Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Bojan_80 - 05.02.2017

(05.02.2017 15:38)serjoza Piše:
(05.02.2017 15:09)Bojan_80 Piše:
(05.02.2017 00:51)AndreaKv Piše: svasta...
i sta se postize tim predlogom,da kupac izvisi za izlicitirani artikal,ako prodavcu ne odgovara suma..
zasto postoji pocetna cena??Niko prodavca ne sili da stavi 10 din za pocetnu,nek stavi onu cenu ispod koje predmet ne bi ni prodao,...

Sinoć sam na brzinu kucao predlog pa nije sasvim do detalja.
Za početak umesto "Odustajem od prodaje" možda bi bio bolji naziv ovakve opcije "Procena".

AndreaKv - Ovom predlogu nije cilj da kupac izvisi za artikal. Sve opcije koje sada postoje bi ostale, ovo bi bila samo dodatna po izboru prodavca.
Ako ćemo realno gledati kupac izvisi i kod opcije "Kupi odmah". Primer: članovi licitiraju, naiđe neko kome cena predmeta pod opcijom "Kupi odmah" odgovara klikne i gotovo. Vi što ste licitirali doviđenja...

Limundo/ Kupindo ima više predmeta da se ne prodaju na dnevnom/mesečnom nivou, nego što se prodaju.
Glavni  cilj ovog predloga je(pored razloga navedenih u prethodnoj poruci) je:
    -da se smanji broj predmeta koji se stalno oglašavaju, a ne prodaju se - Primer: prodavac traži za neki artikal 1000 dinara, koristeći ovu opciju licitiranjem od početnih 10 dinara bi artikal možda dostigao cenu 800-900 dinara koja bi prodavcu bila prihvatljiva pa bi prodao predmet, možda bi cena otišla i više od 1000 dinara na ovaj način
    -smanjio bi se broj poruka između prodavca i kupca, gde kupac pita prodavca da mu proda predmet po nižoj ceni
    -članovi koji ne znaju da procene vrednost predmeta postavljali bi više predmeta koji žele da prodaju,  samim tim i Limundi/Kupindo imao bi veću zaradu od prodaje

Sve gore navedeno je samo predlog/ ideja, čemu i služi ova tema. Zato je Limundo tim tu da vidi da li im se dopada, a i drugi članovi da kritikuju ili dodaju još neki predlog.

Mogao bih još ponešto navesti ali za sada toliko.

Sve najbolje.
Pozdrav!

Sasvim solidan predlog - sviđa mi se argumentacija. Ja sam pre pobornik opcije rezervna cena, ali ovo je na tom tragu
    -članovi koji ne znaju da procene vrednost predmeta postavljali bi više predmeta koji žele da prodaju,  samim tim i Limundi/Kupindo imao bi veću zaradu od prodaje
Uveren sam da je ovo potpuno tačno - Limundo bi živnuo.
    -smanjio bi se broj poruka između prodavca i kupca, gde kupac pita prodavca da mu proda predmet po nižoj ceni
Ovo najverovatnije nije tačno jer ako ti prodaješ nešto i očekuješ neki minimum od recimo 1000 dinara. Ja sam  možda ponudio 2000, ali je cena došla do 500 - u tom slučaju ja bih ti se svakako obratio porukom da pregovaramo. Takođe važno bi bilo i tehnički rešiti da poruke s podacima stižu tek kad se prodavac odluči hoće ili neće jer bi inače komunikacija verovatno išla van Limunda.

serjoza
Pročitao sam Vašu temu o rezervnoj ceni i ipak nisam zato. Nadmetati se sa prodavcem, opet bi bilo veštačkog nuđenja, samim tim nije transparentno, tj. kupac ne zna da je prodavac to aktivirao. Prodavac može staviti veću početnu i gotovo.

-Ono što sam predložio je transparentno, kupcima bi bilo vidljivo da je uključena ta opcija.

-"Ja sam  možda ponudio 2000, ali je cena došla do 500 - u tom slučaju ja bih ti se svakako obratio porukom da pregovaramo." - možda bi se mogla za Limundo uvesti i opcija "Ponudi", prodavac bi birao  tu opciju ako želi, a bila bi vidljiva u aukciji svim kupcima.

-Primer: Prodavac pokrene aukciju, pored ostalih opcija i početne cene koju želi pokrene i opciju "Ponudi". Kupac klikne na tu opciju dobija prozor, gde unosi ponudu-iznos u dinarima koji nudi prodavcu (eventualno bi mogla biti i mogućnost unošenja teksta), i šalje mu ponudu. Prodavac kada mu stigne poruka i vidi ponudu ima opcije "Prihvatam" - "Traži".
Ako klikne "Prihvatam" - predmet je prodat i međusobno im stiže poruka sa podacima o aukciji i prodavcu/kupcu kao do sada
Ako klikne "Traži" - otvori se prozor gde prodavac unosi svoj željeni iznos u dinarima i šalje kupcu

Na ovaj način bi prodavac i kupac mogli da se cenkaju dok prodavac ne prihvati cenu koja mu odgovara.

