, a to je DA LI PREDMET MIRIŠE NA DIM i da mora da štiklira kvadratić sa DA ili NE.

Skoro sam kupila neku garderobu, koja je mirisala na dim, bilo je potrebno oprati je nekoliko puta, da se ne bi osećao dim. Mi koji smo nepušači i ne pušimo u kući, osećamo i trunčicu dima.

Pre neki dan mi stižu 3 knjige, od 2 različita prodavca, JAO I KUKU MAJKO, kad sam ih otpakovala, eno ih na terasi, jer njih ne mogu oprati, pitanje je kada će, i hoće li uopšte izaći onaj dim iz stranica.

Najviše me zanima, a to bi mi mogao odgovoriti neki pušač, da li i oni osećaju miris dima kada im stigne takav predmet, ili oni to ne osećaju, pa nemaju tih problema.

Mislim da predlog nije loš, s obzirom da sam imala takvih situacija, razmišljam da odustanem od Kup-Lim kupovine, jer mi je malo bezveze da pitam prodavca da li ste pušač i da li vam predmet smrdi na dim, tj da li puše u prostoriji u kojoj stoje predmeti za prodaju.

Pozdrav, Marija

Немојте да Вам буде безвезе. Питајте, то ништа није срамота и ништа не кошта. 
Али може бити незгодно само утврђивање. Мој је пример такав да димим међу књигама (не да се завучем или окружим њима, већ делимо простор, јел'те), али не у мери већој од две цигарете дневно или у два дана уз луфтирање након димљења. Оно што не знам, ипак, је да ли се књиге осећају на дуван. Постоји могућност, али није обавезно То би морало треће, независно лице да утврди. У случају да бих морао да штиклирам да или не, бојим се да бих могао да доведем купца у заблуду...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 24.12.2015

Pozdrav, Marija

Obzirom da se ovde već godinu dana neuspešno traži da se uvede polje za pak, za postnet ... mislim da su male šanse da će ovaj predlog ikada zaživeti. No, jeste dobra ideja za ovdašnje prodavce koji nisu nikotinski zavisnici, da u opisu aukcije navedu i taj podatak. Često to viđam u inostranim oglasima i po meni je to sasvim ok rezonovanje. To dođe kao dodatni plus da se neko odluči baš za vašu ponudu.

UBR Koliko sam čitao na temu, moć mirisa je je jedna od prvih koji stradaju kod pušača. Što mogu da potvrdim iz svog primera. Tako da odgovor je - znatno teže primetimo miris duvana od nepušača.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - markonii - 27.12.2015

Veliki pozdrav za sve clanove.

Ukratko, hteo bih da zamolim da nekako uvedete opciju koja prodavcu omogucava da vidi ko mu drzi predmete u listi zelja i ko posmatra aukcije. Ocigledno neki ljudi dozivljavaju Limundo i Kupindo kao vrstu svojevrsne zabave gde bez obaveza posmatraju predmete koji ih zapravo ne zanimaju.
Prodavcu znaci ako moze da kontaktira osobu koja navodno nesto zeli u cilju da se predmet proda. Od konkretne prodaje svi imaju koristi, od posmatranja samo posmatrac (laznjak).

pozdrav

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - smuk88 - 27.12.2015

Citat:Od konkretne prodaje svi imaju koristi, od posmatranja samo posmatrac (laznjak).

U pravu si ti, od gledanja nema selameta. Kafica2

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 27.12.2015

(27.12.2015 17:05)markonii Piše:  Ocigledno neki ljudi dozivljavaju Limundo i Kupindo kao vrstu svojevrsne zabave gde bez obaveza posmatraju predmete koji ih zapravo ne zanimaju.

Totalno netačno.

Predmeti se posmatraju iz više razloga, ili su zainteresovani da ih kupe ili imaju nešto slično ili isto pa žele da vide kakve su cene na tržištu. Da ne spominjemo lepši pol koji proba dvadeset pari cipela u trideset prodavnica bez namere da bilo šta pazari...

Ovakvim predlozima možeš samo da isprovociraš još nameta...recimo dinar po pregledu ili deset dinara za stavljanje u listu želja... Pravi se lud

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - markonii - 28.12.2015

Mislim da niste u pravu. Desavalo mi se da pokrenem aukciju, koja istekne bez ponuda ali sa nekoliko posmatraca. Nakon nekoliko NEDELJA, ponovo pokrenem tu aukciju. Broj posmatraca je isti. Pored toga, kada neki predmet dobije prvu ponudu, broj posmatraca raste (ali retko kad i broj ponuda). Ako Limundo tim moze da uvede da se predmet automatski izbaci iz necije liste zelja nakon zavrsetka aukcije ili da ih bombarduje obavestenjima, to bi bilo ok. Nije u redu da prodavac snizi cenu predmetu a broj posmatraca ostane isti, svima je u interesu realizacija a ne posmatranje. Pravi kupci kontaktiraju prodavca i pitaju za korekciju cene. Po meni, opcija UBACI U LISTU ZELJA treba da bude javna, kako bi prodavac znao koga da kontaktira i konsultuje oko cene predmeta.
Vrlo lepo od Limundo tima sto je dozvolio po 10 besplatnih aukicja uoci praznika, hvala na tome. Ako smem jos da dodam da bih voleo da za neke kategorije ukinete naplacivanje pokretanja aukcija a da povecate procenat naplate umesto toga. Npr, sa 4% na 5% kod realizacije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 28.12.2015

