Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - dealla - 06.09.2015

(12.05.2015 20:16)Alduin Piše: Malo sam u gužvi ovih dana, ali čim iskopam nešto pikantno, dajem vam na razmatranje. Potrudiću se da to bude što pre Smile

Raskrčili tu gužvu...Smile

Vesiću uskači breBig smile

RE: Najbolje rešenje - blistok - 06.09.2015

Obzirom da ne samo da se dugo ne pojavljuje ovde već i da je "skrivena" ili ćemo uskoro gledati film "Alduin na službenom putu" ili su je priključili Oblačku pa se ne druži sa zemljanima ili ćemo videti još nekog kako trčkara u njenom potpisu.
U svakom slučaju priključujem se apelu - Vesiću, Vasiću, Leko ajde malo počnite da pišete ovde, nemojte da ste škrtice Smile

RE: Najbolje rešenje - jugana - 06.09.2015

Ma problem je u tome sto nemaju sta da nam daju. Sve funkcionise savrseno, kao po loju, nema zalbi, nema tesko resivih situacija... Ma milina jedna Angel

RE: Najbolje rešenje - dealla - 06.09.2015

aaaa Facepalm

Znači od miline ...Sporo kapiram

Pa onda koleginice i kolege šta da vam kažem,moj predlog je da se sve teme sem igrica zatvoreSmile
Da nam nesmetaju.Udri brigu na veseljeBig smile

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 06.09.2015

Све проблеме су решили тако што је продавац увек крив и што се од продавца наплаћује грешка купца, и опаааа, проблема више нема. Неки моји познаници када продају скупље предмете отварају нове налоге, када продају предмет више никад не уђу на налог. Када се више продаваца досети тога можда ће озбиљније да се посвете незадовољству продаваца. Свиђа ми се и начин приступања "званичном форуму", теме где су незгодна питања заобићи, али када уведу неку новину(нећу рећи глупу) долети 12.000.000 админа да прича о томе, ово у ствари и није званични форум, више је као Тројанова рупа, где корисници дођу да "закопају истину".

RE: Najbolje rešenje - Unita - 08.09.2015

Imamo novi slučaj za zainteresovane članove. Ovde nam je potrebna vaša pomoć da rešimo na obostrano zadovoljstovo. Slučaj je sledeći:

Kupljen je predmet.
Članovi su se dogovorili odmah posle aukcije da se pošalje 4. dana predmet , prodavac je rekao da će poslati.
5. dana se javlja prodavac da ne može da pošalje pre 7. dana, pita može li tada da pošalje,
kupac mu više uopšte ne odgovara. Ističe rok, ko sada kako da oceni?

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 08.09.2015

Па то и није спор, продавац је зајебао ствар. Сад је само питање да ли је купац попустљиве природе или је дркош. Купац је одговорио у року, договорили су се и продавац се није држао договора, нема овде никаквог спора.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 08.09.2015

Kupac je verovatno i trazio da se sve obavi u roku od cetiri dana jer je znao da ce od petog biti nedostupan. Mozda je imao zakazanu operaciju pa sada lezi u sok-sobi (nadam se da nije, samo primer). Ni ja ne vidim u cemu je spor, jer je prodavac pristao, pa nije ispunio dogovor.

RE: Najbolje rešenje - MimiJeca - 08.09.2015

Hmm... Rok za kupoprodaju je, ako se ne varam, 8 dana.
Kupac je trebalo da PRE kupovine pita prodavca da li moze da garantuje da ce predmet poslati u roku od 4 dana, ako mu je to bio odlucujuci uslov da kupovinu izvrsi, a ne posle kupovine.
Nakon izvrsene kupovine, meni stize poruka sa podacima prodavca i rokovima - za kontakt 2 dana od datuma kupovine, za kupoprodaju 8 dana.
Da li ce prodavac meni poslati predmet bas prvog, cetvrtog ili sedmog dana na moju molbu nakon kupovine, to je stvar njegove dobre volje i vremena. I da li ce mi reci - ok, pa posle ipak ne moze, sprecen je taj dan... Sve dok posalje u roku od 8 dana, ne vidim da bih imala prava da mu dajem negativnu ocenu.
ok, mogao je da kaze da ce se potruditi da posalje 4. dana, ali da ne obecava...

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 08.09.2015

A koja je razlika da je kupac pitao pre kupovine? Prodavac je svakako pristao na to, bilo pre ili posle kupovine, svejedno je, kljucno ja da je prodavac pristao.

