Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Branari - 08.03.2015

Prodavcu ostaviti negativnu - u startu je pogrešio zato što je paket poslao bez prethodnog dogovora, čime je pokrenuo sled događaja u kojima je uspešno razmenjena samo loša volja. Uzgred, da li vas je kupac kontaktirao i potvrdio prodavčeve reči?

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 08.03.2015

@Bitter
Razumem ja karmu, nego ovo moj alter ego pise Smile
Obojici da se ostave negativne. I eto odgovora na moje pitanje iz neke teme - hipoteticki, koja bi to situacija bila da i kupac i prodavac imaju negativne ocene. Ova!

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 08.03.2015

(08.03.2015 01:02)the_quince Piše: Na Kupindu se pri kupovini biraju opcije slanja i placanja, samim tim je i logicno da prodavac kasnije ne mora izaci u susret ako se kupac predomisli.  Na Limundu toga nema, u Pravilniku ne pise nista o tome, dakle, sve sto nije zabranjeno - dozvoljeno je.

Ne znam zasto bi se pravila razlika izmedju Limunda i Kupinda za nacine slanja i placanja.
Kupac bira i na jednom i na drugom sajtu nacine slanja i placanja, samo na razlicit nacin.

Ali, gde onda u Pravilniku stoji da ne sme da se menja izbor?

To mora da nam kaze admin posto je to neko od njih rekao Limubaj-u.
Mada je meni i logicno.
Cemu sluzi dogovor, ako kupac moze da ga menja kako pozeli?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 08.03.2015

(08.03.2015 01:04)Branari Piše: Prodavcu ostaviti negativnu - u startu je pogrešio zato što je paket poslao bez prethodnog dogovora, čime je pokrenuo sled događaja u kojima je uspešno razmenjena samo loša volja. Uzgred, da li vas je kupac kontaktirao i potvrdio prodavčeve reči?

Погрешио је али није својом грешком ништа пореметио, он је пакет повратио пре него је настала било каква штета по купца, чак ни непријатност. Купац је човека вукао за нос и на крају је хтео да га врати на почетак.

Citat:Limundo tim može razmatrati nesporazume i pomagati u rešavanju u sledećim slučajevima:
• Ispoštovani su rokovi i izabrane opcije plaćanja
Купац је изабрао лично.

Слажем се да су овде обојица пркосни, али је права штета настала само по продавца а не и по купца. Иначе, ни ја нисам добио адресницу од Бекса кад ми је стигла ножица пре пар дана, а с обзиром да свака пошиљка добија бар код ја верујем да је продавац морао да плати поштарину, јер не видим што би се касније пркосио ако није имао реалну штету која га је довела у то стање.

Тешко је одлучивати из "сувих" чињеница које нам предочи Алдуин, требало би их "овлажити" и преписком са члановима, и одатле се доста види, нарочито имајући у виду то да ЛТ врло често не чита те поруке како треба.

Osim ako po tom dogovoru prodavac nije stajao pola sata na kisi i cekao kupca da licno preuzme, ne vidim zasto se ne bi moglo menjati.
U tom slucaju bih ja mogla da dam negativnu kupcu koji kaze da ce sutra uplatiti, dan nakon zavrsene aukcije, i ne uplati? A desavalo se. To je takodje dogovor, zar ne?

(08.03.2015 01:23)the_quince Piše: Osim ako po tom dogovoru prodavac nije stajao pola sata na kisi i cekao kupca da licno preuzme, ne vidim zasto se ne bi moglo menjati.
U tom slucaju bih ja mogla da dam negativnu kupcu koji kaze da ce sutra uplatiti, dan nakon zavrsene aukcije, i ne uplati? A desavalo se. To je takodje dogovor, zar ne?

Није то исто, ту купац одабере уплату на рачун и има три дана рок да уплати. То је одабрани начин.
Овде је начин лично а купац мења изабрани начин а не рок, притом није исто одложити рок за лично преузимање и не појавити се на истом.

Ako je tako, zasto je onda moguce, ukoliko kupac izabere LC i ne uplati u roku, da naknadno izabere drugi nacin placanja, licno ili pouzecem ukoliko je ponudjeno na aukciji? To je isto kao i ovo, izmena u nacinu placanja.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 08.03.2015

Možda je ta promena bila u istom danu.
Slažem se sa Bitterom da bi trebalo "ovlažiti" činjenice.
Ovako ja sam za sada na strani kupca čisto radi polaritetaSmile

(08.03.2015 01:30)the_quince Piše: Ako je tako, zasto je onda moguce, ukoliko kupac izabere LC i ne uplati u roku, da naknadno izabere drugi nacin placanja, licno ili pouzecem ukoliko je ponudjeno na aukciji? To je isto kao i ovo, izmena u nacinu placanja.

Ovo nije obaveza prodavca vec dobra volja ja mislim.

Ako zaista nije moguce promeniti izabrani nacin slanja i placanja, onda bi to trebalo promeniti, ili bar definisati neki rok u kom bi "predomisljanje" bilo dozvoljeno. Ja stavrno ne zelim da u slucaju da slomim nogu i ne mogu da preuzmem licno, dobijem negativnu ocenu, jer ne smem da promenim izabrani nacin.

(08.03.2015 01:37)the_quince Piše: Ako zaista nije moguce promeniti izabrani nacin slanja i placanja, onda bi to trebalo promeniti, ili bar definisati neki rok u kom bi "predomisljanje" bilo dozvoljeno. Ja stavrno ne zelim da u slucaju da slomim nogu i ne mogu da preuzmem licno, dobijem negativnu ocenu, jer ne smem da promenim izabrani nacin.

To je bar lako. Tvrdis kako si isla do prodavca, ali on nije hteo da se javi na mobilni, i ocas posla ti obrisu negativnu.
Kao jednom pacijentu kod mene koji naravno nikada nije dosao.

(08.03.2015 01:37)the_quince Piše: Ako zaista nije moguce promeniti izabrani nacin slanja i placanja, onda bi to trebalo promeniti, ili bar definisati neki rok u kom bi "predomisljanje" bilo dozvoljeno. Ja stavrno ne zelim da u slucaju da slomim nogu i ne mogu da preuzmem licno, dobijem negativnu ocenu, jer ne smem da promenim izabrani nacin.

У том случају не би добила негативну, негативна се добија за "неоправдано одустајање" а лом ноге то није.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 08.03.2015

@ the quince

zato sto se pravila rastezu da bi do saradnje ipak doslo

pravila su tu da pomognu da se saradnja ostvari

ima 3 tipa clanova

1. zanimaju ih samo pravila sve ostalo sporedno (rokaju negativnu posle 2 dana u sekundu)
2. zanima ih samo saradnja pravila rastezu do pucanja (cekaju na kontakt i uplatu 29 dana)
3. neka sredina

moje je shvatanje da pravila nisu sama sebi cilj i uglavnom spadam u grupu 3 a cak i ako dam negativnu obavio bih saradnju ako se kupac predomisli i to se dosada desilo samo jednom nazalost i obrisao sam negativnu