Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 28.02.2015

Prebacila sam neke postove u novu, opštu temu o reklamacijama:
http://cafe.limundo.com/thread-361.html
pa tamo može biti nastavljena diskusija

Ako mislite da neki treba da se vrati ovde, ili prebaci tamo, javite mi slobodno.

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 28.02.2015

Evo nove situacije:

Prodavac je prodao košulju i jaknu na aukciji, košulja je bila 300 dinara a jakna 1400 dinara, dva različita kupca. Plaćanje pre slanja i slanje PostExpressom je bilo na aukciji. Oba kupac su platili unapred. Kupac A je kupio košulju, kupac B jaknu.
Aukcije su završene isti dan, prodavac je peti dan od kraja aukcije slao više paketa i, između ostalih, i ova dva paketa. Ali, greškom je oba paketa poslao kupcu A. Kupac A je preuzeo oba paketa i od tada se ne javlja prodavcu. Kupac B želi da prodavcu da negativnu ocenu jer nije dobio predmet, prodavac mu nudi povraćaj novca, oko čega su uspeli da se dogovore, ali kupac B i dalje želi da da negativnu prodavcu jer nije dobio predmet koji je uredno platio.
Kupac A ne odgovara na poruke prodavca i na naše poruke.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 28.02.2015

Имао сам сличну ситуацију као продавац, помешао сам адресе, сва срећа имао сам разумније купце па су један другоме послали предмете а ја њима рефундирао поштарине. Грешке се дешавају, не треба кажњавати оне који желе да их исправе, купца који је присвојио оба предмета трајно суспендовати, јер то показује његов карактер и шта можемо да очекујемо убудуће од њега, продавцу никако негативна, купцу који је остао без предмета предочити доказ(адреснице) о ненамерној грешци и објаснити му битност тога што је продавац надокнадио трошкове и показао жељу за решењем, као и да је заправо он једини са штетом ту.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 28.02.2015

Slazem se sa Bitter, svaka mu je zlatna. Ne razumem kupca koji insistira na negativnoj u ovim uslovima.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 28.02.2015

Prodavac je pogrešio i dovoljna mu je kazna gubitak vrednog predmeta.Negativna prodavcu je neprimerena.MOŽDA je po pravilima ali je neprimerena.
Kupac B je nezadovoljan s'pravom jer je želeo i licitirao. Na kraju i platio nešto što nije dobio,ali nikakvu materijalnu štetu nije snosio te nebi trebalo da cepidlači.Nadam se da će se urazumiti.
Kupac A...šta reći.Kokošar kaže naš narod.Treba da bude trajno suspendovan i da mu na L.nalogu stoji kratko "Kokošar".Ima jedan drugi primereniji naziv...
Limundo
citiram:
"Kupac A ne odgovara na poruke prodavca i na naše poruke"

U vašoj bazi podataka postoji:adresa,telefon i mail kupca te nerazumem gde se vaše ingerencije završavaju.
Da li ste dovoljno uradili poslavši mu poruku na L.nalogHmm
Kupac je očigledno prisvojio nešto što mu nepripada i spreman je verovatno po cenu suspenzije da predmet zadrži.On će koliko sutra ako bude izbačen da otvori novi nalog i kakva je pouka?
Ja bih na vašem mestu iskoristio sve opcije da stupim u kontakt sa kupcem i probao da ga urazumim.Tako bi barem pokazali prodavcu dobru volju da ga zaštitite iako je nehotice pogrešio.

Prosto mi se čini da u svim segmentima našeg društva provlači se jedna poruka:
Da uz minimalne ili često nikakve kosenkvence može se ušićariti nešto sa straneWink

