Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 19.09.2017

(19.09.2017 19:07)1halogen Piše:
(19.09.2017 18:59)LiMuBaj Piše:
(19.09.2017 17:01)1halogen Piše: A kad piše "napukao tač ali radi odlično" ili "masna mrlja na struku ali može da se sakrije kaišem"?

Skoro svaki kvar može da se sanira ali takva roba nije ispravna.

znači ako predmet ima bilo kakvu manu odma je neispravan Hmm

ne bih ja rekao
Ne bilo kakvu, samo takvu koja zahteva majstorsku intervenciju, jer jedno je "pokvaren predmet koji se može popraviti" a sasvim drugo "ispravan predmet".

Dakle, mobilni bez punjača je ispravan, mobilni kome je napukao tač NIJE.

znači ako je tač napukao npr. 1 milimetar a telefon radi savršeno on je neispravan Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dekao - 19.09.2017

(19.09.2017 18:59)LiMuBaj Piše: znači ako predmet ima bilo kakvu manu odma je neispravan Hmm

Ja nisam rekao da takvi predmeti treba da idu u neispravno, nego da se doda filter "nekompletno". Naprsao mu poklopac, fale mu vratanca, naprsao ekran, fali hd. Ispravan je uređaj, ali treba još da se plati da se dovede u operativno stanje. Mene lično takvi predmeti ne zanimaju, a verujem da nisam jedini. I sad ja isključim iz pretrage neispravne predmete, a opet me dočeka gomila poluispravnih, i listam strane i strane dok mi ne dosadi. Možda bi onaj sa poslednje strane i prodao, ali me mrzi da listam dotle.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 19.09.2017

(19.09.2017 19:10)LiMuBaj Piše:
(19.09.2017 19:07)1halogen Piše:
(19.09.2017 18:59)LiMuBaj Piše:
(19.09.2017 17:01)1halogen Piše: A kad piše "napukao tač ali radi odlično" ili "masna mrlja na struku ali može da se sakrije kaišem"?

Skoro svaki kvar može da se sanira ali takva roba nije ispravna.

znači ako predmet ima bilo kakvu manu odma je neispravan Hmm

ne bih ja rekao
Ne bilo kakvu, samo takvu koja zahteva majstorsku intervenciju, jer jedno je "pokvaren predmet koji se može popraviti" a sasvim drugo "ispravan predmet".

Dakle, mobilni bez punjača je ispravan, mobilni kome je napukao tač NIJE.

znači ako je tač napukao npr. 1 milimetar a telefon radi savršeno on je neispravan Hmm

Nikad mobilini s napuklim tačom ne radi SAVRŠENO, veruj mi.
Ja jesam kupila telefon kome fali poklopac odnosno zadnja maskica i pomirila sam se s povremenim ispadanjem baterije zato jer sam ga dobila po ceni hamburgera.

Ukratko, dekao je u pravu kad želi da kategorije budu odvojene, da on ne bi do sutra ujutru preturao po napuklim i bez vrata modelima, nego da ono što je ponuđeno kao ispravno to i bude.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dekao - 20.09.2017

(19.09.2017 19:21)1halogen Piše: Nikad mobilini s napuklim tačom ne radi SAVRŠENO, veruj mi.
Ja jesam kupila telefon kome fali poklopac odnosno zadnja maskica i pomirila sam se s povremenim ispadanjem baterije zato jer sam ga dobila po ceni hamburgera.

Ukratko, dekao je u pravu kad želi da kategorije budu odvojene, da on ne bi do sutra ujutru preturao po napuklim i bez vrata modelima, nego da ono što je ponuđeno kao ispravno to i bude.

Poslednje što sam hteo da licitiram je bio neki e-reader, opisan kao polovan i ispravan, a pisalo je: "Stigao sa ostalom robom, ja sam ga upalio, video da radi, ima na njemu nešto instalirano. Tač nije osetljiv kao kod android tableta, ali reaguje Hmm , i  ide bez punjača."

Ej, tač reaguje!!

Ili pazi ovaj opis:
"Tablet ****** ispravan, uz njega ide tastatura-futrola, punjac i touch olovka.
Na tastaturi nedostaje slovo p ali taster funkcionise.
Na tabletu ne radi home taster ali home taster postoji na touch displeju tako da ne ometa funkcionisanje.
Tablet ocuvan sa sitnim tragovima koriscenja."

Ispravan, nedostaje mu slovo p, ne radi mu home taster.

