Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 25.01.2015

Prodavac je svakako prekrsio dogovor, tu nema dileme, nego mene zanima jos nesto.

Da li je u to vreme bilo dozvoljeno slanje na drugu adresu sem one koja se dobije od Limunda?
Da li je kupac odbio saradnju iako rok za saradnju nije bio istekao?

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 25.01.2015

Da, kupac je odbio dalju saradnju iako još nije prošao rok za istu, a paket je prodavcu već bio vraćen. U to vreme jeste važilo pravilo da može da se pošalje na drugu adresu.

RE: Najbolje rešenje - hasegawa - 25.01.2015

Poništite onu koju ste i hteli da poništite.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 25.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 26.01.2015

To me upravo i zanima, da li je tako bilo, a verovatno da jeste.
Jer prodavac da je shvatio svoju gresku, on bi predmet poslao ponovo na tu drugu adresu, i zavrsilo bi se kako treba.
Nije imao razloga da daje kupcu negativnu ocenu, jer je lepo prihvatio da saceka.

U ovoj situaciji ne razumem prodavca zasto je to uradio. Ako je nesto permutovao, ok, pogresio je. Ali imao je sansu da ispravi gresku, on to nije iskoristio nego je postupio bas kako ne treba.
To sto je kupac trazio da se saceka, to je sasvim u redu, cak i da nije bila adresa u pitanju, mozda kupac nije bio tada kuci, moglo je da ima jos mnogo razloga zasto je kupac trazio odlaganje slanja.

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 26.01.2015

@ Vesic1
Upravo zbog ovakvih i sličnih situacija sam vam pre neki dan savetovala da proverite sa kupcem oko slanja. Sigurno se sećate Wink Dogovor je izuzetno važan. Ne samo zbog ocene, nego i da ne bi došlo do dodatnih troškova.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 26.01.2015

(26.01.2015 00:33)Dudadunja Piše: @ Vesic1
Upravo zbog ovakvih i sličnih situacija sam vam pre neki dan savetovala da proverite sa kupcem oko slanja. Sigurno se sećate Wink Dogovor je izuzetno važan. Ne samo zbog ocene, nego i da ne bi došlo do dodatnih troškova.

To smo shvatili ali ko bio kriv u sledećoj situaciji : Kupac uplati, prodavac postavi pitanje o adresi a kupac ne odgovori tri dana.
1. Prodavac ne pošalje paket - rok za slanje nije ispoštovan i prodavac može da dobije negativnu.
ili
2. Prodavac pošalje paket trećeg dana - kupac, po prijemu, kaže to nije bilo po dogovoru a pri tom nikakvog dogovora nije ni moglo biti jer se kupac nije javio da odgovori na pitanje na vreme.
Ovo su bili realni scenariji u tom slučaju koji je Vesić1 naveo. Dakle, da li biste tada brisali negativne i u kom od ta dva navedena scenarija ? Ovo me lično zanima jer "ćutolozi" nisu česti ali ih ipak ima dovoljno.

RE: Najbolje rešenje - Olja.Olja - 26.01.2015

Obrisete kupcu negativnu jer je nije zasluzio.

Onda neka prodavac ponudi da opet posalje paket, sada na adresu koju kupac zeli, ako kupac to odbije, a rok za saradnju nije prosao, obrisite i prodavcu jer kupac ne zeli da zavrsi saradnju i time nema prava da daje negativnu. A nije ostecen jer je prodavac platio postarinu u oba smera. (Kad pre se paket vratio? ) Smile

Onda negativnu opet vratite kupcu jer nece da se saradnja ipak lepo zavrsi. Smile

A prodavac lepo poslao bez dogovora?

Jos pljus negativnu dao jer nije covek preuzeo?

Iz kog je veka taj prodavac? Tz, tz, tz,...

A kupac je opet uvredjen i iznenadjen, nece da se ipak sve resi lepo. Mnogo osetljivi kupci. I inadzije kao deca... besan je sto je dobio negativnu.

Ili, ako nece da saradjuju neka im ostanu negativne.

Jedan se poneo kao divljak a drugi kao razmazeno deriste. (Jel sme ovo da se pise?)

Prodavcu jer je poslao paket bez dogovora i pride dao negativnu. (Bezobrazluk)
Kupcu jer ne zeli da zavrsi saradnju iako nije ostecen. (Negativna se obrise, nije imao troskova...a i mogao je odmah da napise adresu i kaze da ne salje jos, ili da kasnije posalje, ovako javio se da javi da ce se javiti (dokonih li ljudi)).