Smile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 28.02.2015

Imao sam i ja par puta zabunu sa paketima. Svaki put je problem mirno rešen. Malo me je koštalo ali sam sam kriv za to. Tako da su takve situacije sasvim moguće. Imao sam i situaciju kada mi je obijen kombi i odneta tri predmeta koje sam koliko sutra trebao da predam kupcima lično. Opet se završilo bez ikakvih problema... barem sa kupcima.
Ako isključimo mogućnost da je kupac A ustvari dupli nalog prodavca i da nije hteo da kupcu B pošalje njegovu jaknu jer mu je cena isuviše mala onda ostaje manje više ono što je Bitter napisao.
- Kupca A isključiti sa Limunda jer je naneo višestruku štetu članovima Limunda a i ugledu Limunda.
- Kupcu B vratiti novac + proviziju ako je platio pri uplati i objasniti mu da još uvek nije poznato gde se nalazi centar vasione ali da sigurno nije on/a.
- prodavac... Reklamacija (ako ovo može da spadne pod to) je uvažena i novac vraćen. Raskid ugovora (ako spada pod to) jeste jednostran ali nije voljom prodavca već voljom treće strane na koju on nema uticaja. Pročitao sam gomilu raznih ugovora i relativno često sam nailazio na klauzulu "viša sila - puj pike ne važi". Stoji to da je ovaj put viša sila uzrokovana prodavčevom nesmotrenošću ali mislim da mu je kazna od 1600 + 64 dovoljna kazna.
Dok sam ja naaaateenane pisao uskočio je i omladinac Smile Dealla. Dodao bih samo još da se slažem i sa tim da bi trebalo ipak i neki drugi pokušaj kontakta sa vaše strane osim Limundo poruke. Ako ništa drugo a ono bar da vidite ko se nalazi sa druge strane žice.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 28.02.2015

aku kupac B dobija novac nazad koji je smisao negativne ocene ? ovde bi neutralna ocena imala smisla bas ako je clan strog u smislu "nisam dobio predmet zbog greske prodavca ali mi vracen novac" jer prodavac ima dokaze o greski u slanju drugom clanu ali cisto pravno suvoparno gledano bez tracka covecnosti ima elemenata i za negativnu ocenu prodavcu zato sto kupac nije dobio jaknu u roku za obavljanje kupoprodaje kupac nije obavezan da ceka duze a prodavac je u svakom slucaju obavezan da vrati novac

eto i malo LT da vidi kako je to kad clanovi cute LOL

kako moze da cuti ja bi mu napisao za cutanje suspenzija

eto vidite kad prodavac ostane bez predmeta nikom nista kupac A je po zakonu obavezan da vrati predmet cak da nadjete jaknu na ulici obavezni ste da vratite vlasniku a ne ako vam neko greskom posalje....

bezveze je da prodavac dobije negativnu em ostao bez jakne i bez novca pa sad jos i negativna

RE: Najbolje rešenje - Branari - 28.02.2015

(28.02.2015 15:16)blistok Piše: Ako isključimo mogućnost da je kupac A ustvari dupli nalog prodavca i da nije hteo da kupcu B pošalje njegovu jaknu jer mu je cena isuviše mala onda ostaje manje više ono što je Bitter napisao.
- Kupca A isključiti sa Limunda jer je naneo višestruku štetu članovima Limunda a i ugledu Limunda.
- Kupcu B vratiti novac + proviziju ako je platio pri uplati i objasniti mu da još uvek nije poznato gde se nalazi centar vasione ali da sigurno nije on/a.
- prodavac... Reklamacija (ako ovo može da spadne pod to) je uvažena i novac vraćen. Raskid ugovora (ako spada pod to) jeste jednostran ali nije voljom prodavca već voljom treće strane na koju on nema uticaja.

Ovo Wink

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 02.03.2015

Citat:U vašoj bazi podataka postoji:adresa,telefon i mail kupca te nerazumem gde se vaše ingerencije završavaju.
Da li ste dovoljno uradili poslavši mu poruku na L.nalogHmm
Kupac je očigledno prisvojio nešto što mu nepripada i spreman je verovatno po cenu suspenzije da predmet zadrži.On će koliko sutra ako bude izbačen da otvori novi nalog i kakva je pouka?
Ja bih na vašem mestu iskoristio sve opcije da stupim u kontakt sa kupcem i probao da ga urazumim.Tako bi barem pokazali prodavcu dobru volju da ga zaštitite iako je nehotice pogrešio.

Kada pošaljemo poruku na Limundo, obično stiže i na mail. U retkim situacijama zovemo nekog na telefon da bismo rešili određenu situaciju, ali smo u ovoj konkretnoj situaciji to i uradili i nismo dobili kupca, te je nalog prosleđen na dodatnu proveru kako bi se odlučilo da li je to ponašanje za suspenziju ili ne.

