Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 29.04.2016

(29.04.2016 10:03)milosss Piše: Sinoć sam opet pobedio na aukciji licitirajući u poslednjim sekundama. Mislim da to nije u redu i da bi aukcija trebalo da se odvija kao i ona koju možemo da vidimo na televiziji ili uživo, a to je da bi ostali kupci trebalo da znaju da postoji neka ponuda i da imaju vremena da odgovore na nju. Aukcija je predviđena da traje određen broj dana ali bi se povećavalo vreme trajanja ako bi ponude bile u poslednjim trenucima aukcije. Mislim da bi bilo bolje kad bi se nakon svake ponude dodavalo neko vreme npr 15 minuta da bi ostali kupci mogu da daju svoju ponudu. Opet bi kupci licitirali onoliko koliko su spremni da plate a prodavci bi dobijali pošteniju cenu.

Da ispravim sam sebe, nisam mislio da se dodaje 15 minuta na svaku ponudu nego samo na poslednju ponudu koja je u nekom vremenskom periodu bliskom kraju aukcije.

I onda ti pošto licitiraš u poslednjim sekundama daš ponudu 10 dinara iznad aktuelne u tom periodu bliskom kraju aukcije, produžiš trajanje 15 minuta i onda opet licitiraš u poslednjim sekundama.
Svodi se na isto.  Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milosss - 29.04.2016

(29.04.2016 11:19)serjoza Piše:
(29.04.2016 10:03)milosss Piše: Sinoć sam opet pobedio na aukciji licitirajući u poslednjim sekundama. Mislim da to nije u redu i da bi aukcija trebalo da se odvija kao i ona koju možemo da vidimo na televiziji ili uživo, a to je da bi ostali kupci trebalo da znaju da postoji neka ponuda i da imaju vremena da odgovore na nju. Aukcija je predviđena da traje određen broj dana ali bi se povećavalo vreme trajanja ako bi ponude bile u poslednjim trenucima aukcije. Mislim da bi bilo bolje kad bi se nakon svake ponude dodavalo neko vreme npr 15 minuta da bi ostali kupci mogu da daju svoju ponudu. Opet bi kupci licitirali onoliko koliko su spremni da plate a prodavci bi dobijali pošteniju cenu.

Da ispravim sam sebe, nisam mislio da se dodaje 15 minuta na svaku ponudu nego samo na poslednju ponudu koja je u nekom vremenskom periodu bliskom kraju aukcije.

I onda ti pošto licitiraš u poslednjim sekundama daš ponudu 10 dinara iznad aktuelne u tom periodu bliskom kraju aukcije, produžiš trajanje 15 minuta i onda opet licitiraš u poslednjim sekundama.
Svodi se na isto.  Smile

Jeste ali ako ti hoćeš da kupiš nešto a i ja hoću, ti nudiš 10 više , ja nudim 10 više i tako raste cena. Na kraju neko odustane ali  bar neće neko na brzinu pobediti.

A šta ako kupci nude po 100 dinara više, cena će rasti onda po 100 dinara.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 29.04.2016

a sta ako nikad ne odustanu ? kad cena dodje do  odredjenog ogromnog  iznosa sistem je takav da se cena vraca ponovo na 0 dinara

ja bih eventualno maksimalno omogucio da se produzi do 10 minuta...

Zašto da se vrati neki veliki iznos, pa valjda ti odgovaraš za svoju ponudu i valjda znaš koliko si spreman da platiš za neki proizvod, ali da ja hoću da kupim nešto na aukciji ne bih nudio 10 dinara više, nudio bih veći iznos. A i da ponudim samo 10 više, opet ti imaš mogućnost da nudiš više. A mislim da bi i prodavci više voleli ovako nego im neko uvali malu cenu 10 sekundi pre kraja aukcije. Nije ovo garancija za veliki iznos ali je poštenije.

A i da traje aukcija vremenski mnogo dugo zbog ovoga, pa šta, znači da se ljudi bore da nešto kupe pa neka traje duže. Ko odustane, neće kupiti, ko da više kupiće, više para za prodavca.

a sta ako se aukcija nikad ne zavrsi vec traje npr 10 ili vise godina ?

nace se neko sigurno odmah da se zeza do sudnjeg dana Big smile

(29.04.2016 12:50)LiMuBaj Piše: a sta ako se aukcija nikad ne zavrsi vec traje npr 10 ili vise  godina ?

nace se neko sigurno odmah  da se zeza do sudnjeg dana Big smile

Haha za to su potrebna dva ludaka ali svejedno više para ide na račun

(29.04.2016 12:55)milosss Piše:
(29.04.2016 12:50)LiMuBaj Piše: a sta ako se aukcija nikad ne zavrsi vec traje npr 10 ili vise  godina ?

nace se neko sigurno odmah  da se zeza do sudnjeg dana Big smile

Haha za to su potrebna dva ludaka ali svejedno više para ide na račun

pa kad da cekam da se aukcija zavrsi za 10 godina pa mozda necu biti ziv tad ,ne valja mora vremensko ogranicenje

jer ludaka imamo za izvoz Wink

a i bilo bi i vise laznih reklamacija jer bi se mnogi zaleteli nerealno sa cenom u zaru borbe

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 29.04.2016

(29.04.2016 12:28)milosss Piše: Zašto da se vrati neki veliki iznos, pa valjda ti odgovaraš za svoju ponudu i valjda znaš koliko si spreman da platiš za neki proizvod, ali da ja hoću da kupim nešto na aukciji ne bih nudio 10 dinara više, nudio bih veći iznos.  A i da ponudim samo 10 više, opet ti imaš mogućnost da nudiš više. A mislim da bi i prodavci više voleli ovako nego im neko uvali malu cenu 10 sekundi pre kraja aukcije. Nije ovo garancija za veliki iznos ali je poštenije.

