Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 08.03.2015

uspesan prodavac mora da ima i konjske zivce jer ima clanova koji se uclane da kupe njegov predmet a da nemaju bas nikakvog iskustva sa online trgovinom ili vrlo malo(a kamoli da procitaju pravilnik) ,znam da nije lako i skidam kapu prodavcima zbog toga

kupci nije korektno traziti i svaki cas menjati nacine uplate i slanja jer prodavac nije obavezan da vam izadje u susret

ali u ovom slucaju je prodavac morao da proguta knedlu i ipak posalje a ne da odustane od saradnje

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 08.03.2015

Кад мало боље сагледам ситуацију, а што брисати купцу негативну? Он је натерао продавца да не шаље курирском службом и одабрао начин "лично преузимање" и продавац се сагласио, дакле то је договор. Купац није испоштовао договор а не продавац. Прочитаћу поново ујутру, можда ми падне још неко решење на памет, а можда напишем и још један текст о коњима и шаљивџијама, ко зна, ваљда зависи од расположења.

jeste tu je BitterLemon upravu

nakon sto su se dogovorili za licno preuzimanje kupac ponovo trazi slanje bexom ja bih izasao u susret ali mozda prodavac po pravilima i nije bio obavezan da menja dogovor za licno preuzimanje ?

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 08.03.2015

Pa, nigde u Pravilniku ne stoji da li kupac moze da se predomisli po pitanju nacina slanja i placanja. Verovatno moze, ako je u roku.To sto je prodavac platio jednu postarinu, njegova je greska jer je poslao bez prethodnog dogovora. Ako je kupac promenio misljenje u roku za kupoprodaju, sve je jasno, prodavac je trebalo da posalje ponovo pouzecem.
Prodavac je ishitreno reagovao, i ponasao se kao uvredjena strina, a to nikako ne sme, jer je prodavac.

Pitanje je jos i da li su dogovorili termin za licno preuzimanje ili je kupac samo rekao da zeli tu opciju. Ako su dogovorili termin, a kupac se naknadno predomislio, tada to menja stvari, tada kupac nije u pravu i zasluzuje negativnu.

Када фотографишем и поставим предмет обавезно га након тога запакујем, тако буде спреман за брзо слање + га штитим од оштећења. Ако ми купац јави да је лично преузимање предмет наравно отпакујем, дакле, он може 5 пута да мења мишљење а ја да пакујем и распакујем? Алдуин је лепо написала - купац предложио а продавац прихватио, а договор се не крши. У Правилнику пише да купац бира од понуђених опција, и одабрао је а онда није испунио. Што више о томе пишемо мени је све јасније да је у ствари купац тај који је погрешио, мало се занео у преваспитавању продавца.

A kako bih ja mogla da zapakujem odmah nakon fotografisanja, ako imam 80 aukcija i ne znam koliko ce predmeta jedan kupac da kupi. Eto, juce sam jednom kupcu poslala paket sa 9 predmeta. Kako sam mogla ranije da spakujem kad nisam znala kome i koliko?

ja sam pitao na kupindu i rekli su mi da nisam obavezan da prihvatim promenu izabranog nacina placanja i slanja za limundo nisam siguran

(08.03.2015 00:41)the_quince Piše: A kako bih ja mogla da zapakujem odmah nakon fotografisanja, ako imam 80 aukcija i ne znam koliko ce predmeta jedan kupac da kupi. Eto, juce sam jednom kupcu poslala paket sa 9 predmeta. Kako sam mogla ranije da spakujem kad nisam znala kome i koliko?

Па ја нисам причао о теби већ о себи, у првом лицу једнине.

(08.03.2015 00:45)LiMuBaj Piše: ja sam pitao na kupindu i rekli su mi da nisam obavezan da prihvatim promenu izabranog nacina placanja i slanja za limundo nisam siguran

То јесте логично, јер купац бира, продавац се сложи и то се зове договор, ако га неко промени онда га крши и тај је кривац.

(08.03.2015 00:45)BitterLemon Piše:
(08.03.2015 00:41)the_quince Piše: A kako bih ja mogla da zapakujem odmah nakon fotografisanja, ako imam 80 aukcija i ne znam koliko ce predmeta jedan kupac da kupi. Eto, juce sam jednom kupcu poslala paket sa 9 predmeta. Kako sam mogla ranije da spakujem kad nisam znala kome i koliko?

Па ја нисам причао о теби већ о себи, у првом лицу једнине.

Znam da nisi pricao o meni, ali dao si primer zasto ne mozes da menjas dogovor - jer si spakovao unapred. Ja samo rekoh da je nekad nemoguce pakovati unapred.
Kupac promenio dogovor, a sta cemo sa prodavcem koji je poslao bez ikakvog dogovora? Ma, ustvari, briga me za njih dvojicu.

pa prodavac u sustini nije ni poslao jer je uspeo da zaustavi paket jedino kaze da je platio zasto nema dokaz

I dalje mislim da kupac u roku za kupoprodaju ima pravo da promeni nacin slanja i placanja koji zeli. Ukoliko, kazem, nije dogovoren termin za licno preuzimanje npr.
Sta sad, ja ne smem prodavcu od kog sam danas kupila nesto i izabrala licno preuzimanje, da sutra kazem da ipak posalje kurirskom sluzbom? Budalastina.

na kupindu prodavac nije obavezan da izadje u susret kod predomisljanja moze ali nije obavezan

RE: Najbolje rešenje - dealla - 08.03.2015

Kupac se onda javlja,u roku za saradnju, kaže Alduin.

Možda mu je nešto iskrslo pa je odustao od ličnog pruzimanja.Ima pravo na to.Ne treba biti isključiv.Nemamo uvid u poruke te na blic može i ovako a može i onakoSmileProdavac je prvo ishitreno reagovao a onda se uvredio.
Kao i mnogo puta do sada komunikacija slaba.

(08.03.2015 00:51)the_quince Piše: Kupac promenio dogovor, a sta cemo sa prodavcem koji je poslao bez ikakvog dogovora? Ma, ustvari, briga me za njih dvojicu.

Продавац се исправио, а купац није. Сада продавац инсистира на начину који је одабрао купац. Како не разумеш карму, купцу се вратио његов начин и приступ реализацији.

Продавац послао.
Купац није хтео да преузме пакет од Бекса. Инсистира на личном преузимању.
Продавац повратио предмет и сложио се са личним преузимањем.
ДОГОВОР ПАО
Купац одустаје од договора и тражи слање (пази сад ово) Бексом!
Сад продавац користи првобитно купчево оружје, јер је Правилник сада на његовој страни.

Купац зна да има све могуће погодности за иживљавање над продавцем на овом сајту али се заиграо мало више па је он прешао на ону другу страну, због његовог првобитног геста продавац не жели да попусти и то ти је карма драга наша the_quince. Wink

(08.03.2015 00:58)LiMuBaj Piše: na kupindu prodavac nije obavezan da izadje u susret kod predomisljanja moze ali nije obavezan

Na Kupindu se pri kupovini biraju opcije slanja i placanja, samim tim je i logicno da prodavac kasnije ne mora izaci u susret ako se kupac predomisli. Na Limundu toga nema, u Pravilniku ne pise nista o tome, dakle, sve sto nije zabranjeno - dozvoljeno je.