Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - misko62 - 16.09.2017

To mi ne bi bilo previse logicno za prodavca koji tako nesto uzima za rezervni plan. Takav prodavac bi postavio kupi odmah opciju pre nego sto bi aukcija pocela, pa bi svakako mogao da kupi svoj predmet sa svalerkinog naloga.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 16.09.2017

Valjda ponuđač zna šta želi, zašto nije ponudio KO u startu?

Kad si se uhvatio u kolo pod uslovima koje si sam birao, onda igraj do kraja (nebitan je švalerkin nalog).

Slazem se, samo mi nije jasno zbog cega ne postoji sloboda predomisljanja ako vec ne skodi ni prodavcu ni kupcu ni Limundu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 16.09.2017

(16.09.2017 20:22)misko62 Piše: To mi ne bi bilo previse logicno za prodavca koji tako nesto uzima za rezervni plan. Takav prodavac bi postavio kupi odmah opciju pre nego sto bi aukcija pocela, pa bi svakako mogao da kupi svoj predmet sa svalerkinog naloga.

pa kad se nadmetanje zahuhta a nije postajala ta opcija KO možda nebi bilo fer da neko iz vedra neba kupi odmah a ta opcija nije postojala, znači diskriminacija ostalih učesnika u nadmetanju koji nisu imali mogućnost da kupe po KO ceni jer nije postojala

(16.09.2017 20:24)misko62 Piše: Slazem se, samo mi nije jasno zbog cega ne postoji sloboda predomisljanja ako vec ne skodi ni prodavcu ni kupcu ni Limundu.
Škodi kupcu. Nema predomišljanja kad počne aukcija pod određenim uslovima.

(16.09.2017 20:31)LiMuBaj Piše:
(16.09.2017 20:22)misko62 Piše: To mi ne bi bilo previse logicno za prodavca koji tako nesto uzima za rezervni plan. Takav prodavac bi postavio kupi odmah opciju pre nego sto bi aukcija pocela, pa bi svakako mogao da kupi svoj predmet sa svalerkinog naloga.

pa kad se nadmetanje zahuhta a nije postajala ta opcija KO možda nebi bilo fer da neko iz vedra neba kupi odmah a ta opcija nije postojala, znači diskriminacija ostalih učesnika u nadmetanju koji nisu imali mogućnost da kupe po KO ceni jer nije postojala

To je vec logicno.
Iako onda na neki nacin nije fer ni sto se dozvoljava da se menja opis aukcije ili ubacuju dodatne slike, iz istog razloga koji si naveo.

@1halogen
Slazem se, moj predlog je bio da se promene sami uslovi. Kao sto uslovi dozvoljavaju i naknadnu izmenu opisa, ubacivanje slika, itd.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 16.09.2017

pa dodatne slike i detaljniji opis samo mogu da pomognu ,ali slažem se da je besmisleno kad neko u sred aukcije napiše u opisu "nema lap top 8gb rama već 4gb" ili nešto što dosta umanji cenu predmeta, to i meni smeta isto...

(16.09.2017 20:57)misko62 Piše: @1halogen
Slazem se, moj predlog je bio da se promene sami uslovi. Kao sto uslovi dozvoljavaju i naknadnu izmenu opisa, ubacivanje slika, itd.
Ubacivanje slika, ako nisi stigao da postaviš dovoljno ili neko od potencijalnih kupaca to želi, nije izmena uslova, kao ni dodatni/opširniji opisi, dimenzije i sl.

Naravno, ako prodavac u daljem tekstu doda da je prvobitno postavljeni ispravan mobilni zapravo neispravna kršina, to je već nedopušteno (jer se radi o lažnom predstavljanju predmeta na aukciji).

