Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - dealla - 10.02.2015

Prođe dva dana.
Kad će nova zavrzlama.
Da bistrimo maloSmile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 10.02.2015

Bio sam Cool , pa Tuzan a kako vidim da se admini Pravi se lud rešio sam da Telefoniranje dok se ne Cry. Zato lepo Poljubac i cvece da date novi Pravila i da onda svi veselo lotr

Odemo u Nedođiju prateći matorog bradonjuBig smile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 10.02.2015

(10.02.2015 19:38)dealla Piše: Odemo u Nedođiju prateći matorog bradonjuBig smile

:rolf: Tja, Fata je Fata ali ... LOL

(10.02.2015 19:41)blistok Piše:
(10.02.2015 19:38)dealla Piše: Odemo u Nedođiju prateći matorog bradonjuBig smile

:rolf: Tja, Fata je Fata ali ...  LOL

... :rolf: ... :rolf:

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 10.02.2015

(10.02.2015 01:07)dealla Piše: Prođe dva dana.
Kad će nova zavrzlama.
Da bistrimo maloSmile

Ako admini ne postave bice verovatno kod mene nesto LOL

(10.02.2015 22:11)Vesic1 Piše: Ako admini ne postave bice verovatno kod mene nesto  LOL

LOLTi si nam siguricaLOL

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 10.02.2015

I ja verujem da kod Vesica ima neki poseban slučaj LOL

Spremamo i mi, hvala što strpljivo čekate Smile

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 10.02.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - Guti1 - 12.02.2015

Vezano za jedan slučaj u temi. Dobro se informišite pre nego što nešto kupite.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 12.02.2015

Bravo Guti1 Thumbs up

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 13.02.2015

Evo nove situacije, taman za praznike malo mozganja Smile

• Kupac od prodavca kupuje predmet na kom je bilo plaćanje pre slanja i lično preuzimanje.
  • Kontakt je sa obe strane obavljen u roku, ali ne i uplata od strane kupca. 
  • Posle 8 dana od kraja aukcije, prodavac kupcu daje negativnu ocenu jer nije primio uplatu. 
  • Dan po dobijanju negativne ocene, kupac prodavcu uplaćuje novac za ovaj predmet na tekući račun. 
  • Iznos predmeta je 100 dinara, a provizija za uplatu na šalteru banke je bila 60 dinara. 
  • Prodavac je dobio uplatu, odbio je ponovnu saradnju sa kupcem u smislu da mu pošalje predmet, jer je aukciju već ponovo pokrenuo i želi da kupcu vrati novac i da ostavi ocenu aktivnu. 
  • Ali, prodavac ima takođe trošak provizije za uplatu na tekući račun kupca u visini od 60 dinara. 
  • Prodavac ne želi da vrati ceo iznos kupcu već samo 40 dinara, pošto ne želi da bude u minusu 60 dinara provizije za uplatu kupca koja je kasnila, a dao je opravdanu negativnu ocenu. 
  • Kupac želi da mu prodavac vrati ceo iznos i ne vidi zašto bi bio u minusu 120 dinara (uplatio 100+60 a vraća mu se 40 dinara) za predmet koji nije dobio a ima i negativnu ocenu.
Kako biste rešili ovu situaciju?

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 13.02.2015

(13.02.2015 22:50)Alduin Piše: Evo nove situacije, taman za praznike malo mozganja Smile

• Kupac od prodavca kupuje predmet na kom je bilo plaćanje pre slanja i lično preuzimanje.
  • Kontakt je sa obe strane obavljen u roku, ali ne i uplata od strane kupca. 
  • Posle 8 dana od kraja aukcije, prodavac kupcu daje negativnu ocenu jer nije primio uplatu. 
  • Dan po dobijanju negativne ocene, kupac prodavcu uplaćuje novac za ovaj predmet na tekući račun. 
  • Iznos predmeta je 100 dinara, a provizija za uplatu na šalteru banke je bila 60 dinara. 
  • Prodavac je dobio uplatu, odbio je ponovnu saradnju sa kupcem u smislu da mu pošalje predmet, jer je aukciju već ponovo pokrenuo i želi da kupcu vrati novac i da ostavi ocenu aktivnu. 
  • Ali, prodavac ima takođe trošak provizije za uplatu na tekući račun kupca u visini od 60 dinara. 
  • Prodavac ne želi da vrati ceo iznos kupcu već samo 40 dinara, pošto ne želi da bude u minusu 60 dinara provizije za uplatu kupca koja je kasnila, a dao je opravdanu negativnu ocenu. 
  • Kupac želi da mu prodavac vrati ceo iznos i ne vidi zašto bi bio u minusu 120 dinara (uplatio 100+60 a vraća mu se 40 dinara) za predmet koji nije dobio a ima i negativnu ocenu.
Kako biste rešili ovu situaciju?

Ja bih obojici uplatio tih 100-200 dinara i odrekao se 2 piva za taj dan. LOL
Inače - obojicu kazniti jer nije dozvoljena uplata unapred za lično preuzimanje. Hihi

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 13.02.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 13.02.2015

Limundo u ovom slucaju nije nadlezan. Kupac ako zeli svoj novac nazad, moze da se obrati banci, u smislu da je uplatio na pogresne podatke. Banka ce mu isto pojesti taj novac, ali tako je to s bankama Smile
Prodavca ostaviti na miru da dalje prodaje, srecno do kraja zivota.