Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - pelikan69 - 23.03.2015

Neko moje misljenje bi bilo sledece, obzirom da sam i sam prosao kroz to-e znas ja cekam (to cekanje je jednom trajalo mesec dana).

U slucaju da kupac "ceka" (a istekne rok u skladu sa Limundo pravilima, ja licno, sacekao bih jos 6-7dana preko) 8-mi dan , usledila bi negativna, po meni fer i korektno.
To "cekanje" moze trajati u nedogled.

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 23.03.2015

Taj deo u vezi cekanja kupca da se zavrse jos neke aukcije ja smatram delom dogovora o kupoprodaji. Dakle, dogovor je bio da ce da licitira jos nesto, pa ako to ne uradi, sleduje mu negativna zbog nepostovanja dogovora. Postenije je pitati za produzenje roka zbog nedostatka novca, nego tako zavlaciti.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 23.03.2015

(23.03.2015 21:49)the_quince Piše: Taj deo u vezi cekanja kupca da se zavrse jos neke aukcije ja smatram delom dogovora o kupoprodaji. Dakle, dogovor je bio da ce da licitira jos nesto, pa ako to ne uradi, sleduje mu negativna zbog nepostovanja dogovora. Postenije je pitati za produzenje roka zbog nedostatka novca, nego tako zavlaciti.
Taj rad Smile

Samo ja mislim da nije ni postojala želja da se posao završiWink

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

(23.03.2015 21:30)Melodi Piše: Evo još podataka: posle završetka te aukcije kupac više nije licitirao na aukcijama tog prodavca.
Nepoznato je da li je u trenutku ocenjivanja u njegovoj listi želja bilo još aktivnih aukcija prodavca (jer

Nije bitno šta je bilo u listi želji. Pri dogovoru prodavac sigurno nije imao na umu i aukcije koje će ponoviti već samo one koje su aktivne. Tom logikom bi dogovor važio na neodređeno.

Ok, ako sam dobro shvatio ni vi nemate podatak da li je bilo aktivnih ili ne. Onda idemo Vesićevom logikom. Na dan dogovora aktivne aukcije - 10+2 (za javljanje) = 12. Prodavac je imao razumevanja za kupčevu prvobitnu grešku (javljanje trećeg dana) i imao je strpljenja da čeka 14-ti dan po dogovoru. Moj lični stav je da je trebao da pošalje poruku pre ocene ali zbog toga nije zaslužio negativnu. Njegova se briše.
A - obe se brišu da im se da prostora za dogovor a u slučaju da do toga ne dođe onda se kupcu opet vraća negativna.
B - prodavcu obrisati a kupcu ostaviti dok ne dođe do realizacije kupovine.

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 23.03.2015

Nema osnova za negativne ocene. Prodavac je pristao da se realizacija odlozi jer kupac prati ( ima u listi zelja ) jos neke njegove aukcije. Time se kupac nije obavezao da ce i da kupi bilo sta. Covek prati aukciju, cena premasuje sumu koju je on bio spreman da plati, on prelazi na sledecu aukciju koja mu je zanimljiva.... Prodavac se ne buni, kupac ne zuri ... Prodavac kad je izgubio strpljenje nije smeo bez kontakta da oceni kupca jer je i sam dao dozvolu za produzetak rokova. Dakle, brisanje ocena, opomena obojici zbog zloupotrebe sistema ocenjivanja, upucivanje na dogovor i realizaciju.

@Pordavnica...muzike
Interesantno glediste. Mejdutim, sta je to kupac imao dalje da gleda ako su se zavrsile sve aukcije koje su bile u toku kad je od prodavca trazio odlaganje kupoprodaje?

RE: Najbolje rešenje - sasacv68 - 23.03.2015

˝Ne mora da znaci da kupac nije licitirao˝ - mozda nije imao srece.
Cesto zamolim prodavca za slican dogovor, da sacekamo da se zavrse jos neke aukcije koje su u toku. Uglavnom napomenem, kada se zavrsava poslednja aukcija, koju pratim, ali ne naglasavam o kojim se predmetima radi. Dakle dogovorimo se o odlaganju kupovine i orocimo.
Uglavnom licitirtam u poslednjim trenucima, sumu koju sam spreman da platim - nekad pobedim, nekad izgubim, a nekad mi sistem ne prihvati ponudu - jer je vec ponudjena suma, bila veca od moje ponude. Ovo zadnje ne verujem da moze biti zabelezeno u sistemu - zato i kazem da ne mora da znaci da kupac nije licitirao.
Ipak to ga ne opravdava da se ne javi prodavcu, da je ˝zavrsio sa kupovinom˝, oko daljeg dogovora i realizacije obavljene kupoprodaje.
Takodje i prodavac je mogao da uspostavi komunikaciju, kako bi realizovali ono sto je vec kupljeno.