Ubacivanje opcije kupi odmah takodje moze da bude jer nisi stigao da je ubacis, ili neko od potencijalnih kupaca to zeli

Ipak, s obzirom da ubacivanje slika i opisa mogu samo da pomognu(osim u pomenutim slucajevima), a razjasnili smo na koji nacin naknadni kupi odmah moze i da odmogne, mislim da nema potrebe nastavljati dalju diskusiju o ovom predlogu

Pa tako se prodavac može naknadno dosetiti da je tač polomljen, a u startu je tvrdio da je ispravan, da patike imaju masnu fleku koja se nije videla, da je pulover pojo moljac, da narukvici fali kopča, a telefonu baterija...nikad kraja izmenama...dok je aukcija u toku.
Kupac koji želi da kupi odmah potražiće predmet koji je  u startu imao tu opciju i kraj priče.

*..a da će neko poitati da nam spuni želju, ništa otog. Nismo dobili ni opciju rezervna cena, koja je stvarno potrebna, a gde ovo...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dekao - 19.09.2017

Nešto sad neodređeno listam ovaj Limundo, i primećujem da se sve više pretvara u buvljak. Polomljeni ekrani, fale baterije, punjači, nošeno kod majstora a nije popravljeno, stiglo takvo iz inostranstva, samo jednom upaljeno. Dobro, to neispravno se rešava filterom, ali nekompletni predmeti idu pod ispravno, a to zapravo nisu. Napukao ekran, ide bez punjača, bez baterije, kabla, fali mu dugme, fali hd. Kako je to ispravno kad treba da se naknadno kupuje?! Trebalo bi da se doda kategorija "nekompletno" u filtere.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.09.2017

(19.09.2017 13:01)dekao Piše: Nešto sad neodređeno listam ovaj Limundo, i primećujem da se sve više pretvara u buvljak.  Polomljeni ekrani, fale baterije, punjači, nošeno kod majstora a nije popravljeno, stiglo takvo iz inostranstva, samo jednom upaljeno. Dobro, to neispravno se rešava filterom, ali nekompletni predmeti idu pod ispravno, a to zapravo nisu. Napukao ekran, ide bez punjača, bez baterije, kabla, fali mu dugme, fali hd. Kako je to ispravno kad treba da se naknadno kupuje?! Trebalo bi da se doda kategorija "nekompletno" u filtere.

ne postoji kategorija ispravno već polovno nekorišćeno i neispravno

slažem se da ima svega , ali po čemu je telefon ili lap top bez punjača neispravan kad punjači imaju da se kupe na svakom ćošku ili lap top bez baterije nije neispravan itd , treba čitati opis ...

ne može limundo određivati ko će šta i u kakvom stanju prodavati , prodavac samo treba da iskreno i detaljno opiše predmet

po meni dovoljno je da postoji polje mane i oštećenja pa ima i nema i navesti koje su... i svakako ako je predmet sa većim manama ne može onda da ide u kategoriju polovno to stoji

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 19.09.2017

A kad piše "napukao tač ali radi odlično" ili "masna mrlja na struku ali može da se sakrije kaišem"?

Skoro svaki kvar može da se sanira ali takva roba nije ispravna.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.09.2017

(19.09.2017 17:01)1halogen Piše: A kad piše "napukao tač ali radi odlično" ili "masna mrlja na struku ali može da se sakrije kaišem"?

znači ako predmet ima bilo kakvu manu odma je neispravan Hmm

ne bih ja rekao

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 19.09.2017

(19.09.2017 18:59)LiMuBaj Piše:
(19.09.2017 17:01)1halogen Piše: A kad piše "napukao tač ali radi odlično" ili "masna mrlja na struku ali može da se sakrije kaišem"?

znači ako predmet ima bilo kakvu manu odma je neispravan Hmm

ne bih ja rekao
Ne bilo kakvu, samo takvu koja zahteva majstorsku intervenciju, jer jedno je "pokvaren predmet koji se može popraviti" a sasvim drugo "ispravan predmet".

Dakle, mobilni bez punjača je ispravan, mobilni kome je napukao tač NIJE.