(27.12.2015 22:55)999 Piše: Ovakvim predlozima možeš samo da isprovociraš još nameta...recimo dinar po pregledu ili deset dinara za stavljanje u listu želja... Pravi se lud

Pa koliko cenim, on to i hoce Smile Ili da posalje posmatracu poruku tipa sta gledas, majmune LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gsxr - 28.12.2015

Izvinjavam se ako ima negde, ali treba u porukama staviti opciju "procitano" kad vec ima "selektuj sve" . Danas sam dobio 40 poruka od limunda sa podacima clanova sto su mi pobedili za kontakt, ali meni sad taj kontakt ne treba , nego onda kada se budem spremao za slanje.. Tako da sada moram da isklikcem na 40 poruka da bi ih ugasio kao procitane. A moram opet da citam. Dupli posao. Iscitacu, ne brinite, a mozda i necu imati potrebe ako mi kupac dodje licno da preuzme.
Hvala

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 28.12.2015

@gsxr

rok za kontakt je 2 dana bez obzira na nacin slanja i preuzimanja,treba se javiti kupcu u roku od 2 dana a ne kad se budete spremali da saljete , cim procitate poruku ona promeni boju i bude procitana i automatski se smanji broj ne procitanih poruka

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - psmikiliki - 29.12.2015

Postovani Limundo,

ja bih Vam predlozila da uvedete mogucnost da u porukama mozemo slati slike kupcima ili prodavcimaKada iskrsne spor,da li je uplaceno,kolika je postarina...i sl.lepo uslikam priznanicu,posaljem i skratim pricu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gevara - 29.12.2015

(28.12.2015 22:14)gsxr Piše: Izvinjavam se ako ima negde, ali treba u porukama staviti opciju "procitano" kad vec ima "selektuj sve"  . Danas sam dobio 40 poruka od limunda sa podacima clanova sto su mi pobedili za kontakt, ali meni sad taj kontakt ne treba , nego onda kada se budem spremao za slanje..  Tako da sada moram da isklikcem na 40 poruka da bi ih ugasio kao procitane. A moram opet da citam. Dupli posao.  Iscitacu, ne brinite, a mozda i necu imati potrebe ako mi kupac dodje licno da preuzme.
Hvala

Jel ste probali "Poruke aplikaciju"? Verovatno će vam olakšati.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 29.12.2015

(29.12.2015 00:17)psmikiliki Piše: Postovani Limundo,

ja bih Vam predlozila da uvedete mogucnost da u porukama mozemo slati slike kupcima ili prodavcimaKada iskrsne spor,da li je uplaceno,kolika je postarina...i sl.lepo uslikam priznanicu,posaljem i skratim pricu.

Odlicna ideja, glas i od mene Smile

P.S. Moze li ipak da se iskljuci provera pozitivne ocene na Limundu? Svaki put me zabezekne kad iskoci i ostanem bez teksta, jednom cu garant kliknuti pogresno. Ne mogu da verujem da su ljudi toliko promasivali da ste to morali da uvedete Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 29.12.2015

(29.12.2015 00:17)psmikiliki Piše: Postovani Limundo,

Možeš da postaviš fotku na neki od besplatnih servisa i kupcu/prodavcu pošalješ link.  Smile

(27.12.2015 22:55)999 Piše:
(27.12.2015 17:05)markonii Piše:  Ocigledno neki ljudi dozivljavaju Limundo i Kupindo kao vrstu svojevrsne zabave gde bez obaveza posmatraju predmete koji ih zapravo ne zanimaju.

Totalno netačno.

Predmeti se posmatraju iz više razloga, ili su zainteresovani da ih kupe ili imaju nešto slično ili isto pa žele da vide kakve su cene na tržištu. Da ne spominjemo lepši pol koji proba dvadeset pari cipela u trideset prodavnica bez namere da bilo šta pazari...

Ovakvim predlozima možeš samo da isprovociraš još nameta...recimo dinar po pregledu ili deset dinara za stavljanje u listu želja... Pravi se lud

Ne, ne - posmatrač stavi maksimalnu ponudu da posmatra predmet, a prodavac može da da ponudu da razotkrije tajnog posmatrača - ostalo radi Limundo agent - kao na aukciji. E, a kad prodavac premaši ponudu posmatrača onda ga vidi. Divan i elegantan način da Limundo uveća profit.  LOL