Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 04.12.2014

@ dragnic1
Izmena ocenjivanja i predlog koji ste stavili- tu je ključna edukacija :-) U planu je da načinimo neke izmene kod sistema ocenjivanja kako bismo članove dodatno edukovali i sprečili ovakve situacije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neo031 - 09.12.2014

Ja imam još jedno pitanje tj. predlog, da li bi članovi u svoje podatke osim postojećih mogli da unesu i svoje PAK kodove?
U temi o kurirskim službama je evidentno da je Postexpress najomiljenija i najzastupljenija među Limundovcima, a kod njih je unos PAK koda obavezan. Ja prilikom adresiranja obavezno navodim i PAK kod koji sama nađem na sajtu pošte, ali mi se nekoliko puta dešavalo da adresu - ulicu koju su članovi uneli a ja dobila od Limunda, jednostavno ne mogu da nađem u bazi PAK kodova ili mi treba više vremena jer je adresa delimično tačna. Ekstremni slučaj je bio kada sam napisala adresu koju sam dobila od Limunda i pošto ni sama nisam našla PAK tako sam i predala na šalteru. Radnica u pošti mi je odbila prijem pošiljke jer je navodno adresa nepostojeća. Ja lepo nazovem kupca (iako svu komunikaciju preferiram putem poruka, ali ovo je bila vandredna situacija i nisam imala vremena da na šalteru čekam odgovor na PP Smile ) objasnim problem i prepustim dalji dogovor između kupca i radnice pošte. "Poštarka" je pola sata ubeđivala kupca da živi na nepostojećoj adresi u nepostojećoj ulici! Na kraju je paket poslat na adresu kupčevog brata jer je ta adresa bila sa PAK kodom. Elem, da ja ne bih doživljavala stres na šalteru, da ne bih maltretirala kupce iznenadnim pozivima, da me šalterska radnica ne bi streljala pogledom, a ostale koji čekaju u redu da i ne pominjem zar ne bi bilo jednostavnije da svako navede svoj PAK i problem rešen? Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - pallermo - 09.12.2014

(09.12.2014 15:02)neo031 Piše: Ja imam još jedno pitanje tj. predlog, da li bi članovi u svoje podatke osim postojećih mogli da unesu i svoje PAK kodove?
U temi o kurirskim službama je evidentno da je Postexpress najomiljenija i najzastupljenija među Limundovcima, a kod njih je unos PAK koda obavezan. Ja prilikom adresiranja obavezno navodim i PAK kod koji sama nađem na sajtu pošte, ali mi se nekoliko puta dešavalo da adresu - ulicu koju su članovi uneli a ja dobila od Limunda, jednostavno ne mogu da nađem u bazi PAK kodova ili mi treba više vremena jer je adresa delimično tačna. Ekstremni slučaj je bio kada sam napisala adresu koju sam dobila od Limunda i pošto ni sama nisam našla PAK tako sam i predala na šalteru. Radnica u pošti mi je odbila prijem pošiljke jer je navodno adresa nepostojeća. Ja lepo nazovem kupca (iako svu komunikaciju preferiram putem poruka, ali ovo je bila vandredna situacija i nisam imala vremena da na šalteru čekam odgovor na PP Smile  ) objasnim problem i prepustim dalji dogovor između kupca i radnice pošte. "Poštarka" je pola sata ubeđivala kupca da živi na nepostojećoj adresi u nepostojećoj ulici! Na kraju je paket poslat na adresu kupčevog brata jer je ta adresa bila sa PAK kodom. Elem, da ja ne bih doživljavala stres na šalteru, da ne bih maltretirala kupce iznenadnim pozivima, da me šalterska radnica ne bi streljala pogledom, a ostale koji čekaju u redu da i ne pominjem zar ne bi bilo jednostavnije da svako navede svoj PAK i problem rešen? Smile

Nije lose, stavise - vrlo potrebno!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 09.12.2014

Hvala na sugestiji.
Slobodno možete uz adresu staviti vaš PAK. Neki članovi su već to učinili jer im to znači prilikom slanja odnosno prijema pošiljki.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neo031 - 09.12.2014

Imam još jednu sugestiju koja bi možda bila interesantna većim prodavcima, a bogami i nama koji sporadično prodajemo bi koristila. Ja naime sve adrese štampam i lepim na ambalažu. Ako ništa drugo, barem su mi podaci o pošiljaocu uvek isti
i ne moram uvek iznova da ih pišem rukom. Zar ne bi mogla da se napravi opcija da kada Limundo šalje podatke kupca nakon završene licitacije , da postoji mogućnost da se klikom na jedno dugme automatski odštmpa adresa kupca i prodavca u nekom unapred određenom formatu koji bi bilo zgodan da se zalepi na ambalažu?
Evo, neka se veliki prodavci oglase i kažu koliko im vremena oduzima pisanje adresa. Ja uvek tri puta proverim da li sam je ispravno napisala - odkucala sve podatke da se kojim slučajem pošiljka ne bi vratila. U ovom slučaju sve bi bilo rešeno jednim klikomSmile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Larry_Larsson - 10.12.2014

