Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Inspektor_Nagib - 05.09.2017

(05.09.2017 10:45)1halogen Piše:
(02.09.2017 15:06)Inspektor_Nagib Piše:
(02.09.2017 11:00)1halogen Piše: Zašto na to gledaš kao na prevaru?

Nekad, ako je predmet atraktivan i poželjan, dođe to žestokog nadmetanja pa finalna cena daleko nadmaši kupiodmah cenu.

Сеј вот?
Ma daj s tom engleskom ćirilicom više, ne razumem te.

Зашто неко лицитира преко купи одмах цене?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 05.09.2017

Ne znam ali to se cesto dogadja.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - minja111 - 06.09.2017

Da li postoji mogucnost da kao kupac blokiram ili nekako da onemogucim da vidim sta pojedini prodavci iz kategorije filatelija nude? Ima nekoliko prodavaca koji vrte po 500 aukcija nedeljno vec par godina a u ovoj oblasti je potrebno dosta vremena kako bi se pregledale sve marke. Evo upravo mi se po ko zna koji put desilo da izlistam 18 strana za redom i od toha je vise od 90 posto materijala koji sam naveo da se vec dugo ponavlja i onda sam jednostavno odustao. Jer ima i dosta novih prodavaca koji imaju odlicnog materijala i jednostavno promaknu odredjene stvari. Svako ima pravo da prodaje sta zeli ali mislim da bi bilo korektno da omogucite tu opciju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 06.09.2017

(06.09.2017 15:21)minja111 Piše: Da li  postoji mogucnost da kao kupac blokiram ili nekako da onemogucim da vidim sta pojedini prodavci iz kategorije filatelija nude? Ima nekoliko prodavaca koji vrte po 500 aukcija nedeljno vec par godina a u ovoj oblasti je potrebno dosta vremena kako bi se pregledale sve marke. Evo upravo mi se po ko zna koji put desilo da izlistam 18 strana za redom i od toha je vise od 90 posto materijala koji sam naveo da se vec dugo ponavlja i onda sam jednostavno odustao. Jer ima i dosta novih prodavaca koji imaju odlicnog materijala i jednostavno promaknu odredjene stvari. Svako ima pravo da prodaje sta zeli ali mislim da bi bilo korektno da omogucite tu opciju.

pa možete filtrirati po opštinama , i po raznim parametrima al njega izbaciti ne možete Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 06.09.2017

(06.09.2017 15:21)minja111 Piše: Da li  postoji mogucnost da kao kupac blokiram ili nekako da onemogucim da vidim sta pojedini prodavci iz kategorije filatelija nude? Ima nekoliko prodavaca koji vrte po 500 aukcija nedeljno vec par godina a u ovoj oblasti je potrebno dosta vremena kako bi se pregledale sve marke. Evo upravo mi se po ko zna koji put desilo da izlistam 18 strana za redom i od toha je vise od 90 posto materijala koji sam naveo da se vec dugo ponavlja i onda sam jednostavno odustao. Jer ima i dosta novih prodavaca koji imaju odlicnog materijala i jednostavno promaknu odredjene stvari. Svako ima pravo da prodaje sta zeli ali mislim da bi bilo korektno da omogucite tu opciju.

Avaj, ovo je nemoguće. Od iskona Limunda još naši pra, pra preci tražiše ovo i ne dobiše. Bilo je odvažnih programera koji su se suočili sa tom višeglavom nemani zvanom "Kako da blokiram nekog prodavca", ama stradaše i izgiboše svi do jednoga. Priča se da je čak i jedan radoznal viši menadžer samo zavirio u sobu gde radiše vrli programeri, i tom prilikom beše teško povređen i od tad radi u kol centru pola radnog vremena.
NASA je istraživala ovo pitanje, ali je naišla na misterioznu poruku na tamnoj strani Meseca: "Ne pokušavajte da uvedete filter prodavaca jer to vašim slabašnim intelektima nije dano."
Eto baš tako je to kako sam opisao.
Mada zli jezici tvrde da Limundo upravu zabole ćošak šta korisnici traže i šta su potrebe korisnika. Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 06.09.2017

Da li nekog iz limundo tima možda boli ćošak za 38 ISTIH aukcija koje kupac (koji je došao po neke desete stvari) ne može izbeći podnipošto?

https://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Bebi-odeca-i-obuca/Benkice-i-bodici/Pelena-vel-3/59188665

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - teofil013 - 07.09.2017

(02.09.2017 10:41)Vladimir1957 Piše: Ne znam da li je pravo mesto, ali da prezentujem ono sto meni pocinje da smeta, u predloge. 

Naime, sve se vise aukcija zatrpava fingiranim aukcijama, prakticno fiksnim cenama, za sta postoji Kupindo. Nazvati licitacijom situaciju gde je pocetna cena npr 1600, a opcija kupi odmah 1601 din mi nekako ne lici na licitaciju, odnosno imam problem sa licitiranjem u parama. Smile

Ovo jeste problem... mislim da bi bilo dobro namestiti da u opciji kupi odmah cena mora biti barem 500rsd veća ili za skuplje predmete recimo 30-50% veća od početne.

