Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 06.07.2018

(06.07.2018 21:10)Olja.Olja Piše: Najbitniji je racun za uplatu, ali kod nas je bitno ime i prezime, eto to dvoje je dovoljno sto kupac treba da zna da bi uplatio na racun, eventualno mesto gde je prodavac a to vidi i sam

Kod mene postoji samo uplata na racun pa slanje, nema licne primopredaje, nema pouzecem, nista drugo sem te opcije, mada izlazim u susret za slanje pouzecem, cesto, ako me pitaju ali to je nebitno u ovoj temi

Ja sam pored adrese dopisala broj racuna i koja je banka i kupci to dobijaju i na Limundu i na Kupindu

I vecina kupaca ja verujem ne voli toliku pisaniju, njima treba broj racuna da uplate i nastave da kupuju

Tesko ce to kod nas da zazivi ali bi bilo lepo da postoji mogucnost upisa broja racuna sa podacima

Olaksalo bi prodavcima i kupcima, dobiju odjednom sve

Pa ko aktivno prodaje i uspesno, njemu treba mnogo vremena svaki dan na prepisku, sto je gubljenje vremena koje je kod online prodaje najdragocenije

Nisam ja knjizevnik da od pisanja zaradjujem, nego prodavac Smile

I druga stavka isto koja verujem smeta je adresa kupca
Pre nije moglo da se salje sem na adresu iz podataka pa su bile zavrzlame oko slanja
Bas je bilo mucno jer svaki drugi kupac menja adresu a kako obaviti saradnju po pravilima a da kupac bude zadovoljan, da se ne maltretira on, onda je sve na prodavcu bilo

Sada su dopustene druge adrese ali se desava recimo da kupac javi da je uplaceno, javim da cu poslati i namerno dodam na adresu sa Limunda, on se javi i kaze - Ne, nije ta adresa, adresa za slanje je...

Da je jedna aukcija zavrsena dnevno pa da covek ima vremena i volje da igra oko kupca razumela bih ali kod vise aukcija moze se desiti greska i opet bi prodavac bio kriv

Ta jurnjava za dobrom adresom smeta isto

Generalno se mnogo odgovornosti "svaljuje" na prodavca

I kupac bi trebalo da ima neke obaveze prema saradnji, da obezbedi na vreme adekvatnu adresu za slanje
Ali ja iskreno ne znam kako to izvesti
Jedino kao na Kupindu, polje za upis adrese za slanje

Obaveza kupca nije samo da uplati, mada se na Limundu gaji takav odnos prema kupcu, uplati i cekaj paket

Zamislite kada se zavrsi 50 ak aukcija i koliko vremena treba prodavcu da sazna adrese za slanje, kada su kupci neazurni i nonsalantni

Mada moram da pohvalim kupce, kako ih Limundo mazi Smile oni su stvarno bajni, vecina vecina zna pravila uplati na vreme da dobru adresu za slanje, na vreme, stvarno su bajka!
Ali moze biti bolje organizovano a verujem da ce to vremenom da se promeni

I kod reklamacija, na Limundu kupac moze da reklamira svaki predmet koji kupi, apsolutno nema nikakve sankcije

Ali bice i to promenjeno verujem

Limundo je sto se tice prodaje, najbrzi nacin da se proda nesto, to je fakat
Po kojoj ceni nebitno pisem o brzini
Zato se i sve ostalo treba uskladiti sa tom brzinom, olaksati prodavcima
Jer je stvarno bacanje vremena
Bolje da to vreme potrosi na stavljanje novih aukcija i donese vise para sebi i Limundu Smile

Ne smem ni da pogledam koliko sam napisala, a zalim se na vreme koje se baca na bespotrebnu komunikaciju Big smile

Kod mene mala pauzica u prodaji, tj nije pauza saljem prodate pakete, na Limundu nikada odmora Big smile

