Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 23.03.2015

Imala sam skoro slicnu situaciju. Kupac je trazio da sacekam da licitira na jos nekim aukcijama, a kada su se zavrsile sve koje su bile u toku u trenutku naseg dogovora, a nista vise nije licitirao, ja sam dala negativnu. Naravno, odmah
me pozvala i sa cudjenjem pitala: "Zar se nismo dogovorile da sacekamo, zaista sam se zacudila...".
Odgovorih da sam se i ja veoma zacudila, jer - zar se nismo dogovorile da ce da licitira jos nesto.

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 23.03.2015

Slažem se - nedostaju podaci o komunikaciji posle tog dogovora od trećeg dana kako bi se doneo valjan sud. Ako nije bilo kontakta od strane kupca - njemu ostaje negativna.
Ali ovde nije loše ukazati na jedan komunikacioni... pa trik, veštinu. Naime u ovakvim situacijama nije loše sa kupcem ustanoviti unapred datum DO KADA se čeka. Ako je rok neprihvatljiv za prodavca onda se kupcu može predložiti da već izlicitirano uplati odmah - kao neku vrstu kapare. Time se otklanjaju mnoge neprijatnosti. Ako je "otezač-odustajač" neće pristati i dobija odmah črvenu. Ako je dobronameran kupac uplatiće i stvar rešene.
Prosto k'o pasulj.  Cool

Ne vidim zasto bi bilo ikakvog nesporazuma, ako su aukcije koje su bile aktivne u trenutku sporazuma o odlaganju kupoprodaje, zavrsene, a da kupac nije nista licitirao, a pritom se nije ni javio.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

Navedeno je da nije bilo komunikacije posle tog prvobitnog dogovora. Ono što ne znamo je da li je bilo aktivnih aukcija u momentu davanja ocene i ako nije kada su završene.
Imao sam i ja takve slučajeve gde su tražili da sačekam pa nisu licitirali kasnije. No, uvek prvo pošaljem poruku pa ako nema odgovora (max 2 dana ako se ne loguje) onda dajem negativnu. Ako se javi i opet traži produženje onda već dogovaram datum i tu dalje nema poruka. Ako novac nije na računu zaključno sa tim danom ide negativna.
Ne mogu da se bunim da se meni da druga šansa (recimo reklamacija) ako i ja sam ne dam drugu šansu pre nego što ocenim nekog.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 23.03.2015

ako je kupac obecao da ce jos nesto licitirati a nije

besmisleno je ocekivati da ce se saradnja prolongirati do sudnjeg dana

jedino je prodavac trebao da opemene kupca na obavezu ispunjenja ugovorenih obaveza

kupca je trebalo primorati da ispuni ugovorenu obavezu kupovine i ako to ucini obrisati mu negativnu ocenu

prodavcu obrisati negativnu ocenu (ali treba da izadje u susret kupcu i omoguci mu kupovinu ako to i dalje zeli )

RE: Najbolje rešenje - dealla - 23.03.2015

Moja pretpostavka.
Prodavac je dao negativnu dva dana nakon završetka poslednje aukcije koju je kupac mogao da prati u trenutku njihovog dogovora.Pošto kupac nije više licitirao ni na jednoj aukciji a nije ni uplatio izlicitiran predmet,prodavac opravdano smatra da je kupac odustao od kupovine te logično sledi črvena.
Po meni samo u ovom slučaju je prodavčeva ocena opravdana.Svaka druga solucija uključuje slanje poruke kupcu da reše šta dalje.
Kupca nebih da komentarišem.

Zaboravih.Ako je bilo kako pretpostavljam prodavcu obrisati negativnuSmile

napominjem da prodavac mora makar jednom da podseti kupca na obavezu ispunjenja ugovorene obaveze

nije korektno cutati i onda zakovati negativnu ocenu...