Takođe, možda bi se mogla uvesti opcija da se može ponuditi manje od početne cene čime bi se prodavcu otvorila mogućnost da spusti početnu cenu i ipak proda predmet ako mu odgovara... ako prodavac ne spusti početnu a niko ne ponudi početnu sumu - licitacija je neuspešno završena.
Recimo - postavi se predmet sa početnom cenom od 5000rsd.
Neki kupac ponudi 2500. Još jedan kupac ponudi 2800.
Ukoliko prodavac ništa ne preduzme - aukcija je neuspešna, nema prodaje predmeta.
Ukoliko prodavac spusti početnu cenu na 2500 - aukciju je dobio kupac koji je ponudio 2800.

Ova opcija svakako treba da bude dostupna samo za predmete skuplje od recimo 1000rsd.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fiorellino - 07.09.2017

(06.09.2017 18:16)1halogen Piše: Da li nekog iz limundo tima možda boli ćošak za 38 ISTIH aukcija koje kupac (koji je došao po neke desete stvari) ne može izbeći podnipošto?

https://www.limundo.com/kupovina/Za-bebe-i-decu/Bebi-odeca-i-obuca/Benkice-i-bodici/Pelena-vel-3/59188665

Prosleđeno, biće regulisano.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 07.09.2017

Hvala.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 08.09.2017

Uvek mi je zanimljivo kad ljudi sa nula ili nekoliko prodaja hoće da kroje cenu drugim prodavcima.
Odakle vam ideja da vi ljudima određujete Kupi odmah cenu?
Je li Vam visoka početna? Preskočite.
Je li vam preniska Kupi odmah? Ponudite više.
Koja je logika da prodavac MORA da stavi toliko i toliko višu cenu? Stvarno me zanima, molim lepo da mi objasnite.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - teofil013 - 08.09.2017

(08.09.2017 00:41)serjoza Piše: Uvek mi je zanimljivo kad ljudi sa nula ili nekoliko prodaja hoće da kroje cenu drugim prodavcima.
Koja je logika da prodavac MORA da stavi toliko i toliko višu cenu? Stvarno me zanima, molim lepo da mi objasnite.

Za visoku početnu cenu - da bi prodavac stekao utisak koliko je interesovanje i kolika je neka realna tržišna vrednost ponuđenog. Nekome bi možda i odgovaralo da proda i po nižoj ceni od zamišljene ako vidi da nema interesovanja.
(praktično cenkanje).
Za aukcije gde je kupi odmah = licitiraj +par rsd -> jednostavno rečeno - postoji kupindo, a rasteretile bi se liste na limundu od takvih oglasa koji realno nisu aukcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 08.09.2017

(08.09.2017 08:10)teofil013 Piše:
(08.09.2017 00:41)serjoza Piše: Uvek mi je zanimljivo kad ljudi sa nula ili nekoliko prodaja hoće da kroje cenu drugim prodavcima.

Za visoku početnu cenu - da bi prodavac stekao utisak koliko je interesovanje i kolika je neka realna tržišna vrednost ponuđenog. Nekome bi možda i odgovaralo da proda i po nižoj ceni od zamišljene ako vidi da nema interesovanja.
(praktično cenkanje).
Za aukcije gde je kupi odmah = licitiraj +par rsd -> jednostavno rečeno - postoji kupindo, a rasteretile bi se liste na limundu od takvih oglasa koji realno nisu aukcije.

Na taj deo o nuđenju nižeg iznosa od početne cene nemam nikakvih zamerki, naprotiv - to je dobra ideja i podržavam, ali o tome nisam govorio.
A za ovo drugo - takva su pravila Limunda i prodavci koji tako rade ne krše nikakva pravila i ne zaboravi - plaćaju proviziju. Uslovljavati nekome pošto će prodavati je planska ekonomija, a ne slobodno tržište.
Ja razumem da je Limundo zakrčen - i sam sam kupac i imam stotine kupovina iza sebe tako da i mene pogađa ista stvar, ali nametanje cene prodavcima nije rešenje.
Po meni je rešenje objedinjavalje Limunda i Kupinda - kao što je to rešeno na Ibeju - svi predmeti su na istom mestu, ali mogu da se filtriraju da li su aukcije, da li je fiksno, da li ima cenkanja itd. U tom slučaju gubi se potreba da, hajde da kažemo, predmeti sa Kupinda spamuju Limundo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Gosling - 08.09.2017

Definitivno treba da se poradi na porukama. Recimo kao na Kupujemprodajem, fino, pregledno. Ovde je stvarno haos. Tema o poboljšanju sistema poruka početa 2014 god, 2018. nam kuca na vrata.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - misko62 - 16.09.2017

Nekoliko puta je pomenuto da nije moguce uvesti kupi odmah opciju nakon sto se na zapocetoj aukciji pojavi ponuda. Predlazem da se prodavcu dozvoli da se predomisli po tom pitanju, ili da mi se objasni koji je razlog zabrane uvodjenja kupi odmah opcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 16.09.2017

(16.09.2017 20:07)misko62 Piše: Nekoliko puta je pomenuto da nije moguce uvesti kupi odmah opciju nakon sto se na zapocetoj aukciji pojavi ponuda. Predlazem da se prodavcu dozvoli da se predomisli po tom pitanju, ili da mi se objasni koji je razlog zabrane uvodjenja kupi odmah opcije.

razlog je taj što bi prodavac ako nebi bio zadovoljan cenom i brojem posmatrača mogao da kupi sam od sebe "odmah" sa švalerkinog naloga i na taj način zezne nekoga ko je već ponudio ( to je moje viđenje Smile )