Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - reb0rn - 07.02.2016

(06.02.2016 09:57)deqi Piše: Ovo nije predlog ni ideja nego zahtev jer je vise postalo mucno gledati podkategorije u Filateliji pa me zanima kada Limundo/Kupindo planira da ih sredi ?

Mislis da ih izbrise totalno, i ja se nadam uskoro  Cool

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 09.02.2016

(07.02.2016 19:10)reb0rn Piše:
(06.02.2016 09:57)deqi Piše: Ovo nije predlog ni ideja nego zahtev jer je vise postalo mucno gledati podkategorije u Filateliji pa me zanima kada Limundo/Kupindo planira da ih sredi ?

Mislis da ih izbrise totalno, i ja se nadam uskoro  Cool

Samo se nadaj Kafica

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - DedaNo1 - 15.02.2016

Meni najvise smeta sto se automatski brisu aukcije na kojima sam pobedio, jer onda nemam uvid sta sam i kada kupio i koliko platio. Pored toga, kao predlog, trebalo bi uvesti mogucnost visestrukog selektovanja kategorija pri pretrazi po pojmu ili svih predmeta nekog clana. Jer clan moze da ima predmete iz vise kategorija, a mene da zanimaju alati i predmeti za kucu, a ne, recimo, kolekcionarstvo, racunari ili slicno. Trenutno moram da otvaram jednu po jednu kategoriju i da se vracam na pocetnu stranu, a visestrukom selekcijom bi mogao da gledam sve aukcije iz kategorija koje me zanimaju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 15.02.2016

(15.02.2016 21:51)DedaNo1 Piše: Meni najvise smeta sto se automatski brisu aukcije na kojima sam pobedio, jer onda nemam uvid sta sam i kada kupio i koliko platio. Pored toga, kao predlog, trebalo bi uvesti mogucnost visestrukog selektovanja kategorija pri pretrazi po pojmu ili svih predmeta nekog clana. Jer clan moze da ima predmete iz vise kategorija, a mene da zanimaju alati i predmeti za kucu, a ne, recimo, kolekcionarstvo, racunari ili slicno. Trenutno moram da otvaram jednu po jednu kategoriju i da se vracam na pocetnu stranu, a visestrukom selekcijom bi mogao da gledam sve aukcije iz kategorija koje me zanimaju.

mozete uzeti neki notes pa pisati sta ste kad i od koga kupili i po kojoj ceni jer se aukcije arhiviraju nakon 60 dana

ovo za pretragu se slazem nije lose da pretraga moze biti sto detaljnija

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - drzoidbergsbaby - 16.02.2016

Možete čuvati i mejlove, to je sasvim pristojna stvar. Gugl ne briše ništa ako mu ne kažete. Takođe radi i pretragu pa možete da vidite da li ste sa nekime već sarađivali. A ako ste manijakalni kupac knjiga i da proverite da li ste već neku istu kupili pre nego licitirate. Meni Gromoptica sasvim lepo radi sa guglom udružena. Imam folder na guglovom mejlu Limundo i tu mi sve čuči.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - suzanas - 19.02.2016

Jedan predlog. Primećujem da mi na aukcijama potpuno ni za šta stoje uslovi prodaje, jer to, kada se čita aukcija zbog druge boje pozadine, kao i sitnijeg fonta, očigledno mali broj ljudi čita. Tako da se događa po sto puta da pita gde je preuzimanje iako je tu navedeno, zatim, da zove ttelefonom iako je navedeno kontakt preko poruka itd itd... Možda bi bilo korisnije za obe strane, i za kupce i za prodavce da to bude iznad aukcije ili da se na drugi način naglasi, tipa crveno da piše VAŽNO, PROČITAJTE i tako nešto.. Svakako na neki drugačiji način to rešiti.. Možžda da izađe kao pop up ako je moguće kad se klikne kupi, mada to mislim da mnoge će da gnjavi... Neko modernije rešenje od postojećeg, jer ovo sad nema velikog efekta. Svaki pedeseti se poziva na te uslove, ostali ih i ne primete

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.02.2016

(19.02.2016 16:21)suzanas Piše: Jedan predlog. Primećujem da mi na aukcijama potpuno ni za šta stoje uslovi prodaje, jer to, kada se čita aukcija zbog druge boje pozadine, kao i sitnijeg fonta, očigledno mali broj ljudi čita. Tako da se događa po sto puta da pita gde je preuzimanje iako je tu navedeno, zatim, da zove ttelefonom iako je navedeno kontakt preko poruka itd itd... Možda bi bilo korisnije za obe strane, i za kupce i za prodavce da to bude iznad aukcije ili da se na drugi način naglasi, tipa crveno da piše VAŽNO, PROČITAJTE i tako nešto.. Svakako na neki drugačiji način to rešiti.. Možžda da izađe kao pop up ako je moguće kad se klikne kupi, mada to mislim da mnoge će da gnjavi... Neko modernije rešenje od postojećeg, jer ovo sad nema velikog efekta. Svaki pedeseti se poziva na te uslove, ostali ih i ne primete

pa ti uslovi prodaje gotovo da nemaju nikakvu obavezujucu niti pravnu snagu vise su informativnog karaktera

pa ljudi ne citaju tekst same aukcije a kamoli uslove prodaje bas ih briga, najvaznija su pravila sajta mada ni to ne citaju Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 19.02.2016

Ufff, nemoj biti baš toliki klerik. Uslovi prodaje koji su napisani u saglasnosti sa zakonima ove države i te kako imaju
obavezujuću i pravnu snagu. To što ih LT često ne uvažava, znači samo da uzimaju sebi više prava nego što smeju ili
da ne znaju svoj posao ali to je već sasvim druga priča.