Men 'š čini da ti problem sa dugačkom i komplikovanom komunikacijom imaš zbog sebe, a ne zbog kupaca. Big smile
Kod TEBE nema lično, ali kod 95 posto nas IMA - kupac je obavezan da lično preuzme na adresi prodavca i nigde drugde - ZATO zmeđu ostalog treba adresa.
Evo ti recimo šema za poruku kupcu
Blabla pozdrav
Izlicitiranu sumu uplatite na moj račun Taj i taj
Ime
adresa

Prilikom uplate obavezno navedite svoj nadimak sa Limunda ili ime, podsetite me ovde porukom kada uplatite pa Vam šaljem tom i tom službom na adresu sa Limunda, AKO NE NAVEDETE NEKU DRUGU. Poštarinu plaćate na prijemu.
Ako mi unapred potvrdite adresu za slanje poslaću ubrzo nakon što evidentiram Vašu uplatu.
Blabla pozdrav
Dakle za pismene dosta - ako javi samo "Uplaćeno" - šalješ na adresu iz podataka i šlus.
Ak ouplati pa se ne javlja uopšte - podsetiš pa nakon 10 dana daš črvenu.
Big smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Troska018 - 07.07.2018

(05.07.2018 15:23)jugana Piše: ‘Lebati, Vegeta, ‘el ti radis cetiri posla u isto vreme ili si nedovrseni program tipa chatbot?
Jeste, treba upisati stagod u tragac. ALI treba otvoriti filtere (ispod teksta "rezultati pretrage") i odabrati zeljeno mesto/grad/lokaciju u polju koje NIJE po defaultu otvoreno Big smile
Kod mene na primer nikada nije otvoreno, osim ako ga otvorim da bih koristila filtere Wink
Dakle, odgovor je da je odabir po "Mestu odakle je limundovac dok listamo aukcije, da znamo odakle kupujemo" moguc.
Druga je stvar sto se mesto ne vidi na prvoj, zbirnoj strani, tokom browsovanja ponude. Iako za to ima mesta, iako smo trazili da se i tu lokacija pojavi, jer bi, jelte, bas bilo zgodno da se ne juri preko filtera Wink

P.S. Ovo pod jedan sto trazi odnosi se na to da se prosiri iskljucivanje pojedinih kategorija koje je sada moguce koliko se secam samo u rubrici kolekcionarstvo.
Kad malo bolje razmislim, mozda bi trebalo da dodjes malo u kafe na obuku Big smile

Baš sam to mislio.
Hvala jugani na detaljnom objašnjenju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Inspektor_Nagib - 07.07.2018

Ево истекли ми неки подсетници а не знам који све, а највише сам куповао преко тих подсетника ствари које ми изађу... и појма немам шта да обновим...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Olja.Olja - 09.07.2018

(06.07.2018 21:33)serjoza Piše: Men 'š čini da ti problem sa dugačkom i komplikovanom komunikacijom imaš zbog sebe, a ne zbog kupaca. Big smile
Kod TEBE nema lično, ali kod 95 posto nas IMA - kupac je obavezan da lično preuzme na adresi prodavca i nigde drugde - ZATO zmeđu ostalog treba adresa.

Sta znam, znas i sam da to brzo i lako ide, pisanje
Narocito kada ne zahteva neko vece mentalno angazovanje, u suprotnom ne bih ni pisala Smile Salim se

Nisi dobro razumeo, nemam ja uopste problem sa komunikacijom sa kupcima, jako su fini ali stvarno a niti oni sa mnom
Veliki broj njih jave prvi da ce uplatiti i javljaju se, ne traze ni broj racuna jer su ga dobili
A i ranije dok nisam imala to dopisano a racun pisao negde na vidljivom mestu, mnogi su javljali krako, ja kratko i saradnja se obavi na divan nacin
Nego celokupna prepiska je nepotrebna
Ne duzina pisanja ili sta znam, nego uopste pisanje toliko, trebalo bi da se cekira nesto, da Limundo automatski javlja neke stvari, pa oko jedne transakcije se razmeni 10 ako poruka?!
Nesto je neophodno ali vecina ne
Glupo je da prodavac trosi vreme na sajtu gde prodaje online, rucno saljuci podatke za uplatu
To je prosto gubljenje vremena
Kada moze da postoji forma u kojoj se napise broj racuna, banka i to je to, svaki kupac to dobije, valjda je to jedno od elementarnih i bazicnih stvari na sajtu gde se prodaja obavalja online

