Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - alexvuk - 20.06.2016

E hvala Limubaj i Fiorelino na pojašnjenjima, sada mi je konačno sve jasno Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - srdjan68 - 23.06.2016

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?
zelim da pitam dali je ikako moguce da prodavcima sa negativnim ocenama,bude u obavezi da cekiraju opciju" LIMUNDO CASH" iz razloga sto se bave prevarama u opisu predmeta a kasnije ne zele da vrate novac jer ih bas briga za negativnu ocen,glavno im je da su dobili pare.Mislim da je to ranije bilo do deset pozitivnih ocena,sada otvaraju neke dodatne naloge koji im tako koriste za takvu vrstu prevare.Jer ja koliko zanam nema drugog nacina da se prvo proveri predmet koji je izlicitiran a tek onda da se pusti novac ako je uredu.???
Unapred hvala na odgovoru,veliki pozdrav od Srdjana68. cao

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - onemilan - 24.06.2016

Pozdrav,
Imam jedan predlog a tice se postavljanja aukcija na Limundu kada vam je racun u minusu. Da li bi postojala sansa da aukcije mogu da se pripreme za pocetak kada je racun u minusu? Jer bude period kada imam oko 30-40 aukcija koje su u toku, a dok te aukcije traju vec bih trebao da potavljam nove koje ce krenuti za par dana, a svi koji imaju po vise aukcija znaju da je to malo duzi proces postaviti po 10ak aukcija. A ne vidim razlog zasto ne bi bilo dozvoljeno pripremiti aukciju za pocetak kada je racun ispod 0 dinara, i onda kada se nakon par dana uplati suma, da se pokrenu? Ili na primer hvata nas vikend i mozemo uplatiti tek u ponedeljak, a taman se to vreme moze iskoristiti za postavljanje aukcija...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fiorellino - 24.06.2016

@srdjan68

Hvala na predlogu, postoji poseban sistem za proveru i praćenje prodavaca sa negativnim ocenama. Ukoliko želite da kupite nešto od ovakvog prodavca, a da budete zaštićeni, možete mu predložiti da pokrene aukciju sa "Limundo Cash" opcijom, pa licitirati tek ukoliko je LC ponuđen.

@onemilan

Hvala i vama na ideji, slažem se u potpunosti da bi vam ovakav sistem ubrzao rad i olakšao posao. Proslediću ideju kolegama.
Nevezano za konkretan problem, ne znam da li znate za Limundo Lister, ali može vam mnogo pomoći u postavljanju aukcija: http://blog.limundograd.com/2016/03/nove-prednosti-limundo-lister/

Ugodan vikend želim!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - buenavista - 15.08.2016

Pozdrav,
već dugo sam član Limunda te na osnovu mojih dosadašnjih iskustava (jednog od pre nekoliko dana), mislim da je došlo vreme da prodavac prvi daje ocenu saradnje sa kupcem, a kupac posle neka da ocenu ako želi. 
Ne pišem ovo napamet, jer na najvećem bosanskom sajtu slične namene, ocenu  prvo daje prodavac, a i ovde koliko god se kupac žalio i dokazivao da je u pravu, prodavac je u pravu (verovatno zato što on plaća proviziju). 
Ovo je odgovor Limunda prodavcu koji mi je poslao oštećen predmet, iako je na slikama na aukciji bio bez oštećenja i nakon dostavljanja Zapisnika kurirske službe u kome jasno piše da za oštećenje nisu krivi oni već loše zapakovan predmet:

"Poštovani, vaš kupac ima žalbu da predmet ne odgovara opisu na aukciji.

Kada je tačno došao u to stanje mi nažalost ne možemo da utvrdimo.

Da ikako može da se dokaže da je kupac oštetio predmet,

verujte da ne bismo ni pomislili da vam predložimo da mu uvažavate reklamaciju.

Nažalost, ovde imamo samo izjave dva člana koje su u suprotnosti jedna sa drugom,

a nemamo način da se dokaže kada je i zašto došlo do problema sa predmetom.

Takva vrsta istrage i uviđaja daleko prevazilazi naše mogućnosti,

ali i našu ulogu posrednika u kupoprodaji preko interneta.

Ako ne želite da uvažite reklamaciju i nije vam problem negativna ocena,

što se nas tiče niste u obavezi da primate predmete nazad i da vraćate novac.

To je uslov jedino ako želite da se ta ocena poništi. Ne sankcionišemo članove

koji povremeno dobiju poneku negativnu ocenu, ako uz to dobijaju i puno pozitivnih ocena,

jer sasvim je normalno i očekivano da neće baš 100% svih kupaca biti zadovoljno.

