Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 24.02.2015

Pre nove neka kaze kako su resili spor Smile

RE: Najbolje rešenje - dealla - 24.02.2015

(24.02.2015 20:58)Vesic1 Piše: Pre nove neka kaze kako su resili spor Smile

Thumbs up  Rukovanje podržavam

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 24.02.2015

Слажем се, тако би требало сваки пут.

RE: Najbolje rešenje - Guti1 - 24.02.2015

(24.02.2015 22:27)BitterLemon Piše:

Слажем се, тако би требало сваки пут.

I da li će ubuduće za iste slučajeve primenjivati isto rešenje ili će usvojiti naka od ovih iz teme.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 26.02.2015

Dva dana kasnije... jos vecaju.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 26.02.2015

Mozda su otisli da rucaju Plazimir 2

Mozda na rucak u Peking? Transsibirskom zeleznicom? Rukovanje

RE: Najbolje rešenje - dealla - 26.02.2015

Ma ljuti na Vesića pa nas ignorWink

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 26.02.2015

Tacno moguce LOL
Garant sad smisljaju kako ce nesto da me ..... Pravi se lud

(26.02.2015 20:49)Vesic1 Piše: Tacno moguce  LOL
Garant sad smisljaju kako ce nesto da me .....  Pravi se lud

Ma nece valjda... opet LOL

RE: Najbolje rešenje - dealla - 26.02.2015

(26.02.2015 20:56)jugana Piše:
(26.02.2015 20:49)Vesic1 Piše: Tacno moguce  LOL
Garant sad smisljaju kako ce nesto da me .....  Pravi se lud

Ma nece valjda... opet LOL

Oooo Vesiću ...pokaj se i biće ti oprošteno.....m...Smile

RE: Najbolje rešenje - Dudadunja - 27.02.2015

Moramo da nađemo nešto zanimljivo i dovoljno teško da bi bilo zanimljivije.
Izvinte što čekate Smile

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 27.02.2015

Mene nikada ne mrzi da pitam dva puta, a ni tri, a ni... Plazimir 2  Pravi se lud

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 27.02.2015

I'm back Smile Imali smo dva dana problema oko licitiranja, malo sam bila angažovanija oko toga jer je to trebalo što pre rešiti pa sam zapostavila temu, izvinjavam se Smile

Izneću ovde samo par stvari oko reklamacija, jer je bilo dosta pitanja oko toga, a verujem da će vam biti korisno u rešavanju ostalih mozgalica:
- Mi nismo u mogućnosti da razmatramo stanje predmeta. Članovi koji su duže sa nama se verovatno sećaju da smo nekada tražili slike predmeta i slično, ali se to ispostavilo kao potpuno neefiksan način rešavanja. Ne znamo šta je prodavac slikao i stavio na aukciju, šta je poslao, šta je kupac primio, nikad nismo videli te predmete... Ako bude potrebe, mogu u nekoj novoj temi detaljnije obrazložiti zašto to ne radimo, mada je logika verujem svima jasna. Tako da je suština našeg posredovanja upućivanje na dogovor oko saradnje.
- Limundo je tu da pomogne oko rešavanja ocena i svega što je deo Limundo sistema. Ocene su takve da se daje negativna ako prodavac odbije reklamaciju, a pozitivna ako je prihvati.

Što se tepiha tiče - ono što mi sa sigurnošću znamo je da je kupac odbio paket i da se isti vratio prodavcu sa duplom poštarinom. Stoga je negativna ocena kupcu opravdana.

Ako je potrebno neko dodatno pojašnjenje, a koje vam treba za rešavanje ovih situacija, pitajte, pa kad to razjasnimo, da pređemo na novi problem.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 27.02.2015

(27.02.2015 13:28)Alduin Piše: Što se tepiha tiče - ono što mi sa sigurnošću znamo je da je kupac odbio paket i da se isti vratio prodavcu sa duplom poštarinom. Stoga je negativna ocena kupcu opravdana.

Po meni je ovo i vise nego realno po kupca. Prodavac je u steti za duplu postarinu, mozda je trebao da bude u steti, a mozda i nije, to ne znamo.

Kupac je dobio negativnu ocenu, sledeceg puta ce mozda razmisliti da mu se ne moze verovati na rec, nego da mora da dokaze ono sto tvrdi.

Stavite se u situaciju prodavca, i ako uzmemo da je on u pravu, ne bi vam bilo prijatno da ste u steti za dupli ptt i da jos onaj koji vam je to napravio prodje nekaznjeno.

Opet, svako gleda iz svog ugla, a ja gledam na to da kao sto svako treba da plati svoju gresku, tako i svako treba da dokaze svoju tvrdnju, u suprotnom gubi spor.