Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sharenko - 23.02.2016

kada tražim interesantan predmet na Limundu ranije je bilo da mi se otvori slična opcija predmeta na kupindu
Sad ili je nema ili samo par komada
Zašto je to tako ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - onemilan - 10.03.2016

Ljudi sta je ovo postalo? Kupujem prodajem ili kupindo? Pa ovde vise nema 10% aukcija koje nemaju pocetnu cenu i to veoooma visoku za svoju vrednost... mislim da treba da se preduzme nesto povodom ovoga. Mislim da je duh ovoga sajta licitacija a ne ovo sto sada postaje...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 10.03.2016

Slažem se, treba nešto preduzeti....povećati zaposlenost, povećati plate, prestati otimati od naroda, prestati plaćati socijalu neradnicima koji mogu volu rep da iščupaju, prestati zapošljavati komunalnu policiju koja kontroliše komunalnu policiju...i da ne nabrajam...

Možda će onda licitacije koje počinju od 10 dinara da dostignu i ole neku razumnu cenu.....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - onemilan - 12.03.2016

Razumem ja sve to Smile Ali sam mislio da upravo zbog ovoga postoji Kupindo..prodaja po fiksnoj ceni..ali izgleda da nije tako..
I mojih dosta aukcija u poslednje vreme nije dostigla zeljenu vrednost, pa opet prodajem, to je rizik aukcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 12.03.2016

Ni na jednoj aukcijskoj kući ili portalu ne postoji obaveza početne cene od 10 dinara, evra ili dolara...čak šta više, veoma je mali broj aukcija koje nemaju zaštitnu cenu. Ako se uvede zaštitna cena svaka moja aukcija će početi od 10 dinara.
A za one što samo kupuju i kukaju da su početne cene velike i da vrednost robe je onolika koliko dostigne na aukciji nek postave neku svoju vrednu stvar pa nek vide koliko će dobiti. To što ne vozimo svi nove Mercedese nije zbog toga što ne valjaju nego što se nema para...
Ako Fiat u Srbiji ima zalihu ne prodatih automobila nek ih stavi na limundo, sve će ih ga proda....za koliko, ..bem li ga...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kobi.brajant - 14.03.2016

Pozdrav ljudi!
Eto jednog predloga od mene. Možda ne bi bilo loše napraviti Windows Phone aplikaciju Limunda.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Frilancer - 15.03.2016

PREDLOG!!!!! RAZDVOJITI PRODAJU NEISPRAVNE ROBE OD NOVE I POLOVNE ALI ISPRAVNE. Puno tehničke robe je neispravno ili neispitano, jer gospoda koja prodaju često nemaju pojma šta prodaju. Ovo stvara privid velike ponude totalnog zapadnog smeća, sa kojim dotični ne znaju šta će, pa nam kao kilsku robu uvaljuju. Neka roba se može popraviti, ali to je volja kupca, a ovako, treba dobro otvarati oči da li je neispravno ili nekorišćeno. Sve u svemu KATEGORISATI ROBU U STARTU, pa ko voli neka izvoli. Neku tehničku robu je nemoguće popravljati i nema nikakvog razumnog objašnjenja zašto je na Limundu, osim da taj koji prodaje ima nameru da neko lakovernog ili neupućenog prevari. Pozdrav!!!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 16.03.2016

Zar nije vec razdvojeno/kategorisano?
"Stanje predmeta:
Nekorišćeno
Polovno
Neispravno"

A i ovo ne razumem: "treba dobro otvarati oči da li je neispravno ili nekorišćeno".

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasha1978 - 23.03.2016

sta preduzeti po pitanju zastite prodavca? s obzirom da kupac moze prodavcu da reklamira sta god hoce i kako god hoce i da ga limundo tim podrzi bez ikakvog njegovog dokaza da je reklamacija u redu...samo obrazlozite kupac je uvek u pravu i to je to...dzaba prodavcu svi zivi dokazi da nema razloga za reklamaciju.

Drugi moj predlog bi bio uvodjenje OBAVEZNOG tekuceg racuna prilikom registracije na sajt...ako neko prodaje ili kupuje nesto, logicno je da ima svoj tekuci racun, a ne da se jurimo po posti placanje postnetom ili placanje pouzecem gde se ujedno placa i veca provizija. Samim uvodjenjem obaveznog tekuceg racuna, smanjice se i broj laznih profila. Opet i tu treba imati malo fleksibilnosti...da ne mora taj racun da bude bas na ime onog ko se registrovao na limundu, bitno da je racun validan...zasto je to bitno. Npr. moze da ima tekuci racun bilo ko od ukucana, zasto bih ga i ja otvarao da placam dodatno odrzavanje nekog drugog racuna. Gledam varijantu da ujedno olaksam clanovima i umanjim im troskove, a ujedno i limundo timu da se resi laznih profila.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 23.03.2016

(23.03.2016 00:57)sasha1978 Piše: sta preduzeti po pitanju zastite prodavca? s obzirom da kupac moze prodavcu da reklamira sta god hoce i kako god hoce i da ga limundo tim podrzi bez ikakvog njegovog dokaza da je reklamacija u redu...samo obrazlozite kupac je uvek u pravu i to je to...dzaba prodavcu svi zivi dokazi da nema razloga za reklamaciju.

...

