Limundo Cafe
Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX (/thread-219.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 17.10.2015

(17.10.2015 15:37)BitterLemon Piše: Урамљена или не? Димензије? Уље на платну или графика са стаклом?

Uramljena je, ulje na platnu, dimenzije sa ramom oko 60x80 cm, nema staklo. 

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - sasacv68 - 17.10.2015

Nemam iskustva bas sa slikom, ali imate par primera u predhodnim postovima, sa glomaznim i ujedno ˝osetljivim˝ predmetima, pa mozda dobijete neku ideju ... a sliku bih ja spakovao, recimo ovako:

Obzirom da je ulje na platnu, predpostavljam da je i relativno vredna, te da se ˝isplati˝ i malo ˝uloziti˝ u pakovanje - radi sigurnosti.
Platno je predpostavljam ˝uvuceno˝  sa prednje strane u odnosu na ram, pa bih sa te strane predlozio da kupite stirodur (nesto tvrdji stiropor)  - Prodaje se na tablu površine 0.75m2 - Dimimenzije table : 1250x600mm - 2cm = 205,00/tab. Isecete skalperom prema spoljnim ivicama rama (ili bolje malo vise) i fiksirate krep trakom za zadnjju stranu rama. Mislim da ce to biti dovoljne cvrstoce da zastiti i ram i platno. Svakako bih savetovao da pre fiksiranja proveriti (pritiskom ruke) cvrstocu - odnosno da li se ugiba stirodur, pa zavisno od osecaja, eventualno po sredini dodate jednu ˝gredicu˝ od preostalog stirodura - ˝uvucenu u ram˝ - kako bi po sredini ojacali pakovanje. Eventualno prazninu izmedju stirodura i platna ispuniti guzvanim novinama, kako bi amortizovale ugibanje stirodura i sprecile njegov lom. U tom slucaju bih svakako preko platna predhodno stavio celom povrsinom cist papir, kako se eventualno na samu sliku nebi prenela stampa sa papira.

Ne znam kako je sa zadnej strane zasticeno platno ?! Ukoliko je razvuceno na lesonitu, to bi bila dovoljna zastita. Ako pak nije predlazem upravo lesonit (3mm) ili opet stirodur - opet opsecen prema spoljnim ivicama rama odnosno opet malo vise - radi zastite rama - fiksiran krep trakom - ovaj put za vec postavljeni stirodur sa prednje strane.

Sve zajedno umotati pak papirom, dodati i oznake za lomljivo i usmerenost prilikom stransporta, umotati eventualno strec folijom i ukrstiti kanapom. 

Ne mogu ovako od kuce da procenim , ali je mozda moguce da koristitie i storopor 2-3 cm, ili deblji karton - kao nesto jeftiniju varijantu.

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - BitterLemon - 17.10.2015

То није компликовано, урадиш ћошкове од стиропора у облику латиничног слова Л и обмоташ пак папиром или картоном, то ће бити довољно. Најбоље је ово:
http://www.kartonskekutije.net/product/dvoslojni-valoviti-karton-cena-60-00-dinm2/

Али можеш и картон од неке веће кутије. Компликовано је кад има стакла, уља нису компликована за паковање. Мада, ако шаљеш АКС-ом онда ти треба ово:
[Slika: ormani_za_oruzje_safetronic_01.jpg]

Може и ово што је Сале предложио изнад, мада ће те то коштати 300-500 динара. Не знам за колико је пара продата.

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 17.10.2015

Najlepše hvala obojici ,
slika nije prodata, tek sad kreće.

Ja sam mislila da metnem stirodur, pa par letvica sa svake strane, pa da sve okomotam.

Moraću u podrum da vidim čega sve ima Smile.

Divni ste, hvala još jednom.

