Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - the_quince - 23.03.2015

To znaci da svaki kupac moze da tvrdi da u listi zelja ima skafander koji sam prodavala u novembru, te da ceka sledeci novembar kako bih ja ponovo pokrenula tu aukciju?
Jel ovo samo meni smesno?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

Кажем ја да је Мелоди морала прво код Алдуин по сертификат па онда овде код аждаја. Smile

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 23.03.2015

slazem se @ Melodi

ali ipak treba razmisljati u razumnim rokovima imao sa istu situaciju sacekao sam kupca on nije pobedio ali je platio ono sto je pobedio i obavili smo trgovinu odmah nakon zavrsetka aukcija

prodavac je samo trebao da opomene kupca da su aukcije zavrsene i da treba da okoncaju saradnju

jer nije realno ocekivati ako je nesto u listi zelja da to moze biti do sudnjega dana

isto tako ako nesto nije izricito napisano pogresno je ocekivati beskonacne mogucnosti tu LT gresi vec treba ocekivati razumne mogucnosti i razumne rokove jer zato sluzi razum

RE: Najbolje rešenje - dealla - 23.03.2015

(23.03.2015 22:37)BitterLemon Piše:
(23.03.2015 22:33)Melodi Piše:
(23.03.2015 21:34)LiMuBaj Piše: ako rokovi nisu precizirani

nemoze se smatrati da mogu da idu u nedogled

vec se smatra da ce kupac licitirati na aukcijama koje su u toku a ne na onima koje ce mozda biti u toku

Tako je i prodavac shvatio situaciju, ali njihov dogovor nije bio tako formulisan.
Kupac je rekao da ima još njegovih aukcija u listi želja - nije precizirao da li su u toku ili nisu, i ako nisu u toku, da čeka da budu ponovljene. Prodavac nije precizirao do kada će čekati kupca.
Ovde je kupac dogovor shvatio na jedan način a prodavac na drugi, i onda je svaka strana bila uverena da ona poštuje dogovor a da ga druga strana krši.

Да ли је ово шала или озбиљан одговор?

NeverovatnoSmile
Da li ste stvarno razmatrali mogućnost da kupac misli na aukcije koje nisu u toku ili da čeka da budu ponovljeneSmile
Na kraju nije ni bitno njihovo viđenje situacije nego vaš sudSmile

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 23.03.2015

(23.03.2015 22:21)dealla Piše:
(23.03.2015 22:16)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: ocekivao da ce prodavac pokrenuti nove aukcije pa je zato cekao.
Pa koliko bi to potrajaloSmile
On je tako moga da čeka i aukcije koje prodavac ima u planu za 6 meseci da postavi.

Evo, iz ugla kupca bi to moglo da izgleda ovako:

Pitao sam prodavca da me saceka neko vreme pratim jos neke njegove aukcije pa ako pazarim jos nesto da ide sve djuture. Mnogo dobar covek, nije pravio problem uopste, odmah se slozio.

Ove njegove aukcije, taman odlucim da nudim a dvojica umalo ne izginuse digli cenu u nebesa... Nema veze, ispraticu nesto drugo.

Bas me nece, kako mi sta zapadne za oko kod ovog prodavca odmah skoci cena. A steta, dobar covek evo prodje vec 5 dana ma nije mi rec reko, neki bi mi vec seli na grbacu - nisi licitirao, sta cekas, plati! Ma moram da kupim jos nesto, prosto mi dodje zao coveka, sad cemo da vidimo sta se nudi od ovih novih aukcija koje postavlja.

Nece pa nece, luster mi uzese ispred nosa, bas da licitiram kad u zadnjih 5 min. skoci cena duplo. Evo i aukcije se zavrsavaju jedna po jedna a nema novih, izgleda da je to to. A sreca da sam pao kod ovakvog prodavca, dusa od coveka, ovaku toleranciju nisam video, prosto mi krivo sto ne kupih jos nesto.

