Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 19.04.2016

Nemoj ti odgovarati, LiMu, pusti da nam oni kažu..

RE: OCENJIVANJE - LiMuBaj - 19.04.2016

(19.04.2016 01:47)Kalabich Piše: Predlažem:
1. Da se uvede neutralna ocena ili možda ocenjivanje od 1-5
2. Da preporuka Limundo tima bude da SVE troškove snosi KRIVAC za povraćaj predmeta,
3. Da se NE ZABRANJUJE obrazloženje ocene, ma kakvo ono bilo... osim ako nije uvredljivo.
4. Da predstavnici Limundo tima prilikom obraćanja Limundovcima, putem poruka, au vezi "konfrontacija" sa drugim Limudovcima, izbace tu već odavno dosadnu i pomalo degutantnu i bezličnu frazu "Zahvaljujemo vam se na obraćanju" i da malo "šaraju"... "Hvala što nam iskazujete na ovaj način iskazujete poverenje.", "Drago nam je da se u nevolji prvo obraćate nama."... i sl.

1. vec bilo i predlozeno oba predloga
2. zvuci ok ali verovatno tim forenzicara treba da utvrdi ko je krivac pa se ide na "mir mir mir niko nije kriv" i dele se troskovi bratski i solidarno ( osim ako se clanovi drugacije ne dogovore ) (retko koji prodavac voli da mu neko vraca nesto tako da sumnjam da neko ide na to da mu kupac vrati predmet opet je u minusu makar 1 postarinu + maltretiranje )
3. zvuci ok ali sta ako neko namerno hoce da me oblati npr. konkurencija a sve bilo idealno ( ili kupac ima nerealna ocekivanja ) zato bi mozda trebalo da ima vise stepena pozitivne ocene odavno je predlozeno tipa sto kazete od 1 do 5
4.pretpostavljam da svima ponekad smetaju ti sablonski odgovori Smile ali mozda neko to i voli a ko zna kako bi zvucalo da napisu tipa:" care brate gospodine podelite troskove i resen problem..."

RE: OCENJIVANJE - Csaba11 - 19.04.2016

pozdrav!sta ako je kupoprodajni rok istekao po pravilima limunda(vec 2 dana) a ja dobijem predmet np. za nedelju dana kasnjenja?moram li ga pozitivno oceniti?u neku ruku sam ostecen zbog gubljenja vremena...

(19.04.2016 10:36)Csaba11 Piše: pozdrav!sta ako je kupoprodajni rok istekao po pravilima limunda(vec 2 dana) a ja dobijem predmet np. za nedelju dana kasnjenja?moram li ga pozitivno oceniti?u neku ruku sam ostecen zbog gubljenja vremena...

pa ako prodavac ne izvrsi slanje u roku za kupoprodaju imate pravo da date negativnu ocenu i da raskinete kupoprodajni ugovor

ali kao pristanete da cekate duze onda dajete pozitivnu ( mada po meni svako kasnjenje je za neutralu ocenu bilo od kupca ili prodavca ali nazalost je ukinuta ) 

znaci ili pristajete na kasnjenje i dajete pozitivnu ili ne pristajete i dajete negativnu ( misljenja sam da ako prodavac ne posalje u roku od 8 dana treba obavezno dati negativnu ocenu a kasnije ako se ipak dogovorite i uspesno obavite saradnju tu ocenu je moguce i promenuti ) , meni je jedan prodavac kao kasnio 1 dan i on platio dostavu sto me je odusevilo

mada ja ako imam neku zamerku to napisem i u pozitivnoj oceni , npr "predmet odlican ali bilo je kasnjenje u isporuci"

a sta cemo sa kupcima a ? sigurno 10-15% pozitivnih koje sam dao kupcima su kasnili ili u kontaktu ili u placanju pa sam ipak malo progledao kroz prste i dao im pozitivne

RE: OCENJIVANJE - 1halogen - 19.04.2016

A šta da kažeš za masu kupaca kojima je predmet isporučen na vreme, čak, po njihovoj želji, na nekoj određenoj udaljenoj destinaciji i nakon sveg tog truda dočeka te automatska pozitivna ocena..??