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - ljubisa.va - 17.10.2015

evo dodacu i jos jedan primer, ne razlikuje se mnogo od predlozenih...pa mozda se od svega ovoga i napravi neko dobro pakovanje Smile
--

- vise kartonskih kutija
- tri table stiropora od min. 2cm ili deblji
- najlon
--
Sliku umotajte u najlon. Kutiju pravite od onih manjih kutija i vodite racuna da dimenzije kutije budu vece od dim. slike za dve debljine stiropora. Ako je stiropor 2cm debljine, a slika 60x80x10cm, napravite kutiju dimenzija 64x84x14cm.
Kada ste kutiju napravili, predjite na secenje stiropora na sledeci nacin:
- dve trake dim. 64x14x2cm (gornja i donja)
- dve trake dim. 80x14x2cm (bocne)
- dve trake dim. 60x80x2cm (prednja i zadnja)

Kada ste isekli stiropor, spakujet sliku:
- Ubacite u kutiju donju traku stiropora
- Ubacite sliku obavijenu najlonom
- Ubacite dve bocne trake stirpora
- Ubacite prednju i zadnju traku stiropora
- Ubacite gornju traku stirpora
- Zatvorite kutiju i zalepite trakom svuda po sastavima i u "krst"

Ne verujem da je ulje na platnu u toj velicini jeftino, pa se sve ovo sigurno isplati

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - BitterLemon - 17.10.2015

Виђао сам овде да уља одлазе за врло мале паре, због тога сам јој предложио јефтинију варијанту. Ако прода за веће новце онда нема никаквих проблема, узме 20 метара пуцкетаве фолије за 450 динара и целу је обмота 10 пута. Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 18.10.2015

Sve razumela, hvala još jednom Smile.

Ne bih da me pogrešno razumete - nije mi problem novac, nego "radna snaga" i vreme Smile, zato sam pitala unapred, da imam čime i od čega.

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - kristiola - 18.10.2015

Ne mislimo da je problem novac, ali kad se malo vise stvari proda, pogotovo ako se proda za male para ne isplati se kupovati pucketavu foliju.

Srecno s prodajom! Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 18.10.2015

(18.10.2015 15:53)kristiola Piše: Ne mislimo da je problem novac, ali kad se malo vise stvari proda, pogotovo ako se proda za male para ne isplati se kupovati pucketavu foliju.

Srecno s prodajom! Smile

Ama lupim pa ostanem živa - veći problemi su mi što nemam vremena i ne krećem se uvek lako, za pare je lakše Smile
Hvala najlepše Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 26.10.2015

Evo da se javim - slika je prodata, i malopre krenula.

Na kraju sam je spakovala između tabli stiropora (stotinak din dve table gustine 25 g, od 1 i 3 cm), u pucketavu foliju (imala kod kuće), preko svega najveću staru space bag (one debele kese za vakuum pakovanje odeće), i preko svega dva puta pak papir Smile.
Deluje mi da će putovati bez problema. Sreća moja pa nema staklo Thumbs up .

Još jednom svima najlepše hvala na savetima, pomoći i podršci Smile.
Puno pozdrava i svima srećno trgovanje.

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - ljubisa.va - 26.10.2015

Odlicno Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - Indigo63 - 28.10.2015

(26.10.2015 15:40)ljubisa.va Piše: Odlicno Smile

I sinoć se kupac javio da je odlično stigla, hvala još jednom Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - kristiola - 28.10.2015

Svaka cast za pakovanje Smile

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - sasacv68 - 28.10.2015

5 predmeta za jedno pakovanje: dva prednja bocna stakla za auto, jedno leptir staklo, naslon sedista za glavu i jos jedna sitnica.
Razliciti oblici, dimenzije, cca 10kg ...

Predmeti od stakla i ostali lomljivi predmeti treba da budu zapakovani u tvrdoj kutiji, ispunjenoj odgovarajućim zaštitnim materijalom, odnosno obmotani zaštitnim materijalom (stiropor, tvrdi sunđer, pucketava zaštitna folija i dr., u zavisnosti od sadržaja) i upakovani u tvrde kartone, kada oblik predmeta ne dozvoljava pakovanje u kutiju. Adekvatno pakovanje treba da bude takvo da se spreči svako trenje ili udaranje tokom transporta, bilo između predmeta uzajamno, bilo između predmeta i zidova kutije i da se obezbedi puna sigurnost sadržaja pošiljke u prenosu. (izvor: http://www.postexpress.rs/struktura/lat/kako-da/pakovanje-posiljke.asp)

[Slika: 2a95npt.jpg]

[Slika: 24eqcky.jpg]

RE: Kako se snalazite sa pakovanjem ... BOX - ljubisa.va - 28.10.2015

Sasa,
Svaka ti cast (ili svaka ti dala)
Big smile