Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 25.01.2015

Ja nisam ni rekla da prekoračenje roka automatski znači odustajanje.
U primeru situacije koji je naveden i koji se razmatra prodavac nije odustao već se nije javio u roku od 2 dana koliki je rok za javljanje.

RE: Najbolje rešenje - dimitrijevic75 - 25.01.2015

Od tolike pameti tu smo gde smo...

neiskreno, nedorečeno, nepromišljeno,
prosečna dužina života 72 godine za muškarce a 74 za žene
ali su svi uglavnom ostali zakucani u 14-oj

ima li kakvih novih pitanja?
Big smile

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 25.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - dealla - 25.01.2015

Prodavac zakasnio nebitno koliko.
Kupac nije hteo da popusti i nastavi saradnju.
Iz njemu znanih razloga i to je to.
Možda surovo ali to je suština po meni.

A kad će novi slučajSmile

RE: Najbolje rešenje - jugana - 25.01.2015

(25.01.2015 00:34)BitterLemon Piše: Дозволи да ти ја одговорим, ионако познајем Правилник боље од њих. Smile

Citat:Limundo tim može razmatrati nesporazume i pomagati u rešavanju u sledećim slučajevima:
• Ispoštovani su rokovi i izabrane opcije plaćanja
Према томе - Лимундо НЕ МОЖЕ разматрати неспоразум у случају када прекршите рок, из тога произилази да негативну коју добијете због прекорачења рока они НЕ СМЕЈУ брисати без захтева оштећене стране. Увек било и увек ће бити.

Sad razumem, u pitanju je neka vrsta kvake 22. Clan A je kasnio deset minuta, clan B mu je dao negativnu, iz cefa, a Limundo ne moze da je brise jer je pravilnikom sebi zabranio da se mesa u slucaju da rokovi nisu "ispostovani" (eto srpske reci, BTW). Moze li neko molim vas da mi posalje na PP nick clana B da ga zaobidjem u najsirem mogucem luku ako ikada naletim na njega, hvala.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 25.01.2015

(25.01.2015 00:30)Dudadunja Piše: Ja nisam ni rekla da prekoračenje roka automatski znači odustajanje.
U primeru situacije koji je naveden i koji se razmatra prodavac nije odustao već se nije javio u roku od 2 dana koliki je rok za javljanje.

Pre par nedelja sam imao slučaj da mi se kupac nije javio par dana posle aukcije. Kada sam mu poslao poruku da ga podsetim, rekao mi je da je odustao jer mu se nisam javio u roku od dva dana. Vodili smo malu prepisku na temu ko treba prvi da se javi po završetku aukcije. Pitao je verovatno LT i onda je poslao poruku da mu pošaljem predmet i ta priča je završena. Ono što je zbunjujuće je da je to član sa preko 200 jednistvenih pozitivnih ocena. Mislim, ako on ne zna, kako tek onda znaju oni sa manje od 10 ? Možda biste ipak trebali malo više da naglasite neke osnovne stvari oko tih rokova. Čisto da ne bude zabune barem oko tih sitnih stvari. Kako napreduje slučaj, da li se santa leda otopila ?

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 25.01.2015

Zar nisu duzni i kupac i prodavac da se jave u roku od dva dana, nevazno je ko se prvi javi, kupac ima obavezu za sebe, prodavac za sebe?

(25.01.2015 00:40)jugana Piše: "ispostovani" (eto srpske reci, BTW). Moze li neko molim vas da mi posalje na PP nick clana B da ga zaobidjem u najsirem mogucem luku ako ikada naletim na njega, hvala.

Smile Svi se nadamo toj informaciji, ali dok god budete samo kupac niste u opasnosti od te osobe Smile

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 25.01.2015

Tako je, kontakt treba da se uspostavi da bi do saradnje došlo. I obema stranama bi trebalo da bude u interesu da do saradnje dođe pa se stoga treba javiti na vreme, nebitno da li ste kupac ili prodavac.
Što se tiče ove i sličnih situacija koje pominje blistok, moguće da je zaista u pitanju neznanje. Prošlim pravilnikom je bilo regulirano da kupac treba prvi da se javi.
U poruci sa podacima člana nakon završene aukcije stoji koji je rok za kontakt Smile

RE: Najbolje rešenje - jugana - 25.01.2015

(25.01.2015 00:46)blistok Piše:
(25.01.2015 00:40)jugana Piše: "ispostovani" (eto srpske reci, BTW). Moze li neko molim vas da mi posalje na PP nick clana B da ga zaobidjem u najsirem mogucem luku ako ikada naletim na njega, hvala.

Smile Svi se nadamo toj informaciji, ali dok god budete samo kupac niste u opasnosti od te osobe Smile

Ja bih ipak da ga zaobidjem, ako je moguce :-}}

(25.01.2015 00:42)Vesic1 Piše: Zar nisu duzni i kupac i prodavac da se jave u roku od dva dana, nevazno je ko se prvi javi, kupac ima obavezu za sebe, prodavac za sebe?

Osim ako nešto nije izmenjeno, a da ja nisam primetio, kupac je obavezan da se prvi javi a prodavac da mu odgovori. Nemam ništa protiv ni da bude obrnuto ali ovako mi deluje logičnije.

RE: Najbolje rešenje - Guti1 - 25.01.2015

Možda bi posle svih ovih diskusija moglo da se poradi na izmeni Pravilnika. Nije sve u njemu baš eksplicitno.

RE: Najbolje rešenje - 999 - 25.01.2015

Moja prva negativna je dobijena posle 500 pozitivnih...kupac se nije javio 3 dana-negativna od mene, sledećeg dana on dao meni. Po pravilima sam bio dužan i ja njega da kontaktiram. Neznam čemu tolika panika oko negativnih i to je za ljude. Ne volim prevare ali neke stvari se dešavaju iz gluposti, zbog više sile itd.