-Opcija "Ponudi" bi bila aktivna recimo do prve ponude za predmet prodaje na Limundu. Nakon toga bi bile dostupne samo ostale opcije tj. Licitiraj ili Kupi odmah.

-Možda bi se ovako nešto moglo uvesti i na Kupindu gde kupac ponudi prodavcu manju cenu od ponuđene fiksne.

Sve najbolje.
Pozdrav!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 05.02.2017

(05.02.2017 19:06)Bojan_80 Piše: ...
[/b]Pročitao sam Vašu temu o rezervnoj ceni i ipak nisam zato. Nadmetati se sa prodavcem, opet bi bilo veštačkog nuđenja, samim tim nije transparentno, tj. kupac ne zna da je prodavac to aktivirao. Prodavac može staviti veću početnu i gotovo.

-Ono što sam predložio je transparentno, kupcima  bi bilo vidljivo da je uključena ta opcija.

...

Verovatno nisi pročitao pažljivo ili do kraja - jeste transparentno i naglašeno je da ima rezervna cena.
Ja sam imao u vidu rezervnu cenu koju koristi Ibej, ali sam nepotrebno zakomplikovao na početku teme - evo ovde detaljno objašnjeno:
http://pages.ebay.com/help/buy/reserve-price.html
To je praktično sve što si ppredložio plus rezervna.
Ako najveći aukcijski sajt tak oradi verovatno je dovoljno dobro.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Bojan_80 - 05.02.2017

(05.02.2017 19:30)serjoza Piše:
[/b]Pročitao sam Vašu temu o rezervnoj ceni i ipak nisam zato. Nadmetati se sa prodavcem, opet bi bilo veštačkog nuđenja, samim tim nije transparentno, tj. kupac ne zna da je prodavac to aktivirao. Prodavac može staviti veću početnu i gotovo.

-Ono što sam predložio je transparentno, kupcima  bi bilo vidljivo da je uključena ta opcija.

...

Verovatno nisi pročitao pažljivo ili do kraja - jeste transparentno i naglašeno je da ima rezervna cena.
Ja sam imao u vidu rezervnu cenu koju koristi Ibej, ali sam nepotrebno zakomplikovao na početku teme - evo ovde detaljno objašnjeno:
I na linku iz tvoje poruke za "ebay" kao i na linku u temi(pročitao sam 4 stranice koje ima) koju si bio pokrenuo piše:
"The reserve price is hidden from buyers, but some sellers include it in the item description or tell buyers who contact them and ask what the reserve price is. However, sellers aren't obligated to reveal their reserve price."

Znači ukratko prevedeno: "Rezervna cena je skrivena od kupaca, neki prodavci to uključe u opisu artikla ili kažu kupcima koji ih kontaktiraju i pitaju koja je rezervna cena. Međutim prodavci nemaju obavezu da otkriju rezervnu cenu."

Zbog iznad navedenog na ebay-u sam i zaključio da ta opcija nije transparetntna, bolje bi bilo da se od početka aukcije vidi da je uključena ta opcija.

Sve najbolje.
Pozdrav!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 05.02.2017

(05.02.2017 21:53)Bojan_80 Piše:
(05.02.2017 19:30)serjoza Piše:

...

I na linku iz tvoje poruke za "ebay" kao i na linku u temi(pročitao sam 4 stranice koje ima) koju si bio pokrenuo piše:
"The reserve price is hidden from buyers, but some sellers include it in the item description or tell buyers who contact them and ask what the reserve price is. However, sellers aren't obligated to reveal their reserve price."

Znači ukratko prevedeno: "Rezervna cena je skrivena od kupaca, neki prodavci to uključe u opisu artikla ili kažu kupcima koji ih kontaktiraju i pitaju koja je rezervna cena. Međutim prodavci nemaju obavezu da otkriju rezervnu cenu."

Zbog iznad navedenog na ebay-u sam i zaključio da ta opcija nije transparetntna, bolje bi bilo da se od početka aukcije vidi da je uključena ta opcija.