U svakom slucaju kupac nije kriv sto nije preuzeo paket i ne treba da ima negativnu zbog toga.

Ima li on prava da bez posledica (negativna) u ovom slucaju odustane od ponovne saradnje, jer rok nije istekao?
Ako nema, onda i njemu negativna neka stoji.
Ako ima onda ne treba da mu stoji negativna.

Ako prodavac snosi troskove povrata paketa i ponudi opet saradnju i njemu bi trebalo da se ukine negativna ocena.

Znaci ili oboma da se crveni ili ni jednom. Smile

(A osvetnicka negativna od strane prodavca? To sto nije znao pravila, nije opravdanje.)

Znaci svaku promenu u Pravilniku - svima u p.p. Jer je ocigledno koliko ljudi ne poznaje detaljnije Pravilnik.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 26.01.2015

po meni je ovde jasna situacija kupcu brisati negativnu

prodavac nije smeo da posalje na svoju ruku jer kupac nije cutao vec mu je napisao da da ce mu se javiti oko dajleg dogovora uskoro znaci trebao je da saceka, pa vec kad je nastao problem trebao je da ga ispravi

jedino savetujem kupce da sto pre obaveste prodavca da nece biti adresa sa Limunda da nebi doslo do slicnih situacija

imao sam slicnu situaciju stim sto sam ja kupca obavestio cim legne uplata saljem u najkracem mogucem roku,uplata legla ja odmah poslao vratio se sa poste i kupac pise nemojte odmah slati jer necu biti kuci 5 dana vec posaljite na drugu adresu gde su roditelji tako nekako

na kraju je kupac podigao posuiljku kad se vratio sa puta (i pretpostavljam platio lezarinu)

znaci prodavci su stegnuti sa rokom za slanje od 3 dana ( ako prvo ide uplata) tako da kada kupujete nemojte odugovlaciti sa komunikacijom jer nemozete 1 minut pre isteka roka za slanje napisati posaljite i posle reci poslato posle isteka roka...

RE: Najbolje rešenje - Olja.Olja - 26.01.2015

Koliko ja znam, ako gresim neka me neko iz LT demantuje, prodavac nije u obavezi da posalje paket u roku od tri dana od dana uplate.
Npr. kupac uplati prvi dan i sada je prodavac duzan da posalje najkasnije 4. dan od zavrsetka aukcije? To nije tacno ako su rokovi za obavljanje kupoprodaje 8 dana.
Znaci da prodavac (a to vecina ne radi) posalje osmog dana, opet nije prekrsio pravila.

Kupci nemaju osecaj kako je to kada se prodaje, svako misli da je samo on kupio nesto pa ima svo vreme ovog sveta Smile Na prodavcima je da zongliraju. I pruze im taj osecaj iluzije. Smile

Samo sto je lepse, lakse, kada je komunikacija brza i sazetija. I kada uopste postoji.

RE: Najbolje rešenje - hasegawa - 26.01.2015

Treba da pošalješ u okviru 8 dana, ne 3 dana od uplate.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 26.01.2015

(26.01.2015 23:01)hasegawa Piše: Treba da pošalješ u okviru 8 dana, ne 3 dana od uplate.

A ako je LC u pitanju?

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 26.01.2015

pa ja uglavnom posaljem 5 minuta nakon uplate Smile

sve vreme sam ubedjen da je rok za slanje 3 dana naravno nakon uplate

RE: Najbolje rešenje - hasegawa - 27.01.2015

(26.01.2015 23:11)Vesic1 Piše:
(26.01.2015 23:01)hasegawa Piše: Treba da pošalješ u okviru 8 dana, ne 3 dana od uplate.

A ako je LC u pitanju?

Odgovor je na LiMuBajevu dilemu kod uplate na račun.
Problem sa LC me ne zanimaju, imam dovoljno i svojih (haha)...

(26.01.2015 23:42)LiMuBaj Piše: pa ja uglavnom posaljem 5 minuta nakon uplate Smile

sve vreme sam ubedjen da je rok za slanje 3 dana naravno nakon uplate

Lepo, ali nema potrebe toliko da žuriš, više trošiš karme po km na taj način.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 27.01.2015

Mislim da ste pogresno shvatili, pa evo da formulisem bolje Smile

Kod LC-a, kupac uplati prvog dana naprimer, i prodavac ne stigne da posalje do cetvrtog dana.
Da li prodavac dobija negativnu, ili moze da posalje i kasnije?