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 08.09.2015

Постоји рок за контакт од 2 дана, он служи за договор, купац и продавац су се договорили за четврти дан, продавац није испунио свој део погодбе. То су чињенице, све остало ствар је нагађања. Ако су то чињенице онда је искључива кривица на продавцу, могао је у договору рећи да ће послати седми дан, јер је то по правилима, али није то рекао, рекао је четврти дан и није испунио.

Moje misljenje je da ima razlike, polazim od sebe... ako sam posmatrala predmet koji hocu da kupim, ali mi treba najkasnije 4. dana nakon zavrsetka aukcije a posle toga ne mogu da ga preuzmem, pitala bih pre aukcije prodavca da li moze da mi garantuje da ce predmet tada poslati... i naglasila da bih ako moze - kupila, a ako ne moze - onda necu ni licitirati jer mi posle 4. dana ne treba / ne mogu preuzeti, sta god. Ako mi prodavac kaze tada OK, saljem do 4. dana, ja kupim i nakon toga on se predomisli i nece / ne moze da posalje do 4. dana - osecala bih se prevareno, jer lepo sam jasno naglasila da samo u opciji slanja do 4. dana kupujem predmet.
Ovako, kupovinom pre tog dogovora o 4. danu, ja sam svesno pristala na generalno pravilo Limunda o roku za kupoprodaju od 8 dana i prodavac moze da mi posalje predmet bilo prvog ili sedmog dana, a da ne prekrsi pravilo i ne zasluzi negativnu.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 08.09.2015

Znaci po tebi, ako pitas pre kupovine i prodavac pristane, to se vazi.
Ako pitas posle kupovine i prodavac pristane, to se ne vazi.

U cemu je razlika?
Pitala ti pre ili posle kupovine, rokovi na Limundu i dalje postoje.
Pitala ti pre ili posle kupovine, ako prodavac pristane da posalje cetvrtog dana, treba to i da odrzi.

Stvarno ne kapiram. Znaci ako pitas nesto posle kupovine, ja ti obecam, i ti se neces ljutiti ako te zeznem. A ako pitas pre kupovine, onda ne smem da te zeznem. 

Data rec se treba postovati u bilo kom slucaju. 

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 08.09.2015

(08.09.2015 19:03)BitterLemon Piše: Постоји рок за контакт од 2 дана, он служи за договор, купац и продавац су се договорили за четврти дан, продавац није испунио свој део погодбе. То су чињенице, све остало ствар је нагађања. Ако су то чињенице онда је искључива кривица на продавцу, могао је у договору рећи да ће послати седми дан, јер је то по правилима, али није то рекао, рекао је четврти дан и није испунио.

Pitao ja onomad Alduin čini mi se - Limundo uvažava ISKLJUČIVO zadate rokove (načine slanja i plaćanja...) - bilo kakav dogovor pre ili posle (ili promena načina slanja i plaćanja...) - mačku o rep ŠTO SE LIMUNDA TIČE tj. prodavac ne mora da ispuni obećano ukoliko ostane u rokovima i uslovima. Daklem 2+3+3 i šlus.
E sad - što se neki drže za reč, a neki za Limundo rokove to je druga stvar - kad je reč o ocenama to je irelevantno.
Smile

@Vesic1
pa da, jer sam se vodila "garantovanjem" prodavca da ce poslati 4. dana, kada sam donela odluku da kupim predmet Smile
opet, ni tada nisam sigurna da li bih imala prava da mu dam negativnu, ako posalje 7. dana, jer jeste on prekrsio nas interni dogovor, ali nije prekrsio pravilo Limunda o roku kupoprodaje od 8 dana koje je svim clanovima poznato ili bi trebalo da bude.

nedavno sam kupila predmet i rok za kupoprodaju od 8 dana isticao je 27. u mesecu
javim se odmah prodavcu nakon aukcije, on mi kaze da je na moru do 28. i da ce se javiti i poslati predmet kad se vrati... tako je i bilo Smile

(08.09.2015 19:14)Vesic1 Piše: Stvarno ne kapiram. Znaci ako pitas nesto posle kupovine, ja ti obecam, i ti se neces ljutiti ako te zeznem. A ako pitas pre kupovine, onda ne smem da te zeznem. 

ja cu se ljutiti u svakom slucaju  Angry   LOL
ali ne radi se ovde o ljutnji vec o krivici (kupca ili prodavca?) i pravu da se da negativna ocena