Sinoc se zavrsi i poslednja aukcija, nema ga prodavac da se javi, sigurno planira jos jednu turu da postavi. E sad ako ne kupim nesto nek sam proklet! Pa kad on moze da bude ovako fer prema meni, kad vidim da jos na ovom internetu ima ljudi, ama prosto coveka milo da...

Cek, sta, koj... ?!? Vidi majmuna, zasta negativnu govedo jedno pa sad cu ja tebi .............

RE: Najbolje rešenje - Melodi - 23.03.2015

Samo skrećem pažnju i na kupčev ugao gledanja na stvari, obavezali smo se na to u ovoj temi. Smile Ako se nešto ne napiše, jedna strana može da podrazumeva jedno a druga nešto sasvim drugo. Pitanje je da li se i na osnovu čega može tvrditi čije podrazumevanje više a čije manje zaslužuje negativnu ocenu?

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

(23.03.2015 22:44)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: Evo, iz ugla kupca bi to moglo da izgleda ovako:

Hmm Ti radiš u PR od Vlade Srbije, zar ne ? LOL

(23.03.2015 22:46)Melodi Piše: Pitanje je da li se i na osnovu čega može tvrditi čije podrazumevanje više a čije manje zaslužuje negativnu ocenu?

Ja znam, ja znam! Na osnovu zdravog razuma, recimo.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 23.03.2015

(23.03.2015 22:44)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: Cek, sta, koj... ?!?  Vidi majmuna, zasta negativnu govedo jedno pa sad cu ja tebi .............
LOL
Od duše do goveda kratak je put Bravo

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 23.03.2015

(23.03.2015 22:46)Melodi Piše: Samo skrećem pažnju i na kupčev ugao gledanja na stvari, obavezali smo se na to u ovoj temi. Smile Ako se nešto ne napiše, jedna strana može da podrazumeva jedno a druga nešto sasvim drugo. Pitanje je da li se i na osnovu čega može tvrditi čije podrazumevanje više a čije manje zaslužuje negativnu ocenu?

moze se zakljuciti na osnovu razuma obicaja i pravila zakona itd...

niko nema pravo da podrazumeva nesto sto nije realno

nemoze kupac da kupi usisivac i da podrazumeva da moze da se kupa sa njim u kadi a da ovaj pri tome ostane ispravan

nemoze da kupac kupi knjigu i da podrazumeva da je od zlata a svi na planeti znaju da je knjiga od papira

itd...

Nisam htela vise da ucestvujem, ali moram, bar da ukazem sta je logicno. Uzmimo da je kupac zaista mislio na neku neaktivnu aukciju l o g i c n o bi bilo da bi to spomenuo prodavcu dok trazi da istu prebaci na Kupindo. A? Logika?
Nista, a?

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 23.03.2015

(23.03.2015 22:44)PRODAVNICA...MUZIKE Piše:
(23.03.2015 22:16)PRODAVNICA...MUZIKE Piše: ocekivao da ce prodavac pokrenuti nove aukcije pa je zato cekao.
On je tako moga da čeka i aukcije koje prodavac ima u planu za 6 meseci da postavi.

Pitao sam prodavca da me saceka neko vreme pratim jos neke njegove aukcije pa ako pazarim jos nesto da ide sve djuture. Mnogo dobar covek, nije pravio problem uopste, odmah se slozio.

Ove njegove aukcije, taman odlucim da nudim a dvojica umalo ne izginuse digli cenu u nebesa... Nema veze, ispraticu nesto drugo.

Bas me nece, kako mi sta zapadne za oko kod ovog prodavca odmah skoci cena. A steta, dobar covek evo prodje vec  5 dana ma nije mi rec reko, neki bi mi vec seli na grbacu - nisi licitirao, sta cekas,  plati! Ma moram da kupim jos nesto, prosto mi dodje zao coveka, sad cemo da vidimo sta se nudi od ovih novih aukcija koje postavlja.