To da ljudi ne čitaju ni opis aukcije si, nažalost, u pravu ali to je problem kupaca a ne prodavaca... Osim na LKO, ovde se (osim bukvalno ako je prodavac prevarant) svi problemi sruče na adresu prodavca.

UBR @ Drzoidbergbaby
"Teretna veverica" ?? Big smile Dobaaar fazon Smile Eto predloga za maskotu kluba prodavaca na LKO Smile

(19.02.2016 18:57)blistok Piše: Ufff, nemoj biti baš toliki klerik. Uslovi prodaje koji su napisani u saglasnosti sa zakonima ove države i te kako imaju
obavezujuću i pravnu snagu. To što ih LT često ne uvažava, znači samo da uzimaju sebi više prava nego što smeju ili

pa ja ljudima objasnjavam prakticnu primenu na sajtu mogu ja i ceo ustav i zakone da prekopiram u uslove prodaje ali dzabe kad sistem ocenjivanja nema veze sa zakonima Hmm vec je interni deo LimundoGrad platforme

naravno svako ko nije zadovoljan moze da trazi zastitu i kod udruzenja za zastitu kupaca , sudovima itd itd...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - suzanas - 19.02.2016

@LiMunBaj, nije reč o pravilima, svakako da ona postoje i treba da se poštuju, samo je reč o tome da kad već postoji opcija da se navedu uslovi prodaje, dakle neke bliže informacije o na primer ličnom preuzimanju i slično, to treba i da bude malo nekako istaknutije. Meni se na primer redovno događa da me pita "a gde je lično preuzimanje" iako to piše u tim uslovima... Kao i da me pita jel može u na primer 10h, u podne i slično iako piše da je posle 16 moguće lično preuzimanje. Dakle, takvi uslovi nemaju veze sa Limundo Pravilnikom već sa uslovima i mogućnostima koje ja kao prodavac nudim. Ako već postoji ta opcija, onda mislim da je dobro i da se malo redizajnira tako da bar upada u oči malo pa da ih natera da čitaju... A to što ne čitaju ni samu aukciju, to je zaista njihov problem...

ja uvek citam sve i uslove prodaje i samu aukciju Smile , cak sta vise smeta mi kad clan ama bas nista nije napisao o sebi niti u uslovima prodaje i sad ja treba da ga ispitujem ili nagadjam Big smile

medjutim nekad clanovi u uslovima prodaje i pisu nesto na sta nemaju pravo ali sad necu o tome

po meni kako je sad je odlicno , problem su ljudi koji NECE da citaju

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Tara1990 - 20.02.2016

MOJ PREDLOG SE KONKRETNO TIČE KUPINDA (JER JEDINO KUPINDO ZA SADA KORISTIM).....BILO BI DOBRO DA NAM POŠALJETE SMS PORUKU NA MOBILNI KADA NAM JE NEKI PREDMET NA KUPINDU PRODAT (ILI MOŽDA TA OPCIJA VEĆ POSTOJI A DA JA I NE ZNAM)....JAVITE MI Poljubac Skace od srece

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 21.02.2016

(19.02.2016 19:03)LiMuBaj Piše:
(19.02.2016 18:57)blistok Piše: Ufff, nemoj biti baš toliki klerik. Uslovi prodaje koji su napisani u saglasnosti sa zakonima ove države i te kako imaju

pa ja ljudima objasnjavam prakticnu primenu na sajtu mogu ja i ceo ustav i zakone da prekopiram u uslove prodaje ali dzabe kad sistem ocenjivanja nema veze sa zakonima Hmm vec je interni deo LimundoGrad platforme

naravno svako ko nije zadovoljan moze da trazi zastitu i kod udruzenja za zastitu kupaca , sudovima itd itd...

Ok, onda tako i napiši. Da li je nešto pravno prihvatljivo ili ne, ne odlučuje LT već adekvatne državne službe. Shvatam da ima dosta osoba kojima su ocene bitne ali u većoj slici je znatno bitnije da si pokriven pred zakonom nego pred LT. Zato i jeste bitno da se u uslovima prodaje navedu relevantne stvari tako da kasnije nema eventualnih problema tamo gde može stvarno da zaboli. U tom smislu moraš da razgraničiš svoj status klerika od nekog ko daje generalne pravne savete, LT nije = zakon.

UBR slažem se sa predlogom da bi uslovi prodaje trebalo da budu "vidljiviji". Činjenica je da ih opet isuviše ljudi neće pročitati  ali to ne znači da se ne treba truditi da taj broj bude što manji. Ako ni zbog čega drugog a ono zbog smanjenja potencijalnih nesporazuma i samim tim broja radnih sati LT. 

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 271256 - 23.02.2016

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Meni bi više odgoivaralo da sa leve strane na limundu budu traženi predmeti i sa kupinda nego sa oglasa.Čini mi se daje ondaišla bolje prodaja.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 23.02.2016

(23.02.2016 00:00)271256 Piše:
(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Meni bi više odgoivaralo da sa leve strane na limundu budu traženi predmeti i sa kupinda nego sa oglasa.Čini mi se daje ondaišla bolje prodaja.

evo ja kukam odavno zbog toga ne mogu prezaliti kupindo baner