Odlična ideja - o tome mozgamo već godin u po i nema vajde. Nadam se da će ova tvoja inicijativa uspeti (bez ikakve šale). Ali hajde, pretpostavimo da ne važi reklamacija ako se kupcu samo ne sviđa predmet nego da je reklamacija samo ako nije kako je opisan - daj predlog kako da Limundo tim zna ko laže, a ko govori istinu?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasha1978 - 23.03.2016

(23.03.2016 01:01)serjoza Piše: Odlična ideja - o tome mozgamo već godin u po i nema vajde. Nadam se da će ova tvoja inicijativa uspeti (bez ikakve šale). Ali hajde, pretpostavimo da ne važi reklamacija ako se kupcu samo ne sviđa predmet nego da je reklamacija samo ako nije kako je opisan - daj predlog kako da Limundo tim zna ko laže, a ko govori istinu?

pa evo npr jednog od dokaza, dostavi slike prodavac, dostavi slike kupac... da ne moze da se desi kao sto se meni deslio, da kupac potvrdi da to JESTE ono sto je na slikama, ali da je on MISLIO da je to bolje, lepse, funkcionalnije i sta sve vec ne....i da mu limundo tim uvazava reklamaciju...i jos jedna stvar...kad vec limundo tim ima uvida u sve nase poruke na limundu, i kad kupac kome ne uvazite reklamaciju, ili uvazite a niste mu vratili novac istog trenutka kad je on to zamislio, i izmisli lazan komentar uz davanje negativne ocene tipa da ga je prodavac vredjao ili da mu nije uvazio reklamaciju, zasto onda ne upozori tog kupca kad mu se sugerise da kupac LAZE, i da i sami vide po porukama sta je istina...a ako laze tu, onda eto dodatne sumnje u kupca da nije u pravu. Angel

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 23.03.2016

(23.03.2016 01:22)sasha1978 Piše:
(23.03.2016 01:01)serjoza Piše: Odlična ideja - o tome mozgamo već godin u po i nema vajde. Nadam se da će ova tvoja inicijativa uspeti (bez ikakve šale). Ali hajde, pretpostavimo da ne važi reklamacija ako se kupcu samo ne sviđa predmet nego da je reklamacija samo ako nije kako je opisan - daj predlog kako da Limundo tim zna ko laže, a ko govori istinu?

pa evo npr jednog od dokaza, dostavi slike prodavac, dostavi slike kupac... da ne moze da se desi kao sto se meni deslio, da kupac potvrdi da to JESTE ono sto je na slikama, ali da je on MISLIO da je to bolje, lepse, funkcionalnije i sta sve vec ne....i da mu limundo tim uvazava reklamaciju...i jos jedna stvar...kad vec limundo tim ima uvida u sve nase poruke na limundu, i kad kupac kome ne uvazite reklamaciju, ili uvazite a niste mu vratili novac istog trenutka kad je on to zamislio, i izmisli lazan komentar uz davanje negativne ocene tipa da ga je prodavac vredjao ili da mu nije uvazio reklamaciju, zasto onda ne upozori tog kupca kad mu se sugerise da kupac LAZE, i da i sami vide po porukama sta je istina...a ako laze tu, onda eto dodatne sumnje u kupca da nije u pravu. Angel

Ovo prvo boldovano smo izbacili iz diskusije - hajde da govorimo samo o "opravdanim" reklamacijama.
Drugo boldovano - ako imaš u LIMUNDO porukama - na tome insistiraj, to je dokaz. Burgijaj dok ne nealetiš na nekog iz Limundo tima ko ima makar dva čvarka činova. Ak onemaš u Limundo porukama onda ga j..i - reč protiv reči. I kak oda Ltim odredi ko laže? Dostavi slike kupac i prodavac - kupac namerno polomi predmet i šta onda?

Sakrij aukciju - stephon - 23.03.2016

Kada pregledam kategorije sa proizvodima koji su jako slicni po izgledu kao na primer tableti, telefoni, racunari, cesto zaboravim da sam neku aukciju vec ranije otvarao i da sam i prvi put bio siguran da to necu licitirati. Opcija "sakrij aukciju" bi mogla da potpuno sakrije aukciju ili da je na neki drugi nacin oznaci tako da kada sledeci put pregledam tu kategoriju ne otvaram opet istu aukciju. Limundo bi ustedeo na troskovima hostinga Smile

RE: Sakrij aukciju - jugana - 23.03.2016

(23.03.2016 16:01)stephon Piše: Kada pregledam kategorije sa proizvodima koji su jako slicni po izgledu kao na primer tableti, telefoni, racunari, cesto zaboravim da sam neku aukciju vec ranije otvarao i da sam i prvi put bio siguran da to necu licitirati. Opcija "sakrij aukciju" bi mogla da potpuno sakrije aukciju ili da je na neki drugi nacin oznaci tako da kada sledeci put pregledam tu kategoriju ne otvaram opet istu aukciju. Limundo bi ustedeo na troskovima hostinga Smile

Imamo temu "Predlozi i ideje za Limundo.com"da ne bismo za svaku sitnicu koja nekom clanu padne na pamet otvarali novu (http://cafe.limundo.com/thread-21.html)
Inace, ne razumem otkud toliki radikalizam - ni manje ni vise, nego sakrij Big smile Zar nije dovoljno sto su linkovi ka pregledanim aukcijama druge boje?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 23.03.2016

Jedna zalutala tema me potseti: Bilo bi lepo da mogu da "sakrijem" neke prodavce, odnosno njihove predmete Smile Nista licno Big smile Ako ukljucim crnu listu, onda, koliko mi je poznato, iskljucujem samo poruke odnosno kontakt, ali i dalje vidim aukcije koje me otprilike ne zanimaju da su zlata vredne Smile
Ili aktivacijom crne liste ne vidim ni aukcije clana? Zna li neko?