Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - TajaNS - 14.12.2014

@Cungez

+100 ugleda od mene da mogu Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 15.12.2014

@ Cungez
hvala na predlozima i podrobnim pojašnjenjima.
Što se tiče Liste želja, ona je značajna i za kupce i za prodavce.
Brisanje aukcija - aukcije se arhiviraju posle 5 do 6 meseci i zato možda neke aukcije član ne može da vidi.
Što se tiče linkova u oceni, moguće je podesiti da se oni vide ili ne vide.
Članovi imaju mogućnost izbora. Neko želi da zaštiti svoju privatnost, nekom je sa druge strane važno da drugi članovi vide šta je prethodno prodavao. Zato je ovo opciono. Više o tome možete pročitati na našem blogu http://blog.limundograd.com/2014/10/zelim-da-se-nevide-moje-ocene/

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - tutuko - 15.12.2014

Pozdrav
Predlažem da pored imena limundovca stoji i mesto odakle je
TUTUKO (Kragujevac) ili Tututko (KG)
ovo bi imalo efekta kod licitiranja ako je neko zloupotrebio Limundo i pokušao da podiže cenu samim tim bi ovo sugerislao drugima da pogledaju ima li povezanosti između prodavca i licitatora.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 15.12.2014

A sto tako mislite, pa imam li ja nekog svog i iz drugog mesta?
I da li su bas svi iz mog mesta moji?
A Beogradjani, s obzirom da ih je najvise, verovatno su odmah svi sumnjivi?
Ja predlazem da pored svakog korisnickog imana stoji IP adresa s koje je ulogovan, tako sa sigurnoscu mozemo da znamo blablabla....manje paranoje....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - tutuko - 15.12.2014

(15.12.2014 17:20)the_quince Piše: A sto tako mislite, pa imam li ja nekog svog i iz drugog mesta?
I da li su bas svi iz mog mesta moji?
A Beogradjani, s obzirom da ih je najvise, verovatno su odmah svi sumnjivi?
Ja predlazem da pored svakog korisnickog imana stoji IP adresa s koje je ulogovan, tako sa sigurnoscu mozemo da znamo blablabla....manje paranoje....

IPadresa je ok ali ona treba da koristi LT da bude kao dokaz i da se automatski arhiviraju Limundovci koji sa jedne IP adrese izlaze na više nalogaa i tu ima posle problema jer je ista IP adresa na svim mob operaterima koji ulaze preko mobtela itd itd

Ovo je predlog samo ze prvi nivo eventualne sumnje u veštačko dizanje cena naročito kod aukcija gde liciteri imajo 0 ocena i odnosi se na proveriu mesta gde ima manji broj Limundovacaa i Beograd može da se podeli

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 15.12.2014

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 15.12.2014

Ma ja sam se salila za IP adresu...ali izgleda da me neko shvatio ozbiljno...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - babijanovic - 15.12.2014

Pozdrav LT,
baš sam nedavno imao jedan manji nesporazum sa jednim prodavcem polovne obuće, pošto je nije opisao, a nije ni priložio nikakve fotografije sa vidljivim nedostacima na cipelama, a koje su one imale. Da jeste, ne bih se odlučio da dam ponudu.
U pokretanju aukcije kod obuća postoji opcija "polovno", a moj predlog je da se, kao i kod odeće, uvede i "polovno sa vidljivim tragovima korišćenja". Mislim da bi ovom opcijom doprineli boljem i preciznijem opisu rob, a pomogli bi i prodavcu i kupcu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 15.12.2014

(15.12.2014 17:14)tutuko Piše: Pozdrav
Predlažem da pored imena limundovca stoji i mesto odakle je
TUTUKO (Kragujevac) ili Tututko (KG)
ovo bi imalo efekta kod licitiranja ako  je neko zloupotrebio Limundo i pokušao da podiže cenu samim tim bi ovo sugerislao drugima da pogledaju ima li povezanosti između prodavca i licitatora.