Ti si kupila telefon po ceni hamburgera, ali mene ne interesuje poluispravan predmet, ma bio i po ceni šibice. Jednostavno, iz iskustva znam da me te operacije dovođenja u operativno stanje često koštaju više nego da sam kupio novo. Zato i ne razmišljam više o tim predmetima, a limundo sve više zatrpavaju baš takvim. Dovlače iz inostranstva tone tog otpada i spamuju sajt. Za mene je spam, ne i za onoga ko to traži. Samo neka nas razdvoje.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 20.09.2017

Naravno, to i kažem, meni moje, tebi tvoje, da ne moraš satima gledati ono što te ne zanima (dosta što mi uvaljuju značke koje ne mogu isključiti jer spadaju u antikvitete, a to me zanima).

*a toga što uvoze na tone iz Nemačke, Švedske i sl je sve više, očigledno im se isplati.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - mikanvm - 23.09.2017

NUMIZMATIKA - KOVANICE - DODATNI FILTER ZA PRETRAGU PO METALU KOVANJA

Dragi Limundo i Limudovci,  Smile

Ovde se već neko vreme bavim kupovinom (i prodajom) kovanica i često gubim dosta vremena prelistavajuci gomile oglasa kovanica koje me ne interesuju, često ne stignem sve da pregledam pa nešto i propustim. A još češće me smori pregledavanje kršologije koja visi sto godina i ne vredi ni pet para. (Treba i to da postoji, ali ne moram da gubim vreme. Facepalm )

Najviše me interesuju kovanice od srebra, bakra, cinka i zlata. Verujem da postoji još članova koji kupuju kovanice prema metalu od kojeg su iskovane i molim vas, veoma bi mi koristio filter po SASTAVU METALA. 
Takav filter postoji npr. na:
E-BAY ( https://www.ebay.com/sch/Coins-World-/256/i.html ) pod naslovom composition,
CATAWIKI ( https://auction.catawiki.com/c/718-coins-banknotes ) pod naslovom material.

KORIST FILTERA:
  • Sa takvim filterom nestale bi i nedoumice kod svih oglasa u kojima nije naznačeno da li je kovanica od npr. srebra ili nekog drugog sličnog materijala. (I ne bih propistio aukciju jer prodavac nije odgovorio na moju upitnu poruku pre isteka aukcije.)
  • Sa takvim filterom bi postojala zvanična garancija sastava, na koju bi mogla da se uloži reklamacija u slučaju namerne ili nenamerne obmane. (Nije isto da li kupujete srebro od srebra ili srebro od kupro-nikla. Bilo da je u pitanju falš ili neznanje)
  • I ono naj važnije, mnogima bi ustedelo dosta vremena.
Naj potpuniju listu ima E-BAY i to bi bio moj predlog za uvođenje. A za sve one prodavce u slučaju da se ne razumeju dovoljno ili nisu u mogućnosti da provere sastav, uvek može postojati opcija nije poznato.

U zaključku navodim: na taj način bi se unapredila kupo-prodaja numizmatike na Limundu.

Numizmatičari molim vas za mišljenje, sugetije, podršku... Klanjam se

Pozdrav,
Marko   cao

P.S. Izvinite ako sam ovu diskusiju započeo na pogrešnom mestu. U tom slučaju molim Limundo tim da prebaci moj post na adekvatnu lokaciju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 23.09.2017

(23.09.2017 00:25)mikanvm Piše: NUMIZMATIKA - KOVANICE - DODATNI FILTER ZA PRETRAGU PO METALU KOVANJA

Dragi Limundo i Limudovci,  Smile

Ovde se već neko vreme bavim kupovinom (i prodajom) kovanica i često gubim dosta vremena prelistavajuci gomile oglasa kovanica koje me ne interesuju, često ne stignem sve da pregledam pa nešto i propustim. A još češće me smori pregledavanje kršologije koja visi sto godina i ne vredi ni pet para. (Treba i to da postoji, ali ne moram da gubim vreme. Facepalm )

Najviše me interesuju kovanice od srebra, bakra, cinka i zlata. Verujem da postoji još članova koji kupuju kovanice prema metalu od kojeg su iskovane i molim vas, veoma bi mi koristio filter po SASTAVU METALA. 
Takav filter postoji npr. na:
E-BAY ( https://www.ebay.com/sch/Coins-World-/256/i.html ) pod naslovom composition,
CATAWIKI ( https://auction.catawiki.com/c/718-coins-banknotes ) pod naslovom material.