Mislim da je ovde prodavac učinio sve što je mogao da ispravi grešku koju je napravio, te da ne bi bilo ok da ima negativnu ocenu.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 05.03.2015

I? Da li je pronadjena jakna? UBR, covek je zbog jakne zrtvovao Limundo i broj mobilnog telefona? Kakva je to jakna bila, pobogu.
I hoce li biti novog zadatka? Ili bistrite temu "Reklamacije", koja je odavde proistekla (a vuce se i drugde po forumu)?
Ako, ako, samo da bude nekog rezultata Smile Smile Smile

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 07.03.2015

Evo nove zavrzlame:
Prodat predmet, na aukciji je bilo plaćanje pouzećem, BEX za slanje i lično preuzimanje. Prodavac je poslao paket odmah sutradan, posle kraja aukcije, pre nego je obavljen kontatk. Kupac mu u prvoj poruci traži slanje Poštom, što nije bilo na aukciji, ali potvrđuje podatke iz naloga. Prodavac navodi da je već poslao paket onako kako je bilo na aukciji, kupac mu javlja da vrati paket jer ga neće preuzeti. Kupac zatim navodi da želi da dođe lično po paket, prodavac se sa tim složio. Prodavac uspeva da vrati paket pre nego je poslat ali tvrdi da mu je kurirska služba naplatila jednu poštarinu, iako paket nije poslat, ali nema nikakav dokaz o tome. Kupac se onda javlja, u roku za saradnju, i traži da mu prodavac ipak pošalje paket pouzećem, BEX-om, nakon čega prodavac odustaje od dalje saradnje.

Razmenjene su negativne ocene, koju treba poništiti?

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 07.03.2015

prodavac nije trebao slati bez kontakta

ali i kupac malo zeza cas bira opciju koje nema pa licno pa onda opet bex iako je covek vec bio poslao i mogao je preuzeti bez obzira na kontakt

po pravilima kupcu brisati negativnu, ali prodavci cesto kupcima progledaju kroz prste a to redje dozive i sami...

opcija pouzecem je cesto pola puta da problema...

RE: Najbolje rešenje - blistok - 07.03.2015

Kupac je malo..."šaljivo" nastrojen ali tehnički nije počinio nikakvu povredu pravilnika. Prodavac je na svoju ruku, bez ikakvog dogovora, poslao paket tako da je sam kriv u slučaju da je tu imao neke troškove. Čudi me da nema nikakav dokaz, Bex jeste neozbiljan po dosta pitanja ali moraju izdati račun kada nešto naplate. Razumem njegovu frustraciju sa kupčevim promenljivim odlukama ali sve se dešava u roku i kupac je pristao na kurirsku službu koja je bila u ponudi. Kupcu poništiti a prodavcu ostaviti. Ako se predomisli onda poništiti i njemu.

UBR 1 Šta bi sa prethodnim slučajem ?
UBR 2 Dali ste nam zadatak jer računate da je bolje da laprdamo ovde umesto po celom Cafeu ? LOL

RE: Najbolje rešenje - dealla - 07.03.2015

pravila pravila...

Kupcu obrisati na žalost.
Prodavcu črvenu da sledeći put prvo povuče ručnuSmile i malo više takta

(07.03.2015 23:09)blistok Piše: UBR 1 Šta bi sa prethodnim slučajem ?
I meneSmile

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 07.03.2015

Купац је искористио Правилник како често то купци раде овде, онако како сте им ви то дозволили. Купцу обрисати а продавцу оставити негативну.
Не желим да вам пишем овде о пословању, Лимундо је велика и успешна фирма, али је то постао јер је био први и јер је почео на здравим ногама, одржао се на ентузијазму оних који су уложили себе у почетак свега, а одржава се због старе славе која све више бледи.
Мени нико не може да каже да штитим само продавце, јер ја нисам само продавац, овде подједнако купујем и продајем, додуше са продајом сам престао пре пар дана, јер пословати овде као продавац доноси стресове и ниподаштавање, од купаца и од ЛТ-а, као купац осећам се одлично. Мени то говори да нешто није у реду, јер и кад продајем и кад купујем то сам ја, Ђорђе, Битер, физичко лице... само што се не осећам тако у оба случаја, једна ми улога доноси осећај силе а једна подређености, а исти сам човек, и у једном и у другом случају.
Тако да оставите негативну продавцу, он је коњ и треба га јахати, а шаљивџији обришите негативну, да му не поремети сан, треба устати рано ујутру и зајебавати неког новог продавца.