pa moze da mu dize cenu i tetka iz Banja Luke ,ako su i kupac i prodavac iz istog grada to ne znaci da su povezani,ja iskreno najvise kupujem iz svog grada jer mogu licno da preuzmem,po meni najsumnjiviji su clanovi sa 0 ocena ili registrovani pre par dana,ili kad vidite da se clanovi nisu ocenili a aukcija zavrsena pre 20 dana ili clan od 2011 a jos nista nije kupio ni prodao a nudi sve u 16 itd...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - tutuko - 16.12.2014

(15.12.2014 22:31)LiMuBaj Piše: pa moze da mu dize cenu i tetka iz Banja Luke ,ako su i kupac i prodavac iz istog grada to ne znaci da su povezani,ja iskreno najvise kupujem iz svog grada jer mogu licno da preuzmem,po meni najsumnjiviji su clanovi sa 0 ocena ili registrovani pre par dana,ili kad vidite da se clanovi nisu ocenili a aukcija zavrsena pre 20 dana ili clan od 2011 a jos nista nije kupio ni prodao a nudi sve u 16  itd...

Kao što obrazložih to je zbog prvog nivoa provere jer kada im 0 ocena i iz istog grada ili se juče regao lakše je odustati ili imati 50% rezerve za tu aukciju čak je i prijaviti LT ovako se nadaš da nij eprevara a on diže li diže svoj uvrnuti ponos uaspešnog prevaranta

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljube79 - 17.12.2014

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Sistem poruka,nemastiti to da bude preglednije.

Uvesti opciju "blokiraj korisnika"

Osveziti malo graficki sajt,pomalo je bajat.

Ukinuti proviziju za pokretanje aukcija,a da bi se to nadomestilo,
povecati proviziju sa 4 na 5 ili 6% za prodate predmete,
ili zadrzati i jedno i drugo,neka bude izbor,ko plati pokretanje neka posle plati 4% proviziju kad proda,
ko izabere opciju besplatnog pokretanja neka plati proviziju kad proda 6% ,prosta stvar

Uvesti da se blokiraju svi nalozi automatski kad predju broj negativnih,10 recimo

Rukovanje

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LekoizZegrove - 17.12.2014

(21.11.2014 00:18)Vesic1 Piše: Moram da iznesem neprijatnost koju sam doziveo na Limundu, a koju sam kad-tad i ocekivao, i zamolio bih Limundo da nesto uradi povodom toka, jer to se svakome moze desiti.

Jedan clan koji nema uopste ocena se zalio meni kako mu je stigla manja kolicina od narucene. Narucio je 2m neke trake, napomenuo mi da je uzeo 2m u poruci, pri uplati je isto to naveo, pa mi je na Intesa online pisalo, kada je javljao da je uplatio opet je naveo da mu posaljem 2m. Naravno, 2m sam i poslao, nisam mogao da omasim pored tolikih podsetnika.
I covek se javlja i kaze da mu je stigao jedan metar. Ja revoltiran, pozalim se Limundu, odnesem 1m trake na merenje, i po gramazi 100% utvrdim da je gospodinu stiglo 2m, jer znam kako pakujem traku, uvek isto, i jednostavno covek laze. Sve sam to isto napisao i Limundu, oni su mi odgovorili da su nemocni, jer ne znaju sta je se u toku transporta moglo dogoditi. Ja sam da bih sacuvao zivce poslao jos jedan metar gratis, jer nisam nista mogao, ali smatram da je ovo jako veliki problem, jer mene nisu mnogo ostetili, ali nekoga mogu ostetiti mnogo vise.

Slicna situacija sa licnim preuzimanjem. Kupac kupi nesto, ne preuzme nikad, tvrdi da je preuzeo. Kako ja da dokazem da nije?

