Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 27.11.2014

(26.11.2014 16:09)Boogy983 Piše: Имам утисак да ниси прочитао оно што сам написао у предлогу.
Ја не предлажем продужење лицитације да би продавац био задовољан ценом. Већ да се омогући нпр 15 секунди након последње понуде. Ако има неко да да више од тога да му се пружи прилика. Ако нема крај лицитације.
Као што је навео један члан Први пут, други пут (сви ћуте) Продато. Међутим ако после другог има понуде, опет иде први пут други пут...

Ne znam na osnovu cega ste stekli takav utisak. Naravno da sam procitao i razumeo i vas komentar, samo ga nisam direktno komentarisao, jer se jednostavno ne slazem sa takvim predlogom. Sada sam ga ponovo procitao...

Stvarno ne vidim drugu poentu i svrhu produzenja licitacije osim nerealnog ocekivanja da ce se mozda postici veca, odnosno ˝realnija cena˝ - jednostavno ne vidim.
Generalno, cini mi se da ovde provejava utisak da se licitiranjem i kupovinom u poslednjim sekundama zapravo postize niska cena predmeta - odnosno kupuje jeftinije.
To apsolutno nije tacno. Naravno da se moze kupiti jeftino, ali takodje i skupo (opet jeftinije nego u prodavnici), a to naravno zavisi od ponude/traznje (atraktivnosti i stanja predmeta, zainteresovanosti kupaca...) i verovatno mnogih drugih faktora - zapravo, kao sto rekoh, na kraju se svakako kupi po realnoj ceni - koju je neko bio spreman da plati u tom trenutku.
Udjite na http://www.limundo.com/Najpovoljnije i videcete koliko mnogo ima povoljnih predmeta koje zapravo niko ne kupi - jednostavno nisu aktuelni!
Aukcije traju 1, 3, 5 ,7 ili 10 dana i svako zainteresovan je imao sve prilike ovog sveta, da ucestvuje i da svoju ponudu - odnosno sasvim dovoljno vremena, da proceni koliko je spreman da ponudi.
Takodje nije tacno da pobedjuje brzi i spretniji vec upravo onaj koji je imao najbolju ponudu na kraju licitacije (ili kako je odomaceno reci - ˝u poslednjoj sekundi˝).
Gledajte na ovaj sistem kao na to da učesnici na aukcijii dostavljaju svoje ponude u koverti, tako da ostali učesnici u aukciji ne znaju kakva je ponuda. Licitaciju ili ti aukciju naravno uvek dobija najviša ponuda. Limundo se ocigledno opredelio za takav sistem i meni je to sasvim ok.
Osim svega navedenog veoma bitan momenat, bar za mene, je i ta draz licitiranja u poslednjim sekundama i iscekivanje da li ce vam blesnuti zeleni ili plavi kvadrat...NEIZMERIVO!.
Bez namere da polemisem, ali kada budete realizovali nekoliko desetina prodaja/kupovina, predpostavljam da ce vam biti jasnije zasto ovako razmisljam, u krajnjem slucaju svako ima pravo na svoje misljenje, a u medjuvremenu je i Limundo rekao svoje. Mozda izgleda da je moje razmisljanje iskljucivo iz ugla kupca, ali takodje dosta i prodajem, tako da i sa te strane imam isto misljenje o ovom predlogu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - vLord - 27.11.2014

sasacv68 u pravu si

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 27.11.2014

@ 011dejan
Ubacili smo veće brojeve obuće u kategoriji Za bebe i decu > Obuća za decu
Još jednom hvala na predlogu. http://www.limundo.com/Pomoc/-%E2%98%86Sta-ima-novo-/1417#37

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - djsloba10 - 27.11.2014

(26.11.2014 15:03)Boogy983 Piše: Мој предлог за побољшање Лимунда.
По мени један од основних проблема Лимунда је лицитирање у последњој секунди.
Мислим да ни продавцима ни купцима не одговара то, тај систем одговара само појединачним купцима који користе тај систем да би дошли на фору до неког предмета.
Мој предлог је да се након последње понуде продужи време лицитације за нпр. 10, 15 секунди (није ни битно колико, може и цео минут).
Продужењем времена након понуде даје се могућност осталим купцима да понуде више, уколико су спремни. Јел смисао аукције није да неко буде бржи или сналажљивији већ да предмет купи онај ко је спрема да плати највише.
Продужењем времена наставила би се аукција све док постоји купац који би дао више. Нпр продаје се предмет који је достигао цену од 1000 динара, неко понуди 1013 у последњој секунди и купи тај предмет а кад би се продужило време можда би предмет достигао цену од 2000 динара.
Тиме би предмети добијали праву цену, и било би више предмета са почетном ценом од 10 динара. Овим системом (плус сам на вашем сајту прочитао блог на коме се саветује, како не треба лицитирати, него чекати последњи минут, што је по мени сумануто) се може десити да нпр ја поставим предмет (вредност предмета око 2000) са почетном од 10 динара и ако постоје два потенцијална купца чекаће последњи минут и неко од њих двојице купиће тај предмет за нпр 31, 52 или 100 динара. Док би продужењем времена можда предмет достига цену од 800, 1200 или 1500 динара.
Због тога се дешава да продавци са других налога подижу цену да не би неки вреднији предмет продали за неку смешну цену.
Неко је споменуо да је ово коцка, не бих се сложио са тим, мислим да на правој лицитацији (аукцији) срећа нема никакав утицај на то ко ће купити предмет.
Под реалном ценом подразумевам ону цену коју је купац спреман да плати, док су цене на купинду цене које жели продавац, да не дође до забуне.