KORIST FILTERA:
  • Sa takvim filterom nestale bi i nedoumice kod svih oglasa u kojima nije naznačeno da li je kovanica od npr. srebra ili nekog drugog sličnog materijala. (I ne bih propistio aukciju jer prodavac nije odgovorio na moju upitnu poruku pre isteka aukcije.)
  • Sa takvim filterom bi postojala zvanična garancija sastava, na koju bi mogla da se uloži reklamacija u slučaju namerne ili nenamerne obmane. (Nije isto da li kupujete srebro od srebra ili srebro od kupro-nikla. Bilo da je u pitanju falš ili neznanje)
  • I ono naj važnije, mnogima bi ustedelo dosta vremena.
Naj potpuniju listu ima E-BAY i to bi bio moj predlog za uvođenje. A za sve one prodavce u slučaju da se ne razumeju dovoljno ili nisu u mogućnosti da provere sastav, uvek može postojati opcija nije poznato.

U zaključku navodim: na taj način bi se unapredila kupo-prodaja numizmatike na Limundu.

Numizmatičari molim vas za mišljenje, sugetije, podršku... Klanjam se

Pozdrav,
Marko   cao

P.S. Izvinite ako sam ovu diskusiju započeo na pogrešnom mestu. U tom slučaju molim Limundo tim da prebaci moj post na adekvatnu lokaciju.

dobar predlog

ko zna od čega je kovanica mogao bi da upiše materijal

Kontakt pre aukcije - boobie54 - 28.09.2017

Sve razumem zasto ne dozvoljavaju kontakt pre aukcije i onda pogledam slicne sajtove gde je dozvoljen i pitam se sta uraditi...
Ja bih dozvolio kontakt, jer dosta stvari jednostavno ne mozes opisati i ako ste iz istog mesta ili u okolini zasto ne pogledati uzivo, a stimulisati clanove na neki nacin da ne trguju mimo aukcije...
Mislim da je sve to izvodljivo uz malo truda.

Zastarevanje naloga ! - Dekili83 - 03.10.2017

Nalog se ne koristi dve godine (recimo) i on se automatski deaktivira.
To bi moglo i da se odnosi i na blokirane  naloge.

RE: Zastarevanje naloga ! - LiMuBaj - 03.10.2017

sto to, sta nam smeta neciji nalog ako ga ne koristi

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 03.10.2017

Predlažem uvođenje Tutorijala radi bolje edukacije...

da bi se članovi što pre upoznali sa LimundoGradom i online kupoprodajem uvesti razne misije u vidu tutorijala i kad se misija uspešno završi dobija se limundo kredit lili selotejp i slično...

pa npr

Misija 1 - Pokreni aukciju na Limundu
Misija 2 - Postavi predmet na Kupindu
Misija 3 - dopuni Limundo račun
Misija 4 - Pobedi na aukciji
Misija 5 - kupi na kupindu ,..................

... pošalji poštom ,pošalji PE , uplati na račun .....

.
.
.

i tako jedno 50 misija raznih i za svaku uspešno završenu misiju ili malo limundo kredita ili selotejp olovka i slično pa kad se tutorijal završi dobije se taj poklončić... a usput je član edukovan maksimalno i LT ima 10 puta manje posla u budućnosti... i sve saradnje će biti uspešnije...

RE: Zastarevanje naloga ! - 1halogen - 04.10.2017

Pokazuje lažnu sliku o broju članova.

RE: Zastarevanje naloga ! - LiMuBaj - 04.10.2017

Kad sam se učlanio pola godine nisam pipnuo Limundo,naloge ne treba gasiti već učiti ljude kako se koristi sajt,drugo meni je bolje išlo kad je bilo 10 puta manje članova tako da me briga koliko ih ima...

RE: Zastarevanje naloga ! - 1halogen - 04.10.2017

I ja sam došla samo da kupim cipele i nije me bilo dve godine.

Sto ljudi, sto ćudi, svakom nešto smeta.
Ne znam samo kako bi to išlo glede kupaca: obrišu ga zbog neaktivnosti, a kad poželi da kupi nešto mora opet da se registruje, nepraktično je to... Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - misko62 - 04.10.2017

Vrsta tzv achievementa, vrlo dobra ideja, s tim sto mislim da se ne moze smisliti dovoljno dobrih misija da se dodje do te brojke od 50, a i neke bi bile nemoguce da se provere, recimo da li je clan poslao postom, PE, uplatio na racun itd...
Sto bi otvorilo mogucnost zloupotrebe sistema i nezasluzenih nagrada

A Limundo mi ne izgleda kao da zeli da deli nagrade, pogotovo u vidu poklona ili Limundo kredita. Naravno da vise vole da resavaju sporove i s druge strane zaradjuju od prodaje selotejpa i dopune racuna.

Mozda bi nagrada mogla da bude jos dodatnih 10 aukcija bez provizije na pocetnu cenu al zato na kraju nabiju 5% umesto standardnih 4, tzv besplatno pokretanje aukcija Big smile Big smile Big smile