Rekla sam odavno i ponoviću - treba nam neutralna ocena.

(19.04.2016 13:00)1halogen Piše: A šta da kažeš za masu kupaca kojima je predmet isporučen na vreme, čak, po njihovoj želji, na nekoj određenoj udaljenoj destinaciji i nakon sveg tog truda dočeka te automatska pozitivna ocena..??

Rekla sam odavno i ponoviću - treba nam neutralna ocena.

pa to je redovna pojava pogotovo kod kupaca sa 0 ocena da ne ocene pa dobijes automatsku

ali ima tu jos jedan problem ima kupaca koji nisu zadovoljni jer se prodavac pridrzava pravila sajta ili ne salje pouzecem itd i sta sad dobijem npr. neutralnu sa obrazlozenjem prodavac nece da salje pouzecem npr. a imam pravo na to... znaci ima kupca koji smatraju da oni odredjuju pravila sajta i uslove prodaje Big smile

drugo kupci moraju da shvate ako budu previse rigorozni i prezahtevni i cepidlake  prodavci ce ih staviti na crnu listu pa nece moci vise od njih kupovati...

RE: OCENJIVANJE - 1halogen - 19.04.2016

Potpis na gornji post, u pravu si.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Csaba11 - 19.04.2016

rok kupoprodaje je istekao 17.-og,danas je 19. pre podne sam poslao poruku kad ce stici predmet?on kaze da je poslao juce i stici ce danas...nista od toga.ja sam naznacio post expressom on salje AKS-om.9.-og sam narucio predmet a prolazi i 10 dan.mislim da me prodavac zavlaci...5 godina sam na sajtu i u velikom sam iskusenju da dam svoj prvi minus ili da raskinem ugovor.a "dragi"prodavac ima preko 600 pozitivnih i nijedan negativni...svaka mu cast

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.04.2016

(19.04.2016 19:33)Csaba11 Piše: rok kupoprodaje je istekao 17.-og,danas je 19. pre podne sam poslao poruku kad ce stici predmet?on kaze da je poslao juce i stici ce danas...nista od toga.ja sam naznacio post expressom on salje AKS-om.9.-og sam narucio predmet a prolazi i 10 dan.mislim da me prodavac zavlaci...5 godina sam na sajtu i u velikom sam iskusenju da dam svoj prvi minus ili da raskinem ugovor.a "dragi"prodavac ima preko 600 pozitivnih i nijedan negativni...svaka mu cast

pa ovo je po meni za negativnu prodavcu

msm mozda ima ljudu kad skupi vise ocena pa se malo opusti i otaljava stvarno ne znam

ne znam jel to placeno ili je poslao pouzecem ? ugavnom meni ovo deluje da je zrelo za raskid...

poslao je pouzecem...ja znam da sam bio korektan,odmah taj dan kad sam narucio odgovorio sam sms-om i porukama.on je rekao da ce krajem nedelje stici,a danas je vec utorak.u najboljem slucaju ja vise necu da saradjujem s tom clanom to je najmanje s moje strane.ako sutra ili prekosutra stigne predmet preuzecu necu da mu kvarim "rejting"negativnom ocenom ali cu napisati pored pozitivne ocene da sam se nacekao...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.04.2016

(19.04.2016 21:12)Csaba11 Piše: poslao je pouzecem...ja znam da sam bio korektan,odmah taj dan kad sam narucio odgovorio sam sms-om i porukama.on je rekao da ce krajem nedelje stici,a danas je vec utorak.u najboljem slucaju ja vise necu da saradjujem s tom clanom to je najmanje s moje strane.ako sutra ili prekosutra stigne predmet preuzecu necu da mu kvarim "rejting"negativnom ocenom ali cu napisati pored pozitivne ocene da sam se nacekao...

