Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 17.03.2015

Evo blog posta o ovoj temi:
http://blog.limundograd.com/2015/03/limundovci-resavaju-probleme-u-limundo-cafe-u/

Smile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 17.03.2015

Vesiću kako si ti prvi na listi za odstrel od sada ti je obaveza da na svakih par sati ovde napišeš dogovorenu šifru pa da znamo kada je vreme da emigriramo. Bitteru, šta da ti kažem... valjda ćeš primetiti na vreme Smile

@Alduin
Drago mi je ako mi je ako su ovdašnja pisanija pomogla nešto vama koji ste na prvoj liniji. Nadam se da će i menadžment imati dovoljno sluha i da će taj izmenjeni deo pravilnika stvarno biti promena na bolje. Generalno, ja sam, a verujem i većina, zadovoljan saradnjom i ne bih voleo da moram da je prekidam. Ako uspešno rešite bar taj jedan od tri velika problema mislim da ćemo i mi žmuriti na ostala dva Smile
UBR ako se neko pita šta smatram za ostala dva - lažni nalozi i delimično cenovnik. Ostalo je kozmetika ili lakše rešivi problemi.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 17.03.2015

Мени ценовник не смета, а сметају ми лажни Правилник и лажни налози. Верујем да ће бити боље када дође прави Правилник. Иначе, меку за лажне налоге је направио Лимундо, укинули су све могуће статистике које су указивале на њих, јер јесте лажни налог прекршај али је правило број један овде провизија.
Ово је једна од интересантнијих тема овде, јер многе проблеме смо сагледали из више углова, овде се најбоље видело колико је систем оцењивања недоречен и лош. Видели смо и са каквим све члановима ЛТ мора да живи сваки дан, са друге стране морамо и ми али нам је макар конверзација сведена.
Што се козметике тиче увек сам волео да дајем предлоге али ми она није толико битна за моје битисање овде, најбитније ми је да се поштује важећи Правилник, и то онај написани а не онај ненаписани. Свиђало би ми се и уколико се пооштри начин регистровања, макар вратили и оне кодове, макар би знали ко је на којој адреси.

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 18.03.2015

Evo nove situacije:

Kupac je kupio predmet preko Limundo Casha. Prodavac nije poslao na vreme i transakcija je otkazana a novac je vraćen kupcu. U periodu dok je bio prijavljen "Problem" na transakciji smo više puta kontaktirali prodavca, ali se nije javio. Kupac je dao negativnu ocenu prodavcu. 3 dana posle vraćanja novca kupcu, prodavac je kontaktirao kupca kako mu je poslao predmet bez nadoknade, samo da se ocena poništi. Kupac je preuzeo paket. Posle 4 dana je odlučio da isti vrati prodavcu tj da ne želi da obavi saradnju sa njim pošto predmet nije poslao na vreme. Prodavac nudi kupcu da plati poštarinu za predmet i da isti zadrži. Kupac na to pristaje, jer smatra da je greška prodavca što je poslao paket uopšte i ne želi da ima troškove zbog toga, ali želi da vrati predmet i da prodavcu ostane negativna ocena.

Kako biste ovo rešili?

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 18.03.2015

Bez sarkazma, pametovanja, cinizma... ja bih zaista prvo popravio Limundo keš sistem. Alduin, ti si, koliko sam primetio, posvećen član LTima, ovde sam pisao o problemima sa LKešom: http://cafe.limundo.com/thread-333-post-25626.html#pid25626
U nastavcima. Možda je deo ovog nesporazuma nastao zbog , po mom mišljenu, propusta u samom LC sistemu - kako objašnjenju tako i samoj realizaciji.
A ova situacija je prekomplikovana za moje mentalne sposobnosti u ovom trenutku.

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 18.03.2015

Nazalost ovde je pravilnik na strani kupca iako se vidi da je prodavac pokazao maksimum dobre volje da se spor resi bez negativnih ocena. Kupac se inati, prodavac je moralni pobednik.

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 18.03.2015

(18.03.2015 22:28)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: Nazalost ovde je pravilnik na strani kupca iako se vidi da je prodavac pokazao maksimum dobre volje da se spor resi bez negativnih ocena. Kupac se inati, prodavac je moralni pobednik.

Nedostaje informacija zbog cega je prodavac kasnio sa slanjem, odnosno da li je imao opravdan razlog za to. Jer, u Pravilniku stoji da se negativna ocena daje zbog odustajanja od saradnje bez opravdanog razloga, sto znaci da ipak postoje situacije gde bi se mogao naciniti presedan.
Ukoliko prodavac ne moze da dostavi dokaze o sprecenosti da obavi saradnju u roku, tada je negativna ocena nazalost opravdana. Kazem nazalost, jer je naposletku pokazao volju da ispravi gresku.
Medjutim, ukoliko je kupac pristao na naknadni dogovor da mu prodavac ipak posalje predmet, a posle sto je primio paket se predomislio i resio da vrati - ima pravo da vrati, ali ne i da trazi da negativna ostane.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 18.03.2015

Ово је једна од оних ситуација где имам утисак да не знамо целу причу. У сваком случају купац има права на ту реакцију, исто као што и продавац има права да да негативну после 5 дана ако не дође до уплате. После тога све је ствар људског карактера, неко ће бити увређен, неко бесан, неко равнодушан, реакција ће бити у зависности од тога која емоција превлада код оштећеног.
Баш ме интересује који је предмет у питању.

(18.03.2015 22:38)the_quince Piše: Medjutim, ukoliko je kupac pristao nanaknadni dogovor da mu prodavca ipak posalje predmet, a posle sto je primio paket se predomislio i resio da vrati  - ima pravo da vrati, ali ne i da trazi da negativna ostane.
Купац није пристао, продавац је послао и обавестио купца да му је послао. Тако сам ја схватио.

Da, bice da je prodavac obavestio kupca o slanju tek nakon sto je poslao. Ali, i ovaj je preuzeo paket. Da li se to moze tumaciti kao svojevrstan pristanak da se saradnja ipak nastavi?

(18.03.2015 22:47)the_quince Piše: Da, bice da je prodavac obavestio kupca o slanju tek nakon sto je poslao. Ali, i ovaj je preuzeo paket. Da li se to moze tumaciti kao svojevrstan pristanak da se saradnja ipak nastavi?

Da, tako su meni rekli u usmenom kontaktu sa LTimom. Ako primiš - znači da se slažešb bez obzira koliko je prodavac prekršio dogovor ili uslove.

A sta ako kupac nije bio kod kuce i paket preuzeo njegov deda?

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 18.03.2015

Onda mora da se zali dedi.

(18.03.2015 23:08)the_quince Piše: A sta ako kupac nije bio kod kuce i paket preuzeo njegov deda?

Primale su dede i vojne pozive devedesetih pa nije bilo žalbe.
Ali zanimljiv "point" jerbo recimo kod PE postoji dodatna usluga "Pošiljka sa ličnim uručenjem" što će reći da verovatno i dokona komšinica može da preuzme paket i da primalac ima problema. Na sudu bi to možda moglo da se progura veštačenjem potpisa, ali u nekoj drugoj Srbiji.

Dakle, jesmo li resili? Kupac je preuzeo paket - znaci da se slozio. Moze da vrati (po trenutnom tumacenju Pravilnika), ali ne moze da ostavi negativnu ocenu.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 18.03.2015

Ја сам за то да му да неутралну.