RE: Najbolje rešenje - Melodi - 23.03.2015

Evo još podataka: posle završetka te aukcije kupac više nije licitirao na aukcijama tog prodavca.
Nepoznato je da li je u trenutku ocenjivanja u njegovoj listi želja bilo još aktivnih aukcija prodavca (jer završene neprodate aukcije ostaju u listi želja, pa član koji ih je stavio na listu može na njima licitirati i u nekom kasnijem krugu). Nije precizirano na koje tačno aukcije kupac misli, a prodavac ima veliki broj aukcija i često ih ponavlja kad se ne prodaju.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 23.03.2015

(23.03.2015 21:21)dealla Piše: Moja pretpostavka.
Prodavac je dao negativnu dva dana nakon završetka poslednje aukcije koju je kupac mogao da prati u trenutku njihovog dogovora.Pošto kupac nije više licitirao ni na jednoj aukciji a nije ni uplatio izlicitiran predmet,prodavac opravdano smatra da je kupac odustao od kupovine te logično sledi črvena.
Po meni samo u ovom slučaju je prodavčeva ocena opravdana.Svaka druga solucija uključuje slanje poruke kupcu da reše šta dalje.
Kupca nebih da komentarišem.

Zaboravih.Ako je bilo kako pretpostavljam prodavcu obrisati negativnuSmile

Slazem se sa Deallom.
Uostalom, Melodi pise: "Kupac obaveštava prodavca da ima još neke njegove aukcije u listi želja". Verovatno je i pracenjem tog podatka mogao da zakljuci da je isteklo sve sto je kupcu bilo "interesantno".

A zašto.Još ako kupac nije više ni probao da licitira na nekoj od preostalih aukcija.
Normalno je da se prodavac oseća prevarenim.

Čekamo Melodi da doda još koju informacijuSmile

Upadoh posle Facepalm

ako rokovi nisu precizirani

nemoze se smatrati da mogu da idu u nedogled

vec se smatra da ce kupac licitirati na aukcijama koje su u toku a ne na onima koje ce mozda biti u toku

kupac nije upravu, jedino je trebao biti opomenut od strane prodavca na obavezu ispunjenja ugovorenih obaveza

ali ga to ne spasava od obaveze ispunjenja istih

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

(23.03.2015 21:30)Melodi Piše: Evo još podataka: posle završetka te aukcije kupac više nije licitirao na aukcijama tog prodavca.
Nepoznato je da li je u trenutku ocenjivanja u njegovoj listi želja bilo još aktivnih aukcija prodavca (jer završene neprodate aukcije ostaju u listi želja, pa član koji ih je stavio na listu može na njima licitirati i u nekom kasnijem krugu). Nije precizirano na koje tačno aukcije kupac misli, a prodavac ima veliki broj aukcija i često ih ponavlja kad se ne prodaju.

Онда је стање јасно - то је обмана, не треба чинити уступке онима који се баве истим. Продавцу обрисати негативну, купцу оставити али уз опаску купцу да се обрати продавцу да покушају да нађу решење.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 23.03.2015

(23.03.2015 21:35)BitterLemon Piše:
(23.03.2015 21:30)Melodi Piše: Evo još podataka: posle završetka te aukcije kupac više nije licitirao na aukcijama tog prodavca.

Онда је стање јасно - то је обмана, не треба чинити уступке онима који се баве истим. Продавцу обрисати негативну, купцу оставити али уз опаску купцу да се обрати продавцу да покушају да нађу решење.

Tako je.

Cilj svakog prodavca je da proda. Pa, prihvatio je da produzi rok za placanje bas iz tog razloga - da bi jos nesto prodao. Sasvim je jasno da je negativnu dao kad je uvideo da ga je kupac slagao, samo da bi prolongirao uplatu.
Bilo bi drugacije da je kupac licitirao na jos aukcija, pa da je neko drugi pobedio.

To znači da je kupac mogao da čeka neki 16 krug ponavljanja pa onda da licitira.Smile
Prodavac je verovatno iskusan čim ima toliki broj aukcija i verovatno je vodio računa koje bi to aukcije mogle biti.
Prodavcu obrisati a kupca uputiti da dogovorom sa prodavcem proba da obriše sebi negativnu.
Ili mu ostaviti pa nek razmišlja sledeći put.