Не видим апсолутно ни један разлог да се у тренутку када се купци боре за неки предмет, аукција буде завршена због истека времена.
Продужењем времена постизале би се ралније цене предмета, неће бити вештачког подизања цене, више предмета би постављано са нижом почетном ценом,  не би се дешавало да неко не купи предмет а платио би више, а тиме би било би више продатих предмета, аутоматски више провизије за вас. Сви срећни, сви задовољни.

ocekujem odgovor administratora

Ово ја предлагао неколико пута у старом кафеу али лимундо-тим је екипа од речи!
Увек је одговор "НЕ"

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 28.11.2014

Povodom ove razlike u mišljenjima o vremenu isteka aukcije - da li treba zadržati sadašnji način - do kad je aukcija zakazana i kraj ili produžavati završetak nakon svake nove licitacije za neko vreme:
Obe ideje očigledno imaju svoje pristalice sa, mora se priznati, validnim argumentima. Meni su obe primamljive. Možda bi najbolje bilo probati I DRUGU? Znam da je pravljenje još jednog sajta (na primer pod imenom Limundo plus) skup sport, ali ako bi donelo korist za sve - zašto da ne? Na Limundu - fiksirano vreme isteka, na Limundo plus - sa "produžecima". Takmičenje pa koja ideja prevlada. Ili da se zadrže obe ako se pokažu dobre - zašto da ne? Ili da se u okviru Limunda aukcije mogu postaviti na jedan ili drugi način? Nisam stručan za IT problematiku i ne razumem koliko je šta komplikovano za izvedbu, ali evo predloga. Možda će se profilisati predmeti i prodavci - jedni na jednu, drugi na drugu stranu odnosno sajt - nije isto da li prodajem konfekcijski proizvod ili redak antikvitet. Uostalom - Limundo je već veliki i vreme je da preuzme i taj segment e-prodaje.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ElMago - 28.11.2014

Nisam siguran da li je neko predlozio, ali bilo bi savrseno da ima opcija da se prate neki clanovi... Ima nekoliko ljudi od kojih sam kupovao stvari i super sam zadovoljan i sad ne mogu da se setim kako su se zvali, pa moram da pretrazujem po svojim ocenama dok ne nadjem tu transakciju.

Ovako, prati dugme ili favorite dugme bi resilo dosta muka.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 28.11.2014

Za sada mozete da ih stavite u listu zelja, a evo i teme Smile
http://cafe.limundo.com/thread-46.html

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 28.11.2014

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 28.11.2014

@ BitterLemon
Hvala puno na predlozima.
Što se tiče poruka koje šaljete nama, ja sam upravo testirala tj. poslala poruku putem Kontakt strane i nalazi se u delu Moj Limundo > Poruke > Poslate.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 28.11.2014

Nije bas za ovu temu, ali nije tako na kupindu !

Poruka poslata sa kontakt strane na Kupindu se ne nalazi se u delu Moj Kupindo > Poruke > Poslate. Pri tome mislim na inicijalnu-prvu poruku.

Mozda je BitterLemon na to mislio, a i ako nije, eto ja ga rekoh.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 28.11.2014

[Slika: theforeigner.jpg]

Hvala na pojasnjenju, bice prosledjeno.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - TOB6718 - 28.11.2014

Da i ja nastavim sa bombardovanjem idejama.

Dajte češće besplatno postavljanje, a ne samo za Limundov rođendan. Svi ćemo imati korist:
- prodavci, koji će okačiti razne gluposti, pa ako se prodaju, a prodaju se (lično iskustvo sa poslednje akcije).
- kupci, koji će moći da nađu sve i svašta (opet lično iskustvo, jer većinu para koje sam zaradio od prodaje stvari koje nisam ni sanjao da će neko kupiti, sam i potrošio na ono što ljudi štekaju godinu dana)
- Limundo, jer ćemo Vas voleti više, kao i sve što u sebi sadrži reč 'besplatno'... a biće i nešto konkretno od provizija od prodatih predmeta  Smile

Moj predlog - bar tri puta godišnje!
Razradio sam i termine! Recimo, Božićna i Novogodišnja akcija; Limundov rođendan; i treći termin može biti za moj rođendan  Cool

Odgovor neću tražiti ovde! Ako dobijem poruku na mejl da je za NG besplatno postavljanje, znači da sam pobedio!  Thumbs up

Pozdrav svim Limundovcima!  ziveli  ziveli  ziveli

-----------------------------------------------
sad se setih... dodajte grupno ocenjivanje kupca/prodavca, da ne moram sve peške da radim ako treba 20-50-100 ocena da mu unesem... Takođe (za prodavce), automatsko razvrstavanje predmeta po kupcu bi bilo genijalno rešenje...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Subzero888 - 28.11.2014

Slazem se u potpunosti. Treba uvesti besplatno postavljanje aukcija. Ne znam ni sam koliko puta mi se desavalo da nisam imao kredita za postavljanje aukcija.

Grupno ocenjivanje - u planu ( kroz Lister)