Kako dogovor oko odlaganja, nije bio orocen i preciziran, ja bih Limundovce uputio na dogovor oko realizacije vec obavljene kupoprodaje i zavisno od ishoda tog dogovora, pobrisao ili ostavio vec dodeljene ocene.

UBR ukoliko se poniste negativne ocene (ili pozitivne) - da li se u nastavku daje mogucnost da se dodeli drugacija ocena ili ponovo da prvobitna ?

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 23.03.2015

U najgorem slucaju cak i da prodavac ne postavlja nove aukcije a stare mu se zavrsavaju, kupac moze da tvrdi kako je ( buduci da se prodavac ne javlja ) ocekivao da ce prodavac pokrenuti nove aukcije pa je zato cekao.
Sve sto ovde fali je jedna poruka prodavca:
Izvinite, ukoliko nema drugih aukcija koje Vas zanimaju Vasa obaveza iznosi toliko i toliko, mozete uplatiiti tu i tu .....

(23.03.2015 22:13)sasacv68 Piše: UBR ukoliko se poniste negativne ocene (ili pozitivne) - da li se u nastavku daje mogucnost da se dodeli drugacija ocena ili ponovo da prvobitna ?

Ovo znam, ovo znam Skace od srece Može se upisati bilo koja ocena.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 23.03.2015

(23.03.2015 22:16)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: ocekivao da ce prodavac pokrenuti nove aukcije pa je zato cekao.
Pa koliko bi to potrajaloSmile
On je tako moga da čeka i aukcije koje prodavac ima u planu za 6 meseci da postavi.

RE: Najbolje rešenje - sasacv68 - 23.03.2015

(23.03.2015 22:20)blistok Piše:
(23.03.2015 22:13)sasacv68 Piše: UBR ukoliko se poniste negativne ocene (ili pozitivne) - da li se u nastavku daje mogucnost da se dodeli drugacija ocena ili ponovo da prvobitna ?

Ovo znam, ovo znam  Skace od srece Može se upisati bilo koja ocena.

Dobijes dugme Oceni ponovo nazad ?

(23.03.2015 22:16)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: U najgorem slucaju cak i da prodavac ne postavlja nove aukcije  a stare mu se zavrsavaju, kupac moze da tvrdi kako je ( buduci da se prodavac ne javlja ) ocekivao da ce prodavac pokrenuti nove aukcije pa je zato cekao.
Sve sto ovde fali je jedna poruka prodavca:
Izvinite, ukoliko nema drugih aukcija koje Vas zanimaju Vasa obaveza iznosi toliko i toliko, mozete uplatiiti tu i tu .....

Dooobro, ovo opravdanje za kupca je već ...preterano Smile
Slažem se za poruku od prodavca ali to ne znači da i kupac nije mogao u tih 14 dana da pošalje poruku - ej, krele, još ti gledam aukcije Smile Komunikacija bi po nekoj definiciji trebala da je dvosmerna. Tu se ni jedan nije iskazao.

(23.03.2015 22:22)sasacv68 Piše: Dobijes dugme Oceni ponovo nazad ?

Ne, nego javiš LT koju ocenu daješ i tekst pa oni upišu. Nemoj pokušavati sa Utata Smile jer to neće da prihvate dokazano LOL

RE: Najbolje rešenje - Melodi - 23.03.2015

(23.03.2015 21:34)LiMuBaj Piše: ako rokovi nisu precizirani

nemoze se smatrati da mogu da idu u nedogled

vec se smatra da ce kupac licitirati na aukcijama koje su u toku a ne na onima koje ce mozda biti u toku

Tako je i prodavac shvatio situaciju, ali njihov dogovor nije bio tako formulisan.
Kupac je rekao da ima još njegovih aukcija u listi želja - nije precizirao da li su u toku ili nisu, i ako nisu u toku, da čeka da budu ponovljene. Prodavac nije precizirao do kada će čekati kupca.
Ovde je kupac dogovor shvatio na jedan način a prodavac na drugi, i onda je svaka strana bila uverena da ona poštuje dogovor a da ga druga strana krši.

Smesno je cak i pretpostaviti to da je kupac mislio na neaktivne aukcije prodavca koje su mu u listi zelja.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

(23.03.2015 22:33)Melodi Piše:
(23.03.2015 21:34)LiMuBaj Piše: ako rokovi nisu precizirani

nemoze se smatrati da mogu da idu u nedogled

vec se smatra da ce kupac licitirati na aukcijama koje su u toku a ne na onima koje ce mozda biti u toku

Tako je i prodavac shvatio situaciju, ali njihov dogovor nije bio tako formulisan.
Kupac je rekao da ima još njegovih aukcija u listi želja - nije precizirao da li su u toku ili nisu, i ako nisu u toku, da čeka da budu ponovljene. Prodavac nije precizirao do kada će čekati kupca.
Ovde je kupac dogovor shvatio na jedan način a prodavac na drugi, i onda je svaka strana bila uverena da ona poštuje dogovor a da ga druga strana krši.

Да ли је ово шала или озбиљан одговор?