Ovo smatram kao stvarno velike nedostatke na sajtu, i nadam se da ce se ubuduce moci resiti nekako.  
Voleo bih da cujem kako misljenje Limundo tima, tako i prodavaca, dakle kako se sacuvati od ovog vida prevare, sta bi Limundo mogao da uvede novo da zastiti clanove?  Smile

Ovo se i meni desavalo, posaljem kompletno elektronsko paljenje clanu, on primi posiljku i onda mi kaze, da nedostaje komutator. Aukcija se zavrsi na 707 din. a on meni trazi da mu posaljem komutator, koji u radnji kosta 1200DIN, a ako mu ne posaljem, onda dobijem negativnu, koju nema sanse da izbrisem, jer Limundo vise veruje kupcima. ispada da sam mu poklonio elektronsko paljenje i jos sam mu doplatio 500DIN

(21.11.2014 23:18)andric2 Piše: Posle mnogo loših iskustava sa ljudima koji mnogooooooooooooooooooooooo lažu,uz to su nekulturni,bahati,drski...moj predlog limundo timu je da se uvedu blok liste.Pisao sam Vam i pre par nedelja,ali odgovora nema.Kao što svi sajtovi i socijalne mreže imaju tu opciju mišljenja sam da i vi to trebate uvesti.Mišljenja sam da svoju robu mogu prodati kome ja hoću,a ne da je kupi ko hoće.Ako već prodavac određuje uslove prodaje,plaćanja isporuke,mislim da bi trebao i odlučiti kome ne želi prodati...tako.?

Potpuno se slazem sa tobom i ja sam vise puta pisao i trazio, da mi omoguce da blokiram pojedine kupce, sa kojima sam vec imao problema, ali je odgovor uvek bio RAZMOTRICEMO I TU MOGUCNOST

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Alzex - 17.12.2014

Ranije je bila ona opcija da vam limundo posalje SMS poruku 15min pre isteka aukcije koja je Vama bitna i podseti vas da licitirate - steta sto to vise ne funkcionise jer se meni milion puta desilo da zaboravim na neku aukciju i ne licitiram.

Da, i ono sto mi jako smeta je sto je vise puta Limundo stao na stranu kupca. Jednom se desilo da covek kupi od mene NOVE Kickers patike i dan nakon sto je primio paket pozove i kaze kako su patike razlicite velicine?! Ja onako sva zbunjena krenem da se izvinjavam coveku u kazem da ih vrati nazad a ja njemu vracam novac. Patike se meni vrate - platim postarinu i imam sta da vidim - patike su bile ok ali se videlo da ih je kupac nosio i verovatno odlucio da ih vrati posto mu se ne svidjaju ili kako god. Po pravilima limunda ja sam coveku morala da vratim ceo iznos a ja kao prodavac dobila sada POLOVNE patike nazad i jos platila i postarinu. Ukoliko se to desi ponovo -da nas limundo ne zastiti kao prodavce jer oni zaradjuju od nase prodaje napustam Limundo kao prodavac i prelazim na druge sajtove

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 18.12.2014

Evo jedan predlog, a mislim da ce mnogima pomoci, u listi zelja dodajte nik ime prodavca nekada zelim da kupim zbirno ali moram pretrazivati cije je sta ovako bi bilo mnogo jednostavnije. Mozda je neko ovo i predlozio ne bih vec znao ali ako nije onda cekam sa zadovoljstvom. Kafica

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - neponovljiva - 18.12.2014

(18.12.2014 01:46)deqi Piše: Evo jedan predlog, a mislim da ce mnogima pomoci, u listi zelja dodajte nik ime prodavca nekada zelim da kupim zbirno ali moram pretrazivati cije je sta ovako bi bilo mnogo jednostavnije. Mozda je neko ovo i predlozio ne bih vec znao ali ako nije onda cekam sa zadovoljstvom.  Kafica

Ovo zaista jeste dobar predlog i već smo ga dobili od više Limundovaca putem kontakt formulara.
Kao što sam već rekla u nekoliko navrata, prvo ćemo raditi na "crnoj listi" pa potom na drugim projektima.