Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 09.09.2016

Draga administracijo i ljudi od uticaja u Limundu/ Kupindu,

najlepse bih molila da se uvede opcija za prebacivanje predmeta s Kupinda na Limundo!

Posto sam zadnja 3 dana prebacivala rucno preko 200 predmeta. Kosmar. Ne bih to vise radila nikad.
Hvala!

[Slika: 05026686886736757119.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 10.09.2016

(09.09.2016 22:38)kristiola Piše: [...

Posto sam zadnja 3 dana prebacivala rucno preko 200 predmeta. Kosmar. Ne bih to vise radila nikad.
Hvala! [/color]
[/size]
...

Ne, neee, neeee.. ti jednostavno ne razumeš. Nisi ti prebacivala nego si ti UNOSILA 200 predmeta i samim tim to  nije nikakav jad na koji treba da se žališ JEEERRR... mogla si da kopiraš sa Kupinda što ti je OLAKŠALO posao.
Među nama budi rečeno - oni ne umeju da to ponovo nameste - to da može sa K na L da se prebaci. Bio jedan programer koji je to umeo, ali eno odavno trune u silicijumskoj dolini i grca u plavušama radeći za Gugla. Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 10.09.2016

(10.09.2016 00:18)serjoza Piše: Među nama budi rečeno - oni ne umeju da to ponovo nameste - to da može sa K na L da se prebaci.

LOL  LOL  LOL
Evo, čikam ih da dokažu da nisi u pravu! Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milancein - 16.09.2016

Dajte više ubacite opciju pod plaćanje (post-net)
Zadnjih par dana imao sam dva slučaja da ljudi nemaju račun a aktivno prodaju na Limundu/Kupindu.
Ne radi se samo o proviziju za post-net već pošta em mi nije blizu pošta em su velike gužve, mogu samo zamisliti kako je ljudima u manjoj sredini kome je pošta kilometrima daleko.
Na kraju sam slao 400 dinara postexpress-om, a drugom 100 dinara Postexpress-om jer nemam vremena da čekam sat vremena u pošti a iskreno me i sramota više da idem da uplatim 100 dinara na postnet, gledaju me kao nekog retarda....(kako je tek onom što diže 100 dinara nije mi jasno) .....maltretiranje.
Zar moramo svaki put da pitamo kako je plaćanje na račun ili post-net, mada ima članova koji su do juče imali račun a sada traže post-net iz samo njima poznatog razloga, rešite tu sitnicu koja pretstavlja problem već duži period.
AMIN

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - onemilan - 19.09.2016

Zbog cega ne bi moglo da npr. ako neko ponudi 10.000 za neki predmet, a drugi clan koji licitira na 5.000, taj predmet bude prodat za 10.000? Automatksi bi vestacko nudjenje palo u vodu, podizanje cene ne bi imalo nikakvu ulogu vise, a i prodavci bi bili sretniji. Jer koliko puta se desi da nema vise lica koja su zainteresovana za neki predmet, ili jednostavno nemaju dovoljno para, a ako je kranji kupac vec ponudio 10.000 zbog cega da i ne plati toliko ? Big smile Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.09.2016

(19.09.2016 12:24)onemilan Piše: Zbog cega ne bi moglo da npr. ako neko ponudi 10.000 za neki predmet, a drugi clan koji licitira na 5.000, taj predmet bude prodat za 10.000? Automatksi bi vestacko nudjenje palo u vodu, podizanje cene ne bi imalo nikakvu ulogu vise, a i prodavci bi bili sretniji. Jer koliko puta se desi da nema vise lica koja su zainteresovana za neki predmet, ili jednostavno nemaju dovoljno para, a ako je kranji kupac vec ponudio 10.000 zbog cega da i ne plati toliko ? Big smile Big smile

da je tako niko nebi ni nudio i onda bi Limundo Agent uzgubio smisao postojanja ako bi maksimalna ponuda pobeđivala bez kontra ponude

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 19.09.2016

(19.09.2016 13:05)LiMuBaj Piše:
(19.09.2016 12:24)onemilan Piše: Zbog cega ne bi moglo da npr. ako neko ponudi 10.000 za neki predmet, a drugi clan koji licitira na 5.000, taj predmet bude prodat za 10.000? Automatksi bi vestacko nudjenje palo u vodu, podizanje cene ne bi imalo nikakvu ulogu vise, a i prodavci bi bili sretniji. Jer koliko puta se desi da nema vise lica koja su zainteresovana za neki predmet, ili jednostavno nemaju dovoljno para, a ako je kranji kupac vec ponudio 10.000 zbog cega da i ne plati toliko ? Big smile Big smile

da je tako niko nebi ni nudio i onda bi Limundo Agent uzgubio smisao postojanja ako bi maksimalna ponuda pobeđivala bez kontra ponude

Pa šta ako bi Limundo agent izgubio smisao - ko ga šljivi? Big smile
To je regularan način aukcijske prodaje i primenjuje se recimo na aukcije.hr, ali to je sasvim drugačiji sistem koji ovi naši, da se ne lažemo, i ne umeju da naprave. Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.09.2016

meni kao kupcu odgovara da platim što manje zato volim Limundo Agenta Poljubac

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 19.09.2016

Kako si ovo zaključio? Pa ne bi svako odmah stavio maksimum kad ne bi bilo Limundo Agenta. Oba sistema su jednako podložna VN samo su tehnike i taktike različite.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 20.09.2016

Zasto nekad ne dodje do saradnje? Ljudi zaborave da kontaktiraju prodavca/kupca.
U velikom broju prodatih aukcija je jako nepregledno s kim sam kontaktirala s kim ne.
Ne bi bilo lose da postoji neki automatski podsetnik, npr.:
Jos uvek niste kontaktirali prodavca/kupca!
Imate jos 24h da kontaktirate prodavca/kupca.

[Slika: 44Fk4Uo.png]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fiorellino - 21.09.2016

@kristiola
Super ideja, samo su se mnogi članovi žalili kako primaju previše notifikacija i to im često smeta, tj. polaze od toga da bi se i sami setili (da li bi se to desilo ili ne, ne možemo znati Smile).
Mada razumem i vas svakako, ovo jeste jedno od mogućih rešenja, samo bi trebalo pronaći neku sredinu. Poradićemo na tome.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 21.09.2016

Moglo bi pored svake aukcije da stoji mali limuncic sa satom, gde se nije uspostavio kontakt. Bez notifikacija.

[Slika: 61494491842067973575.png]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 21.09.2016

I onda kad istekne vreme da se oglasi zvonjava od 130 decibela. Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 21.09.2016

(21.09.2016 12:34)kristiola Piše: Moglo bi pored svake aukcije da stoji mali limuncic sa satom, gde se nije uspostavio kontakt. Bez notifikacija.

Sviđa mi se predlog. Diskretno i ne bi trebalo da bude veliki problem za IT a bila bi velika pomoć za one koji imaju više prodaja u kratkom roku.

Doduše ... Sviđa mi se i Serjožin predlog, bilo bi interesantno videti face tih osoba koje "zaboravljaju" na kontakt u momentu kada se začuje ta buka Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - kristiola - 21.09.2016

Hvala Blistok Smile