Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 22.02.2015

@Jugana
Pa osnovno je da kupac prihvati paket. Ako kupac odbije paket, njemu sledi negativna.

(22.02.2015 12:16)BitterLemon Piše: С обзиром да га је послао неупакованог не видим разлог што би га купац преузимао. Све се, јелте, види. Терет доказивања саобразности пада на продавца, увек било и увек ће бити. Ако продавац докаже своје тврдње купцу негативна и обратно.

Ali odakle mi znamo da je prodavac stvarno poslao neupakovano?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 22.02.2015

(22.02.2015 12:18)Vesic1 Piše: @Jugana
Pa osnovno je da kupac prihvati paket. Ako kupac odbije paket, njemu sledi negativna.

Није основно, постоји више случајева где су враћали пакете јер су лоше запаковани, са пуним правом. Овде је све било на изволте, купац се пре преузимања уверио да то није оно што је поручио(по њему) и логично је да не преузме. Ако продавац докаже да је све како је навео у тексту аукције купцу би требало тражити надокнаду трошкова а у супротном суспендовати налог.

Сада му се тепих вратио, може да га фотографише, адресница је вероватно налепљена негде на тепиху.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 22.02.2015

"адресница је вероватно налепљена негде на тепиху." Zamisljam... :rolf:
Ali su stvarno pravila vrlo komplikovana. Ne mogu bre da ucim pravilnik/e napamet. Izgleda da je ipak najbolje osloniti se na njuh i ako dodje do krize progutati stetu i staviti clana na crnu listu.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 22.02.2015

(22.02.2015 12:11)jugana Piše: Znaci nema reklamacije ako ne prihvatis paket? Ovo je stvarno pitanje, da znam sta ako...

Ovaj slučaj je specifičan zato što, po kupčevim rečima, je mogao da vidi predmet odmah tj. nije bio upakovan. Tako da je video, opet po njegovim rečima, da se ne radi o predmetu kakav je bio opisan i kao takav kupljen. U slučaju da je bio upakovan, znači nemaš uvid u izgled predmeta, a ti ga ne primiš naravno da nemaš pravo na reklamaciju. Kako da se žališ kada nisi ni video predmet ?
Slažem se sa Vesićem da je to glavna razlika. Opravdanost reklamacije u Oljinom slučaju (barem ono što je navedeno kao razlog) je nepostojeća ali to je već neka druga tema. Da je ovaj kupac primio paket i onda uz dokaze tražio reklamaciju onda ne bismo raspravljali o njemu već o prodavcu. Opet, ako je istina ono što govori, da li bi iko od nas preuzeo taj predmet i izložio se riziku da nikada više ne vidi taj novac ?

(22.02.2015 12:23)blistok Piše: ...
Opet, ako je istina ono što govori, da li bi iko od nas preuzeo taj predmet i izložio se riziku da nikada više ne vidi taj novac ?

Apsolutno!

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 22.02.2015

(22.02.2015 12:23)blistok Piše: Opet, ako je istina ono što govori, da li bi iko od nas preuzeo taj predmet i izložio se riziku da nikada više ne vidi taj novac ?

Управо то. Знам да ја не бих.

Овде се расправља хипотетички, јер очито ни купац ни продавац нису доставили никакве доказе још увек. Да сам био на купчевом месту фотографисао бих тепих пре одбијања, курири немају ништа против, знам јер сам већ радио то. Са друге стране, ни продавац га није фотографисао при повратку. Ко зна, можда обојица лажу "по мало". Smile

(22.02.2015 12:23)blistok Piše: Opet, ako je istina ono što govori, da li bi iko od nas preuzeo taj predmet i izložio se riziku da nikada više ne vidi taj novac ?

U potpunosti se slazem, samo je sporan ovaj deo.

Ja da sam u situaciji kupca, makar bih slikao tepih ili napravio zapisnik ako je moguce, odnosno bilo kakav dokaz zbog cega nisam prihvatio tepih.
Ovako, da kupac odbije prijem i samo na rec mu se oprosti, po meni je to besmisleno.

Ja znaci sada kupim nesto od nekog, odbijem prijem, i to mi se oprosti jer tvrdim da je do mene stiglo lose upakovano.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 22.02.2015

Vidim da ste lepo razbistrili temu i ja bih jedino dodao:

Kupac z....o stvarSmile

RE: Najbolje rešenje - Olja.Olja - 22.02.2015

@Jugana,

Ni meni nije jasno.
Sve sto je pisalo na aukciji tako je i bilo.
Zena je izmislila sve. Da se ne tegli ni mm a kamoli par cm. A tegli se, mere su savrseno tacne bile.
Dobila sam proviziju od prodatog predmeta od Limunda. Zbog toga.
Nisu pare vazne, one odu i dodju...
Od tada i ove slucajeve posmatram drugacije. I prosto mi je zao prodavca svaki put jer je sve na njega prebaceno.
Nadam se da ce se to promeniti i pravila jasnije i bolje postaviti.
Jer ovako je skroz konfuzno i bezveze.

@Olja
To je ono sto ja kazem da kupac moze da vrati predmet bez obrazlozenja.
Jer obrazlozenje koje je lazno, nije obrazlozenje.
Ali retko ko to veruje dok se i sam ne nadje u toj situaciji.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 22.02.2015

u svakom slucaju je prodavac shvatio da je slanje pouzecem vrlo rizicna rabota i to je nesto...

sve ostalo je spekulacija,mozda je kupac ipak trebao da uslika tepih i time obrazlozi svoju tvrdnju...

@Olja, @Vesic1 Pa to hocu da kazem, ceo sistem apsolutno nije fer! U slucaju haljine, nikoga ne interesuje da li je reklamacija uopste opravdana, od kupca ne samo da uopste nije trazen dokaz o nesaobraznosti, vec se preslo preko ocigledne neistine - da je Olja u ponudi spominjala elastin. Dakle, kupac ima pravo da vrati bez obzira na sve. U slucaju tepiha, kupac treba da nastrada jer nije primio tepih, a trazi mu se dokaz da je bio nezapakovan! Mislim, nesto ipak nije u redu, ni u jednom ni u drugom slucaju, Niti je fer da prodavac mora da prihvati reklamaciju iako nista predmetu ne fali, nego se, recimo, kupac predomislio u medjuvremenu, niti je fer da mora da primi tepih, "zapakovan" konopcem, sto rece neko - ko zna u kakvom stanju. Pa valjda i kurirska sluzba koja ga je prenosila zna kako je izgledao paket. Sada cu ja da pocnem kao ono pace: Definitivno nije fer.

RE: Najbolje rešenje - sasacv68 - 23.02.2015

Slucajno iskopah ovo tumacenje ˝zvanicnog naloga LimundoGrada˝ na jednom forumu - oko reklamacije. No comment !

[Slika: 2qavfk7.jpg]

Odakle sada i na osnovu cega, promena stava ? - da se reklamacija moze dati i bez obrazlozenja, ili cak ukoliko i predmet odgovara opisu, ili ...

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 24.02.2015

eto ipak sam ja upravu (i svi oni koji tako misle)

opet ponavljam i apelujem da se prodavci ne primoravaju da uvazavaju neopravdane reklamacije jer je to krsenje zakona i pravilnika Limunda

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 24.02.2015

(24.02.2015 01:13)LiMuBaj Piše: eto ipak sam ja upravu (i svi oni koji tako misle)

opet ponavljam i apelujem da se prodavci ne primoravaju da uvazavaju neopravdane reklamacije jer je to krsenje zakona i pravilnika Limunda

Zasto je onda Olja bila primorana?