Zbog čega se na Limundu ne vidi koliko članova je stavilo predmet u listu želja? Sigurno je da bi predmeti postizali veće cene kad bi ova opcija bila omogućena, a i kupcima bi značilo jer bi imali bolju orijentaciju koliko novca da ponude.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 11.12.2014

Prodavac vidi koliko članova "Posmatra" njegovu aukciju. To, međutim, nije dostupno drugim članovima. Hvala na predlogu, obrazloženje je na mestu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 12.12.2014

Da li bi bilo moguce implementirati da prodavac podesi vreme kada zeli da se aukcija zavrsava, nevezano za vreme kada je pocela? Recimo, postavljam aukcije u 2:00 am, a zelim da se zavrse u 8:00 pm?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 12.12.2014

(12.12.2014 14:32)the_quince Piše: Da li bi bilo moguce implementirati da prodavac podesi vreme kada zeli da se aukcija zavrsava, nevezano za vreme kada je pocela? Recimo, postavljam aukcije u 2:00 am, a zelim da se zavrse u 8:00 pm?

E hvala na ovome - to bih i ja.  Pravi se lud  Jeste verovatno izvoljevanje, ali bi bilo SUPER da može.
Podržavam!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Ssvettlana - 12.12.2014

nisam sada citala sve predloge, ako je neko vec pisao, izvinjavam se.. kada udjem u "sve poruke sa clanom" pa udjem npr. u poslednju, da li moze u tim porukama da stoji isto mogucnost da odgovorimo, da nastavimo prepisku? Ne znam da li sam dobro pitala Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 12.12.2014

Vreme završetka aukcije je vezano za vreme početka tako da to nije moguće podesiti drugačije. Vi uvek možete aukciju podesiti da krene u ono vreme koje vam odgovara kao vreme završetka.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 12.12.2014

Ssvettlana - baš lep avatar Smile
Kada odete u "Sve poruke sa članom" trebalo bi da možete da odgovorite na poruku koja je poslednja. Ja sam sad probala kod mene. Na prethodne nemam mogućnost da odgovorim, tj. nema polja za odgovor

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Cungez - 14.12.2014

Pozdrav svim clanovima cafea i limunda/kupinda.

Nikada nisam imao potrebe da komentarisem i predlazem.ali ocigledno da nesto fali.
Pre 4 godine nije bilo provizije za pokretanje ,pa se godnama sve to menjalo...ok kao i vecina i ja sam manje aukcija kacio.Pogledajte vikend akciju samo i svima ce biti sve jasno. Slazem se da limundo mora od necega da ostvaruje profit ,a to moze da izregulise od prodatog predmeta,sa manje vise nekim korekcijama u % .
.... Nisam jedan duzi period bio na limundu,ali sam primetio da se drasticno srozao po nekim pitanjima.

1.LISTA ZELJA
Zaista ne znam da li je ogranicena ili ne,ali znam da je bila neogranicena.Kasnije ste uveli neko brisanje.
Znacenje liste zelja jedom kupcu.
-Mogucnost evidencije predmeta koji ga zanimaju
-Predmeti na listi zelja je bar u mom slucaju bila jedna ogromna baza podataka.
-Mogucnost provere predmeta(jedan od primera: imao sam slucaj da je svojevremeno jedan sega game gear sa tv adapterom bio na aukciji kao predmet koji je neispravan,a posle nekih 6 meseci,a mozda je bilo i duze isti predmet se pojavljuje kod drugog clana kao ispravan) Poslao sam doticnom poruku sa linkom te stare aukcije iz moje ''baze podataka'' izmedju ostalog bilo je pitanje. Zar taj uredjaj nije bio u ovoj ponudi neispravan. Odgovor je bio '' da to je bio nalog moje sestre''. Clan je pokusao da prikrije taj podatak,jer mu je u ponudi stajalo da nije otvaran ,sve radi itd.

Znacenje liste jedom prodavcu:

U mom slucaju vise sam kupac,ali nekada sam morao nesto i da prodam.
-Koristio sam kako bih dosao do srednje cene.
Da ne nabrajam dalje.

2.LINKOVI sa kupljenim/prodatim predmetim.

