Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - pelikan69 - 29.03.2015

Kupci bih ponistio sve negativne, jer zasto bi on bio kriv za neciju nemarnost.
Prodavcu-ostaviti dve, 8 ukloniti.
I obavezno ga opomenuti da vodi racuna u buduce.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 29.03.2015

(29.03.2015 23:20)pelikan69 Piše: Kupci bih ponistio sve negativne, jer zasto bi on bio kriv za neciju nemarnost.
Prodavcu-ostaviti dve, 8 ukloniti.
I obavezno ga opomenuti da vodi racuna u buduce.

Ali to je bilo 10 nezavisnih aukcija.Bezobzira što možda čine kolekciju svaka aukcija je nezavisna i odvojeno se gleda.

RE: Najbolje rešenje - pelikan69 - 29.03.2015

Bas iz tog razloga sto je to 10 zasebnih aukcija.
Svaka aukcija-1 ocena.
8 reazlizovane, 2-nisu.
te 2 povlace negativnu sa sobom.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 29.03.2015

(29.03.2015 15:42)Alduin Piše: Ali kupac navodi da je licitirao svih 10 kako bi imao komplet i da mu 8 predmeta ništa ne znači, te da želi svih 10 ili nijedan.

Nije ni jedna realizovana kao što vidiš.
Po meni kupac zaslužuje 8 negativnih.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 29.03.2015

(29.03.2015 23:26)pelikan69 Piše: Bas iz tog razloga sto je to 10 zasebnih aukcija.
Svaka aukcija-1 ocena.
8 reazlizovane, 2-nisu.
te 2 povlace negativnu sa sobom.

Ali 2 su nerealizovane greskom prodavca, a 8 su nerealizovane greskom kupca.

RE: Najbolje rešenje - danko56 - 30.03.2015

(29.03.2015 17:50)blistok Piše: Ovde bi vam trebala diskretna pomoć nekog iskusnog kolekcionara iz te kategorije da bi utvrdili da li je reč o kompletu i da li su ta dva predmeta stvarno rariteti.
Za ostalo - pročitati post iznad ovog Smile Najbitniji je onaj deo - zasebne aukcije, ne postoji garancija da bi pobedio u svakom slučaju.

Telefonski listing, pa ako je postojao bilo kakav poziv sa prodavčevog telefona (logika: kad znaš da pošalješ Limundo Porukom da si ga izgubio, kompletnu komunikaciju možeš tu da obavljaš pisanim porukama, šta ti je trebalo da zoveš telefonom?) , kupcu ostaviti 8 negativnih (dve poništiti), jer je izlicitirao predmete, pa je za pozitivnu morao da ih preuzme, pa sve i da su mu slati u 8 posebnih paketa i da plati poštarinu, a prodavcu zatvaranje naloga zbog prevare. Odavno je moj kolega imao problem sa jednim prodavcem koji je "izgubio" ceo SONY PLAY STATION "negde u sobi" kad mu izlicitirana cena nije odgovarala, tako da znam da su predmeti sa limunda "lako gubljivi" i da nije sigurno prvi slučaj takvih ucena. Samo strogo za ovakav slučaj, ovde nam ne trebaju prevaranti i ucenjivači. Gde su ljudi radi dogovoru, tu retko ima problema.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 30.03.2015

(30.03.2015 20:26)danko56 Piše: Telefonski listing, pa ako je postojao bilo kakav poziv sa prodavčevog telefona (logika: kad znaš da pošalješ Limundo  Porukom da si ga izgubio, kompletnu komunikaciju možeš tu da obavljaš pisanim porukama, šta ti je trebalo da zoveš telefonom?) , kupcu ostaviti 8 negativnih (dve poništiti), jer je izlicitirao predmete, pa je za pozitivnu morao da ih preuzme, pa sve i da su mu slati u 8 posebnih paketa i da plati poštarinu, a prodavcu zatvaranje naloga zbog prevare. Odavno je moj kolega imao problem sa jednim prodavcem koji je "izgubio" ceo SONY PLAY STATION "negde u sobi" kad mu izlicitirana cena nije odgovarala, tako da znam da su predmeti sa limunda "lako gubljivi" i da nije sigurno prvi slučaj takvih ucena. Samo strogo za ovakav slučaj, ovde nam ne trebaju prevaranti i ucenjivači. Gde su ljudi radi dogovoru, tu retko ima problema.