Sve najbolje.
Pozdrav!

pa niste shvatili i tamo se to vidi samo je opciono jel se zna koliki je iznos te rezervne cene ili je ta informacija poznata samo prodavcu koji nije obavezan da je obelodani

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 05.02.2017

(05.02.2017 21:53)Bojan_80 Piše: I na linku iz tvoje poruke za "ebay" kao i na linku u temi(pročitao sam 4 stranice koje ima) koju si bio pokrenuo piše:

Sve najbolje.
Pozdrav!

Da... pa nisam očekivao da ću morati tumačiti ono što jasno piše, ali hajde:
- Piše, kao što si lepo preveo: "Rezervna cena je skrivena od kupaca, neki prodavci to uključe u opisu artikla ili kažu kupcima koji ih kontaktiraju i pitaju koja je rezervna cena. Međutim prodavci nemaju obavezu da otkriju rezervnu cenu" Međutim u sledećem pasusu piše i ovo "Until the reserve price has been met, the listing shows the message Reserve not met." Pa eto prevedi, ali ukratko – smisao je da iznos rezervne cene nije otkriven, ali je na aukciji jasno naznačeno da je sa rezervnom cenom.
- http://cafe.limundo.com/thread-224-post-6192.html#pid6192 kaže vrli autor: " I da takve aukcije naravno budu jasno naznačene." Ja ne umem jasnije da objasnim – ako ovo ne ukazuje na transparentnost moraću da se povučem iz rasprave zbog lingvističke nejakosti.

Tehnike brzog čitanja nisu loše, ali nisu za svako štivo.  Wink

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - AndreaKv - 06.02.2017

(05.02.2017 15:09)Bojan_80 Piše:
(05.02.2017 00:51)AndreaKv Piše: svasta...
i sta se postize tim predlogom,da kupac izvisi za izlicitirani artikal,ako prodavcu ne odgovara suma..
zasto postoji pocetna cena??Niko prodavca ne sili da stavi 10 din za pocetnu,nek stavi onu cenu ispod koje predmet ne bi ni prodao,...

Sinoć sam na brzinu kucao predlog pa nije sasvim do detalja.
Za početak umesto "Odustajem od prodaje" možda bi bio bolji naziv ovakve opcije "Procena".

AndreaKv - Ovom predlogu nije cilj da kupac izvisi za artikal. Sve opcije koje sada postoje bi ostale, ovo bi bila samo dodatna po izboru prodavca.
Ako ćemo realno gledati kupac izvisi i kod opcije "Kupi odmah". Primer: članovi licitiraju, naiđe neko kome cena predmeta pod opcijom "Kupi odmah" odgovara klikne i gotovo. Vi što ste licitirali doviđenja...

Limundo/ Kupindo ima više predmeta da se ne prodaju na dnevnom/mesečnom nivou, nego što se prodaju.
Glavni  cilj ovog predloga je(pored razloga navedenih u prethodnoj poruci) je:
    -da se smanji broj predmeta koji se stalno oglašavaju, a ne prodaju se - Primer: prodavac traži za neki artikal 1000 dinara, koristeći ovu opciju licitiranjem od početnih 10 dinara bi artikal možda dostigao cenu 800-900 dinara koja bi prodavcu bila prihvatljiva pa bi prodao predmet, možda bi cena otišla i više od 1000 dinara na ovaj način

Sve gore navedeno je samo predlog/ ideja, čemu i služi ova tema. Zato je Limundo tim tu da vidi da li im se dopada, a i drugi članovi da kritikuju ili dodaju još neki predlog.

Mogao bih još ponešto navesti ali za sada toliko.

Sve najbolje.
Pozdrav!

Boki kapiram tvoj predlog,jedino sto sam naglasila je da prodavci ako ne zele da prodaju predmet za izliticiranu sumu,neka postave pocetnu koja im odgovara,a ne 10 din pa onda ne proda predmet jer mu je mala suma..
Samo to konstatovah..
Poz i tebi

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Bojan_80 - 06.02.2017

(05.02.2017 22:36)serjoza Piše:
(05.02.2017 21:53)Bojan_80 Piše: I na linku iz tvoje poruke za "ebay" kao i na linku u temi(pročitao sam 4 stranice koje ima) koju si bio pokrenuo piše:

Sve najbolje.
Pozdrav!

Da... pa nisam očekivao da ću morati tumačiti ono što jasno piše, ali hajde:
- Piše, kao što si lepo preveo: "Rezervna cena je skrivena od kupaca, neki prodavci to uključe u opisu artikla ili kažu kupcima koji ih kontaktiraju i pitaju koja je rezervna cena. Međutim prodavci nemaju obavezu da otkriju rezervnu cenu" Međutim u sledećem pasusu piše i ovo "Until the reserve price has been met, the listing shows the message Reserve not met." Pa eto prevedi, ali ukratko – smisao je da iznos rezervne cene nije otkriven, ali je na aukciji jasno naznačeno da je sa rezervnom cenom.
- http://cafe.limundo.com/thread-224-post-6192.html#pid6192 kaže vrli autor: " I da takve aukcije naravno budu jasno naznačene." Ja ne umem jasnije da objasnim – ako ovo ne ukazuje na transparentnost moraću da se povučem iz rasprave zbog lingvističke nejakosti.