pa eto ,ja da sam na vasem mestu ako sutra nestigne bez razmisljanja dao negativnu

jer sad mi ostali ne znamo da taj prodavac kasni u isporuci + plus salje nekom drugom kurirskom sluzbom po meni to je katasrofalno da nije ukunita neutralna to je maksimum ocena koju bi trebao da dobije...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 19.04.2016

(19.04.2016 10:36)Csaba11 Piše: pozdrav!sta ako je kupoprodajni rok istekao po pravilima limunda(vec 2 dana) a ja dobijem predmet np. za nedelju dana kasnjenja?moram li ga pozitivno oceniti?u neku ruku sam ostecen zbog gubljenja vremena...

Čitam ovo i znaaaam da je neki pajser već pokrenuo takvu temu jer stvarno ima potrebe da se o tome diskutuje:
http://cafe.limundo.com/thread-264.html  Big smile
Nije sad da predbacujem nego evo - da vidiš da ima tema i da smo svi bili u tom čamcu, a da bi valjala ta neutralna nekako da se umuva - valjalo bi, ali pod jasnim kriterijumima - da je bilo kašnjenje i tome slično.  Hmm
Sad vidim da smo imali ISTI slučaj - nije slao PE neko AKSom.  Facepalm Možda je isti u pitanju.  LOL

(19.04.2016 21:37)LiMuBaj Piše:
(19.04.2016 21:12)Csaba11 Piše: poslao je pouzecem...ja znam da sam bio korektan,odmah taj dan kad sam narucio odgovorio sam sms-om i porukama.on je rekao da ce krajem nedelje stici,a danas je vec utorak.u najboljem slucaju ja vise necu da saradjujem s tom clanom to je najmanje s moje strane.ako sutra ili prekosutra stigne predmet preuzecu necu da mu kvarim "rejting"negativnom ocenom ali cu napisati pored pozitivne ocene da sam se nacekao...

pa eto ,ja da sam na vasem mestu ako sutra nestigne bez razmisljanja dao negativnu

jer sad mi ostali ne znamo da taj prodavac kasni u isporuci + plus salje nekom drugom kurirskom sluzbom po meni to je katasrofalno da nije ukunita neutralna to je maksimum ocena koju bi trebao da dobije...

ako sutra ne stigne predmet prihvaticu vas savet liMuBaj i dacu mu minus nema druge...zbog drugih ne zbog mene jer ja necu vise kupovati od njega to je sigurno

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fiorellino - 20.04.2016

(18.04.2016 20:19)Belac9 Piše: Jel postoji mogucnost  da nekako da izglasamo da se vrati opcija"dopuni racun preko mobilog"

Vrlo rado bismo ponovo uveli ovu opciju, ali još uvek nema partnera koji bi mogao da ispuni ugovorne obaveze. U potrazi smo i nadamo se da ćemo ponovo imati ovu opciju u budućnosti. Pozdrav

RE: Ideje za još bolji Oglasindo - milosss - 29.04.2016

Sinoć sam opet pobedio na aukciji licitirajući u poslednjim sekundama. Mislim da to nije u redu i da bi aukcija trebalo da se odvija kao i ona koju možemo da vidimo na televiziji ili uživo, a to je da bi ostali kupci trebalo da znaju da postoji neka ponuda i da imaju vremena da odgovore na nju. Aukcija je predviđena da traje određen broj dana ali bi se povećavalo vreme trajanja ako bi ponude bile u poslednjim trenucima aukcije. Mislim da bi bilo bolje kad bi se nakon svake ponude dodavalo neko vreme npr 15 minuta da bi ostali kupci mogu da daju svoju ponudu. Opet bi kupci licitirali onoliko koliko su spremni da plate a prodavci bi dobijali pošteniju cenu.

Da ispravim sam sebe, nisam mislio da se dodaje 15 minuta na svaku ponudu nego samo na poslednju ponudu koja je u nekom vremenskom periodu bliskom kraju aukcije.