Ne treba biti bas tako iskljuciv, ja jos nisam sreo coveka koji nikada nije pogresio. Da li je ovaj prodavac izgubio, ili mu je stvarno mala cena, nikada necemo znati stopostotno, ali ne mozemo osuditi nekog na osnovu pretpostavke.
Sto se tice listinga, opet ne vidim svrhu sta on moze dokazati.

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 04.04.2015

Evo nove situacije!

[Slika: thinking-caps-3.jpg?w=665]

Kupac je kupio predmet i aktivirao je Limundo Cash transakciju (LC u daljem tekstu). Prošao je rok za plaćanje putem LC-a i transakcija je otkazana. Posle 5 dana od otkazivanja LC transakcije (a 9 dana od kraja aukcije), kupac je uplatio novac na LC račun. Takve uplate se automatski odbijaju i vraćaju na račun uplatioca. Međutim, ovde kupac nije imao tekući račun te je uplata i dalje bila na LC računu, odnosno kod nas. Kupac je kontaktiran da pošalje broj računa na koji bismo mogli da mu vratimo njegovu uplatu. Kupac je ocenio pozitivnom ocenom prodavca.

Kada je prodavac video da je kupac aktivirao LC plaćanje, poslao je predmet, bez da sačeka da novac bude uplaćen na LC račun. Kako nije dobio uplatu, kontaktirao je kupca koji je naveo da je platio predmet pouzećem. Prodavac nam je poslao sliku adresnice na kojoj se jasno vidi da nema otkupa na paketu, ali i da je paket preuzet.

Kupac je kontaktiran, od strane nas, dva puta u vezi isplate novca koji je na LC računu, ali nije odgovorio. Kako bismo brže rešli situaciju, predložili smo i da prosledimo mi novac prodavcu, mada tako nešto nije praksa, samo da nam to kupac potvrdi preko poruke. Kupac ne odgovara, prodavac nema novac za predmet koji je preuzet, novac je na našem LC računu.

Kako biste dalje rešavali ovu situaciju?

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 04.04.2015

Ne rece nam kako ste resili prethodnu situaciju?

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 04.04.2015

prosto

prosledio bih novac prodavcu

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 04.04.2015

@Vesic1 - posmatrali smo sve kao odvojene saradnje. Znači prodavac dobija 2 negativne, kupac 8 negativnih.
@LiMuBaj - nažalost, ne smemo to samovoljno da radimo. Uplaćeno je van transakcije na naš račun, možemo da isplatimo samo na račun koji nam kupac napiše da je za isplatu.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 04.04.2015

(04.04.2015 19:09)Alduin Piše: @Vesic1 - posmatrali smo sve kao odvojene saradnje. Znači prodavac dobija 2 negativne, kupac 8 negativnih.

znaci pogodio sam iz prve Skace od srece

RE: Najbolje rešenje - blistok - 04.04.2015

Džabe nam kapa ovaj problem, u glavnom delu, nije u našem polju ekspertize Smile
Za novac vam vaš pravni tim mora dati objašnjenje da li biste prekršili neki zakon da prebacite novac prodavcu bez izričite izjave kupca. Tačnije, da li je istekom roka ujedno i prekinut ugovor i da li je naknadnim slanjem novca taj ugovor ispoštovan ili napravljen nov.
U slučaju da ne kršite zakon onda je rešenje jednostavno. U slučaju da kršite ... mogli biste da proverite sledeću varijantu - ovu priču stavite pod "osiguranje" i na taj način isplatite prodavca. Tehnički vi ste dali novac ali ne onaj koji je kupac uplatio. Znači niste prekršili zakon a kupac ako hoće svoj novac nazad onda neka dokaže zašto ga je dao i da za njega nije dobio protivrednost.
Možete i drugu varijantu - prodavac je kriv što je brzopleto poslao i to nije vaš problem. No, u svetlu raznih a pogotovo poslednjih dešavanja mislim da vam nije u interesu da izgubite još jednog prodavca zbog novca koji je ionako kod vas.
Što se lakog dela tiče - prodavcu dajte par roditeljskih zato što je brzoplet i objasnite mu da ako ovo ponovi zaboravi vaš broj. Kupcu (usput, kontaktirali kako ? nazvali ili pisali limundo poruku ?) stavite nivo na najmanji mogući nivo. Siguran sam da će se tada javiti.

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 04.04.2015

Dedukcija na osnovu indicije: Kupac ima vaoma malo transakcija iza sebe, a predmet je poveći i relativno jeftin - do par stotina dinara?

RE: Najbolje rešenje - blistok - 04.04.2015

Volimo i mi tebe Smile