Nece pa nece, luster mi uzese ispred nosa, bas da licitiram kad u zadnjih 5 min. skoci cena duplo. Evo i aukcije se zavrsavaju jedna po jedna a nema novih, izgleda da je to to. A sreca da sam pao kod ovakvog prodavca, dusa od coveka, ovaku toleranciju nisam video, prosto mi krivo sto ne kupih jos nesto.

Sinoc se zavrsi i poslednja aukcija, nema ga prodavac da se javi, sigurno planira jos jednu turu da postavi. E sad ako ne kupim nesto nek sam proklet! Pa kad on moze da bude ovako fer prema meni, kad vidim da jos na ovom internetu ima ljudi, ama prosto coveka milo da...

Cek, sta, koj... ?!?  Vidi majmuna, zasta negativnu govedo jedno pa sad cu ja tebi .............

A prika, izvukao si se (meni nerazumljivo lako) kod ovdašnje Limundo Kafe inkvizicije (od sad, pa nadalje i ubuduće znane kao LIKI) za ono što imaš tri naloga, ali sad im stvarno stavljaš prst u oko.  :rolf:

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 23.03.2015

Лепо Клерик рече, а овде није само разум у питању већ и математика, разум некад може и да закаже али математика не, што би рекао Софроније "два пута ништа даје ништа, црва није ни било".

RE: Najbolje rešenje - blistok - 23.03.2015

(23.03.2015 22:46)Melodi Piše: Samo skrećem pažnju i na kupčev ugao gledanja na stvari, obavezali smo se na to u ovoj temi. Smile Ako se nešto ne napiše, jedna strana može da podrazumeva jedno a druga nešto sasvim drugo. Pitanje je da li se i na osnovu čega može tvrditi čije podrazumevanje više a čije manje zaslužuje negativnu ocenu?

Različita shvatanja u ovom slučaju su sasvim moguća i normalna. Ono što bi trebalo da odnese prevagu je uobičajena logika ili kako otprilike u ZOO piše "postupanje u dobroj veri". Kupac je imao isuviše "dobru veru" da se dogovor može rastezati dokle (samo) njemu odgovara. Zbog toga je veća krivica na njemu. Odsustvo komunikacije, sa obe strane, je uzrokovalo problem i zato sam pod A rešenje stavio da se privremeno obrišu obe negativne ali ostaje činjenica da se dogovor o licitiranju na aukcijama ne može odnositi na - ponovljene aukcije ili aukcije koje će biti postavljene posle dogovora. Te aukcije u momentu postizanja dogovora _nisu_ postojale te dogovor ne važi za njih. To je otprilike kao da mi vi naplatite proviziju za moje buduće aukcije. Mi jesmo postigli dogovor da ću platiti proviziju ali otkud vi znate da ću ih ja uopšte i postaviti a kamoli koliko treba da naplatite. Doduše... moraću da proverim da li mi je novac još na LR Smile

RE: Najbolje rešenje - PRODAVNICA...MUZIKE - 23.03.2015

(23.03.2015 22:59)serjoza Piše:
(23.03.2015 22:44)PRODAVNICA...MUZIKE Piše:

Bas me nece, kako mi sta zapadne za oko kod ovog prodavca odmah skoci cena. A steta, dobar covek evo prodje vec  5 dana ma nije mi rec reko, neki bi mi vec seli na grbacu - nisi licitirao, sta cekas,  plati! Ma moram da kupim jos nesto, prosto mi dodje zao coveka, sad cemo da vidimo sta se nudi od ovih novih aukcija koje postavlja.

Cek, sta, koj... ?!?  Vidi majmuna, zasta negativnu govedo jedno pa sad cu ja tebi .............

A prika, izvukao si se (meni nerazumljivo lako) kod ovdašnje Limundo Kafe inkvizicije (od sad, pa nadalje i ubuduće znane kao LIKI) za ono što imaš tri naloga, ali sad im stvarno stavljaš prst u oko.  :rolf:

Jedan ipo nalog priznajem kao svoj, otac ima pola naloga i zena jedan. Baba oce da prodaje neko pletivce pa ce da vidimo, mozda bude jos nesto, ako bude hvalim se, a za sad toliko. Smile