Limundo Cafe
Najbolje rešenje - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ostalo (https://cafe.limundo.com/forum-15.html)
+--- Tema: Najbolje rešenje (/thread-244.html)

RE: Najbolje rešenje - jugana - 08.09.2015

(08.09.2015 19:14)Vesic1 Piše:

Data rec se treba postovati u bilo kom slucaju. 

Upravo tako.

(08.09.2015 19:16)serjoza Piše: Pitao ja onomad Alduin čini mi se - Limundo uvažava ISKLJUČIVO zadate rokove (načine slanja i plaćanja...) - bilo kakav dogovor pre ili posle (ili promena načina slanja i plaćanja...) - mačku o rep ŠTO SE LIMUNDA TIČE tj. prodavac ne mora da ispuni obećano ukoliko ostane u rokovima i uslovima. Daklem 2+3+3 i šlus.
E sad - što se neki drže za reč, a neki za Limundo rokove to je druga stvar - kad je reč o ocenama to je irelevantno.
Smile
To nije u redu, jer se po pravilnicima i uputstvima za ponasanje (ograda: koje sam ja citala, jer ih stalno menjaju) naglasava da Limundo podstice i postuje dogovor medju clanovima.

Uostalom, ovde je problem izgleda u tome da prodavac treba da oceni kupca negativnom, jer je nestao, a valjda ga grize savest jer je dao rec pa je se nije drzao.

Da sam ja prodavac, platila bih proviziju zbog neodrzane reci i ne bih dala negativnu.

RE: Najbolje rešenje - LiMuBaj - 08.09.2015

ovde se postavlja pitanje da li je prodavac trebao ipak da posalje i bez odgovora kupca jer je u pitanje slanje pouzecem cak iako kupac nije kuci ceka ga paket na posti 5 dana

cutanje veliki problem na sajtu

a sto kaze serojza dok god prodavac ili kupac ispostuje rokove ako je nesto i obecao mora mu se progledati kroz prste

RE: Najbolje rešenje - serjoza - 08.09.2015

(08.09.2015 20:07)LiMuBaj Piše: ovde se postavlja pitanje da li je prodavac trebao ipak da posalje i bez odgovora kupca jer je u pitanje slanje pouzecem cak iako kupac nije kuci ceka ga paket na posti 5 dana

cutanje veliki problem na sajtu

a sto kaze serojza dok god prodavac  ili kupac ispostuje rokove ako je nesto i obecao mora mu se progledati kroz prste

Ne kažem ja nego LT. Ju mu ne bih progledao.

ja sam imao kupca koji mi je 5 dana zaredom slao poruku uplacujem danas

i uplatio u roku dobio pozitivnu iako je 4 puta prekrsio dogovor

ali ako prodavac prekrsi dogovor onda je to veliki problem

do problema moze doci ali uvek ima resenja

da sam bio prodavac u ovom slucaju ja bih poslao predmet u roku i obavestio kupca o slanju jer cutanje je znak odobravanja Big smile

sto se tice ocenjivanja prodavac je po meni za negativnu jer nije poslao niti ispostovao dogovor

RE: Najbolje rešenje - BitterLemon - 08.09.2015

Чему служе два дана за договор? Та два дана су истекла и договор је постигнут - договор о начину сарадње. Продавац га није испунио, не видим због чега би купац испаштао због тога? Ти рокови су ту да не буде принуде и нереалних захтева, овде није било принуде већ је у регуларном року остварен договор који је једна страна погазила. То чак није ни најавио пре него што је прекорачио договорени рок, већ је обавестио купца о томе дан после договореног рока.

RE: Najbolje rešenje - Vesic1 - 08.09.2015

Problem je sto Limundo taj deo (kao ni mnoge druge) nije precizno definisao.

Ne znam sto lepo ne napisu u pravilniku tipa ''Ako prodavac i kupac postignu dogovor o produzenju ili skracenju roka, taj dogovor se mora postovati'' , ili da napisu da takav dogovor ne mora da se postuje ako je u suprotnosti sa rokovima Limunda. Tada bi ove situacije bile jasne.

Дакле по Лимунду ја могу 7 дана да на поруке продавца одговарам са "ћао" и да седмог дана напишем пошаљи ми поузећем? И онда ако баш тај седми дан продавац није на мрежи и не пошаље ја му осми дан дајем оправдану негативну? Хахахахахах, па то је кретенски чак и за дешавања на Лимунду.
Рок за договор је ДВА ДАНА. Дакле у том року се договара начин реализације, не договара се шести дан јер би онда рок за договор био шест дана.

ne nije tako Bitter

cim prvog dana napises cao prodavac moze da posalje

Kako moze ako su ponudjena dva razlicita nacina slanja/placanja?

e to je drugo ako je ponudjeno samo pouzecem onda moze teoretski

И кад је забрањено слање без договора, став Лимунда је да не мораш прихватити пакет ако је послат без договора. Још једном кажем, рок за договор је два дана, оно што се договориш у та два дана а у оквиру је правила реализује се. Ако се шести дан договараш онда си прекршио правило о два дана и крив си. Не схватам како то не видиш.

RE: Najbolje rešenje - jugana - 08.09.2015

(08.09.2015 21:03)LiMuBaj Piše: ne nije tako Bitter

cim prvog dana napises cao prodavac moze da posalje

Ma nema sanse da moze da posalje na "cao", to ni LT ne moze da kaze! Limundo ipak nije najvaznija stvar na svetu. Sta, ako idem na sluzbeni put, ne smem da licitiram ako nisam tu SVIH osam dana ili koliko vec traje ceo postupak? Posta mozda i ceka pet dana, ali ostali kuriri vracaju odmah, koliko znam. Uostalom, bilo je i ovde sporova u vezi sa slanjem bez dogovora i slozili smo se da to ne moze da se radi.
Bitter me je preduhitrio Smile

stav LT-a je ako je kontakt uspostavljen da prodavac moze da posalje

jer zasto bi neko kupio a nece slanje a i ako nece slanje onda treba da kaze da nece

@Bitter

Ako uzmemo taj rok od dva dana za dogovor, i zamisli da ti nesto kupis od mene.
Ti mi se javis, ja ti odgovorim, ali imam nekih nejasnoca pa ti postavim jos jedno pitanje.
Ti se opet javis da razjasnis, ja ti odgovorim 10min pre isteka tog roka od 48h.
Ti nisi online, i odgovoris mi narednog dana.
Pricamo hipoteticki.

Ko je prekrsio rok za dogovor i po cemu?

i nema tu bas nekog prostora za dogovor ulovi slanja i placanja su navedeni na aukciju a i postoje rokovi propisani pravilnikom