Ako pogledate vodeće svetske sajtove za kupoprodaju, videćete da svuda postoje

negativne ocene, ali mnogo je bitniji njihov procenat u ukupnom broju ocena.

Vodeći prodavci na tim sajtovima obično imaju oko 99% pozitivnih ocena,

što je sasvim u redu, i niko ne smatra da je neko loš prodavac ako nema 100% pozitivnih"

Ovim Limundo direktno podstiče prodavca da tako radi i dalje. 

Zato predlažem da prodavac prvi daje ocenu saradnje, pa ako je zadovoljan on biće i Limundo, a u celoj priči kupac je nebitan, on ionako služi samo izbroji novac, potpuno je nebitno šta je dobio u paketu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 15.08.2016

buenavista

kakve veze ima jel vas je prodavac ocenio ili nije ako vam nije uvažio reklamaciju ?

Zato i tražim da prodavac daje prvi ocenu, da nebismo bez potrebe gubili vreme pokušavajući da privolimo prodavca da prihvati reklamaciju.

(15.08.2016 17:23)buenavista Piše: Zato i tražim da prodavac daje prvi ocenu, da nebismo bez potrebe gubili vreme pokušavajući da privolimo prodavca da prihvati reklamaciju.

ali kakve veze sa tim ima njegova ocena to mi nije jasno ?

jel bi vi da vas prodavac nahvali u pozitivnoj pa da mu vi onda date negativnu jel to ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 15.08.2016

Nema šta da se traži ko će prvi da daje ocenu kad ocenjivanje na LK nije obavezno.

Ima, onda bi bilo potpuno jasno da nije bitno šta ćeš dobiti u paketu jer ti niko neće prhvatiti reklamaciju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - drzoidbergsbaby - 15.08.2016

(15.08.2016 17:23)buenavista Piše: Zato i tražim da prodavac daje prvi ocenu, da nebismo bez potrebe gubili vreme pokušavajući da privolimo prodavca da prihvati reklamaciju.

Prodavac koji je dobio novac od Vas nema razloga da pozitivnu ne da. Ako je i ne da sam posle mesec dana doći će automatski. To Vam ništa neće pomoći da izvršite reklamaciju. Ako je reklamacija uopšte povod za to što ste pisali...

(15.08.2016 17:27)buenavista Piše: Ima, onda bi bilo potpuno jasno da nije bitno šta ćeš dobiti u paketu jer ti niko neće prhvatiti reklamaciju.

kakve veze ima sadržaj paketa i ocena to mi nije jasno i kakve veze ima sa tim ko prvi ocenjuje

pa ne može prodavac dati kupcu negativnu tek tako LT će je obrisati

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 15.08.2016

@buenavista Ima prodavaca koji vec daju ocenu cim dobiju novac (u slucaju placanja pre slanja) jer smatraju da je kupac time ispunio svoju obavezu.
Samo ni ja ne vidim sta to menja.
Pogotovo jer ocene vise nisu obaveza.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 25.08.2016

Evo jedne ideje za Limundo koju će sigurno podržati svi prodavci ovde Smile
Umesto da članovima koji dođu do 5000 pozitivnih dajete e-plakete i intervjue za školski list, mogli biste kada se nakupi 18 takvih da ih nagradite sa ovim :

http://www.booking.com/hotel/mv/m-47-y-honors-legacy-male-city.sr.html?aid=304142;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaMEBiAEBmAEkuAEGyAEM2AEB6AEB-AELqAID;sid=aeaef1ff561538c8ecba08336afd5658;all_sr_blocks=149062503_91558841_18_21_0;checkin=2017-08-04;checkout=2017-08-18;dest_id=129;dest_type=country;dist=0;group_adults=2;highlighted_blocks=149062503_91558841_18_21_0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=9b96f28e8787aba7eba3070c9efad66f7c57913dX291;type=total;ucfs=1&;

Mislim da bi bilo prikladnije da posle svih stresova da dođu do tog broja ocena odu na zasluženi odmor, i možda im osmeh ne bi bio u skladu sa zaštitnim znakom Limunda kada vide nagradu ali bi definitivno bio šiiiiiiiriiiiiii Smile

Predlog za novu opciju-ranije pretrage- - fixxx - 07.09.2016

Pozdrav svim clanovima i Limundo timu!Vec xxxx puta mi je pri pretrazi zatrebala opcija tipa "ranije pretrage" ili barem nesto slicno tome,jer na Limundu kupujem vecinom isti tip stvari.Smatram da bi ova opcija ubrzala pretragu vecini nas koji traze samo jednu ili par stvari odredjene vrste.Pisite jesam li u pravu ili ne.Pozdrav..............fixxx  Smile