Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Aruna - 24.02.2020

(18.02.2020 15:26)Milovanovic1992 Piše: Da li ste razmisljali o tome da korisnicima limunda date neku vrstu prepaid usluge? Npr da, se plati odredjeni iznos mesecno, i da Vam to bude zarada. A ne da mi uzimate procenat od svakog prodatog predmeta, pa to ni zelenasi ne rade tako. Zar Vam nije cilj da nas motivisete da prodajemo stvari? Pogledajte samo koliko korisnika imate koji su u minusu, kao i ja. Taj minus Vam nikada nece biti isplacen na nacin na koji sada radite.

Saradnja koja se zasniva na procentu ili rabatu prodavcu od prodate robe je najpoštenija i jedino može neometano da funkcioniše. Kad se roba proda, vama pripada vaš deo, a prodavcu njegov. Teško bi vam se isplatila mesečna pretplata jer ne verujem da biste bili zadovoljni da ništa ne prodate, a da mesečno izdvajate pretplatu od npr. 200 dinara. Kad pravite problem da odvojite 511 dinara, od nečega što ste prodali, zamislite u kakav očaj biste pali ako biste morali isto toliko da date a ništa niste zaradili?

Procenti koje naplaćuje ovaj sajt za prodatu robu više su nego mizerni.
Raspitajte se koliko uzimaju drugi lanci prodaje, npr. knjižare za prodate knjige: 40 - 50%.

Srdačan pozdrav

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Milovanovic1992 - 24.02.2020

Ja ovde pricam o tome da imam da prodam vise predmeta od po 10 000 dinara i vise. Sto znaci da ako to prodam ovde, ja vama placam nekoliko hiljada. I to je vama mizerno?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - LiMuBaj - 24.02.2020

(24.02.2020 17:45)Milovanovic1992 Piše: Ja ovde pricam o tome da imam da prodam vise predmeta od po 10 000 dinara i vise. Sto znaci da ako to prodam ovde, ja vama placam nekoliko hiljada. I to je vama mizerno?

kako to izačuna majke ti ? daj preciznije podatke ovo meni liči na nagađanje bez znanja onako odokativno jer ako imaš više po 10,000 npr. 3 komada to je 30,000 a na 30,000 je provizija 1500 dinara plafon

a drugo uračunaj proviziju u cenu i milina šta te briga

Ne vredi ovde nista pisati.
Ja na kp placam svoj nalog 2700 dinara mesecno, i imam oko 1500 artikala u ponudi.
Ovde toliko treba da platim za 4 komada?
A zaista ne bih da se upustam u raspravu.
Misljenja su razlicita, Vase ne uvazavam, ali postujem.

EDIT:
A mesecni promet mi je oko 150 000 dinara. Pa izracunaj koliko mi to dodje ako bih placao na ovaj nacin. Smile

na 4 komada po 10.000 je 2000 provizija

drugo nismo svi isti neko ima 1000 neko 100 a neko ima 5 predmeta neko ima po milion dinara predmete a neko po 100 dinara

svaki sajt ima svoj cenovnik ali ne zaboravi tamo plaćaš 2700 čak ako ne prodaš ništa što ovde nije slučaj

ono što nije loše u predlogu je da možeš da biraš da plaćaš proviziju ili neku fiksnu članarinu mesečno npr 3000 dinara pa kako ti bolje da biraš

U pravu ste, ne mogu da kuckam vise.
Moj predlog za Limundo tim je da se provizija od prodatog predmeta digne na 30%, a da se limit od maksimalnih 500, poveca na 1000 po predmetu.
Svako dobro svima.

EDIT
Sada vidim deo sto ste spomenuli za 3000. O tome sam ja pricao. Odnosno to mi je predlog bio.
Onaj ko malo prodaje neka daje procenat, a mi koji bismo oglasili par hiljada artikala, NOVIH sa garancijom, ne pokvareno i osteceno, da mozemo da uplatimo mesecno odredjenu sumu i postavljaj sta hoces.
Postoje stvari gde je meni kao firmi rabat 10 kod uvoznika, a 8,5 posto uzima limundo. Pa gde je tu meni motivacija da se okrenem ovom sajtu?

pa upravo to da biraš opciono hoćeš procenat kao do sada ili fiksna članarina jer po meni je to bolje rešenje nego da svi moraju ovako ili onako

Da, tako je. Skontali smo se ipak na kraju. :-D

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - SmajliNS - 24.02.2020

A gde ti je motivacija da prodajes na kp kad tamo moras da platis obnavljanje ako nisi prodao a zelis i dalje da bude u prodaji?? Onda ti u stvari izadje skuplje tamo nego ovde. A ovde maksimum od 500 dinara ako je puno na robu od 10000 onda brate mili prodavaj za 10500 ili 11000... zamisli da imas svoju radnju, i jel bi rekao vucicu e puno mi je 20 posto za porez, ja ti to nikad necu platiti?? ???

znači predlog za Limundo tim je da se razmotri ideja da se uvede opciono biranje - plaćanje neke fiksne mesečne članarine ili provizije po cenovniku kao do sada

pa kako kome odgovara od te 2 solucije

Vi ste ocigledno navikli da prodajete stare, i pokvarene stvari, pa ne razumete sta ja zelim da kazem.
Pre svega, ja na kp prodam robe u vrednosti od 150 000 mesecno. Imam 1500 oglasa, pobogu. Hteo , nehteo ja prodajem u velikim kolicinama, jer imam iz svake kategorije jako puno oglasa.
Vidim kakav stav imate, i ovo je moja zadnja poruka Vama, jer ocigledno ne shvatate poentu price i ideje, i ne bih se dalje upustao u dijalog sa Vama.
500 dinara na 10 000 nije mnogo ako sam prodao staru TA pec koja mi stoji 4 godine na tavanu. 500 dinara na 10 000 je jako puno , ako je moja zarada 700 dinara na tom predmetu.
Na zalost, ograniceni ste na to da stvari gledate iz jednog ugla, i razmisljanje Vam je usko.
Pozdrav za vas. Sto se poreza tice, ja ga placam.

EDIT: Upuceno smajliju

Za LimuBaj - Upravo tako.

Razumem ja sve zato sam i rekao samo malo povecate cene za vrednost provizije i dalje ce vam zarada ostati ista. Ali dobro svejedno. Ionako nas ne slusaju a da smanje provizije, i to je trazeno pa su jos povecali tako da. Nema leba od trazenja bilo cega od limunda tj njegovih radnika...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 24.02.2020

Ali meni je najjače od svega što čovek u lice kaže: Neću NIKAD da vam platim to što sam dužana,  ali imam odličnu ideju kako bismno mogli ubuduće da sarađujemo.  LOL
Saaaamo im dajte pametne ideje - to sad čita onaj što čita, prenosi onom što prenosi dalje, a on  po sistemu gluvih telefona prenese samo "Članovi traže pripejd fiksnu cenu na već postojeće provizije." i dok si reko responuivni dizajn - eto novih nameta. Big smile

Kao sto rekoh, rado cu placati ono sto ima smisla.
Platim postavljanje oglasa, promovisanje, i da im dam procenat. Vidi ..... u slamnatom sesiru.

A sto si onda uopste prodavao ovde? Znaci znao si cenovnik, bio si svestan sta sve i koliko treba da platis i prihvatio si postavljanjem aukcija, i onda kad si prodao i zaradio onda smislio e necu da im platim proviziju. E pa kad tako neodgovorno radis onda kako ocekujes da te neko shvati ozbiljno, i tvoje predloge isto??
A postavljanje je vec vise od godinu dana besplatno...