Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 27.01.2015

Kod Limundo Cash-a kupac će dobiti poruku da prijavi problem ako predmet nije stigao. Mi onda kontaktiramo prodavca i proverimo da li je predmet poslat i upućujemo da ga pošalje ukoliko nije. Kako je novac kod nas, kupac nema razloga za brigu, i vrlo retko se desi da kupac da negativnu prodavcu zbog toga.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 27.01.2015

Dobro, ali ako kupac slepo postuje pravila, i ipak da negativnu prodavcu, da li cete je vi obrisati, ili ce se smatrati opravadnom?

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 27.01.2015

Ako prodavac ne ispoštuje rok, odnosno ako se saradnja ne obavi u roku od 8 dana, kupac ima pravo da da negativnu. Lakše je dati odgovor na neku konkretnu situaciju, kada imamo sve potrebne informacije Wink

Hehhe, dobro, 'ajmo ovako.
Izvinjavam se sto odstupam malko od slucaja, ali me zanima, a verujem da i druge zanima.

Kupio sam predmet na Kupindu 25.01.2015. i aktivirao LC. (nedelja)
Uplatio sam 26.01.2015. (ponedeljak)
Prodavac ima rok za slanje do 29.01.2015.

Ako prodavac ne posalje do tada, a ja hocu slepo da postujem pravila, imam li pravo prodavca oceniti negativno, s obzirom da mi nije stiglo za 3 dana kako je predvidjeno Limundo Cash-om?

RE: Najbolje rešenje - neponovljiva - 27.01.2015

(27.01.2015 10:41)Vesic1 Piše: Hehhe, dobro, 'ajmo ovako.
Izvinjavam se sto odstupam malko od slucaja, ali me zanima, a verujem da i druge zanima.

Kupio sam predmet na Kupindu 25.01.2015. i aktivirao LC. (nedelja)
Uplatio sam 26.01.2015. (ponedeljak)
Prodavac ima rok za slanje do 29.01.2015.

Ako prodavac ne posalje do tada, a ja hocu slepo da postujem pravila, imam li pravo prodavca oceniti negativno, s obzirom da mi nije stiglo za 3 dana kako je predvidjeno Limundo Cash-om?

Da - mada bi bilo najbolje da u međuvremenu prijavite problem u LC.

U redu, to me je zanimalo, hvala.
Uvek pokusam da resim slucaj pre nego sto dam negativnu, ali cisto me zanima.

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 29.01.2015

Evo nove situacije, ovo će vam cenim biti lako Smile
Slučaj broj pet:

Kupac je odmah po kraju aukcije kontaktirao prodavca kako želi lično preuzimanje, ali za deset dana kada se vraća sa puta. Prodavac je odmah dao negativnu ocenu kupcu zbog zahteva za probijanje roka za saradnju, što prodavcu ne odgovara. Prodavac nije odgovorio na poruku kupca.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 29.01.2015

I sta je dalje bilo, razmenili su negativne ili?
Opisite slobodno malo sire Big smile

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 29.01.2015

Nekako sam znala da će Vesic1 biti prvi :rolf:

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 29.01.2015

(29.01.2015 16:01)Alduin Piše: Evo nove situacije, ovo će vam cenim biti lako Smile
Slučaj broj pet:

Kupac je odmah po kraju aukcije kontaktirao prodavca kako želi lično preuzimanje, ali za deset dana kada se vraća sa puta. Prodavac je odmah dao negativnu ocenu kupcu zbog zahteva za probijanje roka za saradnju, što prodavcu ne odgovara. Prodavac nije odgovorio na poruku kupca.

Mislim... stvaaaarno... Facepalm Ako su vam ovo najveći problemi onda je banja raditi u Limundu.  LOL
Obrisati negativnu kupcu, opomenuti prodavca jer je pre isteka roka dao negativnu, sugerisati dogovor - valjda ima neko živ koga zna kupac da preuzme umesto njega i to je to. Ako kupac neće il' ne može onda nakon 8 dana prodavac opet da črvenu - prosto k'o pasulj I opet niste napisali sve uslove aukcije - ponuđene načine slanja i plaćanja... c,c,c...  Hihi

(29.01.2015 16:06)Dudadunja Piše: Nekako sam znala da će Vesic1 biti prvi  :rolf:

Pa ovo mi je jedna od omiljenih tema LOL

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 29.01.2015

Kupac je dobio negativnu, prodavac nije. Bilo je još i plaćanje pre slanja i pouzeće, ali je kupac hteo lično preuzimanje, ali prodavac nije odgovorio na njegovu poruku za produženje roka za saradnju. Kupac nam je naveo da bi se snašao da obavi saradnju i ranije, samo da je prodavac odgovorio. Da li bi negativna prodavcu bila opravdana?

RE: Najbolje rešenje - jugana - 29.01.2015

(29.01.2015 16:21)Alduin Piše: Kupac je dobio negativnu, prodavac nije. Bilo je još i plaćanje pre slanja i pouzeće, ali je kupac hteo lično preuzimanje, ali prodavac nije odgovorio na njegovu poruku za produženje roka za saradnju. Kupac nam je naveo da bi se snašao da obavi saradnju i ranije, samo da je prodavac odgovorio. Da li bi negativna prodavcu bila opravdana?

Da, bez obzira na to kako se tumaci pravilnik (jer je verovatno moguce tumaciti da je i sam predlog za prekoracenje rokova razlog za raskid kupoprodajnog ugovora). Negativna jer je nevaspitan, nije se udostojio ni da odgovori na poruku, i necovek. Jos jedan ciji bih nick rado znala da se slucajno ne prevarim.

Ako meni nesto ne promice iz pravilnika, kupcu treba da se ponisti negativna ocena, a prodavac treba mozda da je dobije zbog nepostovanja roka za kontakt a i odustajanje od saradnje.

''Negativna ocena se dodeljuje kupcu kada je:
- kupac neopravdano odustao od saradnje
- kupac odbio da preuzme pošiljku, a obavešten je o slanju i složio se sa time
- kupac odbio da obavi saradnju putem opcija koje su na aukciji navedene u poljima “Slanje paketa” i “Plaćanje”

Koliko ja znam kupac nije odustao od saradnje ako je pitao za produzenje rokova, vec ako je nedvosmisleno napisao da odustaje od saradnje.
U pravilniku pise da se rokovi mogu produziti dogovorom,a to znaci da neko logicno mora da pita za produzenje rokova, sto ne znaci da taj ko pita treba da dobije negativnu ocenu.

RE: Najbolje rešenje - hasegawa - 29.01.2015

Ovako kao je opisano, sko je kupac PITAO da li može produženje roka, i umesto odgovora
dobio negativnu, prodavac je pogrešio. Trebao je da odgovori da ne želi produženje rokova,
pa ako kupac to ne prihvati, tada je negativna ocena opravdana.

U krajnjem slučaju, kupac je mogao uplatiti sada, ovaj da pošalje kroz 6-7 dana, paket bi
čekao na pošti 5 dana, taman da se vrati. Ipak, rizik je da se vrati paket ako ga kupac ne podigne na
vreme.

Ovde je pitanje koje sam postavio ranije, da li se davanje negativne smatra i za odustajanje od trgovine?
S obzirom da se prodavcu vraća provizija, mislim da jeste tako, isto važi i za drugu stranu u obrnutom slučaju.

Tako možemo smatrati da je prodavac neopravdano odustao (negativna data bez razloga), pa ukoliko
ne želi da poništi ocenu i nastavi saradnju, ako dobije negativnu od kupca, treba i da mu ostane.