Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 02.02.2015

A ko je platio postarine, obe kupac ili?

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 02.02.2015

(02.02.2015 00:11)Vesic1 Piše: Mi cekamo, a jedan od admina igra igrice  Pravi se lud  Hihi

Ovo nešto na moj račun? LOL

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 02.02.2015

(02.02.2015 16:04)Dudadunja Piše: Ovo nešto na moj račun?  LOL

Taman posla HihiWink Big smile

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 03.02.2015

(02.02.2015 15:58)Vesic1 Piše: A ko je platio postarine, obe kupac ili?

Nije bilo problema oko poštarine, tako da nemam tu informaciju.

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 05.02.2015

Da li želite novi zadatak ? Cool

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 05.02.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 05.02.2015

@dudadunja
Da cujemo. Pa da resimo ko nije trebao da kupuje a ko nije trebao da prodaje Smile

RE: Najbolje rešenje - Branari - 05.02.2015

Čekamo...

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 05.02.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - blistok - 05.02.2015

(05.02.2015 00:23)Dudadunja Piše: Da li želite novi zadatak ?  Cool

Skace od srece

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 05.02.2015

Na aukciji bilo ponuđeno plaćanje pre slanja. Po završetku aukcije, prodavac javlja da je uplatu moguće izvršiti PostNetom , na šta kupac traži broj računa zbog manjih troškova. Pošto prodavac nema račun, predlaže
"uplatu novca mozete izvrsiti kao dopunu na telefonski broj koji je u mojim podacima, a to je xxxxx" . Kupac primećuje da ovaj broj ipak nije dobio u poruci sa podacima i javlja da ne može izvršiti uplatu na ovaj način. Prodavac stavlja taj svoj novi broj telefona u nalog jer je zaboravio da izmeni ranije i javlja da je izvršena izmena i da to jeste njen broj. Kupac dobija i od nas potvrdu da je broj izmenjen. Kupac odbija da uplati novac i daje negativnu (rok za saradnju nije istekao). Negativnu nakon isteka roka za saradnju daje i prodavac.
Da li poništiti obe ocene, ili samo prodavčevu?

RE: Najbolje rešenje - Guti1 - 05.02.2015

Neću da dajem svoje mišljenje, samo sam hteo da preteknem kolegu vesic1u prvom komentaru.Smile

RE: Najbolje rešenje - popajrbc - 05.02.2015

(05.02.2015 10:16)Dudadunja Piše: Na aukciji bilo ponuđeno plaćanje pre slanja. Po završetku aukcije,  prodavac javlja da je uplatu moguće izvršiti PostNetom , na šta kupac traži broj računa zbog manjih troškova. Pošto prodavac nema račun, predlaže
"uplatu novca mozete izvrsiti kao dopunu na telefonski broj koji je u mojim podacima, a to je xxxxx" . Kupac primećuje da ovaj broj ipak nije dobio u poruci sa podacima i javlja da ne može izvršiti uplatu na ovaj način. Prodavac stavlja taj svoj novi broj telefona u nalog jer je zaboravio da izmeni ranije i javlja da je izvršena izmena i da to jeste njen broj. Kupac dobija i od nas potvrdu da je broj izmenjen. Kupac odbija da uplati novac i daje negativnu (rok za saradnju nije istekao). Negativnu nakon isteka roka za saradnju daje i prodavac.
Da li poništiti obe ocene, ili samo prodavčevu?

Moje misljenje je da je prodavac u pravu,ponudio je placanje pre slanja i poslao podatke za uplatu,kupcu ne odgovara,pa mu salje alternativu ,kupac opet izvoljeva.....ocigledno je da kupac izbegava da uplati.....jedino pravedno je da prodavcu skinete negativnu, jer nije nista pogresio,a kupac ima dva nacina za uplatu,pa zasto da ne uplati....jedino ako prodavac nije naveo da salje posle uplate na racun,u tom slucaju je kriv ako ne posalje racun za uplatu

RE: Najbolje rešenje - Branari - 05.02.2015

Prodavac je u pravu. Mnogi prodavci, nažalost, ne preciziraju da pod "uplatom pre slanja" podrazumevaju PostNet uplatu (što za kupca povećava troškove), ali i to je "uplata pre slanja". Na stranu to što je ponudio i drugi način uplate, koji za kupca ne podrazumeva ikakve dodatne troškove (zato sam veliki obožavalac QVouchera Klanjam se ), čime je iskazao dobru volju da se transakcija okonča.
Dakle, poništiti negativnu ocenu koju je dobio prodavac, a ostaviti negativnu koju je dobio kupac.

RE: Najbolje rešenje - ljubisa.va - 05.02.2015

@Dudadunja
Kazete: "Kupac odbija da uplati novac i daje negativnu (rok za saradnju nije istekao). Negativnu nakon isteka roka za saradnju daje i prodavac.
Da li poništiti obe ocene, ili samo prodavčevu? "

Zasto se pitate u ovoj situaciji?
Ako je I bila greska u podacima, prodavac je ispravio I sacekao istek roka za transakciju, sto je sasvim u redu I bilo bi u redu I sa vase strane da mu stornirate negativnu od tog "kupca".
Kupca treba da sankcionisete zbog davanja neopravdane ocene.

Citajuci ovo bolje sto ne zalazim u ovu temu.
Obecavam! Vise necu!