Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 26.04.2015

Citat:Kada smo kod brisanja. Stvarno bih voleo da dobijem tumačenje ovog slučaja koji sam danas pročitao u jednoj drugoj temi...
Potražiću gde je član napisao to u Cafe-u pa ću tamo napisati odgovor, da ne zatrpavamo ovde temu.

RE: Najbolje rešenje - gibica - 26.04.2015

(26.04.2015 03:52)blistok Piše:
(26.04.2015 01:25)gibica Piše: Imao sam slicnu situaciju, samo sto se ni ja nisam javljao kupcu. Imao sam gomilu prodatih predmeta i skroz sam zaboravio na njega. Nakon 20 dana mi on da negativnu uz komentar da se ne javljam na telefon. Naravno, slagao je da me je zvao, ali se nisam mnogo bunio zato sto su i meni i njemu obrisali negativne ocene. 

U tvom slučaju ti si zadovoljan jer si izbegao negativnu koju si realno trebao da dobiješ pa si onda prećutao na laž sa druge strane. Svako je tu našao svoj interes i problem je rešen. Ok, to je vaša stvar i mene to ne zanima. 

Ma nisam nista precutao, imao sam podugacku prepisku sa Kupindo timom. Bio sam zadovoljan jedino sto nisam platio proviziju za nesto sto nisam prodao. 
Mislim da je u to vreme u Pravlniku pisalo da je kupac duzan da se prvi javi prodavcu, ako se ne varam.  Hmm

RE: Najbolje rešenje - Emot - 26.04.2015

(25.04.2015 13:13)Alduin Piše: Novi zadatak:

Kupljene su cipele, jedini način slanja i plaćanja na aukciji je bio PostExpress, pouzećem. Kupac kontaktira prodavca nakon kraja aukcije i pita ga da li može da plati pre slanja, jer je za njega to jeftinija opcija. Prodavac se slaže sa tom opcijom i kupcu daje podatke za plaćanje. Sutradan, prodavac šalje predmet pouzećem, koji stiže kupcu, ali isti ne preuzima jer se sa prodavcem dogovorio da plati unapred, te je mislio da to nije paket za njega. Kontaktira prodavca da
ga pita da li je to možda ipak njegov paket, koji je sada u Pošti. Prodavac potvrđuje da jeste, kupac i prodavac pokušavaju dogovor oko dalje saradnje. Kupac nije uplatio predmet unapred, jer je paket već stigao pouzećem.

Kupac i prodavac nisu uspeli da nađu rešenje za nastalu situaciju, paket se vraća prodavcu i prodavac plaća duplu poštarinu.

Kako bi rešili ovu situaciju i koje ocene bi bile opravdane?
Prodavac je pogrešio zato što nije ispoštovao dogovor. Ako je već pristao da mu kupac, mimo uslova, plati unapred onda je pogrešno slati pouzećem. Dobro, dešava se da se slučajno potkrade greška.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 02.05.2015

Smile Đe je ba zapelo

Roštilj praznik prošao,
hrana uz pomoć ranisana obrađena,maligani otišliBig smile

Koje nam je
лучшее решение
The best solution
la soluzione migliore
die beste Lösung
la meilleure solution
Най-доброто решение
zgjidhja më e mirë
a legjobb megoldás
la plej bona solvo
најдобро решение

RE: Najbolje rešenje - gibica - 02.05.2015

Cekaj bre malo da se "oporave" od prvomajskog praznika, jos ni reklamu (U susret 1. maju) sa naslovne strane nisu promenili.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 02.05.2015

Nije problem u tome već to što su agenti videli njihov nastup kao promoterke pa su sada prezauzete sa kastinzima Smile

RE: Najbolje rešenje - Alduin - 03.05.2015

Situacija je strašnija nego što se čini, posle 5 sati krčkanja, loptom su mi šutnuli kotlić i sve prosuli, i dalje sam u žalosti.

Evo jedna ne tako komplikovana situacija, da se malo razgibamo Smile

Prodavac je stavio nekorišćen predmet na prodaju. Posle 2 dana na aukciju dopisuje da je stanje predmeta ipak neispravno. Do tada nije bilo ponuda. Posle 4 dana, odnosno 2 dana po unosu izmene, kupac licitira i pobeđuje na aukciji. Pre završetka aukcije je poslao poruku prodavcu da nije video izmenu jer mu je predmet bio u listi želja i da je licitirao na osnovu onog što je na aukciji pisalo pre izmene tj dopune opisa. Stoga, odustaje od kupovine.

