Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 27.08.2017

(27.08.2017 23:09)zex_91 Piše: Predlazem da u kafeu postavite linkove ka limundu/kupindu.
Na limundu/kupindu ima link ka kafeu ali u kafeu nema link ka limundu/kupindu.

nije tačno... postoji link ka limundu Smile

piše na njemu limundo pored pomoći gore desno na ekranu

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - zex_91 - 28.08.2017

Nisam video, trebalo bi napraviti i link ka kupindu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 28.08.2017

(28.08.2017 16:36)zex_91 Piše: Nisam video, trebalo bi napraviti i link ka kupindu.

pa kako nisi video za 3 godine na cafe-u Smile

ali dovoljno je odeš na limundo i onda imaš ka kupindu ...

nema link ni ka Oglasindu Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - zex_91 - 29.08.2017

Ma ja sam u pocetku samo bio aktivan u kafeu ali posle kada sam video da se nagomilalo tema, odustao sam. Mrzi me citati sve te postove pa ogovarati, svratim samo ponekad ili kad ja imam nesto da pitam.
Za to vreme dok sam u kafeu, nisam se zagledao.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 29.08.2017

(29.08.2017 00:03)zex_91 Piše: Ma ja sam u pocetku samo bio aktivan u kafeu ali posle kada sam video da se nagomilalo tema, odustao sam. Mrzi me citati sve te postove pa ogovarati, svratim samo ponekad ili kad ja imam nesto da pitam.
Za to vreme dok sam u kafeu, nisam se zagledao.

ma šalim se ja malo Smile

nego dešava se, nije retkost da ljudi predlažu nešto što već ima ali eto nisu znali ili nisu obratili pažnju itd.

eto ja godinama nisam znao da je moguće u minut podesiti vreme početka aukcije Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - zivkeii - 01.09.2017

Predlazem ukidanje naplate provizije za pokretanje aukcije iz razloga sto je sajt preplavljen glupostima koje kostaju do 99 din a sve je manje interesantnih predmeta na aukcijama.
Pozdrav.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 02.09.2017

(01.09.2017 23:54)zivkeii Piše: Predlazem ukidanje naplate provizije za pokretanje aukcije iz razloga sto je sajt preplavljen glupostima koje kostaju do 99 din a sve je manje interesantnih predmeta na aukcijama.
Pozdrav.

verovali ili ne da se to ukine pola njih bi zacenili cene i precenili i to vrteli u nedogled, eto na kupindu nema provizije na pokretanje i rešen problem...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vladimir1957 - 02.09.2017

Ne znam da li je pravo mesto, ali da prezentujem ono sto meni pocinje da smeta, u predloge. 

Naime, sve se vise aukcija zatrpava fingiranim aukcijama, prakticno fiksnim cenama, za sta postoji Kupindo. Nazvati licitacijom situaciju gde je pocetna cena npr 1600, a opcija kupi odmah 1601 din mi nekako ne lici na licitaciju, odnosno imam problem sa licitiranjem u parama. Smile

Da li je to zbog vece guzve na Kupindu, pa na Limundu ima manje konkurencije za prodaju po fiksnoj ceni, predmet  je vidljiviji, a princip prodaje van logika Limunda.

Da li tu moze da se odreaguje, nema krsenja pravila, ali ima krsenja logike, a zatrpava se prostor domisljatim prevarama.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 02.09.2017

Zašto na to gledaš kao na prevaru?

Nekad, ako je predmet atraktivan i poželjan, dođe to žestokog nadmetanja pa finalna cena daleko nadmaši kupiodmah cenu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 02.09.2017

(02.09.2017 10:41)Vladimir1957 Piše: Ne znam da li je pravo mesto, ali da prezentujem ono sto meni pocinje da smeta, u predloge. 

Naime, sve se vise aukcija zatrpava fingiranim aukcijama, prakticno fiksnim cenama, za sta postoji Kupindo. Nazvati licitacijom situaciju gde je pocetna cena npr 1600, a opcija kupi odmah 1601 din mi nekako ne lici na licitaciju, odnosno imam problem sa licitiranjem u parama. Smile

Da li je to zbog vece guzve na Kupindu, pa na Limundu ima manje konkurencije za prodaju po fiksnoj ceni, predmet  je vidljiviji, a princip prodaje van logika Limunda.

Da li tu moze da se odreaguje, nema krsenja pravila, ali ima krsenja logike, a zatrpava se prostor domisljatim prevarama.

Pa koja je po tebi logika Limunda?
I zašto misliš da je to prevara?

Ne spomenuh prevaru nego smetnju zatrpavanjem aukcija prakticno fiksnim cenama. Pride, varijanta o potencijalnim vecim ili jos smesnije dramaticno vecim cenama se u praksi pokazala sasvim drugacije. Ono sto pratim, roba se u glavnom ne proda.
Mozda ljudi dolaze na aukciju zarad aukcije i nadmetanja.. Smile

Mislim, ako nekome treba, i ako je kupi odmah par dinara ili par stotina dinara od pocetne cene, cemu licitacija? Ko je sulud da ponudi vecu cenu od "kupi odmah", iz kog razloga?

Mislim da je rec o prostom zatrpavanju Limunda zbog velike konkurencije na Kupindu. Naravno, pronadjena je rupica u pravilima.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 02.09.2017

(02.09.2017 13:25)Vladimir1957 Piše: Ne spomenuh prevaru nego smetnju zatrpavanjem aukcija prakticno fiksnim cenama. Pride, varijanta o potencijalnim vecim ili jos smesnije dramaticno vecim cenama se u praksi pokazala sasvim drugacije. Ono sto pratim, roba se u glavnom ne proda.
Mozda ljudi dolaze na aukciju zarad aukcije i nadmetanja.. Smile

Mislim, ako nekome treba, i ako je kupi odmah par dinara ili par stotina dinara od pocetne cene, cemu licitacija? Ko je sulud da ponudi  vecu cenu od "kupi odmah", iz kog razloga?

Mislim da je rec o prostom zatrpavanju Limunda zbog velike konkurencije na Kupindu. Naravno, pronadjena je rupica u pravilima.

A sad... ako ćeš da spomeneš prevare pa onda u sledećem redu da napišeš da NISI spomenuo prevaru - ja n'umem tako da divanim.
Ali ajde - ne objasni ti nama logiku Limunda?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Inspektor_Nagib - 02.09.2017

(02.09.2017 11:00)1halogen Piše: Zašto na to gledaš kao na prevaru?

Nekad, ako je predmet atraktivan i poželjan, dođe to žestokog nadmetanja pa finalna cena daleko nadmaši kupiodmah cenu.

Сеј вот?

Recimo kao predlog, da cifra "kupi odmah" bude minimum 4x pocetne cene. Da se odrzi smisao licitacije i zeljene vrednosti robe.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 05.09.2017

(02.09.2017 15:06)Inspektor_Nagib Piše:
(02.09.2017 11:00)1halogen Piše: Zašto na to gledaš kao na prevaru?

Сеј вот?
Ma daj s tom engleskom ćirilicom više, ne razumem te.