Tehnike brzog čitanja nisu loše, ali nisu za svako štivo.  Wink
Pročitao sam sada tekst sa linka do kraja, sve mi je jasno. Ranije sam pročitao do dela koji sam napisao i dalje nisam ni gledao Wink .
Hvala na pojašnjenju Rukovanje .

Sve najbolje.
Pozdrav!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Branka030025 - 07.02.2017

Brzo procitah i videh da serjoza em sto sporo cita, nego on i razume sta cita.

Koliko god sporo citala, neke stvari mi nisu jasne.

LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - SahaFTG - 12.02.2017

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Pozdrav za sve! Predlažem administratorima da se pojasni prodavcima kada slikaju proizvod koji prodaju (konkretno mislim na ručni elektricni alat),da pored brojnih slika ,slikaju "obavezno" pločicu sa karakteristikama mašine,neki to rade,ali dosta je onih koji to ne rade i još daju loše objašnjenje,ako je mašina s nekom manom,ajd pozdrav.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - plavii - 20.02.2017

Rezervna cena
Mislim da bi trebalo ostaviti mogucnost da se ponudi manje i da to bude vidljivo na aukciji .To ostavlja mogucnost da neko ponudi nesto vise od predhodnika a jos uvek manje od pocetne cene.Prodavcu ostaviti mogucnost da po okoncanju aukcije prihvati najvecu nizu ponudu ili ne.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 20.02.2017

(20.02.2017 23:16)plavii Piše: Rezervna cena
Mislim da bi trebalo ostaviti mogucnost da se ponudi manje i da to bude vidljivo na aukciji .To ostavlja mogucnost da neko ponudi nesto vise od predhodnika a jos uvek  manje od pocetne cene.Prodavcu ostaviti mogucnost da po okoncanju aukcije prihvati najvecu nizu ponudu ili ne.

i ovo je interesantno da se može ponuditi i manje od početne pa ako prodvac prihvati prihvati. ono možda se predomisli kad vidi da neide baš kako je on očekivao a neće da čeka novih 7 dana

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 20.02.2017

(20.02.2017 23:44)LiMuBaj Piše:
(20.02.2017 23:16)plavii Piše: Rezervna cena
Mislim da bi trebalo ostaviti mogucnost da se ponudi manje i da to bude vidljivo na aukciji .To ostavlja mogucnost da neko ponudi nesto vise od predhodnika a jos uvek  manje od pocetne cene.Prodavcu ostaviti mogucnost da po okoncanju aukcije prihvati najvecu nizu ponudu ili ne.

i ovo je interesantno da se može ponuditi i manje od početne  pa ako prodvac prihvati prihvati. ono možda se predomisli kad vidi da neide baš kako je on očekivao a neće da čeka novih 7 dana

Naravno, korisna opcija, naročito za Kupindo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - RENO-LALIC - 08.03.2017

(18.11.2014 12:03)TajaNS Piše: Sistem poruka. Strašno je nepregledan. Mislim da nema potrebe da navodim naše i strane sajtove i kako je to sve pojednostavljeno i što je bitno deluje ozbiljnije.

U potpunosti se slazem sa Vama Tanja Thumbs up  ,zaista bi trebalo popraviti tu preglednost poruka,za pocetnike je dosta zbunjujuce,prvo polazim od sebe,skoro sat vremena nisam mogao da pohvatam kako se odgovara na poruku,kako se otvara itd itd.  cao cao cao

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Omega021 - 09.03.2017

Moj predlog za Limundo a samim tim i za kupindo je da se prodavcu da na uvid ko sve prati njegov predmet,tj ko ga ima u listi zelja,da bi se izbeglo visemesecno pracenje da prodavac moze da kontaktira potencijalnog kupca i da vidi kako da pospesi saradnju,odnosno ako treba da spusti cenu,jer svima pa samim tim i Limundu je u interesu da dodje do saradnje,a ne 100 godina 100 pracenja a nema kupovine...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 09.03.2017

To bi bilo OK da se radi o kupcima, ali lista zelja je jako sirok pojam, tu se uklikaju ljudi koji zele da prodaju slicne stvari, kopiraju tekstove, uporedjuju cene... najmanje tu ima kupaca.
No ako moze da nam se to da na uvid, podrzavam.