A i da traje aukcija vremenski mnogo dugo zbog ovoga, pa šta, znači da se ljudi bore da nešto kupe pa neka traje duže. Ko odustane, neće kupiti, ko da više kupiće, više para za prodavca.

Nisam shvatio da misliš na neograničeno produžavanje, mislio sam da misliš na jednokratno. To je onda sasvim druga vrsta aukcije, o tome smo onomad ovde diskutovali. Najbolje rešenje da prodavac izabere kakvu vrstu želi.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 999 - 29.04.2016

Jedan od mojih predloga bi bio da se dozvoli ovakav dodatak u opisu aukcije:

Kupcu koji ne podigne kupljeni predmet poslat pouzećem i vrati mi se paket, lično dostavljam isti paket na adresu kupca uz sve dodatne troškove i moju dnevnicu. Bolničke trošlove snosi sam.

Drugi predlog bi bio da kupci imaju bar 1000 dinara depozita i da bez depozita ne mogu da licitiraju. Ako nešto zabrljave da im se skine sa računa.
Ja kao prodavac koji pravim 100 000-150 000 dinara prometa mesečno ne mogu da postavim aukciju ako sam u minusu više od 20 dinara a samo na vraćene pakete i odustajanja od aukcija gubim 3000-5000 mesečno. Tu ne računam gubljenje vremena i to da predmet koji se posle prodaje ponovo nađe na aukciji gubi vrednost.

@999

dobro zvuci ali nista od toga

ja sam taj problem resio jer sam ukinuo pouzecem i smatram da svi prodavci treba da to ukinu solidarno sve dok kupci saglasno sa pravilima sajta nebudu obavezni da nadoknade stetu koju su naneli drugim clanovima bilo kad ne preuzmu paket poslat pouzecem ,odustanu bez razloga ili namerno pokvare predmet

Početkom meseca sam ukinuo slanje pouzećem ali kad me neko zamoli opet pravim greške i šaljem. Međutim od kad nemam opciju pouzeće, smanjio mi se promet za oko 30%. Pošto nije dozvoljeno uslovljavati slanje zbog negativnih ili neozbiljnih članova , mnogi pošteni ljudi su uskraćeni dostavom pouzećem a možda im je to jedini način da prime robu. Nemaju svi elektronsko plaćanje i nemaju svi poštu ili banku iza ćoška...

(29.04.2016 15:31)999 Piše: Početkom meseca sam ukinuo slanje pouzećem ali kad me neko zamoli opet pravim greške i šaljem. Međutim od kad nemam opciju pouzeće, smanjio mi se promet za oko 30%.  Pošto nije dozvoljeno uslovljavati slanje zbog negativnih ili neozbiljnih članova , mnogi pošteni ljudi su uskraćeni dostavom pouzećem a možda im je to jedini način da prime robu. Nemaju svi elektronsko plaćanje i nemaju svi poštu ili banku iza ćoška...

po meni je najbolje resenje za ovaj problem da se sistemski opciono dozvoli da prodavac izabere mogucnost da nesalje pouzecem clanovima ispod 50 pozitivnih ili sa negativnim ocenama i slicno tome ali sumnjam da ce i to dozvoliti jer limundo ne placa postarinu iz svog dzepa ili da limundo nadoknadi tu stetu prodavcima ako vec nece da natera kupce

a mogao bi da kad kupac nije preuzeo paket koji je poslat pouzecem

odmah mu blokirati nalog dok ne isplati iznos duple postarine a kad isplati odblokirati ga ali mu ostaje negativna jer se paket vratio i na taj nacin je neopravdano odustao od kupovine

ili ako nece to da rade da dozvole uslov ili oni neka isplate stetu 

opet kazem ja sam ukinuo pouzecem dok se to ne uradi, da svi ukinemo oni bi to uradili

Ma znam da nema ništa od toga nego puko mi film...morao sam malo da se izjadam...

(29.04.2016 17:12)999 Piše: Ma znam da nema ništa od toga nego puko mi film...morao sam malo da se izjadam...

shvatio sam odmah, i meni juce isto pukao film nudim kupcu da mu uvazim laznu reklamaciju i vratim novac i troskove povrata predmeta i on mi da negativnu i to za decije patofne od 200 dinara i jos clan naucno dokazan lazov ( da se finije izrazim voli da lagi Hihi ) sto ga drze na sajtu i clanove koji namerno maltretiraju posten svet nikad mi nece biti jasno Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - bobanbox - 11.05.2016

Vestacko podizanje cena pri licitaciji !!!
Sprecavanje ovakvih pojava na Limundu je vrlo lako spreciti u korenu.Limundo tim bi morao da uvede opciju,koja postoji na ebayu,da prodavac ima zeljenu cenu ispod koje ne bi prodao predmet na licitaciji ,koju naravno onaj koji licitira ne moze da vidi,i ako se ta cena ne ostvari da ima mogucnost ponistenja te licitacije.Naravno sve bi se to platilo u okviru cene koju Limundo tim odredi,kao za skidanje predmeta pre isteka licitacije koja postoji kao opcija.Jer ljudi vecina nas ima po nekoliko naloga i prijatelja koji na telefonski poziv reaguju i izdizu cenu.