Razmenjene su negativne ocene. Koju bi poništili?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 03.05.2015

Продавчеву, он је исправио грешку и написао допуну али и купчеву - јер овде више није ствар описа већ погрешне категорије. Реално нема штете ни код једног члана. Продавцу је било жао да "пукне" 50 динара да поништи аукцију, и ја га разумем, и мени би било, али разумем и купца јер је предмет имао на посматрању док је био некоришћен а не неисправан.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 03.05.2015

Prodavcu sigurno. Par puta mi se desilo da naknadno ustanovim da nešto nije kako sam naveo i svaki put sam uneo tu izmenu i naveo da onaj ko vodi na aukciji može bez problema da odustane a za ostale važi da licitiraju za predmet sa izmenjenim opisom.

Kupcu ? Ne znam. Bitter je dao dobar argument i nije greška ni ako se ide tom logikom. Opet sa druge strane, dva dana stoji ta izmena, zar je baš toliko teško pročitati do kraja (ili opet pročitati) pre nego što klikneš na kupi ? Po meni nije greška ni ako mu se ostavi negativna. Prodavcima i za manje greške ostaje.

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 03.05.2015

Stara kineska poslovica kaže: "Drž' se plota još dok si trezan."
U tom smislu je l' pisalo da je predmet neispravan pre nego što je taj kupac licitirao? Jeste. Ergo - kupac je klikom na Kupi potpiso ugovor i obavezan je da kupi. Ako neće - sankcije su jasno propisane, moliću lepo. Ili da se opomenu svi prodavci koji neispravne stvari stavljaju pod polovno i da se takve aukcije obrišu (konsultovati Gorkog - on verovatno ima bazu podataka).
A u duhu saradnje, razumevanja i nekonfliktnosti ovde bi Limundo mogao da se isprsi i obriše obe negativne, ali prodavcu ipak refundira proviziju.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 03.05.2015

Ишао сам логиком да то није више додатни опис већ погрешна категорија. И сам купац може да се позове на то. Продавац је требало да прекине аукцију јер није било понуда а стање предмета је драстично променило категорију, за 180 степени.

RE: Najbolje rešenje - dealla - 04.05.2015

Iskren da budem ne sećem se da sam pratio neki predmet više dana i onda pred licitiranje da obratim pažnju na dopune.Sve što me zanima proverim pre stavljanja predmeta u listu želja.Ovo je i meni za naukSmile
Razumem kupca jer i ja bi tako postupio.Licitiram nekorišćeno a kupim neispravnoWinkjbg.
Još ako je neka cifra ccc...
Ko što reče Bitter prodavac je imao šansu da prekine aukciju jer nije mala izmena a što nije .
Sad mene zanima u ovakvim i sličnim situacijama da li je prodavac dužan da prekine aukciju ako dolazi do drastične izmene stanja predmeta.Smile
UBR Treba malo zaobići pravila i obrisati obe negativne.Malo samoWink

RE: Najbolje rešenje - gibica - 04.05.2015

Imao sam identicnu situaciju kao kupac. Samo sto je prodavac uvazio moje razloge za odustajanje, pa smo razmenili pozitivne ocene. Kafica2

Zakljucak:
Dodatni tekst treba bolje istaci. Ovaj nacin na koji se sada radi nije dovoljno dobar, jer dodatni tekst nije lako uocljiv.

RE: Najbolje rešenje - blistok - 04.05.2015

(04.05.2015 00:47)dealla Piše: Sad mene zanima u ovakvim i sličnim situacijama da li je prodavac dužan da prekine aukciju ako dolazi do drastične izmene stanja predmeta.Smile

Nisam to nigde video u pravilima ali bilo bi dobro. Kada uvidim grešku pre nego što neko licitira onda to i uradim. Bolje da dam 50 dinara nego da dođem u neki konflikt ali problem je kada ima neka ponuda onda jednostavno ne mogu da prekinem aukciju.
UBR slažem se da bi bilo bolje da su dopune opise vidljivije (neko je dao predlog da budu sa strane umesto ispod) ali iz mog iskustva ima isuviše članova koji jednostavno ne čitaju napisano do kraja tako da nije samo problem u lokaciji dopune opisa.

RE: Najbolje rešenje - gunner14 - 04.05.2015

Mali savet koji možda može biti od koristi.
Ako unosite bitnu izmenu na aukciju možete boldovati tekst tako što ćete na početku teksta staviti <b>
a na kraju teksta </b>
Verujem da će to dodatno uticati na uočljivost izmene koju ste učinili. Wink