Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - dealla - 19.03.2015

(19.03.2015 21:54)the_quince Piše: Nije pitao moze li da salje, ali jeste ga obavestio o slanju. Dakle, kupac je znao da mu paket stize, i nije odbio da primi.
Da ali je iskoristio vadilicu da je primio više predmeta pa nije znao od koga...
Ma verovatno mu predmet nije odgovarao(posle 4 dana) pa rešio da još malo zagorča prodavcu.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 19.03.2015

(19.03.2015 22:03)dealla Piše:
(19.03.2015 21:54)the_quince Piše: Nije pitao moze li da salje, ali jeste ga obavestio o slanju. Dakle, kupac je znao da mu paket stize, i nije odbio da primi.
Da ali je iskoristio vadilicu da je primio više predmeta pa nije znao od koga...
Ma verovatno mu predmet nije odgovarao(posle 4 dana) pa rešio da još malo zagorča prodavcu.

Ma da, cetiri dana mu je trebalo da otvori paket i da vidi od koga je i sta je!
Osim toga, imas na dostavnici ime i prezime posiljaoca.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 19.03.2015

(19.03.2015 20:50)jugana Piše: "u nedostatku pravednog ostaje zakonsko rešenje."
I akcija za promenu zakona Smile
Uzgred, The_Quince je imala zanimljivu ideju, citala sam na brzinu pa sam tek malopre videla: kupac se samim prihvatanjem paketa slozio sa "cinom pomirenja", stoga prodavcu brisati negativnu? Mozda bi tako bilo pravednije?

Pročitao sam sve i to je detalj koji i mene muči. Da nije preuzeo paket tu ne bi imalo šta da se razmišlja.
Problem kod tog preuzimanja je što je nedokazivo šta je on u tom momentu mislio. Možda je stvarno preuzeo paket ne obraćajući pažnju na to ko je pošiljaoc. Ponekad i ja napravim glupost na temu, juče sam tek otvorio paket koji mi je kupac vratio pre mesec dana. Bez jasnog dokaza oko razloga preuzimanja ne može se doneti sud.
Čak i ovako, ovo je čisto emotivna ocena u nameri da nanese ako ne štetu a ono barem neprijatnost prodavcu. Što reče Dealla treba još da mu plati odštetu za duševnu bol pa bi se valjda onda predomislio. Zbog toga bi mu dao negativnu ali nažalost ne možeš kažnjavati nekog zbog toga što je zadrt ili osvetoljubiv već samo ako dokazano prekrši pravila.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 19.03.2015

E zato treba menjati zakon, odnosno sistem ocenjivanja.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 19.03.2015

(19.03.2015 22:10)blistok Piše: Zbog toga bi mu dao negativnu ali nažalost ne možeš kažnjavati nekog zbog toga što je zadrt ili osvetoljubiv već samo ako dokazano prekrši pravila.

Nažalost Facepalm

RE: Najbolje rešenje - dealla - 22.03.2015

Da osvežimo maloSmile

Kako li se završi poslednji slučaj?

Vikend pa moramo da čekamoTuzan

RE: Najbolje rešenje - jugana - 22.03.2015

Ustvari imam ideju, posto je nemoguce kaznjavati zlovolju i zadrtost, da smislimo kako da ih privucemo u kafe da se ofiraju pa da ih lepo preventivno stavimo na crnu listu Smile A kad covek malo razmisli, vecina slucajeva ovde je posledica upravo gore navedenih kvaliteta.

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 23.03.2015

Prethodni slučaj se završio tako što je ostala negativna prodavcu jer je kupac vratio predmet. Nažalost, kupac nije pristao na bilo kakav dogovor a da se ocena poništi. Tuzan Mogli smo toliko da izađemo prodavcu u susret i da vratimo proviziju, ali mu nije preterano značila jer je ostala ocena. Kupac nas je kontaktirao da izmeni komentar, pošto je prvi bio dosta oštar, pa je malo ocena ublažena novim komentarom u kom je navedeno da je prodavac pokušao da reši nastalu situaciju.

Danas ćemo imati gost admina Smile pa će Melodi da postavi novi zadatak Smile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

Ok. Bićemo pažljivi prema njoj pa možda još nekada dođe Smile

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

Кад сви админи буду заузети може неки дан и Весић да вас одмени.

RE: Najbolje rešenje - Melodi - 23.03.2015

Za sledeću situaciju koju rešavamo je važan hronološki tok događaja. Smile

Prodavac se kupcu javio u roku, a kupac prodavcu 3 dana nakon aukcije. Kupac obaveštava prodavca da ima još neke njegove aukcije u listi želja i pita slaže li se prodavac da sačekaju da se skupi više kupovina, pa da ih onda zajedno plati i da se predmeti pošalju kao jedan paket. Prodavac se slaže, ne buni se ni što se kupac javio po isteku roka ni što traži odlaganje saradnje. Precizan rok do kada se saradnja odlaže nije dogovoren, i članovi nakon toga više nemaju nikakvu komunikaciju.

Prodavac daje negativnu ocenu 14 dana nakon aukcije, a kupac odmah uzvraća. Prodavac je ljut što kupac nije ispoštovao dogovor a kupac je ljut što prodavac nije ispoštovao dogovor. Koja strana je u pravu?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

Мелоди мораш прво на часове мало код Алдуин па да постављаш проблеме. Smile
Оставила си нас ускраћене за податак да ли је купац купио нешто на другим аукцијама и да ли је лицитирао. Да ли је само искористио то као изговор за пролонгирање рока или је учествовао на неким аукцијама. Јер ако је то неки профи продавац он може да има следеће две године аукције. Да ли су прецизирали које су аукције у питању? Такође, после толико дана није било ниједне актуелне аукције из периода када је купац предложио тај договор, уколико није успоставио никакав контакт више онда је дефинитивно крив.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 23.03.2015

Ja ovde ne vidim gresku prodavca.
A verujem da je prodavac postupio tako jer kupac nije ni licitirao vise na njegovim aukcijama. Racunam da bi nam i Melodi rekla da je kupac licitirao na ostalim aukcijama.
Hronoloski- kupac se javlja treceg dana i pita da saceka da se jos neke aukcije zavrse, prodavac ceka jos 11 dana, a svi znamo da aukcije traju maksimalno 10 dana,10+3=13dana, tako da ne vidim razlog sta je prodavac trebao cekati duze od toga.

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 23.03.2015

Manjak komunikacije, kao i u vecini nesporazuma. Obe ocene treba ponistiti, i opomenuti obe strane.
Prodavcu treba sugerisati da ukoliko je vec pristao da se realizacija prolongira treba da razgovara sa drugom stranom o detaljima, koliko ce to da traje itd. a ne da odjednom daje negativnu. Kupca opomenuti zbog osvetnicke ocene i takodje ga uputiti na dogovor.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

(23.03.2015 19:53)Vesic1 Piše: dana, a svi znamo da aukcije traju maksimalno 10 dana,10+3=13dana, tako da ne vidim razlog sta je prodavac trebao cekati duze od toga.

Tom logikom tehnički je trebao da sačeka 16-ti dan (3+10+2) ali u svakom slučaju nedostaju podaci pre nego što se donese neki sud. Jedino što jeste sigurno je nedostatak komunikacije. Ako je postojao dogovor onda ni prodavac ne sme da da negativnu bez da je pokušao da kontaktira kupca. Inače, zašto se bunimo u slučajevima kada kupac da negativnu bez zahteva za reklamaciju. Pravila treba da budu ista za sve.