Jedan od razloga na starom cafeu bila je zalba clanica limunda kako im neko zadire u privatnost njihovog donjeg rublja koje su kupile.... Pa "zauzimanje mesta" na serveru. Verujem da ste te decije bolesti prevazisli.
Iskreno treba Vam dosta vremena za jednu grupu da je ispratite,a posto je bilo mnogo vise aukcija, samo na konzolama i igrama je bilo bas potrebno dosta vremena da sam sve analiziram i ne oslanjajuci se nesto na "posmatrace'' koji su bili angazovani od strane limunda.

Sta dobijamo linkovima

-Kupac moze da vidi da li se na aukciji vestacki dize cena.
Uz moje skromno iskustvo od 4 god. ne moze niko da mi kaze da neko sto kupuje/prodaje gume za auta licitira tj brani cenu za neki sega mega drive konzolu i jos iz istog mesta.To se lako moze videti uz pomoc linkova. Posto sam u toj sekciji provodio dosta vremena odgovorno tvrdim da je to tako.Na taj nacin sam stitio sebe i nisam ucestvovao u tim licitacijama,a cak su padale i prijave s moje strane.Nalozi su pogaseni.
Posto su odbranili cenu ponovo se isti predmet pojavljuje kod trgovca delovima za auto ,kao deca su se zasitila,ali opet si mogao da vidis link jer su morali da se ocenjuju.Sto se tice ocena suze su mi isle od smeha...to je posebna prica....
Kasnije su se pojavili ponudjaci kojima ne mozes videti listu predmeta,posto su samo ''kupci'' kako bi video iz kog su mesta,posto sam na taj nacin povezivao stvari.Pa ste im omogucili novinu ukljuciti po zelji ako clan hoce da prikaze sta je kupovao/prodavao.
Pomogli ste im jos vise.

PREDLOG:

1.Ukinite proviziju za postavljanje.
2.Lista zelja ne sme imati limit
3.Linkovi za sledece ''grupe''
-Uvid ko je sta kupio/prodao za sledece sekcije ili grupu:
1.Računari i oprema
2.Mobilni telefoni
3.Tehnika
4.Mašine i alati
Kao sto vidite ovo su mahom sve ele. uredjaji,a ujedno i kompromis sa clanicama limunda/kupinda
4.Obavezno mesto pored XXXX(123)mesto,da se moze videti na aukciji u ponudama.
5.Obavezno ocenjivanje(sankcije za istu prepustam Vama)
6.Vratiti neutralnu ocenu.

Sve ove stavke koje sam nabrojao su ranije bile na limundu
-br 3 imao si uvid u sve aukcije tj grupe.
-br 4 je nesto sto je nedostajalo.
Razmotrite ovaj predlog malo ozbiljnije,jer kao sto sam rekao, sve ovo je nekada bilo na istom ovom limundu.
Verujem da se uz sve ovo svaki clan moze starati o sebi i zastiti od raznih prevara.

Toliko od mene
PooZ svima

P.S.

Jenda od novina su PS3 konzole .
Dosta clanova ima ponudu sa sledecim txt.
Prikljucio sam na tv konzola radi,a nemam sliku.Nemam HDMI...Posaljem mu poruku sta treba da uradi,a on meni kao mnogo sam pametan decko. pa zatim ''smaras'' pa kako on moze mene da nauci dosta toga u istoj oblasti Big smile .Sve u svemu to i nije neki problem kod iste konzole,gde je moja namera bila da to proveri i da onda moze da ocekuje ozbiljnije ponude.Veci je problem sto clan krije neki kvar i ne menja uslove na aukciji.....Oni koji isto ovo znaju oni ce licitirati... Neko ce se razocarati nazalost,a ja da saljem prepisku nasih poruka svakom clanu sto licitira kao upozorenje,pa nisam bas toliko dokon . Iskreno iritirala me ponuda i morao sam da stupim u kontakt sa doticnim prodavcem.
Na dobiti on i limundo Wink no to je neka druga tema....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Ssvettlana - 14.12.2014

(12.12.2014 15:35)Dudadunja Piše: Ssvettlana - baš lep avatar  Smile
Kada odete u "Sve poruke sa članom"  trebalo bi da možete da odgovorite na poruku koja je poslednja. Ja sam sad probala kod mene. Na prethodne nemam mogućnost da odgovorim, tj. nema polja za odgovor

moze Skace od srece

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - onemilan - 14.12.2014

Bila bi dobra opcija da postoji pregled samo onih predmeta koji poseduju garanciju, tj da postoji opcija za selektovanje Smile Znam da postoji Novo, ali moze i polovna stvar da bude sa garancijom Smile