Za podatke prodavca dobro kod nas je potrebno ime i prezime
Zasto se to nebi moglo sakriti? Mada i ne mora
Meni nije problem da mi kupci znaju gde sam, iako nemam licnu primopredaju
Nego barem taj telefon da se ne vidi

Hocu da kazem da se da aktcenat na ono bitno i ubrza prodaja a olaksa prodavcu

Meni se jedno vece USPESNO zavrsilo 252 aukcija, za 1 vece.. ni jedan problem ni jedan kiks, svi zadovoljni, ja pala sa nogu, ali je sve moglo brze i lakse

Za ove poruke, jel ti to mene stvarno ucis kako da ih saljem? Smile

Ja ih sada uopste ne saljem, nasla sam resenje
Samo se zahvalim na kupovini, time uspostavim obavezan kontakt u roku od 2 dana
I super je ! Sve ide brze i lakse

Kakvih 10 dana?
Rok za uplatu je pet dana a za realizaciju osam dana?
Ne znam kakve to kupce imate, meni stvarno najveci ali najveci broj kupaca uplati u tih pet dana, tj. brzo i u roku, stvarno je sto se toga tice mnogo, mnogo bolja situacija nego pre par godina, jos kupci sve vise uplacuju online, milina.... Rukovanje

Limundo ce tek doziveti procvat, online prodaja se tek zahuktava kod nas
Videcete da ce ovo sa racunom morati da se promeni, vremenom

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - milan-lt - 16.07.2018

Upravo smo pustili izmenu da podsetnik o isteku aukcije pored e-maila stiže i kao Limundo poruka.
Hvala na predlogu, nadam se da će svima biti od koristi. Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 17.07.2018

Hvala, hvala Bravo

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - borisboris1 - 18.07.2018

-Požurite, za 30 min ističe aukcija koju pratite-

Molim vas da ovo ukinete, zatrpano mi je sanduče i potpuno je beskorisno jer znam koje predmete pratim.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 18.07.2018

(18.07.2018 21:23)borisboris1 Piše: -Požurite, za 30 min ističe aukcija koju pratite-

Molim vas da ovo ukinete, zatrpano mi je sanduče i potpuno je beskorisno jer znam koje predmete pratim.
Boriseborise, nisi sam u Limundogradu.
Ima nas kojima je ovo potrebna i korisna opcija, nisu mi aukcije jedini prioritet u životu, valja podsetiti da vreme ističe...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 18.07.2018

Jesi li ti Borise mozda jedan od ovih 30 i kusur koji prate i nikada ne kupe ?
Ukinite pracenja, jer je ovo postalo vise morbidno, u proseku na 100 posmatraca jedan ima stvarno nameru da kupi. Ili lepo pocnite da naplacujete pracenja da barem na necemu zaradim, delimo 50/50

[Slika: kziNjGS.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gibica - 18.07.2018

Ma problem je što smo mi generalno, digitalno nepismeni.
Ko neće da prima poruke može da isključi tu opciju, ali lakše je pljuvati nešto, što je većina limundovaca tražila.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Branka030025 - 19.07.2018

Objasni kako se iskljucuji poruke, gibice, da naucim jednom.za.svagda. Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - 1halogen - 19.07.2018

Imaš ovo na dnu svake poruke:

Podsetnik možete isključiti u sekciji Moj Limundo >> Moji podaci:
https://www.limundo.com/MojLimundo/MojProfil

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 19.07.2018

(18.07.2018 23:51)gibica Piše: Ma problem je što smo mi generalno, digitalno nepismeni.
...
Thumbs up
Samo je "digitalno" visak Wink

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - SmajliNS - 19.07.2018

i eto ponovo taj problem... sa 32 sekunde skocilo na 7... cemu taj sistem kad je tako bitno problematican??

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 20.07.2018

Samo malo, da li moze da se podsetnik iskljuci da ne stize u privatnoj poruci a da ostane u mejlu kao i pre ili ne?